Deodorant või sääsepeletaja?

Ma sain mõned päevad tagasi Waku Organicsist tellitud Aubrey tooted kätte ja kuna vähemalt üks inimene ootas tagasisidet deodorandile ja šampoonile, siis jagan esmamuljeid.AubreyDeodorandi puhul lootsin üllatuda ja ma üllatusingi. Keerasin korgi lahti, kiire liigutusega tõstsin deodorandi nina alla ja hing jäi kinni. Lõhn oli väga vänge. Kui tegu oleks olnud mingi kinnisilmi tehtud testiga, siis oleksin pakkunud, et mul on nina all sääsepeletaja. See oli pisut ootamatu.

Ma ei lasknud end sellest heidutada ja kandsin Offi deodorandi kaenlaalustele. Esimesel õhtul oli selle tugev lõhn häiriv. Silveri külje alla istudes tundis ka tema seda ning kommenteeris, et lõhnan nagu vanaema.

Panin talle deodorandi nina alla, et näha, kas temalegi seostub see sedasi sääsepeletajaga ja täpselt nii oligi. Lähedalt sääsepeletaja, peale kandmise järel rohkem nagu … Jah, ütleme nii, et meenus mullegi mu lapsepõlv vanaema juures, kus ma tema erinevate Yves Rocher toodetega poodi mängisin.

Paari päevaga on vänge lõhn veidi hajunud ja kui deodoranti korralikult raputada, nagu kasutusjuhend pudelil ette näeb, siis sääsepeletaja varjund kaob ära ja jääb alles kergelt magus, aga tugevalt taimne lõhn. Ma seda raputamise osa kohe ei lugenud, nii et esimesel õhtul jäi ka kaenla all lõhn teistsugune.

Kodustes tingimustes ma otseselt ei higista, kuid higilõhn tekib siiski kergelt. Kui kasutan kaks korda päevas antiperspiranti, on olukord kontrolli all, kuid ma ei taha seda nii sageli kasutada, ma ei taha seda isegi mitte igapäevaselt kasutada. Paraku on nii, et kui ma õhtul pärast pesemist uut kihti kaenla alla ei kanna, siis hommikul ärgates on higilõhn juba tunda. Täna hommikul oli kaenla all vaid vaevu tuntav taimne lõhn.

Üldse on esimesest kasutuskorrast alates olnud kaenlaalustes vaid deodorandi lõhn, mistõttu higilõhna neutraliseerijana tundub see hea, lihtsalt deodorandi enda aroom pole kõige meeldivam. Ebameeldiv see samuti ei ole. Maitse asi. Mina olen lõhnaga juba harjunud, kuid Silverile meenutab see endiselt vanaema. Deodorant ei lõhna iseenesest kaugele, kuid me oleme sageli nii lähestikku, et tema tunneb selle ära ja kes ikka tahaks enda mehele vanainimest meenutada, eks.

Vara on toote tõhusust hinnata, kuid kodustes tingimustes on esmamulje hea. Lõhn on siiski küsitav. Esimesel õhtul oli see ikka nii konkreetne sääsepeletaja, et ma kahtlesin, et seda kasutama hakkan. Kokkuvõttes ei ole tegu halvima loodusliku deodorandiga, esmamulje põhjal pigem isegi ühe tõhusaimaga, aga ma ei ole seda veel kodust väljas kasutanud, nii et vara kiita.

Kodulehel on kirjas, et see taimne deodorant hoiab terve päeva värskena, ei ärrita nahka ning sisaldab aaloed ja muid nahka hooldavaid aineid – selle kõigega võin nõus olla. Ka värselt raseeritud nahal ei mõjunud toode ärritavalt, pigem isegi vastupidi. Kui antiperspirant muutis kaenlaalused ebameeldivalt kuivaks ja kummiseks, siis praegu on kaenaalused niisutatud, pehmed ja siledad. Kasutan deodoranti kindlasti edasi, kuid lõhna tõttu soovitada ei julge.

Halvima loodusliku deodorandi tiitli annaksin hoopis soolapulgale, mille toime oli täiesti null ja mis mõne allika väitel pidavat sisaldama isegi rohkem alumiiniumi kui alumiiniumiga deodorandid, mida loodusliku soolapulgaga asendatakse. Mõne teise allika väitel ei pidavat soolapulgas sisalduv alumiinium aga organismi imenduma. On kuidas on, minule soolapulk mingit muljet ei avaldanud.

Aubrey rasustele juustele mõeldud šampoon üllatas ka. Kui hakkasin pudeli sisu tavapärasel moel peopessa pigistama, siis seda tuli kaugelt liiga palju – šampoon on peaaegu vesivedel ja harjumatult pruuni värvi. Kodulehel mainitud taevalikku mandariini lõhna ma ei tundnud, aga tagasihoidlikku head lõhna tundsin küll. Šampoon vahutab loodusliku toote kohta üllatavalt hästi, kuigi koostisosade hulgas ei ole kahjulikke vahuaineid. Loputamise ajal on tunda, et tegu on tugevatoimelise sügavpuhastava šampooniga, juuksed ja peanahk lausa krudisevad sõrmede all.

Olen sellega nüüd kaks korda pead pesnud ja esmamulje on väga hea. Juuksed esimese pesu järel kauem puhtad ei püsinud, aga peanahk jäi puhtam, seda nii peale vaadates (ei näinud kõõma, mida mul muidu veidi esineb) kui ka katsudes (ei jäänud “liivaterade” näol rasuerituse jääke sõrmede alla). Šampoon peanahka ega juukseid ei kuivatanud, nii et ühtegi halba sõna ei ole öelda.

Kaks pesukorda on muidugi vähe, et šampooni hinnata, kuid julgen soovitada seda proovida, sest lõhn on hea, peseb hästi, koostisosad on ohutud ning hind on hetkel soodne.

Olen ostnud ja ka jätnud ostmata looduslikke šampoone, mille esimeste koostisosade hulgas on kahjulikud vahuained. Näiteks populaarne Linea Natura jäi seetõttu minu poolt katsetamata, isegi mu odav Puhta Looduse šampoon sisaldab leebemaid vahuaineid.

Ma aegaajalt analüüsin ostetavate toodete koostisosasid selle programmi abil ja Aubrey šampooni hindasin selle toel ohutuks, kuigi seal on antud erinevad riskid. Näiteks kõrgeima riskiga fragrance on Aubrey koostises välja toodud kui eeterlikest õlidest pärit, mis kõlab kahjutult. Ka järgmised kõrgemad numbrid on seotud nende eeterlike õlidega ning on riskiks rohkem allergikutele. Ühesõnaga tasub programmi analüüsi veel omakorda analüüsida, aga üsna hea pildi saab sellega siiski kätte.

Programmi analüüsi järgi on Aubrey kuivadele juustele mõeldud palsam veel ohutum ning mina võin juurde lisada, et see lõhnab hästi ja selle konsistents on üllatavalt paks. Palsamit oli isegi raske kätte saada, sest väikest pudelit ei anna hästi pigistada. Koguselt kulub vähe, kui väike törts käte vahel laiali hõõruda ja siis see ühtlaselt juustesse kanda. Lõhn on hea, veidi puine, ilmselt siis lõhnabki nagu kuslapuuõis, aga ma pead ei anna, sest ma ei tea, kas ma kuslapuud üldse näinudki olen.

Palsam juukseid eriti siidiseks ja siledaks ei teinud, see on rohkem silikooni sisaldavate toodete teema. Ma siin vahepeal soetasin puhtalt hea nime pärast Macadamia maski ja juukseõli ning tundsin ka, kuidas need juustega imet teevad. Juuksed olid nii siidised ja siledad, eriti pärast õli kasutamist, aga ühel hetkel avastasin, et aina sagedamini seda õli vaja läheb … Kui koostist hakkasin uurima, siis oli üllatus suur, kui avastasin, et õli kaheks esimeseks koostisosaks oli silikoon.

Ma ei kasutanud seda ainult enda juustel, vaid Neljanda kiharatel ka ja meil mõlemal oli sama efekt, juukseotsad muutusid kuivaks ning õlita ei olnud need enam hästi kammitavad. Meie mõlemad juukseotsad läksid nii koledaks, et pidime kevadel patsi korralikult piirama. Neljanda juuksed polnud sinnani kordagi lõikust vajanud ja minagi polnud pidanud mitu aastat piirama. Muidugi võib öelda, et seetõttu otsad juba koledad olidki, kuid tõesti, Macadamia õlini ei olnud mitu aastat meie juukseotstel viga midagi ja siis mõne kuuga läks olukord täiesti jubedaks.

Pärast seda ei ole ma enam õli kasutanud ja juuksed on taas korras. Mask jäi ka minust seisma, sest selleski oli silikoon sees. Õnneks maski kasutasin vaid mõned korrad, aga õliga läks küll nii, et lõpuks tuli seda iga pesukorra järel peale kanda, sest muidu olid juukseotsad jube kuivad ja kahused. Ikka nii kuivad, et duši alt tulles kuivasid juukseotsad hetkega ära ja kaardusid üles, kuigi tegelikult olid juuksed veel nii märjad, et tilkusid.

Minnes tagasi Aubrey toodete juurde, siis tellisin ka kaks näomaski. Kahjuks kumbagi Eesti Waku Organicsi lehel (enam) saada ei ole, nii et pikemalt ei tasu neist vist kirjutada. Ühekordse katsetamise järel polegi väga midagi öelda. Nii palju siiski ütlen, et aegunud maski asemel oli pakis aasta lõpuni säiliv mask, mis on väga kerge ja veidi tükilise konsistentsiga, lõhnab taimselt. Omapärane taimne lõhn on ka savimaskil, mis on tihke ja kreemise konsistentsiga ega kuiva nahal ära. Viimane on täitsa harjumatu omadus, sest olen mitu aastat vaid Turblissi maske kasutanud ja neid tuleb pärast peale kandmist ohtralt niisutada.

https://www.instagram.com/p/BmeHjz-lPZt/?taken-by=kuussidrunit

Kui kellelgi on Aubrey või Kivvi loodustoodete vastu huvi, siis täna kehtib viimast päeva kupong sidrun, mis annab kogu ostukorvile 15% hinnasoodustust, kehtib ka juba allahinnatud toodetele.

Ps! Kivvi Ribes Nigrum näohooldussarjaga olen endiselt sama rahul.

11 thoughts on “Deodorant või sääsepeletaja?

  1. Kaashigistajana olen mina praeguseks loodusele alla andnud – kui higistan, siis higistan, seda antiperspiranti ei taha enam ammu kasutada, sest jah, see aitab, aga minul aitas see ainult mingiks ajaks – siis hakkasid kaenlaalused kipitama, sügelema ja punetama ning kuna see koostiste nimekiri oli ka selline nagu oli, siis… jätsin katki.

    Antiperspiranti seega enam ei kasuta, aga lõhna neutraliseerijana kasutan vaheldumisi Weleda piparmündi, ühte Saksa Rossmanni poe oma ökotoodet sidrunmelissiga ja ka ühte meestele reklaamitud pihustatavat deodoranti, mille tootjat ma hetkel meenutada ei suuda. Riideid kannan lihtsalt selliseid, mis higistamist välja ei näita ja riietun õhemalt, sest külma ei karda ning õhem riietus ei aja nii kergesti higistama.

    1. Mul seda muret ei ole, et ma liiga palju higistaksin. Kuumalaine ajal küll muutusid kaenlaalused täitsa märjaks, aga muidu higistan nii vähe, et riietele plekke ei jää. Paraku see vähene higi lõhnab väga tugevalt. 🙁

  2. Mul on topsis söögisooda, teen näpud märjaks, pistan soodasse korra, hõõrun omavahel ja siis määrin kaenlaalused kokku vee-soodaga. Kui kaenlaalused liiga märjaks jäävad, tupsutan rätiga kuivaks. Ma ei ole vänge higihaisuga inimene, aga vahel higistan ja see trikk töötab hästi. Keegi soovitas seda trikki, aga ma ei ole uurinud, kas mingeid kõrvalnähtusi võib tekkida.

  3. Jee, aitäh ülevaate eest. Deodorandi jätan proovimata, aga šampooni katsetan ära. Vana hakkabki otsa saama, muideks selle sama Linea Natura oma :P. Olen nüüdseks väga pikalt nende erinevaid tooteid kasutanud ja meeldivad, aga tahaks peanahale siiski midagi looduslikumat. Tšillipipraga juuksekreemi jään küll kasutama, kuna see meeldib väga ja peanahaga kokku nagunii ei puutu ka.

    1. Sul ei harju juuksed ühe ja sama tootega ära sedasi ära, et hea toime lõpuks kaob? Ma olin pikalt rahul Placent Activi šampooniga, mis ei ole ka üldse leebe koostisega, kuid juuksed olid kauem puhtad ja hoidsid sirgemalt … Kuni tekkis kõõm, sügelus ja juuksed hakkasid jälle kiiresti rasuseks minema. Sama lugu Madara šampooniga.

      Pean ikka korra-kaks aastas šampooni vahetama ja alati ei leia asemele ka sellist, mis midagi paremaks muudaks. Siis tuleb šampoon jälle mehele anda ja endale midagi uut otsida.

      1. Ma selles mõttes natuke kehv näide, kuna pesen juukseid igapäevaselt. Vahest harva jätan vaid ühe päeva vahele. Juuksetüüp lihtsalt selline, olen varasemalt proovinud igasuguseid asju ja meetodeid, et juukseid pikema vahega “harjutada”, aga kasu ei ole olnud. Niiet olen leppinud ja pesengi igapäevaselt. Samas juuksed on ilusad, läikivad ja terved.

        Aga ma ka üldiselt kasutan 1 pudeli lõpuni ja siis proovin midagi uut, nii olen ka Linea Natural üle poolte sarjadest ära proovinud.

        Peanaha koorimist oled proovinud muidu? Ehk sellest kasu. Ise olen kodustest vahenditest koorijad kokku seganud ja kasutanud nii 2-3 kuu tagant, tegelt isegi võiks iga kuu ühe mõnusa koorimise ette võtta. Ülejäänut nahka ju koorime, eks peanahk vajaks ka seda aegajalt :).

  4. Leidsin enda jaoks hea deodorandi Prismast, Urtekrami oma, hind jäi miskit 3 euro kanti. Olen nüüd pea kaks nädalat kasutanud ja täitsa rahul. Pole viimasel ajal küll suur higistaja, aga päeva lõpuks tekib vahel ebameeldiv lõhn. Selle deodorandiga seda pole veel juhtunud.
    Sinu jagatud link on väga hea viis kontrollimaks toodete sisaldust, olen sellist otsinud aga pole siiamaani leidnud.

  5. Mulle ei sobi ka ükski looduslik deodorant. Viimased aastad kasutan söögisoodat või soodast ja kookosõlist segatud deodoranti, toimib imeliselt. Higistamist ei takista, mis on keha seisukohast hea, aga higilõhna võtab ära! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *