Vedamisest, Aquapargist, perekonnast, sisseseadmisest ja nii edasi.

Viimasel ajal on hästi palju olnud pisivedamisi alustades nina all vabanenud ideaalsetest parkimiskohtadest lõpetades ootamatustega, millega on kaasnenud võimalus ajada midagi vajalikku korda ehk pole olnud halba heata. Sinna vahele mahub veel palju viimaseid asju, nagu näiteks viimane paar super hinnaga kvaliteetseid jalanõusid, mis istusid Härrale jalga nagu valatult või kaks viimast poolekilost pakki plõksuvaid Kalevi jõulukomme, mida ma siin hetkel vastu ööd suus sulatan.

Viimane vedamine oli näiteks see, et kaks päeva remonditöökojas seisnud auto korda tegemise hind oli vaid 100 €. Me närisime kodus küüsi ja lõime kokku tunde, mis olid kulunud hetkest, mil masina sinna viisime ning kartsime mitu korda suuremat arvet. Vaat, kui vähe on õnneks vaja – oodatust väiksemat arvet, mis tekitab tunde, et maast on leitud kolmekohaline summa.

Pärast remonti läbis Härra neljarattaline ülevaatuse nii puhtalt, et tema 13 aastat vana autot võrreldi uuega. See 100 € oli muidugi tööraha pakiruumitäie varuosade vahetamise eest ning kokku läks kõik 700 €, aga nüüd saab ehk jälle 3 aastat muretult sõita, sest just nii ammu oli viimane põhjalik remont. Kui nüüd ülehomme remonti mineva Voyageriga läheb sama hästi, siis on käputäis muresid lahendatud ja järele jääb vaid sõidurõõm.

Aga nüüd selle juurde, kuidas lõputult vedada ei saa. Kuna Härra vend ja vennapoeg aitasid meid kolm päeva keset käredat pakast kolimise juures ning liialdamata võib öelda, et tänu neile me üldse tähtajaks kolitud saime, siis otsustasime tänutäheks nende pere Viimsisse Aquaparki viia. Vaatasime küll, et kole palju läheb maksma, aga lohutasime end sellega, et kahele palgatud mehele oleksime pidanud ainuüksi juba pakase taluvuse kompensatsiooni rohkem maksma, rääkimata siis kolimisteenuse ja laminaadi paigaldamise tasust. Mõeldud-tehtud, leppisime Härra vennaga mineku kokku ja siis nägin kuskil Cherry reklaami Aquapargi Voucheritele, millega oleksime kokku hoidnud suure summa.
Just nimelt oleksime, sest täna hommikul, kui tahtsin vennale ka voucheri osta, avastasin, et need kehtivad ainult nädala sees ja seetõttu pole meil nendega midagi teha, sest Viimsist 100+ kilomeetri kaugusel elavate tööinimeste jaoks see pakkumine väga ei sobi. Milline tüng! See oli see koht, kus rõõm järjekordse vedamise üle asendus tundega, et meid rööviti, mida tegelikult muidugi ei tehtud.

Võtan omaks, et see oli täielikult minu enda süü, et ma pakkumise juures olnud pikka teksti hoolikalt läbi ei lugenud. Ma lugesin vaid algust ja ülejäänud teksti lasin silmadega üle ning mingit ajapiirangut silma ei jäänud. Tänagi lugesin selle info kommentaaridest välja ning siis lõpuks leidsin selle pisiasja kuskilt pika teksti vahelt. Loodan, et saan voucherid tagastada või leian nendele mingi muu rakenduse, sest järgmine kord plaanime veekeskust külastada terve perega ja siis juba ööbimisega peretoas, mille hinna sees on Aquapargi külastamine. (Et mitte valeinfot levitada, siis viimane hüve kaasneb ka vaid nädalasisese ööbimisega.) Järgmine oleks juba kolmas külastus võrdlemisi lühikese aja jooksul ja et asi tüütuks ei muutuks, siis kulutaksime voucheritele kulunud 69 € millegi muu peale.

Tänane Aquapargi külastus oli iseenesest super. Taaskord oli inimesi nii vähe, et riietus- ja pesemisruumid olid täielikult meie päralt, väga palju torude järjekorras ootama ei pidanud, varbad jäid terveks ja kukalt ka lehtrisse lennates valusalt ära ei löönud, aga kokkuvõttes tegi külastuse suurepäraseks ühine ajaveetmine Härra venna perega. Meil pole kunagi selliseid ühiseid väljasõite või ettevõtmisi olnud ja loodan, et see esimene kord ei jäänud viimaseks.
Pärast veekeskust käisime veel 5D kinos, Black Rose pubis söömas ja lõppu tegime ühe kohviringi Härra vanemate juures ehk täispikk puhkepäev, mis kulus mulle ja Härrale väga ära.

Nüüd jõuame homme uue hooga end siin edasi sisse seada. Eile kondasin neli tundi mööda poode ringi ja tõin magamistubadesse kardinapuud, kardinad, poistele pimendava ruloo ja öölambi, meie magamistoa mööblile tuunimisvahendid (lakk ja uued nupud), liimpuitu riiulite jaoks ja veel palju igasugust pudi-padi, millega muuta kodu kodusemaks. Seda siis säästuversioonis, sest tegelikult tahaksin ja kohati ka tuleks siin korralikult remonti teha ning kõvasti mööblit ringi vahetada, aga seda me ei tee, sest võtame korteris elamist ajutise lahendusena. Lihtsalt selle ajutise elukorralduse tahaksime võimalikult soodsalt veidikese hubasemaks teha ja nii hakkamegi homme pärast poiste lasteaeda viimist kardinaid ette panema ning viimastele nurgas seisvatele kottidele kohti otsima.

Majalood jäidki mul poolikuks ja ilmselt kustutan need postitused siit üldse ära, sest tegu pole enam meie koduga, mida võiksin siin eksponeerida. Ja kuna loodus tühja kohta ei salli, siis asendan selle korterilugudega. Mõned päevad veel pingutamist, aga siis peaksin saama juba jalad seinale visata ja blogile jälle rohkem aega pühendada.

Ps! Vabandust, et mitu päeva tagasi lubasin õhtul näpistada kirjutamiseks aega, aga ei teinud seda. Neljandal on mingi huvitav periood, kus ta ei jää minuta magama ja koos minuga võtab see tal ka kaks kuni kolm tundi aega ning pärast paaritunnist und ronib ta meie vahele, kus magab rahutult kuni hommikuni. Sama asi on lõunaunne jäämisega ja siis magab ta vaid keskmiselt pool tundi tavapärase kolme tunni asemel. See periood on kestnud kaks nädalat ja on tekitanud meile kolmele korraliku unevõla.

 

9 thoughts on “Vedamisest, Aquapargist, perekonnast, sisseseadmisest ja nii edasi.

 1. Ma nii ootan su postitusi, tore oli jälle kuulda sinust miskit 🙂

  Aga minu meelest pole sul küll mingit põhjust majalugusid kustutada. Kui on mõni pilt majast väljastpoolt, mis on äratuntav, need ehk jah… Aga ülejäänu on ju teie kodu, teie kätega tehtud remont, teie ajalugu – ja kõigesse sellesse ei puutu kuigipalju fakt, et selle kodu maha müüsite… Las need postitused jääda 🙂 Või noh, kui mitte kõigi, siis vähemalt enda jaoks – saad ju privaatseks ka teha.

  Ootan põnevusega korterilugusid!

  1. Üritan edaspidi mitte nii kaua oodata lasta. 😀

   Eks siin ole selle väikese kohaga see teema, et uutele omanikele ei pruugi meeldida, et külale nende uus kodu nii detailselt uurida on. Enda jaoks jätaksin need kindlasti alles. 🙂

 2. Mina arvan ka, et majalugusid kustutada pole vaja. Need on ju lood sellest kuidas teie remonti tegite ja sisustasite. Teie kodu lood ikkagi. Uued inimesed ilmselt teevad seal asjad omamoodi ja siis on need nende kodu lood. Aga korterilugusid ootan huviga, mulle teie kodustiil meeldib.
  Lapsed on närvilised ja ärevad ehk kolimisstressi pärast. Vanemate pinged kipuvad lastesse minema ka siis kui omateada isegi närviline ei ole. Vast paari nädalaga loksub uus rutiin paika ja rahunete kõik 🙂

  1. Ma ise panustan ka sellele, et praegu on suur muutus kõigi elus ja see annab mõnda aega tunda, aga küll kohaneme.

   Korteris meil väga mingit stiili ei olegi, aga mulle tundub, et vaikselt tekib siinse seinast-seina remondi ja mööbli vahel väike harmoonia. Varsti näitan, kui kuskil enam ühtegi kasti ei vedele. 🙂

  1. Eeh, igaveseks see korterielu meil siin kindlasti ei kujune. Katkise liistu saab peita kapi taha ning see rohkem ei häiri, aga korterielu juures on palju asju, mis meid häirivad ja mistõttu majja kolimise soov ei unune igaveseks “kapi taha”. 🙂

   Pilte hakkab ilmselt edaspidi rohkem tulema, sest sain täna oma uue kaamera kätte! 🙂

 3. @lõunauni – meil kujunes asi samamoodi mingil hetkel, lõunauinakusse panek võttis 1,5h, magas max 40 minutit. Me jätsime lõunaune ära. Vahepeal toimetas siis natuke rahulikumalt (pikutasime ja lugesime raamatut, vms) – aga magama ei jäänud. Juhtus see, et õhtul võttis magama panek tavalise 30-60 minuti asemel 5 minutit ja laps magas väga rahulikult. Nüüd nv-sel või kodusolemise päevadel ei magagi ja õhtul on temaga lihtne, lasteaias magab ja enne kella 22 magama ei jää.

  1. Meil see ei toimi, siin on olnud küll lõunauneta päevi või väga varaseid ärkamisi. Tänagi jäi laps juba kell 11 autosõidu ajal magama ja tegu polnud üldse pika sõiduga, ta on lihtsalt nii väsinud sellest, et ta ei maga hästi. Punnitab endast võltsnuttu välja ega taha üldse üksi olla. Ei sobi isegi meie voodi kõrval magamine, joriseb seni, kuni saab meie vahele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *