Ära maga maha – 5 lugejat saavad jõulukingiks 3 lauamängu!

Ma valisin Rahva Raamatu e-poes välja suure koguse huvipakkuvaid laua- ja kaardimänge, aga enne tellimuse tegemist küsisin hinnapakkumist otse kirjastajalt ja samas üritasin neid mänge teile ka sebida. Nagu pealkirjast juba aru saite, siis mul läks nii hästi, et ma sebisin teile neid kokku lausa 15! Lisaks sellele sain ka enda soovitud mängud kingituseks, kuigi ma olin igati valmis nende eest tasuma ja soovisin vaid teile rõõmu valmistada mängudega, mis meie perele hästi peale lähevad!

Loosist kirjutan lõpu poole, esmalt tutvustan neid mänge, mille ma meile välja valisin ja mis on meil juba varasemast Dada Fun tootevalikust olemas. Kuna kirjastajalt üksikult neid mänge osta ei saa, siis jagan Rahva Raamatu e-poes hetkel kehtivaid hindasid, aga samas annan tekstis ka Dada Fun kodulehe linke, sest need on kohati informatiivsemad.

Ma ei tee nendele mängudele niisama reklaami, vaid püüan ka näidata, mida saab umbes 10 € suuruse kingieelarve juures, mis on minu arvates igati mõistlik eelarve, kui teemaks on kinkide tegemine näiteks laste rühma- või klassikaaslastele. Ma olen üritanud piirduda 10-15 € suuruse eelarvega, aga olen korduvalt näinud, kuidas kingitakse lastele 20 € suurune rahatäht, endagi lapsed selliseid kinke saanud. Minu arvates on seda palju, eriti olukorras, kus miinimumpalga saajad peavad sellise summa teenimiseks terve päeva töötama. Isegi 10 € on juba võrdlemisi suur summa, mida näiteks 5aastasele kinkida, kuigi samal ajal tundub, et selle raha eest ei saa tänapäeval enam midagi. Saab küll, isegi täitsa vahvaid asju saab.

Kolmas sai kord sedasi kingiks Taibu kaardid, mis mängiti paari aastaga ribadeks, neid meil enam ei ole, aga on nüüd uus pakk, mille ostsin Rahva Raamatust ja millele sain juurde kaks sõpra.Need kaardid lähevad meie väikesele taibule järgmisel kuul sünnipäevaks, seetõttu ma ei saa öelda, kas Taibu 2 ja ameteid õppiva Taibu kaardid lastele sama hästi peale lähevad, aga ma olen veendunud, et lähevad, muidu ei oleks ma neid ostnud, või siis osta soovinud. Kõik Taibud on pigem sellised, millega lapsi arendada, mitte millega jätta neid üksinda teise tuppa arenema. Kui need kaardid on juba korduvalt koos läbi vaadatud, siis oskavad nad omavahel ja omapead nendega mängida küll.

Väike Taibu (9.26 €) – Kaardipakis on kokku 50 rõõmsavärvilist pildikaarti: 25 küsimuse- ja 25 vastusekaarti. Iga kaardi pöördel on lisaks erinevad ülesanded, mis aitavad arendada lapse tähelepanu, mälu, mõtlemist ja loogikat.
Sobilikuim mängijate arv on 2-4, kuid mängida saab ka üksi või suurema hulgaga. Hea oleks kui lapsega koos mängiks ka lapsevanem.

Väike Taibu 2 (9.26 €) – Kui Väike Taibu loovkaardid vastasid küsimusele “Millal?”, siis selle kaardipaki kaardid küsimusele “Mida?”. Kaardipakis on 48 kaarti, millega saab läbi viia 4 erinevat mängu. Mängude eristamiseks on kaardid kolme eri värvi. Rohelised ja lillad kaardid: Ühe tegelasega kaardile (Mida teeb …?) tuleb juurde leida 3 tegelasega seotud tegevuskaarti, mitme tegelasega kaardile (Mida teevad …?) 4 tegevuskaarti. Sinised kaardid: Paariskaartidel tuleb leida vastusekaart küsimuskaardile, mis algab sõnadega “Mida tehakse…?”. Lisaks annavad sinised kaardid võimaluse õppida ainsuse ja mitmuse moodustamist.

Väike Taibu õpib ameteid (11.88 €) – Kaardipakis kirjeldatakse tegelaskuju, töövahendite ja omadussõnade kaudu 25 erinevat ametit. Mäng arendab lapse loogilist mõtlemist, lugemisoskust ja käelist tegevust. Pakis on 50 pildikaarti (50 loovülesannet, 25 erinevat ametit) ja võlupliiats.

Kingivaliku hulgas on Väike Taibu 2 ja Väike Taibu õpib ameteid.
Joonistuskaartidega saab jätta lapsed teise tuppa arenema, nende ülesanded on üsna selged ka nendele lastele, kes lugeda ei oska. Ja isegi, kui ei ole, siis nendel kaartidel ei ole õigeid ega valesid joonistusi, nii et lastel on vaba voli lasta fantaasial lennata. Meil on “Kollid, nõiad, vampiirid” joonistuskaardid olnud paar aastat ja kuigi nende karp on ammu ribadeks, on kaardid täitsa heas korra. Need kaardid on täpselt nii jubedad nagu nimi ütleb, aga samas armsalt jubedad ja lastele läheb selline teema hästi peale. Ühe 4aastase tüdruku stiilinäide oma kolme venna pealuudest:Kollid, nõiad, vampiiridKirjastaja sõnul hakkavad Kollid, nõiad ja vampiirid (9.26 €) peagi poodidest otsa saama, aga olemas on veel küllaga “Loomad, linnud, putukad” (9.26 €) joonistuskaarte: Pakist leiab 50 toredat kahepoolset kaarti, millel olevad loomad, linnud ja putukad vajavad sinu abi. Kaunista markeriga ära liblika tiivad, tõmba sebra seljale triibud, joonista öökulli kõrvale teisik või aita jänesel leida tee porgandini – joonistmist ja tegevust on kuhjaga!

Kingivalikus on “Loomad, linnud, putukad” joonistuskaardid.Kellele meeldivad rongid, siis neile on olemas ideaalsed tegevuskaardid rongi eri näol ja sealt edasi leiab nuputamisülesandeid juba edasijõudnutele.

100 tegevust lapsele rongi eri (9.98 €) – See kaardipakk on täis ohtralt rongiteemalisi põnevaid ülesandeid, mida saad lahendadad autos, rongis, lennukis või lihtsalt vabal hetkel.

50 ülesannet nutikale lapsele (9.98 €) – Lahendust ootavad 50 erinevat nuputamisülesannet, millega saad testida nutikust ning arendada loogilist mõtlemist.

Mõlemad tegevuskaardid on kingivalikus.Veidi nuputamist ja lahendamist veel nutikamatele.

Nuputa ja lahenda (9.26 €) – Rõõmsast kollasest karbist leiab 72 ülesannet – nende hulgas on nii matemaatika-, loogika- kui keeleülesandeid. Lisaks on kaasas vastustekaardid, millelt oma nutikust kontrollida saad! Ka seekord on kaartidega kaasas võlupliiats – kaarte saab puhtaks pühkida, nii et neid saab korduvalt kasutada.
„Nuputa ja lahenda. 72 põnevat ülesannet“ kaarte soovitame
nuputamiseks neile lastele, kes juba koolijütsi vanuses.

Nuputa ja lahenda 2 (9.98 €) – Tegevuskaardid sisaldavad hulganisti uusi mõistatusi (ilmselt ka raskemaid, sest vanus on 9+) ja mänge, mis panevad su nutikuse ja loogilise mõtlemise proovile.

Mõlemad tegevuskaardid on kingivalikus.100 mängu õues ja toas on meil 2016. aasta suvest olemas, kui mul oli vaja leida lastele Esimese sünnipäeva ajal tegevust. Nad leidsid seda tegelikult ka igasuguse abita, aga samas jäid mängitud mängud neile külge ja minu lapsed on hakanud neid omavahel mängima, kui neil on igav olnud. qUwa3if Pakis on palju lihtsaid mänge, mida ma ise lapsena mängisin, nii et ka minul tekkis nende mängudega palju äratundmisrõõmu. Teaduskaardid ostsin nüüd Rahva Raamatust lisaks, need lähevad teadmiste- ja teadushuvilise Esimese jõulupakki. Fun Dada laos neid enam ei ole, juurde ka ei tule ning poodides on alles üsna väike kogus. Vaatasin järele, et Rahva Raamatu e-poest ei lase neid üle 8 ostukorvi lisada, nii et tõesti võivad peagi otsas olla.

100 mängu õues ja toas (9.98 €) – Kaardipakist leiad toredaid mänge, mida mängida üksi, kahekesi või veel suurema seltskonnaga näiteks sünnipäeval. Hüppa, jookse, joonista, arva! Tegevust jagub kuhjaga. Igal kaardil on mängu täpsed juhised (koos joonistega).

50 teaduskatset õues ja toas (9.26 €) – Kas tahad teada, kuidas meisterdada vahukoletist või soola-ja suhkrukristalle? Kuidas panna kahvel helisema? Kuidas päikese paistel muna praadida?
Tegevuskaardid „50 teaduskatset õues ja toas“ pakuvad rohkelt avastamisrõõmu.
Helesinisest pakist leiab 50 lahedat teaduskatset. Kaartidel on katsed, kus on samm-sammult kirjeldatud, kuidas katseid läbi viia ja mida iga katse läbiviimiseks vaja läheb. Lisaks on iga juhise sammu juures pilt, mis aitab veelgi paremini aru saada, mis täpselt iga punkti juures tegema peab.

Neid tegevuskaarte kingivalikus ei ole.Neid tundekaarte soovisin ühe kidakeelse ja kinnise (ilmselgelt isasse) lapse pärast, kes on algusest peale oma emotsioone pigem sissepoole elanud ja kes vaikib trotslikult, kui üritan teada saada, mis tema sees toimub. Äkki mängulise tegevuse keskel ta avab end rohkem. Nagu näha, siis ma juba sobrasin nendes kaartides ning leidsin head variandid millega kirjeldada oma igapäevaseid olukordi, emotsioone ja reaktsioone.

Tundekaardid (9.22 €) – Tundekaardid on mõeldud selleks, et julgustada last oma emotsioone jagama. Kaartidel on kujutatud igapäevaseid olukordi, emotsioone ja reaktsioone, mis võivad sellistes olukordades tekkida. Kaartidel on 10 olukorda, 10 emotsiooni ning 10 võimalikku tegevust. Siin puuduvad valed ja õiged vastused, laps teeb ise temale õigena tunduva valiku.

Tundekaarte kingivalikus ei ole.cofNeed lauamängud läksid meil kohe esimesel õhtul käiku ja need on just sellised, mida on tore koos lastega mängida ja mis on piisavalt lihtsad, et nad saavad neid ka omavahel mängida.

Bandido on selles osas hästi hea, et võidavad või kaotavad kõik, nii et ei teki olukorda, kus võitja särab ja kaotaja jookseb nuttes teise tuppa. Kõige toredam on see, et seda saab ka üksinda mängida. Stardikaardil on kaks poolt, kergem ja raskem, ma tegin lastega mõlemad läbi – esimene sai kiire lõpu võidu näol ja teine venis aeglaselt kaotusesse.mdeKergema stardikaardiga.mdeRaskema stardikaardiga.

Lapsed on seda juba mitmeid kordi omaette mänginud ning see on täiesti paras ajaviide ka meie 4aastasele, kes küll võtab seda mängu rohkem puslena, mitte ei ragista ajusid, kuidas bandiidi tee blokeerida ja mäng võita.

Võlumets on juba veidi raskem mäng, milles on võitjad ja kaotajad ning mille mängimine on meil juba uste paugutamiseni viinud. Samas meeldivad lastele need kaardid rohkem, sest need on väga ilusad (mida kahjuks mu kehva kvaliteediga pilt ei edasta). Mängus tuleb koguda nelja erinevat tegelast, aga igasuguseid üleliigseid tegelasi on kaartidel omajagu ja need muudavadki metsa põnevaks võlumetsaks.mdeSuvaliselt ritta seatud pildid, et lihtsalt näidata, milline mets välja näeb. Mängus oleksid enamus kaardid ammu ära korjatud, sest öökulle on kõvasti rohkem kui 7. 

Bandido (9.99 €) – Mängu eesmärk on asetada oma kaardid nii, et kõik tunnelid oleksid blokeeritud ja Bandido ei saaks vanglast ära põgeneda. Kui see õnnestub, olete kõik koos mängu võitnud, kui aga üks või rohkem tunnelitest jääb blokeerimata ja kaardipakk saab otsa, siis Bandido põgeneb ja te kõik olete kaotanud.

Võlumets (10.55 €) – Mängu eesmärk on leida esimesena lauale asetatud kaartidele peidetud seitse väikest tegelast. Igal kaardil võid neid leida kuni neli. Märkama peab öökulle, jõuluvanasid, konni ja haldjaid. Kõik kaardid moodustavad lõpmatu muinasjutulise metsamaastiku. Kel rohkem kaarte, on võitja.

Kingivalikus on Bandido.cofNeed mängud vajavad vist kõige vähem tutvustamist, või on keegi, kes nendest midagi kuulnud pole? Reaalsuskontroll ja Reaalsuskontroll 2 on meil ammu olemas ja sõpradega korduvalt läbi ka käidud. Samade sõpradega ei ole see enam huvitav, uusi oleks vaja. Kui neid ei teki, siis saavad varsti lapsed oma sõpradega lõbusalt aega veeta. Igatahes nüüd saan oma pereliikmeid ka reaalsusega piinama hakata ja kui jõululauas ei passi seda teha, siis aastavahetusel ikka. Neid seltskonnamänge on hästi tore mängida sõprade või pereliikmetega, kes oskavad enda üle naerda. Mind on õnneks sellistega ümbritsetud.cofKogu pere reaalsuskontroll (9.98 €) – Oled Sa kindel, et tead, mida Su pere Sinust tegelikult arvab? Võib-olla oled just Sina pere kõige säravam naljanina või hoopis kõige suurem tuulepea. Mängu käigus saate teada, mida üksteises märkate ja hindate ning kui hästi üksteist tegelikult tunnete! Sobib humoorikaks ajaviiteks pere seltsis. Eeldab ausust, head üksteise tundmist ja kasuks tuleb hea huumorimeel.cofReaalsuskontroll (9.98 €) – Seltskonnamängu “Reaalsuskontroll” eesmärgiks on lõbus ajaviide, mille käigus saad mõelda kaasmängijate eripärade peale. Mängu lõpuks saad teada, mida mängijad üksteisest tegelikult arvavad.
Komplektis on 111 kaarti, millest igaühel kirjas erinev omadus. Iga kaart algab sõnaga „kõige“ ning kaart tuleb seltskonnas anda sellele inimesele, kelle kohta see omadus kõige enam käib. Mängimiseks on vaja vähemalt kolme inimest. Mida paremini mängijad üksteist tunnevad, seda sujuvamalt mäng kulgeb.cofReaalsuskontroll 2 karm versioon (9.98 €) – Kes on varem mänginud Reaalsuskontrolli, see teab, et miski ei jää enam saladuseks. “Reaalsuskontroll 2” on aga karmim, julgem ja hullem. Mängu lõpuks saad teada, mida teised Sinu ja Su saladuste kohta tegelikult teavad. Raudseid närve ja mõistlikku meelt. Võib-olla oled just Sina kõige suurem hurmur või hoopis suurim pehmo?

Kingiavalikus on Reaalsuskontroll ja Kogu pere reaalsuskontroll.

Dada Fun tootevalikus on veel palju vahvaid tegevuskaarte, lauamänge ja raamatuid, millega saate nende kodulehel tutvuda.

Aga nüüd nende mängude juurde, mida on mul teile kinkida. Kuna kõigile neid ei jagu, siis tuleb valik teha loosi teel ja loosis osalemiseks on kaks võimalust:

1. Vali kingivalikust välja need 3 mängu, mida sa võidu korral eelistaksid ja anna oma valikust kommentaarides teada. Kommenteerijate hulgast loosin välja 2 võitjat.

2. Mine Kuus Sidrunit Facebooki lehele ja jaga seal auhinnamängu. Jagajate hulgast loosin välja 3 võitjat.

Võitja saab valida 3 jõulukingitust järgmisest valikust:

 1. Loovkaardid “Väike Taibu 2” 
 2. Loovkaardid “Väike Taibu õpib ameteid”
 3. Joonistuskaardid “Loomad, linnud, putukad”
 4. Tegevuskaardid “100 tegevust lapsele – rongi eri”
 5. Tegevuskaardid “Nuputa ja lahenda”
 6. Tegevuskaardid “Nuputa ja lahenda 2”
 7. Tegevuskaardid “50 ülesannet nutikale lapsele”
 8. Koostöömäng “Bandido”
 9. Seltskonnamäng “Kogu pere reaalsuskontroll”
 10. Seltskonnamäng “Reaalsuskontroll”
 11. Teistmoodi memoriin “Smuuti – maasikas”
 12. Teistmoodi memoriin “Smuuti – arbuus”
 13. Tikumäng “Värvitikud”
 14. Tikumäng “Kuus tikku”
 15. Tikumäng “Tikuvise”

Kingisaajad loosin välja juba 20. detsembril kell 11.00, et teil oleks lootust kingitused jõulude ajaks kätte saada.

20. detsember: Facebooki jagamismängu võitsid Madli M, Karoliin T ja Piret A ning blogi kommenteerijate seast jäid sõelale Merilin M ja Liis, kelle e-mail on liis.jaanim…@… Palju õnne!

Mina ütlen meie kõigi poolt Fun Data meeskonnale aitäh!

 

79 thoughts on “Ära maga maha – 5 lugejat saavad jõulukingiks 3 lauamängu!

 1. Aitäh postituse eest, sain mitu head kingisoovitust.
  Võidu korral eelistaksin: Nuputa ja lahenda, Nuputa ja lahenda 2, Bandido.

 2. Kogu pere reaalsuskontroll; 50 ülesannet nutikale lapsele ja Nuputa ja lahenda 🙂
  Tegelikult päris 100% ei suutnudki otsustada…. ehk jõuab veel paar mängu jõuluvana kingikotti pista 😉

 3. Muidugi ei ütleks ära seltskonnamängudest, mis sobivad väga hästi näiteks tulevastel jõuludel pereringis mängimiseks 🙂 Jään lootma loosiõnnele!

 4. Meie pere on just lauamänge avastama hakanud, seega oleks väga kümnesse, kui loosiõnn naerataks 🙂
  Valiks need:
  1) Bandido
  2) Kogu pere reaalsuskontroll
  3) Reaalsuskontroll

 5. Olen suur lauamängude sõber ja proovin ka oma last ja venna lapsi sellesse maailma kaasata. Meile meeldiksid “Bandido”, tegevuskaardid “Nuputa ja lahenda” ja “Loomad, linnud, putukad” 🙂

 6. Aitäh nii hea ja ülevaatliku postituse eest. Eelmine aasta sisaldas meie jõuluvanakott üsna mitut mängu aga see aasta ma kuidagi pole sinnani veel jõudnu,nii et suur aitäh. Midagi rändab kotti kindlasti. Väljapakutud valikust meeldiks mulle Väike taibu 2, joonistuskaardid “Loomad,linnud,putukad” ja prooviks ka teistmoodi memoriini “Smuuti-maasikas” 🙂 Kaunist jõuluaega Teie perele.

 7. Lauamänge ei ole kunagi liiga palju, olen neid poes pidevalt piilunud, aga siiski ühtegi neist meil veel pole, kuid suur on soov! Valida on raske kuid alustuseks sobiksid:
  *Tikumäng “Värvitikud”
  *Loovkaardid “Väike Taibu 2”
  *Bandido

  Tegelikult tundvad kõik põnevad 🙂

 8. Väga hea postitus, kiitus ideede eest! Meie pere naudib lauamänge, igal aastal on “päkapikud” mõne vahva mängu kuuse alla poetanud.
  Valikus seekord:
  1) Reaalsuskontroll
  2) Kogu pere reaalsuskontroll
  3) Bandido

 9. Oi, kui kihvt postitus! Polnudki sellistest mängudest varem miskit kuulnud! Aitäh Sulle põhjaliku ülevaate eest 🙂 valiksin joonistuskaardid loomad, linnud, putukad; mängu Väike Taibu 2 ja Väike Taibu õpib ameteid. Väga-väga lahe loos see igatahes! 🙂

 10. Bandido võitsin ma hiljuti Apollo FB loosist – mu esimene võit, jeee! Mu lastele (ja mulle endale) väga meeldib. Selline koostöömäng on hea mõte, kus peab koos pingutama ühise eesmärgi nimel 🙂 1,5a pesamuna pärast me seda põrandal mängida ei saa aga kui tunnelirägastik väga suureks läheb siis jääb tihti lauast puudu 😀

  Mulle meeldiksid 2 seda Taibu mängu ning 50 ülesannet nutikale lapsele.

 11. Kui loosiõnn laenatab, oleksime õnnelikud nende mängude üle: tegevuskaardid “nuputa ja lahenda”, loovkaardid “Väike Taibu õpib ameteid”, seltskonnamäng “kogu pere reaalsuskontroll”.

  Lauamängude sahtel ootaks avasüli uusi liikmeid :)!

 12. Aitäh hea postituse eest!
  Olen siiamaani millegipärast neist mängudest alati poes mööda vaadanud, aga tunduvad väga huvitavad!
  Hea loosiõnne korral sooviksin mänge “Bandido”, “Väike Taibu 2” ja joonistuskaarte “Loomad, linnud, putukad” 🙂

 13. Väga tore postitus:). Meie pere valikuks oleks võidu korral Bandido, Väike Taibu 2 ja Väike Taibu õpib ameteid.

 14. Minu joonistamis hullule printsessile meeldiksid kindlasti joonistuskaardid. Need meeldiks mulle endalegi 😀 lisaks tunduvad põnevad loovkaardid ja Bandido 🙂 kuna mu preilil on natuke probleeme rääkimisega ( ei viitsi rääkida) siis need kaardid oleksid kindlasti väga head, sest saab juurde rääkida veel jutte ja läbi mängu õppida uusi sõnu 🙂

 15. Meie pere ja sõprusringkonnas võiks Reaalsuskontrollidega lõbus olla, eriti kuna seltskond oskab asju huumoriga võtta, ja ma usun, et meie pere pesamunale sobiks Loomad, linnud, putukad. 🙂

 16. Kus oli see postitus nädal tagasi kui kuuele lapsele lihtsalt igavat träni ostsin ?
  Aga veel pole hilja, mu lapsele kindlasti meeldiks väike taibu 2 ja loomad, linnud, putukad. Sõbrannale kingiks reaalsuskontrolli

 17. Meie pere suuremad lapsed on ka nüüd piisavalt vanad, et oleks aeg neid toredaid mänge mängida. Võidu korral valiksime:
  1. Väike Taibu õpib ameteid
  2. “Loomad, linnud, putukad”
  3. “Bandido”

 18. Mu arvates igati asjalik postitus :). Just sellised lahedad mängud on vahvad. Meil osa olemas ja osa puudu, seega loosis osaleks kyll.
  Võidu korral võtaks oma 6a rongid, 8a Bandido ja pisematele siis loomad, linnud, putukad

 19. Joonistuskaardid “Loomad, linnud, putukad”
  Seltskonnamäng “Reaalsuskontroll”
  Seltskonnamäng “Kogu pere reaalsuskontroll”

 20. Kui vahva loos, ma valiksin:
  1. Väike taibu 2
  2. Loomade, lindude ja putukate joonistuskaardid
  3. Rongi eri tegevuskaardid

 21. Vennapoeg sooviski jõuluks lauamänge. Proovin õnne ,:)
  Nr 7 . 50 ülesannet nutikale lapsele
  Nr 8 Bandido
  Nr 10 Reaalsuskontroll

 22. Lauamängud on heaks vahelduseks arvutimängudele. Soovin, et saaksin öelda vastupidi…
  Fortuunale teadmiseks: Väike taibu 2, Nuputa ja lahenda, Bandido.
  Rõõmsaid jõule!

 23. 1. Joonistuskaardid ” Loomad, linnud, putukad”
  2. Koostöömäng “Bandido”
  3. Seltskonnamäng ” Reaalsuskontroll”

 24. Väga põnevad mängud tunduvad kõik! Eelistaksin vast Väike taibu 2, Nuputa ja Bandido mängu.
  Kaunist jõuluaega!

 25. Koostöömäng “Bandido”
  Tikumäng “Värvitikud”
  Seltskonnamäng “Reaalsuskontroll”

  Sobivad vist ka nagu vanematele inimestele, miks mitte 🙂

 26. Kõigepealt aitäh, et sa nii lahedaid asju tutvustad – juba su instagrami pildi all jäid need kollide ja nõidade tegevuskaardid mulle silma ja need on mul juba jõulukingiks tellitud. Ma isegi ei teadnud sellistest asjadest enne midagi 😀 Ja olen nii rõõmus, et nüüd tänu sinule tean! Väga lahedad asjad endale koju ostmiseks/lastele kinkimiseks, aga ka lastele sünnadel käies kingiks ostmiseks!
  Mõtlesin esialgu, et kuna mul kolm last on, siis oleks äge, kui igaüks saaks omale ühe, aga tahaks ju endale ka midagi 😀 Niiet valiksin hoopis 1.Kogu pere reaalsuskontrolli, 2.Joonistuskaardid “Loomad, linnud, putukad” 3.Tegevuskaardid “50 ülesannet nutikale lapsele”
  Nüüd endale pöialt hoidma 😀

 27. Ma lihtsalt armastan igasugu lauamänge! Hiljuti sai Labürint taasavastatud, vanim laps saab juba mängule pihta küll.
  Meie valiksime:
  1) Bandido
  2) Reaalsuskontroll
  3) 50 ülesannet nutikale lapsele

 28. Lauamänge mängime lastega harvem kui ehk võiks 🙂 Kõige pisem on veel paras tuuseldis ja ega ta ei jaksa ilusti olla, kuni suurematega mängime.
  Kõige lemmikum mäng on hetkel Carcassonne, enne seda oli Saboteuri-vaimustus ja Scrabble. Ka mõned Dada tegevuskaartide mängud ja liiklusteemaline memo on kodus olemas 🙂
  Valikust prooviks hea meelega järele Bandidose, Nuputa ja lahenda 2 ning arbuusi-memoriini.

 29. Väga kasulik postitus, meie perele meeldivad igasugused lauamängud, õuemängud, viktoriinid, mõistatused, jne! Pere on suur ja mängida on mõnus.

  Võidu korral sooviks:
  1) Bandido
  2) Reaalsuskontroll
  3) Kogu pere reaalsuskontroll

 30. Väga vahva ja vajalik postitus! Sain mitmeid häid ideid. Aitäh! Mind huvitaksid eelkõige kaardid pisematele: väikese taibu kaardid ja loomade joonistamine, aga ka (kogu pere) reaalsuskontroll.

 31. Huvitav lugemine, meie perele ka väga meeldivad lauamängud. Sellest valikust on lemmikud Bandido, Väike Taibu 2 ja Väike Taibu õpib ameteid 🙂

 32. Tõesti tore postitus, aitäh!
  Meie valik:
  Loovkaardid “Väike Taibu õpib ameteid”
  Joonistuskaardid “Loomad, linnud, putukad”
  Tegevuskaardid “100 tegevust lapsele – rongi eri”

  1. Palun valikut muuta, tellisin joonistuskaardid ise – ei julgenud oma õnnele loota ja nii meeldisid! 🙂
   Loovkaardid “Väike Taibu 2”
   Loovkaardid “Väike Taibu õpib ameteid”
   õTegevuskaardid “100 tegevust lapsele – rongi eri”

 33. Mul on 5 last ja oleme ikka üksjagu mänge läbi proovinud. Lemmikud on igasugused lauamängud (Alias, laste Scrabble, Junior Labürint, jne), aga kui oleme reisil, maal või sõidame külla, siis on hea kotti pista väiksemad mängud. Viimase aja lemmikuteks on olnud “Tark mees taskus”, “Sabotöör”, magnetmäng “Poomine” ja vana hea “Laevade pommitamine”.

  Sinu nimekirjast on meil veel mängimata “Kogu pere reaalsuskontroll”, “Bandido ja “Nuputa ja lahenda” 2.osa

 34. Loovkaardid “Väike Taibu õpib ameteid”
  Joonistuskaardid “Loomad, linnud, putukad”
  Tegevuskaardid “100 tegevust lapsele – rongi eri”

 35. Mina valiksin kogu pere Reaalsuskontrolli, Väike Taibu 2 ja Bandito. Või hoopis joonistuskaardid millegi asemel? Tohutult raske valik igaljuhul :).

 36. Minu 6- ja 13-aastastele sobiksid selle raske valiku hulgast :
  Joonistuskaardid “Loomad, linnud, putukad”
  Tegevuskaardid “100 tegevust lapsele – rongi eri”
  Seltskonnamäng “Kogu pere reaalsuskontroll”

 37. Mina valiks need mängud:
  Loovkaardid “Väike taibu õpib ameteid”
  Joonistuskaardid “liomad, linnud, putukad”
  Kogu pere reaalsuskontroll

  Nii väga tahan võita! 🙂

 38. Käisin ostsin selle Kollide joonistuskaarti komplekti juba lasteaia jõuluvana kingikotti ära, väga asjalik postitus.
  Lisaks sooviksin veel Väike taibu 2, Väike taibu õpib ameteid ja Bandido.

 39. “Kogu pere reaalsuskontroll” , “Loomad, linnud, putukad” ja “100 tegevust lapsele – rongi eri” tunduvad lahedad !

 40. Minu preili valis välja mängud: väike taibu õpib ameteid, joonistuskaardid loomad, linnud, putkad; tegevuskaardid “100 tegevust – rongi eri”.
  Kaunist jõuluaega Sulle ja Su perele!

 41. Oi, kui tore tutvustus!
  Meie perele, kus osa lapsi on juba teismelised, sobiks “Reaalsuskontroll perele”, “Bandiido” ja väiksemale valiks “50 ülesannet nutikale lapsele”. Lauamängud on ägedad ja mul on nii hea meel, et sa omale nii uhke valiku said. Rahva Raamat tegi hea otsuse!

 42. Meie pere mängiks hea meelega neid mänge:
  Koostöömäng “Bandido”
  Seltskonnamäng “Kogu pere reaalsuskontroll”
  Tegevuskaardid “50 ülesannet nutikale lapsele”

 43. Joonistuskaardid “Loomad, linnud, putukad”
  Tegevuskaardid “Nuputa ja lahenda”
  “Reaalsuskontroll perele”
  Need sobiks meie perele.

 44. Mina valiks joonistuskaardid “Loomad, linnud, putukad”, reaalsuskontrolli ja kogu pere reaalsuskontrolli 🙂

 45. Teistmoodi memoriin “Smuuti – maasikas”
  Teistmoodi memoriin “Smuuti – arbuus”
  Loovkaardid “Väike Taibu õpib ameteid”

 46. Väga lahe postitus. Meie peres ka 4 väikest ja 2 suurt lauamängude austajat! 🙂
  Valikusse said seekord:
  Tegevuskaardid “Nuputa ja lahenda 2”
  Tegevuskaardid “50 ülesannet nutikale lapsele”
  Koostöömäng “Bandido”
  Kõike head ja ilusat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *