Bon Merite – luksus loodusest!

Sellest on nüüdseks üle kahe kuu möödunud, kui Bon Merite mulle toreda komplekti kehahooldustooteid kingituseks saatis ja tänaseks on üks toode päris otsas, nii et puhta südame ja nahaga saan öelda, et tegu oli millegagi, mis mulle väga meeldis. Täpsemalt oli tegu kehakoorijaga. Ma ei saa öelda, et õli või kehavõie meeldiksid mulle vähem, aga neid olen kõvasti vähem kasutanud küll, kuigi lõhna poolest meeldivad mulle need isegi rohkem. Asi on lihtsalt selles, et kehakoorija on mu nahka niisutatuna hoidnud ja lisaniisutuse järele pole eriti vajadust olnud.

Kui ma olin laps, siis mul oli allergia tsitruseliste vastu ja ma mäletan siiani, kui raske oli jõulude ajal mandariinidele vastu panna. Ma mõnikord veidikese patustasingi ja siis kratsisin end verele, aga rohkem oli ikka neid kordi, kus ma nii väga oleksin tahtnud mandariine süüa, aga ei teinud seda. Ka siis mitte, kui need olid koolist saadud jõulupakkides. Mandariini ja apelsini lõhn oli see, mida ma sõin, kui tuba oli nende lõhnadest paks. Võib-olla sealt ongi pärit minu armastus magusate tsitruseliste lõhnade vastu ja just seda Bon Merite pakub – nii armastust kui ka meelierutavaid tsitruseliste lõhnu. img_6038Tühi on too Bon Merite kreemjas kehakoorija kookose ja ylang-ylangiga. Ma ei olnud varem sellisest taimest nagu ylang-ylang kuulnud, aga nüüd lugesin, et selle taime lõhna peeti juba iidsetel aegadel armastuse ja sensuaalsuse lõhnaks. Kehakoorija lõhnabki sensuaalselt, kookose lõhna seal ei ole, on vaid kookose head omadused. Mulle meeldib muidu kookose lõhn ka ja kunagi ostsingi odava kehakoorija, mis lubas magusat kookose lõhna, aga tegelikult lõhnas toode väga keemiliselt ja lisaks olid koorivad terakesed liiga teravad, nii et pettusin korralikult ja see jäi üldse mu viimaseks kehakoorijaks. Bon Merite kehakoorija üllatas aga nii positiivselt, et ma kingin endale jõuludeks uue potsiku ja ilmselt algavad mu jõulud üsna vara, sest mul tekkis tootest sõltuvus ja ma ei jaksa õige päevani oodata.

Mis mulle toote juures meeldis? Esiteks lõhn, aga tegu on siiski üsna spetsiifilise lõhnaga, nii et võimalusel soovitan poes toodet nuusutada, sest mu emale see lõhn näiteks väga ei istunud. Vastu ka ei hakanud, aga ei olnud midagi sellist, mis oleks lõõgastanud. Mind lõõgastas ja ma nautisin koorimise protseduuri ajal levivat lõhna, mis tekitas tunde, et olen spaas. Teine variant on apelsiniga kehakoorija, mis ilmselt on kindla peale minek, kui tsitruseliste lõhnad meeldivad. Selle ma kavatsengi omale sussi sisse poetada, aga tagasi juba järele proovitud kehakoorija juurde.

Koorija juures meeldis mulle lisaks lõhnale selle pehme koostis, terad ei olnud liiga teravad ja sulasid kiiresti ära. Oma asjatundmatu sõnastusega ütleksin, et teraline kehakoorija muutus lõpuks libedaks õliks ja pärast loputamist-kuivatamist jäi keha tõesti siidiselt pehmeks ning meeldivalt lõhnavaks. Kõige paremini tunnetasin kehakoorija toimet oma kalli Härra selja peal, mis on alati kare, täis igasuguseid pisikesi punnikesi ja kärnakesi, aga pärast ühekordset koorimist oli ta selg siidiselt sile ja see siledus kestis pikalt.

Ma olen kindel, et teine kehakoorija on sama hea ja soovitan julgelt nende peale mõelda, kui teemaks on mida naisele/emale/õele/sõbrannale/iseendale jõuludeks kinkida. Ma pead ei anna, aga hind peaks vist jääma kuskile 10-13 euro vahele, mis on minu viimase 5-eurose kehakoorija kõrval üsna kallis, aga oma hinda igati väärt, sest toode on tõepoolest luksus loodusest! Selle raha eest saab oma nahka umbes 2 kuud hellitada (seda väidan oma kogemuse põhjal, kus kasutasin koorijat 1-3 korda nädalas, mõnel nädalal lisaks Härra peal ka). 

Kui märkasite, siis teised kaks toodet on testerid, millest õli oli mul au proovida enne, kui see üldse müügile jõudis. Tegu on Chia seemne ja apelsini kehaõliga, mis lõhnab sensuaalselt apelsiniselt, mitte eriti magusalt. Vahemärkusena ütlen, et 1. detsembril loositakse üks kehaõli Bon Merite Facebooki lehel välja ning osalemiseks ei pea midagi laikima ega jagama, tuleb vaid vastata küsimusele, millega külmal ajal oma nahka niisutad.
Kehaõli jätab keha õliseks, nagu õli seda teeb, aga imendub nahka kiiremini kui kehavõie. Ühtemoodi hästi niisutavad mõlemad, samuti kulub mõlemat vähe, aga lõhnavad nad erinevalt. Mõnel päeval meeldib mulle rohkem kehaõli lõhn, mõnel päeval kehavõide lõhn, oleneb tujust ja just selle järgi oma valiku teengi.

Mandariini kehavõie lõhnab isuäratavalt magusalt, veidikese isegi jõuluselt ja kuigi võie tundub alguses – vabandage taas mu asjatundmatud sõnavara – kõva, siis tegelikult see sulab hästi ruttu pehmeks ning seda on kerge nahale kanda. Mul on olnud aastaid tagasi kogemus Palmersi kehavõidega ja see oli küll selline kraam, mida andis kõhunahka masseerida, aga Bon Merite kehavõie on nahal nagu sulavõi. Olen sellega niisutanud ka lapse nahka, mida vaevab vahelduva eduga atoopiline dermatiit ja see on olukorra paremaks teinud. Eelistan seda kookosõlile, kuigi viimane aitab ka väga hästi, aga õli jätab naha õliseks ning päris korpas nahka ei taha see kohe hästi sisse imenduda, võie jääb nahal rasvane ning sobib hästi just korpas nahale.

Nii kehakoorija, -õli kui ka -võie lõhnavad imeliselt ning minu jaoks teeb asja heaks just see, et nende tugevate meeldivate lõhnade taga on kõik täiesti looduslik. Viimane on see, mistõttu julgen tooteid kasutada ka laste peal, mitte igapäevaselt, sest seda ei ole vaja, aga kui kellelgi muutub nahk kuivaks või atoopiline dermatiit annab endast märku, siis õli ja kehavõie on ka nende peal käiku läinud. Mõju on olnud ainult positiivne.

Bon Merite FB lehel on toodete koostiste ja omaduste kohta rohkem infot ja õnneks erinevaid tooteid pole üldse palju, pigem vähe, nii et silme eest kirjuks ei lähe ja valikut on kerge teha. Lisan siia ka Bon Merite Facebooki lehelt näpatud pildi, kus on näha kogu tootesari ja nagu näete, siis selles hunnikus on tegelikult ainult viis erinevat luksust loodusest.14712784_1192327984166930_4330996378488423750_oPs! Tänasel tähtsal päeval lõhnab mu kehavõitatud nahk magusalt mandariiniselt nagu lapsepõlve jõulud, lisaks olen nahka pannud kilo mandariine ja õhtul toome välja jõulukaunistused ning viime end pühalikult jõulumeeleollu.

Head esimest adventi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *