24 korda magamist enne Pariisi minekut

Lastel käib ajaarvestus öödes: “Mitu ööd ma pean enne ära magama, kui tuleb mu sünnipäev? Mitu korda ma pean magama, kuni vaba päev tuleb? Mitu korda ma pean nüüd ära magama, et oleks juba minu sünnipäev? Mitu korda tuleb magada enne lennukiga sõitma minemist?” Mina loen ka viimaseni juba öid ja 24 ööd on uskumatult vähe, see on ainult 3 nädalat ja mõni päev peale. Alles oli reisini 7 kuud aega…

Ma olen endiselt sama valmistunud nagu pool aastat tagasi ehk võiksin olla rohkem, nii et viimane aeg end liigutama hakata. Põhiline on olemas:

 • Lennupiletid, AGA mõtlesime ikkagi ühe suurema kohvri ka kaasa võtta, et oleksid olemas ka varujalanõud ja rohkem riideid igaks ilmaks. Eile vaatasin, et see läheks maksma 70 € ning kui nüüd kohad ka juurde valida, siis tuleks AirBalticule ligi 180 € juurde maksta. Me eelistaksime istuda ühes pikas rivis (3 ühel pool ja 3 teisel pool vahekäiku) ja hea meelega valiksime üsna tagumised kohad, sest lennukatastroofide sarja vaadates on sageli just lennuki tagaosas reisijad ellu jäänud (kui üldse keegi), aga väidetavalt pidavat hakkama seal vetsuhais levima. Samas on endal jälle hea vetsu lähedal istuda, sest ilmselt lapsed hakkavad selle vahet voorima.
  Kui laseks süsteemil endal meile kohad valida, siis äkki saame sellised kohad, kus lapsed saavad aknast vaid lennukitiiba vaadata või paigutatakse meid üldse veidi laiali istuma. Ma ei kujuta ette, mis meid ees võib oodata ja kas on mõttekas see 110 € meelepäraste istekohtade eest juurde maksta või pigem mitte.
 • Majutus koos Disneylandi piletitega.
 • Reisikindlustus, mille saime Seesamist väga hea hinnaga. (Seesam oli ka selle kampaania korraldaja, millega me selle reisi kinkekaardi võitsime.) Reisikindlustuse valisime üsna põhjaliku, selle sees on meditsiiniabi 100 000 € inimese kohta, reisitõrkekindlustus lisakaitsetega, pagasikindlustus ja omavastutuskindlustus. Võib-olla võtame Salvast 65 € juurde ka autorendi omavastutuskindlustuse, ma veel ei tea, kas seda läheb vaja, sest võib-olla on see juba autorendi Super Coveri sees.
 • Piletid Eiffeli teisele korrusele, sest tipu piletid olid kõik välja müüdud, aga vähemalt ei pea torni juures pikalt järjekorras seisma. Vajadusel saab vast kohapeal juurde maksta, kui tahame ikkagi tipus ära käia. Praegused piletid läksid kokku 34 € maksma, tipu omad oleksid läinud vist 58 € maksma.

Auto rendime ilmselt Hertzist, täpsemalt Disneylandi rongijaama kontorist ja seda siis reisi neljandal päeval, kui oleme Pariisist väljas, nii et Pariisis ei ole meil plaanis autoga sõita. Hertzi koduleht annab hetkel 7-kohalise auto hinnaks koos turvatoolide ja Super Coveriga 502 €, mis teeb päeva hinnaks 125 €, mis mulle ei tundu ulmekallis. Võrreldes Fiat Puntoga küll kallim, aga neid peaksime rentima kaks, et ära mahtuda. Midagi ma veel broneerinud siiski ei ole, sest ma tahan enne teada, kui suured on need maksud ja lisatasud, mis hinna sisse ei kuulu. Lisaks on minu jaoks veel selgusetu tagatisraha osa, et kas see on Super Coveriga 0 või vähemalt oluliselt väiksem kui 1500 €. Viimast summat me tagatise alla kinni panna ei saa, sest meil pole isegi ligilähedase limiidiga krediitkaarti ja pole ka sellist vaba raha, et krediitkaardil olevat summat suurendada. Panka tegime igaks juhuks taotluse krediidilimiidi suurendamiseks, aga kuna viimased 4 kuud on Härra sissetulek olnud ligi poole väiksem kui hooajal, siis väga kindlad ei ole, et seda limiiti suurendatakse. Ühesõnaga hetkel on autorendi teemas veel veidi lahtiseid otsi, millega vaikselt tegelen.

Kõige suurem segadus on mul ühistranspordiga ja ma ei usu, et see on väga lihtne, kui minu jaoks pole midagi lihtsat ka Tallinna ühistranspordis. Kuna saabumispäeval me sõidaksime ainult lennujaamast hotelli, siis sel päeval on ehk mõttekas osta vaid ühe korra piletid, mis maksaksid kokku 41 €, järgmiseks kaheks päevaks 1-3 tsooni päevapiletid, edasi päevapiletid üheks päevaks reisimaks 1-5 tsoonis, sest sel päeval oleks nii Pariisis seiklemist kui ka lõpuks Disneylandi sõitmist, pärast seda sõidaksime 3 päeva autoga ja viimasel päeval ostaks taas 1-5 tsooni päevapiletid, et Disneylandist tagasi Pariisi sõita, seal veel mõned tunnid aega veeta ja edasi lennujaama minna. Tundub lihtne, aga edasi jääb minu jaoks arusaamatuks, kas meile piisaks Ticket Mobilis päevapiletitest või oleks parem maksta veidi rohkem ja soetada Visit Pass päevapiletid või oleks kõige lihtsam osta 1-5 tsooni nädalakaart. Kui võrdlen hindu (ja saan nendest üldse õigesti aru), siis tundub nädalakaartide variant isegi veidi soodsam, aga ma ei leia, et seda saaks osta lastele. Variant oleks osta ka ühekordseid pileteid, aga need kehtivad vist ainult 1-2 tsoonis ja 1-5 tsooni piirides reisimiseks tuleb ikkagi rohkem maksta, nii et ei tea, kas ka sedasi saaks üldse soodsamalt.

Mida rohkem ma nende piletide kohta lugesin, seda rohkem segadusse ma sattusin, nii et ma ei tea, millal ma üldse jõuan metrookaardi uurimiseni, et teha selgeks, kust peatusest kuhu peatusesse me sõitma hakkame ja kus me ümber istume. Me ei tea veel täpselt sedagi, kuhu me minna tahame või kui kaugele need kohad hotellist jäävad. Ainult seda tean, et Eiffeli juurde on 2,5 kilomeetrit, mis on täiesti jalutatav, kui just vihma ei saja, nii et võib-olla ma ei sõidagi väga palju metrooga. Aga lennujaamast Pariisi ja Pariisist Disneylandi ja Disneylandist tagasi Pariisi ning sealt edasi lennujaama tuleb ikka sõita ja üksikpiletite puhul läheks see nii umbes 140 € maksma (kui saan hindadest õigesti aru).

Mul on metrooga liiklemisest juba praegu närv sees ja kui mõtlen veel sellele, et samal ajal, kui me peame selgeks tegema, kuhu liikuma peame ja millise rongi peale minema peame ja kus ümber istuma peame, käib kõrval neljahääne “mul on pissihäda, emme-emme-emme, ma ei viitsi oodata, miks me pidime siia tulema, emme-emme-emme, loll Pariis, millal me kohale jõuame”, siis peaksin vist eos rahustid kaasa võtma. Kahepäevane Lõuna-Eesti väljasõit näitas, et täpselt nii see hakkabki olema ja Teine räägib juba praegu, et tema ei tule meiega nõmedasse Pariisi, rääkimata mõttetust Disneylandist. Paraku ei kavatse me teda maha jätta, nii et ta tuleb sunniviisiliselt reisile kaasa ja toriseb kõik need 8 päeva.

Ühesõnaga tahtsin kogu pika jutuga öelda, et lisaks rendiautole on puudu ka selgus metroopiletide teemal ja üleüldine plaan. Kuhu võiks Pariisis minna väikeste lastega? Ma ise tahaksin käia vahakujude muuseumis, aga see läheks mingi 70 € maksma ja ilmselt lapsi jätaks see päris külmaks, seega pole kõige parem mõte. Samuti ei ole mul veel täpselt teada, mida me kaasa võtame ja mida ei võta. Ilmselt saabub lõplik teadmine vahetult enne reisi ilmateadet vaadates ja ka siis valmistume ootamatuteks ilmaoludeks. Päris talvejopet siiski kaasa ei võta, vaid paneme rohkem rõhku kihilisele riietumisele.

Võimalik, et on veel asju, mis on puudu, aga ma veel ei tea neid. Ühte asja tegelikult tean küll ja kui kellelgi on pakkuda, siis oleksin väga rõõmus: 1_1_19575755Tahaksin seda raamatut, et lastes tekiks väikegi soov oma silmaga Jumalaema kirikut näha ja kaasa on ka seda tore võtta.

Vahepeal mõtlesin, et äkki peaks tahvelarvuti ka ostma, et saaksime sellega lapsi vaigistada, aga me peaks ostma neid neli, nii et jääb ikkagi ära. Ma Kubijal nägin, kuidas nutiseadmed teiste lapsi nähtamatutena hoidsid (ja meie omad olid samal ajal päris nähtavad-kuuldavad), nii et näiteks lennukis võiksid need ära kuluda küll, aga me üritame taas raamatutega hakkama saada, nagu iga pikema autosõidu puhul.

Tänaseks on veel nii palju selge, et 1000 euroga, mille arvestasime enda eelarveks, hakkama ei saa ja see number tuleb vähemalt 1,5-ga korrutada, kui mitte 2-ga. Söögi peale kuluvat summat ei oska ma veel ennustada, aga kindlasti ei kavatse me seal 3 korda päevas väljas süüa ja pärast seda reisi ei käi me siin ilmselt aasta lõpuni üldse väljas söömas, ainult oma vanemate juures.giphy-1

59 thoughts on “24 korda magamist enne Pariisi minekut

 1. Mina aknast vaatepärast ei mutetseks esiteks nagunii näeb vaid üks kui nad sul just suured jagajad pole. Teiseks enamus lennust on ju pilved ees ja ei näe eriti midagi.
  Mina istuks pigem üksteise taga ? lapsed hakkavad liikuma ja kõõluma istmetel siis hea kui oma inimesed vähemalt ühel pool on.
  Mina ei raiskas iialgi lastega reisides raha istmetel kuna nad üksi lennata ei või ehk siis alla 12a ei tohi nad saatjata ju olla, saame alati piletid kõrvuti.
  Ise eelistan istuda võimalikult taga saab rohkem inimesi näha-suhelda (vetsu tahavad kõik) ja õnneks pole kunagi haisu vetsust kogenud (u 20 lennanud olen). Küll aga häirib alkoholi lõhn, mis levib lennukis joojate pärast.

  Lastele laen telefoni uusi mänge ja korda mööda mängivad. Alati on kaks snäkk kotti üks lendu tõus ja lennuki aeg ja teine maandumine.
  Uus kleepsu või kraabimis-värvi raamat kaasa + väikest mänguasja (see pudi mis esimesel koristusel prügikastis on- nt vilkuvad häält tegevad pallid jne). Anna igale lapsele ülesanded (nt mitu personaali oli, mitu korda möödus baar teist, kus asub hingamismask jne). Lase koguda münte, et saaksid lennukis endale snäkki osta, kallis aga lastele kindlasti meeldiks.

  Ärge unustake siis värskete maasikatega ja muu nänniga piknikut pargis pidada ja “we did it” pilte teha ?
  Edu teile!

  1. Kui meil on minnes ja tulles 2 akent, siis saavad kõik neli ka terve lennu akna all istuda, ei pea kohti vahetama. Ma seda ei kardagi, et keegi lastest peab üksi istuma, aga seda küll, et pärast ei panda meid ei ühte ritta ega ka kolmekaupa järjest istuma, sest selleks on vaja lähestikku 6 vaba istet ja kui teised peaksid endale aknaalused kohad broneerima või lihtsalt meelepärased kohad ette valima, siis ei pruugi süsteemile jääda nii palju lähestikku asuvaid vabu kohti. Mul kogemused puuduvad, nii et mul ongi hirmu suured silmad. 😀 Aga aitäh soovituste eest, panen kõrva taha!

   Kas see “we did it” pikniku pilt on trend? Ma sellest ei tea midagi. 😀

   1. Pane googlisse picnic in paris 😀
    Meie lendame põhiliselt easyjettiga ja check in saab teha kaks nädalat ennem reisi ja siis boarding passil on kohad märgitud. Kui ei peaks sobima, siis saab ju juurde osta ja uuest check in teha või ma eksin?
    Ma kirjutan sulle fb ka 🙂

 2. /Kuskohast sa neid Eiffeli pileteid vaatad? Millisteks kuupäevadeks? Ma praegu vaatasin Eiffeli ametlikult lehelt, siis nt 19/3 on tippu pileteid saada.

 3. Jah, kui täpsustama hakkan pileteid, siis tõesti ei lase enam valida. Aga võid veel mõnel päeval vaadata, äkki tekib pileteid. Kui me kaks aastat tagasi pileteid ostsime oli nii, et mingi hetk kõik välja müüdud ja sis mingi aja pärast oli uuesti müügis. Ja saime osta tippu piletid. Kas mingid grupitühistused vmt. Ja toit&jook Pariisis on ikka tõeliselt kirves, veepudelike tänaval 3€, sama jäätised. Päris kulukas.

   1. Üldiselt on täitsa joodav ikka ja kraanivee kvaliteeti kontrollitakse väga. Aga pudelivesi pole ka kallis – 1,5 liitrine Cristaline maksab mingi 20-25 senti ja poode on linnas igal sammul. Lisaks on selliseid väiksemaid purskkaeve/kraane, kust saab puhast vett.

 4. Ma su kuupäevi ei tea, aga tseki Avise seda pakkumist ka http://avis.ee/avisonline/ee-et/avis.nsf/c/Eripakkumised,Avis_360_–_autorent_null_omavastutusega ja rentals.com’i. Miks teil üldse Pariisis autot vaja on? 125 euri päev on ikka päris krõbe hind, aga eks teil neid turvatoole ka palju. Kas Uberiga nt odavam ei oleks sòita, parkimise osas ka nii vähem muret.
  Kohtade valimise eest ma raha küll ei kulutaks, ilmselgelt peavad teid ju kahte kolmesesse ritta panema, sest lapsi on mõlema vanema kohta kaks. Üks lühike lend ju ja tasub selliste mòistlike asjade osas kokku hoida

  1. Meil Pariisis ei olegi vaja, aga Pariisist väljas on vaja, seal puudub Disneylandi ja majutuskoha vahel ühistransport. Majutuskoha saime koos Disneylandi piletitega võrdlemisi soodsalt, põhimõtteliselt ainult piletite hinnaga, nii et selline variant koos autorendiga tuli soodsam kui kesklinna hotellist mitu päeva järjest Disneylandis käimine või Disneylandile lähemale hotelli võtmine. 🙂

  1. Osadel kuupäevadel (enne meie reisi ja pärast seda) lasi pileti tippu osta küll, nii et kui vahepeal oligi nii, siis enam vist mitte. Või siis on just meie reisi ajal seal terrorioht. 😀

 5. Kohtade broneeringu eest lisaraha maksmine on nii lühikese lennu puhul AirBalticuga täiesti mõttetu lisakulu. Online check-in avatakse neil 5 päeva enne lendu (118h) ja seda teed sa ju niikuinii, sest lennujaama check-in maksab AirBalticul 30 eurot. Online check-ini saab teha ka juhul kui tahad mingi pagasi ära anda.
  Online check-ini tehes saab endale täiesti tasuta kohti valida. Pane endale lihtsalt mingi meeldetuletus/äratuskell, et kohe kui kell kukub asi ära teha, siis on valik suurem.

  1. See on küll hea uudis ja samas tundus see nüüd nii tuttav, et raudselt on seda mulle enne ka kirjutatud ja ma lihtsalt unustasin ära. 😀

 6. Lennukist. Pole mõtet neid kohti ette broneerida. Alati pannakse üks nö tellimus kokku istuma ja eriti väikeste lastega, sest pole mõeldav risk nende jaoks, et lapsed kusagil üksi. Lennufirmadel on tegelikult juba teid lennukile kusagile loogiliselt paigutatud, kuid raha eest saad ise valida sobivama koha, aga mu meelest pole see lisakulutus seda väärt. Lisaks saab alati paluda kohti vahetada vms, sest teil on väikesed lapsed ja reeglina sellele tullakse vastu. Alati võib oll erandeid, aga ma väga ei usu, et nad teie kambaga mingeid riske tahavad võtta.
  Ma olen väga palju lennanud ja ei ole iialgi vetsuhaisu lennukis tundnud, eriti lühikestel Euroopa lendudel.
  Kohvritest: iga inimese kohta saate võtta ka ühe koti lennukisse ja sellest peaks mu meelest piisama, kui sa asjad läbi mõtled. Vaata neid lubatud kotisuuruseid veebist, need on piisavalt suured! Ma olen ka 12 päevasel reisil, mis sisaldas konverentsi, linnas kolamist ja matkamist looduses kasutanud ainult käsipagasit. Ehk siis, mõtle täpselt kõik riidekomplektid läbi ja püüa võtta sellised, mida saab omavahel kombineerida ja mitu päeva kanda- nii saad vähema arvu esemetega hakkama. Jalanõud samamoodi- tõenäoliselt vajate ainult ühte paari lisaks. Kõige mahukamad ja raskemad asjad lennukisse selga- jalga. Nt ma reisin alati teksade ja tossudega, nii on kohvris rohkem ruumi. Kui vähegi võimalik, vali kõik asjad võimalikult kerged ja mittekortsuvad ja kiiresti kuivavad esemed. Pesu ja sokke saab ju hotellis seebiga pesta. Ma loodan, et teil on hotellis pesemisvahendid ja rätikud olemas, seega ei pea ka neid kaasa võtma. Uuri näiteks pinterestist, kuidas mugavalt käsipagasiga reisida ja sa imestad kui lihtne see on. Laste asjad on ju nii pisikesed ja ei tohiks väga palju ruumi võtta. Jõudu planeerimisel!

 7. 125 euri päev on üsna kirves auto rendi eest. Loodan, et kasutasid arguscarhire.com või vähemalt rentalcars.com võrdlusi? Ja kuhu te täpsemalt tahate sõita Pariisi ümber? Seal on liiklus päris hull ka väljaspool linna piiri. Lisaks arvesta kiirteemaksudega, sõltuvalt sihtkohast. Ja turvatoolid, kütus, parkimine ja närvirakud… Mis koht see on, mis teil plaanis?

  1. Võrdlesin ikka erinevaid kohti ja see variant oligi soodsaim, mille leidsin. Praegu andis arguscarhire tõesti 18 € võrra soodsamalt selle sama Hertzi auto, nii et saab ka soodsamalt. 🙂

   Pariisist sõidame rongiga Disneylandi, sealt rendime auto ja sõidame veel 10 km edasi Disney rantšosse ja võib-olla, kui Disneylandis kolmandat päeva jutti käia ei viitsi, sõidame Thoiry loomaaeda. Võib-olla sõidame mujale, pole veel uurinud, mida Pariisist veidi kaugemal üldse leidub. 🙂

 8. Kohtade valimine on täiesti pointless sellise lühikese lennu puhul. Aga tasuta ei saa kohti valida, nagu keegi väitis. Erinevatel valikutel on erinev hind küll, aga iga valik maksab. Üks bronn pannakse alati kokku. Lendan väga tihti töökaaslastega ja alati istume koos. Kuus mitmeid kordi ja erinevad suunad, alati oleme koos olnud. Tee bronn kohe ära kui avaneb ja saate tasuta kokku 🙂 Aknast ei näe Sa lennu ajal midagi, vaid tõustes ja maandudes. Lennukatastroofis jääte ellu siis kui saatus tahab 🙂 Ja lennukatastroofi ei juhtu, usu mind. Tagumistes on väga ebameeldiv istuda, mitte WC lõhna pärast, vaid seetõttu, et alati kügeleb keegi WC järjekorras ja seega teie seltskonna vahel 🙂

 9. Ma arvan ka, et lennukis pole mõtet kohti ette broneerida.
  Kohapealne transport – ostke nädalapilet (http://parisbytrain.com/paris-train-metro-week-pass-navigo-decouverte/). Maksab 22,15€ + 5€ selle kaardi eest. Saab lastele ka osta, aga minu teada neile soodustust pole. Kaardi peale on vaja passipilti. Minu jaoks on see ülimugav variant Pariisis ringi liikumiseks, iga kord kasutan just seda. Oluline muidugi silmas pidada, et see kehtib esmaspäeva südaööst kuni pühapäeva südaööni (seega, kui teie reis on näiteks neljapäevast kolmapäevani ja tahaksite kõikidel päevadel ühistranspordiga liikuda, siis peaksite juba kaheks nädalaks ostma). Kehtib kõikides tsoonides ja saate Disneylandis ja lennujaamas ka sellega käidud.

  Mis Eiffelit puudutab, siis… See on küll selline turistikas ja tundub, et kui Eiffelis ei käi, siis pole Pariisis käinud, aga pigem soovitaks Montparnasse’i otsa minna. Minu arvates palju parem vaade + oluliselt vähem inimesi.

  Üks üliäge kogemus, mis mul veel oli viimasel Pariisi reisil. Eelmisel kevadel tegid õhtuti, kui pimedaks läks, Sacré-Cœuri kiriku ees kaks noormeest tuleshow’d. See oli super kogemus.

 10. Autorendi koha pealt soovitan sul vaadata igaks juhuks ka 9 kohalisi mikrobusse. Mul on kogemus Horvaatia reisilt, kus 7 liikmelise reisiseltskonna jaoks oli autot vaja koos turvatoolidega. Selgus, et 9 kohaline buss oli soodsam kui 7kohaline auto. Võtsimegi bussi, kuna hind oli 250 eurot soodsam.

 11. Kas sellest rantsost ei ole ühistransordi võimalust disneylandi. Ilmselt ta ju pargi külastajatele mõeldud ongi. Autoga lisanduvad ilselt ka parkimistasud disneylandis ja ka ööbimiskoha juures. Need võivad päris suured olla ja auto laenutus on ka ikka päris kallis. Uuri veel

  1. Võib-olla mingi ühistranspordi võimalus on olemas, aga kodulehel on neil muidu kirjas: Distance to Disney Parks 15 minutes by Car (no shuttle service). Parkimine on tasuta, sest ööbime Disney enda majutuskohas. 🙂

 12. Veel üks nõuanne. Ma ei tea, kui suured lapsed on, aga meie oleme turvakõrgenduse ise kaasa võtnud juba ka 5 aastasele. Turvavarustus on autorendi juures päris arvestatav summa

  1. On tõesti, jääb sinna 100 € juurde, mõnes kohas veidi vähem, mõnes rohkem, aga istmekõrgendused kaasa võtta on natuke ebamugav, käsipagasisse ilmselt ei mahu ka ja tüütu neid 100 km kaasas tassida. Kui võtaks auto kohe lennujaamast, siis veel. 🙂

 13. https://www.google.ee/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=flunch+paris+france
  Flunch on soodne, aga üsna korralikku toitu pakkuv söögikoht, neid on seal palju-palju, suurtes ostukeskustes ja niisama ka linnapeal. Seal on võimalik juba 5€ nägu kõht täis saada ja see on Pariisis soodne 🙂 Kui erilist luksust taga ei aja, siis julgen soovitada küll 🙂
  Versailles’ lossi soovitan ka sõita, rongiga saab sinna väga lihtsalt ja seal on tegevusi terveks päevaks, lossipargis saab rongiga sõita, tiikidel paadiga jne. Väga ilus on seal.
  Eiffeli piletid on ilmselt lihtsalt välja müüdud, isegi jäime ilma aga kohapeal saime ka suht valutult ja lühiajalise ootamisega oma piletid kätte.

  1. Aitäh soovituse eest, see on tõesti soodne hind. Luksust taga ei aja. 🙂

   Kas käisid tornis nädala sees või nädalavahetusel? Meil jääb viimase sisse, seetõttu mõtlesin, et võib pikk järjekord olla. 🙂

   1. Ma arvan, et see võis olla kas reede või laupäev, sest olime n-p kohapeal 🙂 käisime juunis aasta tagasi.

    1. Selge. 🙂 Siis ehk pole eriline vaev kohapeal osta see tipu pilet juurde, kui vajadus tekib. Me muidu alles käisime 26m kõrge vaatetorni otsas ja seal tippu ei mindud, hakati kartma. 😀

     1. Eiffelis saab ainult liftiga ja ehk see pole nii jube 🙂 Hoian pöialt, et teil seal kõik sujuks ja reis oleks tervele perele meeldejääv. Ma ise ei julge oma kahte pisikest “põrgulist” ka korraga kaasa võtta 😀 ainult ühekaupa 😀

 14. Mainisid, et krediitkaartide peal ei pruugi piisavalt raha varuks olla. Kuidagi imelik on nüüd soovitada seda aga mis seal siis ikka, soovitan 😀 Bigbankil on mobiilne krediitkaart olemas, mis põhimõtteliselt tähendab, et saad 1000 eurot krediiti allalaadimiseks oma tavalisele pangakontole aga ei pea kõike laadima, kui vaja ei ole. Intress on parem kui tavalistel krediitkaartidel ja taotlemine on väga lihtne. Tasub uurida.
  https://www.bigbank.ee/mobiilne-krediitkaart/

  1. Ei ole midagi imelikku, aga ma ei kujuta ette, kas rendifirmad tavalist deebetkaarti krediitkaardina aktsepteerivad. Aga muudeks ootamatuteks väljaminekuteks võib see variant ära kuluda küll. 🙂

   1. Eks siin oleks üks naerunägu hoopis teise tooni küsimustele andnud, aga ma seda ebaviisakana ei võtnud. Ravikindlustuskaardid on olemas, passe ei ole, reisime id-kaartidega. 🙂

   2. Ma siit küll midagi ebaviisakat välja ei lugenud, inimene mõtleb kaasa lihtsalt ju 😀 Vähe siis kuuldud neid lugusid, kus inimesed on unustanud dokumentide kehtivust vaadata või pole ravikindlustuskaardist kuulnudki? Ma tean mõlemaid päris mitut.

     1. Mul oli vist kehv päev ja kõik taolised kaheti mõistetavad laused lugesin teise tonaalsusega kui vast mõeldud oli. Vabandan!

 15. Äkki helistad ja uurid igaks juhuks hotellist siiski üle, kas ei ole ühtegi bussi, mis Disneylandi viib. Võib-olla neil on kodulehel mingi vale info? Ma selle pärast mainin, et olles ise käinud ja Disneylandi hotellis ööbinud, siis erinevad shuttle bussid sõitsid neid hotelle päris usinasti läbi.

  1. See konkreetne rantsho jääb Disney parkidest natuke kaugemale, s.t 15 min autosõitu – bussid sõidavad nende hotellide vahet, mis on kuni 20 minutise jalutuskäigu kaugusel. Nii et kodulehe info on täitsa korrektne.

 16. Pariisis+Disneylandis käidud 2,5 aastat tagasi, panen kirja, mis hetkel meeles:
  – me olime nädala ja ostsingi nädalased piletid, need olid kõige soodsamad, passipilti vähemalt siis sinna peale vaja ei läinud
  – metrooga liiklemine oli väga lihtne ja loogiline ning rongid käisid tihti, me ainult metrooga+jala liikusimegi, aga meil oli muidugi ka öömaja Pariisis
  – Disneylandis olid pikad sabad, vast kevadel pole veel hooaaeg ja sabad on ka lühemad, aga kindlasti võtke sinna oma moonakott kaasa. Kohapeal sai ainult kallist junk’i.
  – Versailles’i kohapealt ma pole nii kindel, kas selles vanuses lastele see huvi pakub. Minu 8-aastane pidas seda väga igavaks kohaks. Tegu on ju tegelikult kunstimuuseumiga lossis. Park on muidugi ilus ja rong sõitis seal ka, aga see rong oli tasuline. Mulle endale ja suuremale lapsele jälle meeldis.
  – Eifelli torni me ei ostnud mingeid piletedi ette, läksim ehommikul varakult kohale, veidi sabatamist piletikassas ja liftide taga ja saimegi tippu. Midagi hullu ei olnud. Loomulikult võivad vahepeal olla turvanõuded muutunud.
  – Jumalaema kirik on tegelikult lihtsalt kirik ja raamatuga seda seostada väga ei anna. Suurem ja teistsugusem kui Eesti kirikud muidugi. Küll aga võiks lastele huvi pakkuda koea Jumalema kiriku taga olev sild, mille käsipuud on tabalukke täis riputatud (kui seda nüüd vahepeal ära koristatud pole).

  1. See sild on ringi tehtud – lukud võeti ära ning võre asemel on plastikust/klaasist piire. Sild muutus lukkude tõttu liiga raskeks ja siis kellati see lukkude-trall ära.

   Versailles oli minu jaoks ka igav. Oli küll tore loss, aga veidi kahetsen, et pool päeva seal käimise alla panin.

 17. Meie oleme teinud pikki autoreise ja natuke lühemaid lennureise kolme väikese lapsega. Kohe esimese reisi ajal, mil ükski noormees veel kella ei tundnud, ütlesin, et pole üldse mitte mingit mõtet küsida, millal me kohale jõuame, teile ei ütle see vastus niikuinii mitte midagi. Töötas. Kui nad aasta tagasi Lübecki üli-igavas lennujaamas kräunuma hakkasid, ütlesin, et ootamine ongi igav, see on normaalne – töötas ka, kräun jäi vaiksemaks. Igasugune emme-emme-emme on meil ka kodustes tingimustes ära keelatud, pöörduda tuleb asja pärast või vähemalt lapse meelest asja pärast, mitte tähelepanu saamiseks. Eks ma olin lapsevanemaks saades ka jupi maad vanem kui Sina ja kannatus pole mul iialgi hea olnud, aga see kamandamine on andnud tulemuseks palju sisukaid vestlusi lastega ja lapsed, kes oskavad olla rahul sellega, mis on.
  Meie lapsed on alati hea meelega vaadanud ringi lossides, aga kõige ägedamad on need muuseumid ja kohad, kus saab ise oma kätega midagi katsuda või ringi joosta. Pariisi turismimagnetites seda ei tohi, nii et mõttekas oleks minna mõnda parki või väljakutele, kus tohib tormata ja tee peal midagi põnevat näha ka. Versailles’i juures olev park on kindlasti selline, kui see linnaosa on praegu ohutu, siis võiksid toredad olla Sacre-Coeuri kiriku juures olevad trepid, kust muide on ka ülihea vaade üle Pariisi. Veel soovitan modernset ärilinnaosa La Defense, kus on hulk põnevaid skulptuure, mis võiksid lastele huvi pakkuda. Igasuguse lossis ja muuseumis käimise juurde peab alati kuuluma palju selgitamist, miks miski asi on nagu on. Kas teie lapsed musketäride filme on näinud? Kui ei, siis on viimase aeg vaadata, mis siis, et need üldjuhul ei ole Pariisis filmitud. Saavad ettekujutuse kultuurist ja kuna suurem osa tänapäeva Pariisist ehitati üsna vahetult (no meie poolt vaadates) pärast musketäride ajastut, saab ka seletada, et nägite ju filmist, millised edevad need kuningad olid, Versailles’i laskis ehitada ka üks väga edev kuningas … Esimene ja Teine peaksid aru saama küll.
  Meie vanim kräunus ka paari esimese reisi eel, et tema ei taha kuhugi minna, ja rikkus meil teise pikema reisi üsna põhjalikult ära. Tagantjärele ta enam ei mäleta, kuidas ma pidin jõudu rakendama, et teda mägiojasse mängima saada – sest see ei olnud samasugune bassein nagu lasteaias! -, ja paari tunni pärast samasugust jõudu kasutama, et teda sinise ja vaimustununa sealt välja saada, aga eelviimasel päeval Suure Sõnakuulmatuse tagajärjel tekkinud Muhku, mis ta ülejäänud reisi ajaks taltsaks muutis, mäletab küll. Neil seitsmestel ongi vist mingi kriis, mis kräunuma paneb.

  1. No Sul vist suht sama kasvatus, mis meie peres. Mingit mõttetut kräunumist ma lihtsalt ei luba. Reisile minek on pidu ja pillerkaar terve pere jaoks – ja keegi ei tohi teiste tuju rikkuda.
   Ma ei lähekski sellise lapsega kuskile, kelle eesmärk on reisil lihtsalt tujutseda ja terve pere tuju rikkuda. Maksta sadu eurosid ja kulutada oma puhkusepäevi, et mingi nina vingus lapsega võidelda?

   1. Kui ma ei lähekski sellise lapsega kuskile, kes pidevalt tujutseb, siis meil oleksid siiani kõik käigud käimata jäänud. See tujutsemine ei käi ainult väljasõitude juurde, vaid ka lasteaeda mineku juurde (neljandat aastat järjest!), magama mineku juurde, tehtud toidu juurde ja nii edasi. Ega ma ilmaasjata lapsega psühholoogi juures ei käinud, aga nagu ka psühholoog ütles, siis mõni laps on selline ja midagi ei ole teha. Ei ole saanud sellest tujutsemisest jagu ei hea ega halvaga. Ega lapsel endal ei ole ka kerge oma tujudega olla, need on tal seinast seina, vihast seletamatu kurbuseni ja see on miski, millega me kõik peame igapäevaselt hakkama saama, mitte jätma selle pärast elu seisma. 🙂

    Reet, aitäh heade nõuannete eest! 🙂

 18. Ma ei viitsi kõiki kommentaare läbi lugeda, vb keegi on seda juba öelnud, kuid sellest raamatust on kaks multifilmi ka. Just eile vaatasime neid kodus, piraati mängides leiad kergelt need filmid üles. Ehk pakuvad lastele huvi 🙂

  Lisaks seda teksti lugedes tundus juba kõik nii keeruline, et kui mina oleksin samas olukorras, siis ma ütleks ka ‘ei!’ nagu teine ja jääks koju. Niiii keeruline tundub kõik ja kuidas sa seda veel planeerida viitsid, oimaivõi mul hakkas pea juba teksti lugedes huugama 😀

  1. Multika vaatame ka ära, aga eesti keeles midagi vist ei ole? Raamatut just seetõttu tahtsingi, et kaks suuremat saavad seda ise lugeda ja väiksematele saan ette lugeda ning kõik on neile arusaadav. 😀

 19. Mõned kohad, mis minu väikestele sugulastele on meeldinud (noorim on olnud 6ne):

  * Pariisi akvaarium Cinéaqua – hästi põnevalt kujundatud ja pole ainult vaatamist, on nt lahtiselt ka kalad, kellele saab pai teha jne. Seal olen isegi päris pisikesi näinud. Ja ciné tähendab mereteemalisi loodusfilme.

  * Notre Dame’i ees asuv arheoloogiline krüpt (Crypte archéologique, lastele tasuta) – seal on vanadele müüridele lisaks suured puutetundlikud ekraanid, mida on tore käppida ja vaadata animeeritult, kuidas katedraali järk-järgult üles ehitati, milline oli sajanditetagune tänavapilt, elu jm.

  * Conciergerie Cité saarel (ka lastele tasuta) – päris huvitav käik ajalukku, koos gooti stiili, piinakambri, iidse kellatorni, giljotiinide ja muu sellisega 🙂

  * Vincennes’ loomaaed https://www.parczoologiquedeparis.fr/en Kuidagi hästi kompaktne, et pole palju kõmpimist aga näeb väga palju.

  * Kui Louvre’i kandis olete ja Tuileries’ aias jalutate, siis sinna jääb mu meelest üks põnevamaid mänguväljakuid:
  http://www.satoridesigns.net/wp-content/uploads/2011/09/IMG_1982.JPG

  Siit kõik ei paista muidugi aga ühes ääres olid veel võrkkiiged, kus sai lebotada jne. See asub enamvähem pargi keskel, Rivoli tänava pool ja on tasuta, samas, kui nt Luksembourg’i aias tuleb sissesaamiseks maksta (nii lapsed kui täiskasvanud).

  Laevakruiisi Seine’il olen vist varem ka maininud siin aga seda julgen tõesti soovitada – saab ilma jalavaevata linna südamest hea ülevaate.

 20. Mina ei soovita lisapagasit võtta! Meie oleme palju palju lennanud ainult käsipagasiga. Tavalisse käsipagasi kotti mahuvad hõlpsalt ära varuajalanõud, varuriided, kaisuloom, mõned mänguasjad, raamatud, muu nodi. Varujopet vast pole vaja ja kui selgub, et on vaja, saad selle kohapealt osta palju odavamalt, kui lisapagasi hind! Iga lapse nimel saad ju selle suht suure käsipagasi koti võtta. Iseaasi, kust sa need sobivat mõõtu kotid kokku laenad. Meie oleme ajapikku endale soetanud, sest jube mugav on. Ära võta kaasa ülearust (nt rätikud jms – need on ööblas olemas). Igaühele pole vaja eraldi hambapastat. Ka suure inimese asjad (sh varujalatsid, 3 komplekti riideid, läpakas jms) mahuvad käsipagasisse ära. Ja lastega reisides neid kotte üldiselt väga ei loeta. Meil on sageli veel toidumoon eraldi riidekotis olnud ja kedagi pole see huvitanud. Seda soovitan küll, et lennukisse võtad süüa: see aitab ka ajal kiiremini minna. Õhus on põnev süüa ja teel läheb ju alati kohe kõht tühjaks. NB! Kaasa märjad salvrätikud.

 21. Kas Eiffeli torn on seda raha väärt? Leiab ehk midagi paremat, kuhu minna, eriti väikeste lastega.

 22. Ma lihtsalt mainin (ma ei jõudnud kõiki kommentaare lugeda), et söömine ka niisama toidupoest ostmine ok ikka päris kallis. Kindlasti üritada leida selliseid toidupoode, mis pole täitsa kesklinnas, me ostsime 6 peale pikniku jaoks Eiffeli lähedalt juustusid, saia ja veel paar snäkki ja kokku läks 60€, mina isiklikult olin algselt šokis 😀
  Ehk siis ma soovitan leida veidi suuremaid nö toiduketi toidupoode, seal odavam kui nendes pisikestes, mida paljudes kohtades on 🙂

  PS ma leidsin täna selle blogi ja mulle väga meeldib!! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *