36 vastust

1. Mida sa tegid aastal 2015, mida sa polnud varem teinud? Sõitsin üksinda (koos lastega) Silveri juurde Soome ja elasin seal 3 kuud, jõin Vana Tallinna koorelikööri, müüsin kodu…

2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi? Pole millestki kinni pidada, ma ei andnud lubadusi. Seekord ka mitte.

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas? Vanemate kass sünnitas meie Ruubi.

_MG_1117

4. Kas keegi su lähedastest suri? Maailma parim vanaema… Ja loetud päevad hiljem tema poeg (ehk minu onu), kellega ma väga lähedane ei olnud.

_MG_3579.JPG

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2016, mis puudus aastal 2015? Meelerahu, konkreetsed tulevikuplaanid.

6. Mis riike külastasid? Ainult Soomet…

7. Mis kuupäev aastast 2015 jääb igaveseks su mällu? Miks? On asju, mis jäävad igaveseks mu mällu, näiteks Kolmanda kadumine laeva peal ja maja müümisega kaasnenud stress, aga kuupäevadega neid ei seosta. Hea, kui kaugemas tulevikus aastanumbergi meeles on.

8. Mis on selle aasta suurim kordaminek? Asjad, mida ma nimetada tahaksin, ei kvalifitseeru kordamineku alla, vaid on lihtsalt kaasnenud pesamuna kasvamisega. Ise ma midagi suurt korda saatnud ei ole.

9. Mis oli su suurim läbikukkumine? Samm tagasi…

10. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse? Lasin sünnimärgi eemaldada, arm läks 2 kuud hiljem mädanema ning muutus suureks ja koledaks. Kukkusin vastu ämbriserva, säärele jäi sellest mitmeks kuuks suur ja kõva sinikas, millest tänaseks on alles jäänud tume triip nahal ja lohk lihases, ilmselt igavene. Paar nohu ja köha oli ehk ka. Pluss rauapuudus.

11. Möödunud aasta parim ost. Ei teinud ühtegi suurt ostu. Väiksemaid küll, aga ei midagi sellist, mille puhul mõtleks, et kuidas me küll varem ilma hakkama saime.

12. Kelle käitumine teenib sult aplausi? Ma üldiselt väga valjuhäälselt ei jaga oma tunnustust, veel vähem aplodeerin, aga sisemuses olen küll plaksutanud kõikide tuttavate, sõprade, pereliikmete ja niisama tuntud inimeste hästisõnastatud sallivuse peale.

13. Kelle käitumine ajab südame pahaks? Sõna otseses mõttes olen tundnud iiveldust teatud sorti anonüümsete kommentaaride peale, nii et pahatahtlikud anonüümsed kommenteerijad ajavad oma verbaalse pasanteeriaga südame pahaks.

14. Kuhu läks enamik su raha? Mul pole oma raha, isegi lasterahad lähevad nüüd kõik Silverile, aga enamik meie rahast läks ikka kohustuste peale – kaks kodulaenu, Soome üür, autoliising, mitu järelmaksu, lasteaed, hunnik väikeseid arveid ja alles siis kõik muu.

15. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas? Vaheldus Soomes, kaks puhkepäeva Saaremaal, paar päeva tagasi saadud uudis tätoveeringu võidust.

16. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2015 meenutama? Pole ühtegi sellist lugu. Ka varasematest aastatest mitte.

17. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa: (eeldan, et siin peaksin võrdlema omavahel aastaid 2014 ja 2015)

 • õnnelikum või kurvem? 3/4 ajast olin õnnelikum, 1/4 kurvem
 • kõhnem või paksem? Suht sama või pigem paksem.
 • vaesem või rikkam? Kui viimast kahte nädalat mitte arvestada, siis vaesem. Ka viimast kahte nädalat iseloomustanud veidi suurem rikkus pangaarvel on kaasnenud maja võrra vaesema seisuga, seega kokkuvõttes ikka vaesem.

18. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud? Lastega Soomes mere ääres käinud ja niisama aktiivsem olnud.

_MG_8978

_MG_9018

19. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud? Oleksin võinud vähem arvutis olla, vähem endast välja minna, vähem muretseda, vähem laste peale karjuda, vähem väsinud ja tüdinud olla.

20. Kas sa armusid aastal 2015? Jah, uuesti Silverisse. Vist isegi mitu korda, aga päris kindlasti juhtus see 01.01.2015 ja kestis intensiivselt koos liblikate ja meeletu kirega mitu päeva, üleüldist uut hingamist andis kauemaks.

21. Kui palju üheöösuhteid? Neid pole kunagi olnud ja olen täiesti kindel, et neid ei tule ka.

22. Mis oli su lemmiksari või telesaade? “Pilvede all” ja “Viimane võmm”, sest need olid ainsad seriaalid, mida vaatasin.

23. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud? Vihkamine on väga negatiivne tunne, ma ei vihka kedagi, ei vihanud ka eelmisel aastal samal ajal ega üleeelmisel ja nii edasi…

24. Parim raamat, mida lugesid? “Trips, Traps, Trull ja teised”

25. Mis oli su suurim muusikaline avastus?

Peale selle loo olen sõprade juures veel igasuguseid vähem ja rohkem huvitavaid lugusid kuulnud, millesarnased pole kunagi minu eelistuste hulka kuulunud. Nagu sõbrad ütlevad, siis ma olen rohkem “Abba” inimene, mida iganes see siis ei tähenda.

Natuke teistsugune avastus, mida lasti Soomes söögi alla ja söögi peale ning mis ikka veel väga meeldib:

Need lood on võib-olla mainimisväärsed seetõttu, et tegelikult elan muusikamaailma minevikus. Youtubes kuulan alati vanu häid tegijaid nagu Queen, Ruja, Bonnie Tyler, AC/DC, Roxette ja teised ning kui autos just lastelaulud ei mängi, siis kuulan Star FMi või Retrot – ja nii ma polegi väga kursis tänaste artistide ja nende loominguga. Seda riveri lugu oskasin otsida ka vaid sõnade järgi ning mul polnud aimugi, et esitajaks on James Bay, pole sellist nime üldse kuulnudki.

26. Mida sa tahtsid ja said? Kass(id), Lancome Tresor In Love, “Oskar ja asjad”.

27. Mis oli selle aasta parim film? “1944”, “Hotell Transilvaania 2”

28. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said? Sain 27, olin Soomes, käisime Silveri ja lastega mere ääres muffineid söömas.

29. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks? Lotovõit, millele lootsin veel 2 päeva enne notarit…

30. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili? Iga-aastane. Enamus riideid ongi kuni 10 aastat vanad.

31. Mis sind mõistuse juures hoidis? Teadmine, et minuta kukuks meie kaardimaja kokku. Ma lihtsalt ei saa endale lubada puhkust psühhiaatriahaiglas, kuigi mõnikord väga tahaksin. Oma osa on muidugi Silveril, kes on kõik mu murdumisjärgsed nutukõned ära kuulanud.

32. Milline kuulsus sel aastal kõige rohkem sulle meeldis? Märt Avandi äkki.

33. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas? Iga aktuaalne poliitiline teema on mingisuguseid mõtteid toonud, aga enim tundeid on tekitanud EKRE sõnavõtud ja need tunded pole üldse positiivsed olnud.

34. Keda igatsesid? Eestis olles Silverit, Soomes olles kõiki teisi armsaid inimesi. Enne ja pärast vanaema surma igatsesin vanaema, kes ta enne insulte oli.

35. Kes oli parim uus tutvus? Isiklikul pinnal tekkis ainult üks uus tuttav, lugeja Janne, kellega korra kohvi jõime. Teised tutvused on tekkinud olude sunnil ja on lõppenud koos oludega.

36. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2015 õpetas.  Ei midagi uut, aga kordamine on tarkuse ema – kõik hea tuleb ringiga tagasi.

6 thoughts on “36 vastust

 1. Lapsetoetused tagavad kindlustuse, sa ju ka tööl ei käi, et kas sul kindlustus alles? Lihtsalt mõtlesin, et kirjutan sulle seda, sest ma ise ka lasin lasterahad mehe arvele ja selgus, et minu kindlustus sellega võeti ära ja ma ntx ei saanud tasuta arstiabi (siis saingi teada, et mul kindlustust enam polnud) ning muutsime minu arvele jälle rahad. Lihtsalt infoks vbl sa tead seda ja kõik ok. Rõõmude rohket ja positiivsete üllatustega uut aastat teie armsale perele!

  1. Aitäh kaasa mõtlemast. 🙂

   Ravikindlustusega on kõik korras, tegin uue avalduse ja see jookseb edasi kolme ja enama lapse kasvatamise eest.

   Sulle ka ilusat uut aastat! 🙂

   1. Oh siis hästi! Mõtlesin, et igaks juhuks ütlen, sest ei soovi teistele seda jubedat üllatust mis mulle osaks sai 😀

    1. Mul kunagi on sarnane üllatus olnud, kui vanemahüvitise mehe nimele kirjutasime. Sain ka jälile alles arsti juures, aga tookord lahenes ka lugu nii, et sain ülalpeetava ravikindlustuse, tagasi ei pidanud midagi muutma. 🙂

 2. Mis tätoveeringu värgi võitsid? Lased teha endale?

  Ma mõtlesin ka vastata nendele küsimustele, aga kui lugema hakkasin, siis mõistsin, et ma ei mäleta midagi 😀 ja osasid asju ei tahagi tegelikult ausalt kirjutada… Seega ei kirjutanudki.

  1. Malluka Cherry blogis oli loos ja võiduks oli kavand või tätoveering. Me maksame juurde ja Härra saab mõlemad. 🙂 Ise tahan ka, aga mehele kulub hetkel rohkem ära, tal vajab üks nooruspõlve rumalus kaasajastamist. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *