10 kleiti Paavli kaltsukast

Mallukas tegi hiljuti koostööd Paavli kaltsukaga ja jagas oma häid leide. Mina ei tee koostööd Paavli kaltsukaga, aga jagan samuti oma häid leide.

Ma tean juba aastaid, et on olemas selline popp taaskasutuspood nagu Paavli kaltsukas, aga ma ei ole sinna kunagi sattunud. Pole linnainimene. Kevadel avastasin, et maainimesena saan Paavli kaltsuka e-poest riideid osta ja seda võimalust kasutasin, kui sünnipäeva stiilipeoks riideid otsisin.

Ma läksin lihtsamat teed ja otsisin pildi Instagramist välja ning jäin lugema teksti, mis on küll täiesti teemaväline, aga mõnus meeldetuletus iseendale – mul on kõik olemas.

Nüüd on mul veel ka 10 uut (või kellegi teise vana) kleiti.Paavli kaltsukas 1Ilus, lihtne, õhuke, kerge, kodune kleit (4 €). Selle võtsingi rohkem kodus kandmiseks, sest talvel on meil korter hullult palav, aga villaseid sokke meeldib mulle siis ikka kanda, nii et umbes sedasi ma talvel kodus välja näen. Jalas on Mummu (meie Soome isehakanud vanaema) kootud sokid.Paavli kaltsukas 2Selle kleidi (5 €) mõtlesin alguses napi pikkuse tõttu tagasi saata, kuid seljas on see nii pehme ja mugav, et jätsin sellegi koduseks kleidiks. Paavli kaltsukas 3Kolmas kodus kandmiseks ostetud kleit (5 €). Ma kannangi kleite kõige sagedamini just kodus või maal, mujal ei tunne end kleidis kõige mugavamalt, kuid eesmärk on hakata rohkem kleite kandma. Paavli kaltsukas 4Pehme, soe, avar ja mugav kleit (5 €), ilmselt selle talve üks lemmikutest nii kodus kui ka maal. Paavli kaltsukas 5Tegelikkuses on see kleit (5 €) ilusam ja järgmisel suvel saab see kindlasti üks lemmikuid olema. Kleidil olid veel sildid küljes, nii et tegu on täitsa uue “kaltsuga”. Uued on ka õlakott ja sandaalid, mis on samuti tegelikkuses palju ilusamad. Mõlemad on Weekendist.

Mul on jalasuurus 37-38, tellisin jalanõud mõlemas suuruses ja välisel vaatlusel mõlemad suurused ka sobisid, aga 38 oli jalas väga ebamugav, isegi valus, samas 37 on nii mugav, et kõndisin eile terve õhtu nendega toas ringi. Paavli kaltsukas 6Täpselt sama kleit (3 €), aga koorevalge ja kergelt läbipaistev, mistõttu kavatsen selle all vaid nahatooni pesu kanda. See kleit uus ei olnud, aga samas kandmisjälgi ma ei näe. Kott (6 €) ja sandaalid (5 €) on samuti Paavli kaltsuka e-poest. Sandaalid on uued, hästi pehmed ja mugavad. Kaks paari sandaale saatsin tagasi, ühed olid kallimad, aga kulunud ja teised lihtsalt ebamugavad.Paavli kaltsukas 7Üks kõige lemmikumatest. Mõnusalt raske, pehme ja siidine kleit (5 €), mis näeb välja nagu uus ja mille varrukad peidavad hästi mu jämedaid käsivarsi.Paavli kaltsukas 8Vahelduseks midagi teistsugust, sest sellise lõikega kleiti (6 €) pole mul kunagi olnud. Materjal on mõnusalt tugev ja veniv. Rinna all on kaks sissepressitud volti, mis ei hoia hästi, sest mul pole korralikku partiid, need plaanin omavahel just sedasi kokku traageldada nagu neid pildil koos hoian. Paavli kaltsukas 9See väike must kleit (5 €), mis igal naisel peab olemas olema. Tegu on tugeva linase kleidiga, millel pikk seljalukk ja tagumiku all on peidetud lõhik. Silverile see kleit kindlasti meeldib. Ikka minu seljas siis. Paavli kaltsukas 10Ma ei tea, kus ma seda kleiti (10 €) kannan, aga tagasi saata ma seda ka ei raatsinud. Tegu on paksust villasest materjalist kleidiga, mis on tänu libedale voodrile seljas hästi mugav ja pehme. Minule seostub see kleit sõnaga “soliidne”, mis jällegi ei seostu absoluutselt minuga, aga küll ma kuskil seda ikka kannan.

Kott on ostetud aastaid tagasi kuskilt kaltsukast, baleriinad on soetatud aasta tagasi ikka Weekendist ja prillid on klaasita 3D prillid.

Viimane kleit meeldib mulle nii väga, et mind ei heidutanud isegi neli lahtist õmblust, mis puusakondi piirkonnas ümber kleidi vastu vaatasid, kuigi ma ei oodanud 10 euro eest poolpidust kleiti. Õmblesin need augud kinni, paranduskohad näha ei jäänud ja peale nende polnud kleidil ühtegi kasutusjälge, seega ikkagi hea ost. Need lahtised õmblused olid kõik samal kõrgusel, mistõttu võib eeldada, et keegi lihtsalt proovis kleiti sedasi selga, et tõmbas selle alt üles ja ragistas õmblused katki. Ma ei hakanud sedasi üldse proovimagi, mul mahub see selga ainult üle pea.

Ma saatsin päris mitu ilusat kleiti tagasi, sest need ei istunud mulle selga või ma lihtsalt ei oleks neid kuidagi välja kandnud. Ega ma ole kindel, kas ma neid kleitegi välja kannan, aga vähemalt ma ise tunnen end nendes hästi, isegi selles soliidses villases kleidis, kuigi see pole üldse minulik.

Lisaks kleitidele sain veel mõned särgid, nunnu kampsuni ja teksapüksid, nii et üks uuenduskuur riidekapis on jälle tehtud.

Ma siin mõne kleidi puhul tõin välja, et kandmisjäljed puuduvad, kuid tegelikult iseloomustaksin kõiki ostetud riideid sedasi. Pakis oli küll ka luitunud või topilisi riideid, aga need saatsin tagasi. Olgu, villasel kleidil olid ka õmblused lahti, aga see oli väike asi, mida andis parandada. Luitunud värvi või veninud ja vormituks muutunud kangast ei tee korda.

Kokkuvõttes olen ma oma tellimustega rahule jäänud ja julgen soovitada Paavli e-poodi. Muide, e-poes olevaid tooteid pole müügisaalis ja vastupidi, nii et poodi midagi selga proovima või käega katsuma minna ei saa. Minu kogemuse (4 tellimust) põhjal on enamus riideid siiski (väga) heas korras ja kui hästi läheb, siis ei tule midagi tagasi saata.

Ps! Panite tähele, et olen juurde võtnud? Nii see on. Nagu paistsid hästi välja paar kadunud kilo, nii paistavad hästi välja ka paar tagasi tulnud kilo. Aga ma tegelen nendega. Tänagi liitusin Helena Mang fitness lehega, et vahelduseks tema menüüd katsetada. Ei ole plaanis jäädagi selle järgi toituma, tean juba eos, et ma pole selleks võimeline, aga kuna ma järsku enam ise toituda ei oska, siis ammutan ideid mujalt. Kusjuures Helena menüü põhjal peaksin piirduma umbes 1550 € kaloriga päevas, mis on palju vähem kui minu seatud päevanorm, seega võiksid tulemused kiiresti avalduda.

19 thoughts on “10 kleiti Paavli kaltsukast

 1. Ma just vaatasin, et oled vist veel väiksemaks jäänud. 😀 Ja selle roosa kleidiga pildil oled ikka täpselt Neljas, mis Neljas. Head geenid laps saanud. 🙂

  1. Kahjuks ei ole väiksemaks jäänud. Kui vahepeal olin juba 59,5 kilo, siis nüüd kõigun 61,5-62 vahel. Keha tahab ilmselt talvepolstrit kasvatada, aga mina tahan 1. jaanuaril 55 kilo kaaluda. 😀

 2. Nii hea näed selle viimase kleidiga välja! Kindlasti hakka kandma. Ma olen Paavli e-poest palju kordi tellinud ja kulunud tooteid pole kunagi saanud. Ühel korral oli retuusides pisike auk, aga võeti ilma mingi probleemita tagasi, nii et ma väga rahul selle e-kaltsukaga.

  1. Ma vist olen kehv valija, sest mul on igas pakis mõni luitunud, veninud või topiline asi olnud, aga ma pole sellest probleemi teinud, sest tagastamine on lihtne. 🙂

   Kleiti hakkan kindlasti kandma. 🙂

 3. Sinu pea igas postituses käib läbi, kui jäme ja ebakindel sa enese suhtes oled. Ära tee nii! Sa oled väga normaalses kaalus ja normaalse kehaga, ära tee end koguaeg maha! Sa oled ilus! Aga enese maha tegemine ei ole kuskilt otsast ilus! 🙂 Pea püsti! ☺️

  1. Sa tõlgendad mind valesti, ma ei tee end kunagi maha, vastupidi, just olen kogu aeg öelnud, et ma ei tundnud end paksuna ka ligi 70-kilosena. 😀 Ebakindlusega mul probleeme ei ole, pigem olen liiga enesekindel olnud, mis ei ole üldse halb, sest tore on tunda end oma kehas hästi ka ülekaalulisena.

   Kuid pime ma ka ei ole ja isegi, kui oleksin, siis ikka saaksin aru, et mul on jämedad käsivarred, sest paljud triiksärgid, venimatute varrukatega kleidid, pintsakud ja muud sellised riideesemed mulle selga ei lähe, õlavars ei mahu sisse. 😀 See on olnud alati minu argipäev, oli ka siis, kui 53-55 kilo kaalusin ja seetõttu tunnen ma topeltrõõmu, kui mu käsivarred ilusate varrukate sisse ära mahuvad.

   Piltidel hoian ma teadlikult käsi kehast eemal või suunan küünarnukke selja taha, sest see loob saledama mulje, aga tegelikult on mul õlavarred jämedamad kui mu mehel. Nende osas olen tõesti veidi ebakindel, aga nagu näha, siis mitte piisavalt, sest mul on omajagu varrukateta riideid ja pea on täitsa püsti. 🙂

 4. Viimane kleit on sul seljas väga ilus. Selline lõige mis õlgadele laiust juurde annab, sobib sulle väga hästi.

 5. Ausalt öeldes ma ei viitsinud enam paavli e-poega tegeleda.
  Igakord kui ma sealt tellisin, pidin ka tagasi saatmisega mässama.
  Kui ma näen pildi pealt asja, mis on ilus ja korras siis ka eeldan seda või võiks ausalt kirjutada et sellel kleidil on külje lukk katki, body plekiline jms.
  Mu viimane ost oligi terve ports beebi riideid, pildi pealt väga viisakad ja korras, kätte saades olid bodyl plekid, sipukate varvastel augud, üks kampsun välja veninud… Nüüd te küsite et miks ma vingun, pannud lapele kodus selga. Kui ma ei ole nõus ise selliseid riideid isegi kodus kandma, miks peaks ma lapsele selliseid riideid kodus selga panema. Samuti oli seal pakis üli äge talvemantel ja mitte just odav. Maksin 30 eurot aga kätte sain topilise mantli, mille sisevooder oli ´´ära söödud´´. Õmbleja vaatas mantli üle ja soovitas tagasi saata, sest tema ei julge seda tööd ette võtta et parandada.

  Seega olen loobunud nii paavli e-poest, kui kohapeal käimisest.
  Pole ka normaalne et müüakse t-särke nt 5 euroga kui ma saan selle raha eest poest juba uue 🙂 Kaltsukas/teiseringi pood peaks olema oma nime vääriline, mitte müüma asju pm sama hinnaga mida juba poest saab.

  See puhtalt minu arvamus sellest poest.

  1. Kahju, et nii kehvad kogemused on olnud, aga arusaadav, et siis enam ei viitsi selle poega jamada. Olen ka ise saanud kahtlase hinna-kvaliteedi suhtega riideid, aga õnneks pole neid märkimisväärses koguses olnud.

   5 euro eest olen vist ainult uusi t-särke näinud, enda pluusid ja särgid on 2-3 euro juurde jäänud, mõned ka 1.50 maksnud. Lastele olen samuti mõistliku hinnaga heas korras riideid ostnud, aga vähe, sest e-poes on väike valik.

  1. Puhas photoshop … Tunnistan üles, et töötlesin igal pildil lõua otsast ühe punetava punni ära. 😀

   Tegelikult ma ei arvagi, et ma halb välja näen, kuid juurde olen ikka võtnud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *