Kirjutasin paar postitust tagasi, et sattusin Signe Seebid kodulehele, kui otsisin magneesiumiõli, samamoodi sattusin ka Nurme Purest beauty kodulehele, kust leidsin lisaks soovitud magneesiumiõlile vähemalt 10 asja, mida ma veel oleksin tahtnud osta. Loomulikult nägin ka Nurme tooteid esimest korda ja olin uuest avastusest nii vaimustuses, et ei saanud kodulehelt lahkuda ainult magneesiumiõliga.
Seebipakendid on neil nii ilusad, et lausa kutsuvad ostma. Meie kodus ei olnud siiani muid seepe, kui riietelt plekkide eemaldamiseks mõeldud sapiseep, aga nüüd ma pesen seebiga lausa pead. Nimi on sellel küll tahke šampoon, aga see on ikkagi seep mis seep. Lisaks on meil veel sügavpuhastav näoseep ja kitsepiimaseep, mida oleme vähem kui nädalaga korduvalt kasutanud, nii et esimesed kogemused on olemas ka.
Mul on tegelikult juba päris mitu kuud, võib-olla isegi aasta, olnud tõrge meie tavapäraste šampoonide, dušigeelide, hambapasta ja paljude muude asjade suhtes. Põhimõtteliselt kõige suhtes. Vaikselt on hakanud meie koju looduslikke tooteid tekkima, näiteks põrandaid ja nõusid pesema juba pool aastat looduslike vahenditega, kuiva naha vastu olen veel kauem võidelnud looduslike õlidega, samas pead olen pesnud Placent Activiga ja mõelnud, et on kahjulikke aineid täis küll, aga ikkagi platsentaekstraktiga, mis paneb juuksed kasvama. Samal ajal on šampoonis ained, mis põhjustavad kuiva peanahka ja juuste väljalangemist, võta siis kinni.
Igatahes hakkas mu Placent Activi varu lõppema ja juuksed olid ka nende toodetega juba harjunud, nii et paras aeg oli Nurme kodulehelt midagi uut tellida. Ma tegelikult ei tea, kas juuksed saavad sedasi uute asjadega harjuda ja oma vanade kommete juurde tagasi minna, aga minu omad ei ole juba mõnda aega Placent Activiga nii siledad nagu alguses olid, samuti ei püsi nad kauem puhtad ning juuksed ei kasva ka nii mühinal, et seetõttu võiks toodetele truuks jääda.Selline on tulemus 7,5 kuuga ja kuigi esilagu tundub muutus arvestatav, siis tegelikult on juuksed selle ajaga kasvanud 11-12 cm, mis teeb umbes 1,5 cm kuus ja see on täitsa keskmine number. Eestvaates võib-olla ei tundugi nii arvestatav, aga seda seetõttu, et vahepeal suutsin need kõige pikemad salgud tukaks ära lõigata, kuid kui võrrelda juuste pikkust pildil parema rinnaga, siis on vahe sees küll.
Igatahes Placent Activi šampooni ja palsamiga on tänaseks kõik ning nende asemel kasutan nüüd kanepiõliga tahket šampooni ja lavendli juuksepalsamit. Esimene sobib rasustele juustele (mul on) ja leevendab peanaha ärritust (see on samuti, lisaks kuklal möllavale psoriaasile on hakanud peanahk ka eestpoolt sügelema) ning teine niisutab peanahka ja juukseid, aitab juuste väljalangemist ära hoida ja parandab peanaha vereringet, mis omakorda soodustab juuksekasvu, nii et polegi Placent Activit enam vaja. Olen neid tooteid nüüd kaks korda kasutanud ja mulle need sobivad. Tahke šampoon vahutab korralikult ja juukseid on väga lihtne pesta, aga loputamise ajal saab juba aru, et tegu on põhimõtteliselt seebiga, sest siis on juuksed krudisevalt puhtad ning sõrmed ei taha nendest läbi minna, kuid siin tuleb appi palsam. Viimast olen kandnud juustele juurtest otsteni, kuigi ma tavaliselt sedasi palsamit ei kasuta, sest see muudab mu juuksed kiiremini rasuseks, aga kuna seda palsamit võib niisutamiseks masseerida peanahale ja mu peanahk viimasel ajal sügeleb, siis katsetasin selle niisutamise osa ära. Vara võib-olla hõisata, aga peanahk ei ole seebiga pesemise järel sügelenud ja juuksed pole uutmoodi palsami kasutamise tõttu ka (veel) kiiremini rasuseks muutunud, kuid üle päeva pean siiski pesema.
Ainult seebiga pestes võib juuste kammimine pärast raske olla, kõigi puhul ei pruugi palsam ka väga abiks olla, aga minul läheb kamm kenasti läbi juuste. Mitte nii libedalt nagu Placent Activi palsami kasutamise järel, aga pusasid ka ei ole, neid pole olnud tegelikult sellest ajast saadik, kui kasvatasin oma juuksed välja.
Härra on ka nüüd kaks korda seebiga pead pesnud, kuigi ta peanahal on Head & Shouldersi sõltuvus ja tal tekib kohe kõõm, kui šampooni vahetab. Kahe kasutamise järel on olukord veel kontrolli all, loodetavasti jääb ka, sest mulle väga meeldiks, kui tema läheks ka üle looduslike toodete peale. Minul on igatahes tekkinud nii suur tõrge mittelooduslike toodete suhtes, et ma isegi seesmiselt kergelt ärritusin, kui Härra pesi pärast kitsepiimaseebi kätte saamist last ikka Fa`ga. Kes peseb last nahka kuivatava ja allergiat tekitava Fa`ga, kui kodus on nahka niisutav kitsepiimaseep?! Viimase valisingi just seetõttu, et see niisutab nahka ja sobib ekstreemsete nahaprobleemidega inimestele ehk meiesugustele.Minul on psoriaas, Esimesel on atoopiline dermatiit, teistel lastel on ka aegaajalt kintsud või sääred hästi kuivad, nii et peame oma nahka paremini kohtlema ja kasutama selliseid hügieeni- ja nahahooldusvahendeid, mis teevad ainult head (kui just pole mõne loodusliku koostisosa vastu allergiline).
Kuigi Härra alguses pidas mind veidi hüsteeriliseks ja kergelt naeris mu üle (mitte et küsimus, kas ma kingin talle jõuludeks kitses*tamaski, oleks kerge naer), siis tegelikult pesi ka tema end kitsepiimaseebiga ja seda täitsa vabatahtlikult. Ma võib-olla ei olekski teada saanud, kui tal ei oleks tekkinud pärast pesemist probleem, kus ta ei teinud kraanikausi servale jäetud tahkel šampoonil ja kitsepiimaseebil vahet ning vajas nende määramisel minu abi. Lisaks tunnistas ta eile, et ta tunneb ennast pärast turbamaskitamist, kehakoorimist ja loodusliku seebiga pesemist paremini, nii et ilmselt on ta ikkagi minuga samal rajal.Järgmisest seebist rääkides, siis musta värvi sügavpuhastav näoseep tundus nii huvitav toode, et pidin selle ostukorvi lisama. Me oleme Härraga seda nii lühikest aega kasutanud, et näonahal muutusi ei näe, aga see peaks võitlema komedoonide ja punnidega, nii et meile kulub ära küll, sest meie näonahad pole veel puberteedieast välja tulnud. Alguses tundub, et see kuivatab nahka, sest sellega pesemine oleks nagu tavalise seebiga pesemine, nahk krudiseb ja kui vaht silma läheb, siis kipitab korralikult, aga pärast loputamist pole lisaniisutust vaja läinud. Selles seebis on ka kitsepiim sees, mis niisutab ja taastab naha loomuliku tasakaalu, nii et see peakski puhastama ja niisutama. Kasutamine on väga kerge, tuleb lihtsalt seep vahule hõõruda ja vahuga nägu puhastada, kusjuures vaht on helehalli värvi, mitte must nagu seep.
Viimasena siis see, mis mind Nurme koduleheni üldse juhatas – magneesiumiõli.Kuna magneesium imendub paremini läbi naha, siis olen juba aasta või rohkem võtnud hoogu, et osta magneesiumiõli, nüüd siis lõpuks jõudsin ostmiseni. Kui magneesiumiõli paneb naha kipitama, siis see on märk magneesiumipuudusest ja meil mõlemal nahk kipitab, seega kasutame seda julgelt.
Pärast ostmist lugesin, et magneesiumipuudus teeb paksuks, nii et leidsin üles kurjajuure ja loodan, et magneesiumivaru normi saamisega kaovad ka aasta alguses juurde tulnud kilod. Jah, unistada võib, aga mine tea, äkki aitab kaalulangusele kaasa.
- Ravimite võtmine võib tühjendada sinu magneesiumi ja D-vitamiini varud. See halvendab sinu südame ja luude tervist ning suurendab keha rasvaprotsenti;
- piisava hulga magneesiumi saamine vähendab migreenihoogude esinemissagedust. Ühes uuringus leiti, et 0,9 mg/kg magneesiumi tarvitamine päevas vähendas oluliselt tugevate peavalude tekkimissagedust;
- magneesium parandab sinu und ja aitab sul väsinuna efektiivsemalt treenida. Ühes uuringus leiti, et pärast lühikest uneaega 100 mg magneesiumi manustamine aitas katsealustel treenida märgatavalt intensiivsemalt ning lükkas edasi väsimuse teket;
- magneesiumi piisav tarbimine aitab suurendada meessuguhormooni taset. Leiti, et meestel, kes tarvitasid 10 mg/kg kohta magneesiumit, suurenes meessuguhormooni tase 24 protsenti võrra;
- magneesiumi piisav tase organismi aitab vähendada vajadust pidevalt midagi näksida.
Magneesiumiõli on sellel kuul Selveris väga hea hinnaga (3.99 €), mis on isegi soodsam hind kui minu koostöö diil, nii et magneesiumiõli ostke sealt!
Tegelikult ma ei teagi, kas ma saan seda päris koostööks nimetada. Selle koostööga on minu kokkuhoid nimelt 3 eurot ja 54 senti (ning see veel väheneb märgatavalt, sest mul on kellelegi üks pakike teele panna), mis ei ole tõesti see summa, mille pärast ma viitsiks blogipostitust kirjutada. Küll viitsin ma kirjutada seda selleks, et teiega taas oma avastust jagada ning ühele teist üks lahe kingitus teha! Keegi teist saab ka oma nägu musta värvi sügavpuhastava seebiga pesta ja seda pärast veel roosi näoveega toniseerida!
Loosis osalemiseks kirjuta toimiva e-maili aadressiga oma kogemustest Nurme toodetega ja kui neid ei ole, siis nii kommenteerigi. Kingituse loosin välja 24.detsembril ehk sellest saab kellegi jõulukingitus!
24. detsember: Random name picker valis seekord võitjaks Janeli! Häid jõule Sulle, Janeli, ja kõigile teistele ka!
Kuskile “meeldib” vajutama ei pea, aga kui Nurme tooted pakuvad huvi, siis sooduspakkumistel saate nende Facebooki lehel silma peal hoida küll. Kes leidis Nurme e-poest veel häid viimase hetke kingiideid (minu tellimus oli ka tegelikult kaks korda suurem – jõulukingitused), siis SIIT leiate vihje, kuidas ostukorvist 15% alla saab.
Lõppu lisan ühe vana pildi ajast, mil ma värvisin veel juukseid ning olin üldse noor ja ilus. Naljakas, see oli 9 aastat tagasi, aga ei ole küll sellist tunnet, et nii kaua aega on juba möödas.
Nurme toodetega mul kogemusi ei ole kuigi huvi tekkis nüüd küll ülisuur ja paljude nende toodete vastu. Aga kitsepiimaseep kui selline on mu lemmik juba palju aastaid. Suvel kammin laatadel käsitööseepide lette ja üritan kogu pikaks talveks vajalikku kogust kokku osta.
Mina olen kasutanud nende koorivat jalaseepi. See oli hea suvel kui aias kogu aeg paljajalu käisin, sai jalad pärast paremini puhtaks kui tavalise seebiga/dushigeeliga. Kitsepiimaseepi olen ka kasutanud aga näo pesemiseks ei sobinud (mul on ka väga pirtsakas näonahk, niiet ei imesta, et ei sobinud).
Mul on vanemal lapsel hästi kuiv nahk ja ilmselgelt iga asjaga ma teda ei pese. Olen alati ostnud apteegist talle pesugeele, aga siis jäigi mul kuskil aasta tagasi Nurme kitsepiimaga seep Selveris silma. Kasutada saime seda üpris kaua – aasta umbes. Ma nüüd ei tea, et kas ta oli parem kui eelnevad, aga halvem kindlasti mitte. Kui ma nüüd ei eksi, pesin ka end sellega kord prooviks (mul endal ka väga kuiv nahk, eriti talvel) ja, kui nüüd valesti meeles ei ole, oli ta kindlasti etem kui tavaline seep, aga vot seda küll ei mäleta, et kas ka etem kui dušigeel. Iseenesest lapsele ostaksin küll seda kitsepiima seepi veel.
Endal tekkis hetkel igaljuhul huvi selle näo pesemiseks mõeldud seebi vastu :). Magneesiumiõli samas kuluks ka marjaks ära :). Peab vist Selveris käies silmad lahti hoidma :D.
Olen proovinud roosi näidete ja jalaseepi.
Aga miks mitte seebivabad tooted? Meie majapidamises on enese pesemiseks kõik seebivaba juba aastaid ja tead, isegi Herr Abikaasa kõõm kadus täielikult! Laste ja enda nahk on pärast pesemist normaalne, mitte ei kisu, seega vähem kreemitamist ja nahk saab hingata. SLS ja parabeeni vaba pealekauba.
Mul kasutusel suur, 900 ml pudel Coslys body and hair shampoo http://www.comptoirdeslys.com/en/our-brands/beauty-and-wellness/coslys/body-care/ Lõhnab hästi, vahutab hästi ja puhastab ka hästi. Hind on Pärnu Riiamarii loodustoodete poes 9€. Hästi vähe tuleb panna, muidu vahuvann 🙂 Soovitan!
Minul on Nurme toodetega üksainus, aga see-eest suurepärane kogemus. Mulle kingiti nende tahke kehakreem (http://www.nurme.eu/et/a/tahke-kehakreem-80-g). Ja kui Sa räägid nahasügelusest, siis soovitan seda Sulle kogu südamest! See toode on nipiga – sa võtad selle kõva tüki kogu täiega karbist välja ja hõõrud seda vastu nahka. Soovitatav oleks, et nahk oleks soe või vähemalt tuba oleks soe, sest jahedas toas vastu jahedat nahka hõõrudes ei juhtu mitte midagi. Mina olen kasutanud seda pärast dušši või sauna, sest kakaovõi sulab ainult soojal nahal. Nühin paraja koguse nahale, siis panen tüki karpi tagasi ja masseerin nahale hõõrutud võide veel kätega sisse. Olin varem hädas nn külmaallergiaga, külmema ilmaga hakkas nahk hirmsasti sügelema ja tulid sellised nõgestõve moodi punnid. Nüüd pole mul seda enam ammu olnud, rääkimata ketendusest või muudest nahahädadest.
Minul kogemused puuduvad, aga tahaks pärast selle sissekande lugemist proovida küll:)
Minul ei ole nende toodetega kogemust aga nahk on talvel väga kuiv niiet olen valmis kõike proovima ja osalen loosis 🙂 Ja kusjuures täiega imelik! Minul just sagenesid migreenihood kui vahepeal magneesiumitablette võtsin 🙁
Minul ei ole Nurmega väga kogemusi, see aasta teen küll ise näopuhastamiseks ühe maski, aga täitsa tavalise kiire pesu/puhastuse jaoks kulub niisutav seep küll ära.
Minul hea kogemus kooriva jalaseebiga aga sooviks ka teisi tooteid proovida.
Keegi kommenteeris, et kasutab suvisel ajal Nurme koorivat jalaseepi – mina samamoodi! Muru niitmisest või aias paljajalu tatsamisest mullased jalad saab suveõhtul saunas kooriva jalaseebiga puhtaks, see toimib nagu kiirpediküür, tallad pärast pehmed ja masseeritud, soovitan! Mulle on meeldinud ka sügavniisutav shea kehaõli, aga kuna see nii väikeses pudelis, olen muid alternatiive otsinud.
Kink näeb väga armas välja!
Minul puuduvad kogemused nende toodetega, aga väga väga tahaks ära katsetada! 🙂
Kahjuks ka minul puudub Nurmega kogemus! Kuulnud olen,aga ostmiseni pole veel jõudnud! Ka mina olen viimasel ajal “looduslapse” usku läinud,alates looduslikest kehahooldustoodetest lõpetades haldja-ja kristalliusuga 🙂
Mina olen seda tahket šampooni kasutanud, või õigupoolest üritanud kasutada päris mitu korda. Kahjuks pole see mul õnnestunud, sest paari-kolme nädala möödudes on juuksed kaetud ühtlase vahakihiga, mis jääb kammide-harjade külge nagu pigi ja muudab juuksed raskeks ja käideldamatuks. Ja mul on vööni juuksed. Kusjuures täpselt sama on juhtunud teiste tootjate tahkete šampoonidega. Üle kahe kuu ei ole ma neid ühtegi välja kannatanud.
Samuti olen ma püüdnud kasutada seda sügavpuhastavat näoseepi, aga minu nahale see ei sobi. Üldse pole mu näonahale sobinud mitte miski vähegi looduslähedane toode, kõik on olukorra ainult palju hullemaks teinud (mul on rasune ja akneline nahk, ehtne pubekas).
Aga kitsepiimaseep on küll käigus olnud saunas pesemiseks ja väga meeldib. Mul on ka talvel päris kuiv nahk ja see seep ei tee asja nii hulluks kui tavalised dušigeelid. Kahjuks pesen ma 90% juhtudest end spordiklubis ja sinna ma ei taha seepi kaasa tassida – oleks neid seepe vedelal kujul saada, ma kasutaks küll 🙂
Väga huvitav, eks ole näha, milliseks minu kasutajakogemus muutub. 🙂
Kas ei või olla, et nägu alguses lihtsalt kohaneb loodustoodetega ja seetõttu on olukorra hullemaks teinud? Muidugi, kui ikka näonahk hulluks läheb, siis väga ei jaksa seda kohanemisaega välja kannatada, eriti, kui on võimalus, et nahk ei kohanegi.
Ma tean, et nahk võtab kohanemiseks aega, aga mitmed kuud peaks piisav aeg olema. Siiani pole need asjad mu peal toiminud, ja kuna ma olen leidnud väga head ja sobivad tooted nii tavalisest apteegist kui mu poolt palavalt armastatud Lõuna-Korea kosmeetikatoodangust, siis ma enam ei taha eksperimenteerida ka.
Mitmed kuud peaks tõesti piisav aeg olema. 🙂 Arusaadav, et rohkem eksperimenteerida ei soovi. 🙂
Nurme toodetest kuulen esimest korda, küll aga tekkis lugedes kohe huvi musta sügavpuhastava näoseebi vastu, sest näonahk on talvel eriti hukas.
Mina olen juba päris mitu aastat truu olnud sellele sügavpuhastavale näoseebile ning just ongi vaja lähiajal uus muretseda.
Mul pole (veel) ainsamatki kogemust Nurme Seebiga, küll aga tunnen ise ka aina enam jäledust nö tavaliste pesuvahendite ja kreemide suhtes, nii et huvi tekitab nende sortiment küll.
Juba mõnda aega otsin ja avastan looduslikumaid alternatiive kõigele, mis vannitoa riiulitel seisab. Nii nagu sul, on ka minul kõige problemaatilised piirkonnad näonahk ja juuksed. Ma ei saa oma näonahale ja tema tahtmistele ikka veel jälile ning juuksed elavad täiesti omaette elu. Kolmekümnendaks eluaastaks võiks vähemalt emb-kumb kontrollile alluda. Ilmselt soovunelm. Sellegipoolest liigun tasapisi edasi looduslikuma keha-, juukse- ja näohoolduse poole, sest ma lihtsalt ei usu, et sadade tööstuslike ainete kehale ja juustesse määrimine pikas plaanis kuidagi hea saab olla…
Minul kogemused puuduvad, aga Nurme tooted tunduvad väga pōnevad :).
Prooviksin hea meelega, sest viimasel ajal olen hakanud tasapisi enda jaoks (Eesti) loodustooteid avastama. Siiani olen Nurme seebist ainult kuulnud ning ostnud hoopis Joiki tooteid.
Olen kasutanud sedasama sügvpuhastavat näoseepi ning olin väga rahul. Pärast selle otsasaamist aga ei olnud kohe mahti uut osta ja siis juba ununes ning tulid uued tooted kasutusele. Tänu sellele postitusele tuli tuju jälle see endale muretseda, niiet loosiõnn oleks väga teretulnud. 🙂
Nurme tooteid proovinud küll pole, aga huvi tekitasid oma postitusega küll 🙂 osalen.
Minul kahjuks kogemused Nurme toodetega veel puuduvad, aga poes on need silma jäänud ja tahaksin kindlasti proovida! 🙂
Olen Nurme tooteid öko-poodides näinud, ent pole nende omadustesse süvenenud. Mul on pisike poeg, tänu kellele soovin leida igasugu puhastusvahendites jm looduslikumaid variante. Seda postitust lugedes tärkas ka huvi Nurme toodangu vastu 🙂
Mul puudub ka kogemus nurme toodetega, aga väga tahaks ära proovida 🙂
Seda musta nöoseepi olen kasutanud küll. Mul on hästi kuiv näonahk, aga aeg-ajalt ilmuvad lõuale üksikud punnid (pärast piimatoodete söömist), must seep kuivatab need punnid aga hästi kiiresti ära. Teisi tooteid ei ole veel jõudnud proovida.
Kasutan Nurme magneesiumiõli. Aitäh Selveri vihje eest, saab kingikotti ka veel ühe õli sokutada. Ise tahaksin kindlasti ära proovida tahke šampooni, et vaikselt end Tigi šampoonist/palsamist ära võõrutada.
Nurme toodetest olen kuulnud küll, ise pole kokkupuudet olnud. Viimasel ajal tuleb neid öko tootjaid niipalju peale, et ei jõuagi kõike ära tellida. Praegu tellin omale vajalikud asjad http://www.gaiacosmetics.ee/ või http://www.bioshop.ee/
Järge ootavad Avrili tooted ja vb tasub ka Nurme tooteid proovida! 🙂
Muide, proovi kunagi neid kreeme ka http://greennature.ee/kreemid-1.html
minu lemmikud!
Rimist saab neid osavamalt. Avokaado maksis Rimis 4.20 ja Argaania 6.50 (Y) (need siis väiksemad potsikud). Kiidan!!
Ei ole kogemusi veel:)
Kahjuks kogemused puuduvad 🙁
Tahke šampooni juurde üks kasulik näpunäide. Minu meelest soovitas seda seebi valmistaja ise. Loputa viimane kord juukseid lahjendatud sidrunimahla või sidrunhappe ja vee seguga. Äkki oli 1tl klaasi vee kohta. See toimib juba ise balsami eest. Ta loputab ära ka selle mis seebi puhul jätab juuksed raskeks. Ma ühel suvel kasutasin palju seda šampooni ja loputusviisi.
Hoolimata sellest vajavad juuksed mingi aja pärast pisut vaheldust.
Kasutan sügavpuhastavat näoseepi juba tükk aega ja ei ole kavaski seda välja vahetada millegi muu vastu, meeldib väga. Samuti olen proovinud jalaseepi.
Need Nurme tooted, mida olen seni proovinud, on jätnud väga hea ja kvaliteetse mulje ning olen saanud nende seast isegi mitu lemmikut. Minu üsna õhukestele ja tihedat pesu tahtvatele juustele on üllatuslikult hästi sobinud nende šampoonid – palsamid, nii lavendli kui rosmariini omad. Veel meeldib väga roosi näovesi ja suvel saab rohket kasutust jalaseep.
Viimase minuti kommentaar pühadeööl läheb teele 🙂
Aga tahtsin ikkagi ka kogemusi jagada. Väga palju ei ole kasutanud, aga natuke siiski. Mina olen seebiusku – dušigeele ei taha juba ammu näha. Nii on ka Nurme seebid mõnel korral minu juurde tee leidnud. Kohviteradega seep – muidu oli väga mõnus, aga kraapis nahka veidi. Kookose-lavendliseebist võib aga lausa sõltuvusse jääda 🙂 Tõrvaseebi ostsin korra ka, aga see oli väga ammu. Mõnel korral olen ostnud kinkimiseks asju, mille kohta olen saanud positiivset tagasisidet (nt seesama magneesiumiõli). Näoseebi peale olen mõtisklenud – huvitav, kas see minu probleemse näonaha ka kuidagi paremaks muudaks?
Üldiselt aga on Nurmest ainult positiivsed muljed.
Varem meeldis mulle ka nende esinduskauplus Sikupillis (mis nüüd ära kadus). Seal oli alati nii tore müüja, kes oskas soovitada.