Islamiriigi võit või Daeshi kaotus.

Laupäevases Virumaa Teatajas avaldatud arvamusartikkel. Nii palju oleks olnud veel öelda, aga 3000 tähemärgist jäi väheks.

Islamiriik, mis ei ole ei islam ega riik, on saavutanud ühe oma eesmärkidest – maalinud islami usust ja moslemitest koletu pildi ning ajanud Euroopa tagajalgadele. Moslemid on sattunud kehva olukorda, kus ühelt poolt ähvardab neid Daesh ja teiselt poolt tõukavad ära hirmunud eurooplased. Selline olukord loob soodsa pinnase Daeshile uute liikmete värbamiseks, sest nemad võtavad avasüli vastu kõik murtud moslemid, kes ei talu enam igapäevast valge inimese verbaalset ja füüsilist vägivalda.

Me oleme moslemite suhtes ebaõiglased, kui tõmbame võrdumärgi Islamiriigi ja moslemite vahel ning just seda Islamiriik oma nimevalikuga taotlebki. Kui meedia oleks algusest peale kasutanud nime Daesh, mis on Islamiriigi poolt vihatud nende araabiakeelne lühend, siis oleks inimeste islamihirm tõenäoliselt palju väiksem.maxresdefaultEestlaste viha islami ja moslemite vastu paistab välja iga temaatilise ja mittetemaatilise artikli kommentaarides, kus omistatakse kuni  100 000 Daeshi sõdalase teod ja põhimõtted rohkem kui  1 500 000 000 moslemile, kellest käputäis tulevad nüüd siia väidetavalt vägistama ja tapma – meile ei mahu siia need mõnisada moslemist pagulast! Ometi oleme pikka aega elanud siin Maarjamaa pinnal koos mitme tuhande moslemiga, ilma et viimased oleksid silma paistnud vägistamiste, tapmiste ja pommivööde kandmisega.

Vastupidi, nad pole üldse silma jäänud ja isegi nende pühakoda on silmatorkamatu, aga seda ilmselt seetõttu, et see meenutab väliselt rohkem autoremonditöökoda kui mošeed. Huvitav oleks teada, millised nägid välja need kaks islami pühakoda, mis meil II maailmasõja ajal hävitati. Osaliselt tänase kaitseväe kalmistu alla jääva endise muhameedlaste kalmistu väravad olid küll väga ilusad. Ei tea, kas Tõrma kalmistul asuv islamiusuliste matmisala asub kunagisel muhameedlaste kalmistul, mida mainitakse põgusalt Eesti moslemite kodulehel? Huvitav, kuhu on maetud geograaf Abu Abdallah Muhammed, kes märkis 861 aastat tagasi Eesti esimest korda maailmakaardile… Vabandust, jäin valjult mõtlema.

Meil on moslemid alati olnud, aga mul on tunne, et isegi nõukogude võimu ajal, kui islami koguduste tegevus oli keelatud, ei suhtutud siin moslemitesse nii halvasti kui täna. See on sedasi ilmselt igas Euroopa riigis ja see ongi Islamiriigi võit. Nad on saavutanud oma eesmärgi olla pidevalt pildil, sünnitanud vaenu moslemite vastu ja nõrgestanud ühiskonda, kelle jaoks ei ole vaenlane number üks terrorirühmitus nimega Islamiriik, vaid islam. Kuid moslemid ei ole meie vaenlased, nad on Daeshi äärmuslaste ohvrid.

Islami aktsepteerimisega astume sammu Daeshile vastu ega tõuka oma halvustava suhtumisega moslemeid äärmuslaste ridadesse. Islamiriigi Daeshiks nimetamisega muutuvad sealsed read hoopis hõredamaks, sest seal on vahe sees, kas olla suursuguse Islamiriigi nimekirjas või halvamaigulise Daeshi omas. Jah, ühes nimes on nii palju jõudu ja meie saame äärmuslastelt selle jõu ära võtta. Islamiriigil võib küll pool võitu käes olla, aga Daeshil on endiselt aega jääda kaotajaks.

10 thoughts on “Islamiriigi võit või Daeshi kaotus.

 1. Väga arukas ja mõtlemapanev artikkel. Oled väga tubli ja julge (sest ma arvan, et kahjuks paljud Virumaa teataja lugejad sinuga ei nõustu), et jaksad ja tahad ka sellistel ühiskondlikel teemadel kirjutada, ja veel maakonnalehes. Jätka samas vaimus! 🙂

 2. Mind on hakanud ikkagi häirima viimasel ajal see fakt kui lihtne on terroritistidel moslemite/pagulaste vahel sisse libiseda Eestisse või siis Soome. Sellepärast tõmmataksegi siia vòrdusmärk. Milleks riskida sellega? Kontroll pole ju tòhus. Milleks siis üldse rahvast siia põhja poole lubada kui resursse pole. Selle koha pealt säästetakse rahasid? Enne pannakse ikka endale hapnikumask ja siis teisele, aga riigijuhid annavad kòik ja rohkemgi veel teistele ja siis nutavad varsti, et riik on hävinud. Mina kardan, et nii juhtub.

  Mina ei saa ka aru sellest, et sõjapõgenikud on ainult mehed. Kus kohas on need lubatud pered ja lapsed? Igal pool näidatakse põhiliselt noori mehi, kes räägivad et ah siin jama raha ja jama söök ja miski ei kòlba. Sellepärast on minu arvamus juba muutunud.

  1. Massimigratsioon on teine teema ja seda ma ei poolda. Kuid laamendavate majanduspõgenike pärast ei peaks jälle kõiki ühte patta panema. See oleks sama, kui eestlasi pillutaks Soomes kividega, olgu ta muidusööja, aus töötegija või turist, aga pole neid eestlastest vargaid ja lagastajaid vaja Soome. Täpselt nii ju praegu moslemitesse suhtutakse, või isegi mittemoslemitesse, võid olla ka turist või sõdur Ameerikast ja siin nahavärvi tõttu halvasti koheldud saada. Või meie enda moslemid – kui Eesti moslemid on meedias sõna võtnud, siis kommentaarid kubisevad sellest, et neid pole siia vaja, kadugu sinna, kus kunagi nende vaarvanaisa sündis, mingu oma juurte juurde. Sama hästi võiks öelda igale kommenteerijale, et vaata peeglisse ja kui sul on pruunid silmad, siis hakka astuma, mine oma juurte juurde. Kui siiani said Eesti moslemid rahus elada, siis nüüd enam mitte, aga miks nad peaksid siit ära minema. Kui saadame minema kõik moslemid, juudid, mustlased ja takkaotsa venelased ka, vot siis meie riik hävib, sest meid lihtsal jääb nii väheks. Ja iibe tõttu on Eesti nagunii juba hävingu poole teel, aga ei ole need patrioodid kõvasti iivet tõstma hakanud. Kui asi samas vaimus edasi läheb, siis meil lihtsalt on kõvasti sisserändajaid vaja.

   Massimigratsioonil nii suurt ohtu siiski ei näe, et see riike hakkaks hävitama. Küll lõpuks oma priiskav sotsiaalpoliitika üle vaadatakse ja sellega majanduspõgenike huvist vabanetakse. Eestist lähevad need majanduspõgenikud esimesel võimalusel minema, kasvõi tagasi sooja vaesusesse, sest see on ikka parem kui külm vaesus. 😀

   Küll need terroristid oleksid saanud ja saavad ka edaspidi vaikselt Euroopasse imbuda. Tegelikult neil polekski üldse vaja seda teha. Sama hästi oleksid võinud need tuhanded, kes Süüriasse läksid, Euroopasse jääda ja siin oma pühasõdalase rolli täita.

 3. Ma olen aasta aega Rootsis elanud ja 99% ebaviisakatest meesterahvastest, kes mulle tänaval roppusi järgi karjuvad või väljas olles ahistama hakkavad, on tumeda nahavärviga. Täpselt sama juttu räägivad ka minu naiskolleegid.

  1. Ma elan Eestis ja siin on olnud 100 % kõik valged mehed, kes on tänaval nilbusi hõiganud või ahistama hakanud. 😉

   Okei, ma täitsa usun, et see nii on, aga ma ei seosta seda islamiga, vaid pigem meeste taustaga (väheharitud, puuduliku lastetoaga, ja seal pole vahet, kas nad on kasvanud Nigeerias, Rootsi väikelinnas või Eestis). Must mees ei võrdu automaatselt moslemiga ega vastupidi, et sinu kogemus peaks kuidagi õigustama üleüldist viha moslemite vastu. Või tumedanahaliste.

 4. See on nii tohutult mitmetahuline teema, et ma pole tahtnud väga süvitsi minna ega ka sõna võtta…aga praegu sattusin juhuslikult ühte video vaatama, kus lähis-idas moslemina üles kasvanud naine sel teemal räägib ja tema jutt “makes point” mu jaoks, nt:
  “What did Muhammad do? He was a rapist, a pedophile, a mass murderer, not to mention a warmonger, liar, cheater, thief, adulterer.”
  “To all those, who says ISIS are not Muslims. They are the perfect Muslims. I have never seen more devout Muslims in my life, and I grew up as one.”
  Aga üldiselt on eesti meediat vaadates minu meelest üks vähestest, kes pagulaste ja isise jne teemadel objektiivselt arutleb, mihhail lotman, väga asjalikud artiklid tema sulest 🙂

  1. Ja samal ajal leiab samasuguse taustaga inimeste vastupidiseid jutte. Mina usun rohkem neid, kuigi ma ei vaidle vastu, et prohvet Muhammad on palju halbu asju teinud… Lihtsalt enamus moslemeid tõlgendavad Muhammadist kirjutavat Sunnat leebemalt või ei järgi seda üldse ja peavad ainuõigeks ainult Koraani, mida saab ka muidugi kümmet moodi tõlgendada.

   Ma olen siiski kindel, et enamus moslemeid on rahumeelsed ja täitsa tavalised inimesed ning oma enamusega esindavadki nad õiget moslemit. Minu jaoks tegelikult polegi rahumeelseid moslemeid ja moslemeid, vaid on moslemid ja terroristid.

   Meid on Eestis 1,3 miljonit, Euroopas umbes 730 miljonit ja moslemeid on maailmas 1500 miljonit ja ilmselgelt on enamus neist tavalised inimesed, sest muidu oleks maailm juba ammu neitside juurde ihkajate poolt õhku lastud. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *