Korter ainult 100 € eest! Päriselt või?!

Nägin uudistes nii head pakkumist, Tõrvas saab korteri heal juhul ainult 100 € eest! Seda muidugi siis, kui enampakkumisel keegi alghinda üle ei paku, aga kuna kortereid on müügis lausa neli, siis ehk õnnestub need omavahel sõbralikult ära jagada ning suurt ülepakkumist ei tule. Igatahes saab õnnelik oksjoni võitja endale varisemisohtliku korteri, mille lammutamiskulud peab ta ise kandma või mille peab üles ehitama kaks korda suurema raha eest, kui kuluks nullist ehitamise peale, ei midagi erilist.

Pildi näppasin Õhtulehe artiklist, mida saab lugeda/vaadata, kui klikid pildile.

2p534yhr.a5sAinuüksi välisilmsest saab aru, et see on ohtlikult vajunud maja. Esialgu küll vaid see üks külg, kus enampakkumises olevad korterid asuvad, aga ilmselt hakkab terve maja eluiga otsa saama, või kui mitte, siis vähemalt algusest lõpuni lainetava garaažirivi eluiga on küll läbi, mis on antud lahenduse korral päris suur mure. Ei ole vist tore, kui ühel hommikul uksest väljudes enam maapinda ei olegi, on vaid tühi auk.

Igatahes on selge, et maja on halvas seisus, garaažid veel halvemas, nii et 100 € on korteri eest liiga palju küsitud. Puhas ahnus! Näiteks Viisul müüdi sellises majas kortereid ainult euro eest (pilt Delfist, klõps pildil viib uudiseni):Clipboard02Maja on palju paremas seisus, ei jookse kuskil suuri pragusid ega ole näha ka varisemisohtlikke maaaluseid garaaže. Olen näinud ka suviseid pilte, tõepoolest ei ole selliseid garaaže olemas. Kui need kaks maja nüüd kõrvuti asetada, siis Tõrva korterite turuhind on pigem -100 € ehk linn peaks nii palju ostjale peale maksma, et varisemisohtlikust murest lahti saada. Ostjaks hakkab ilmselt mõni paadialune, kes joob end saadud rahast surnuks ning sugulaste puudumise tõttu jääb korter Tõrva linnale.

Olukorra muudab veel piinlikumaks asjaolu, et linnapea kutsus häid eestimaalasi Tõrvasse – tulge ostke soodsalt korter… Ja edasi? Pange uus tapeet seina ja kolige sisse? Seda pakuvadki uutele linnaelanikele? Ma olen Tõrvas käinud, ma tean, et neil on pakkuda palju enamat. Kas just oksjonil, aga linnapildis küll. Praegu jääb siiski mulje, et uutele elanikele mingi väärtuse pakkumise asemel tahetakse hoopis oma mured nende kaela lükata.

Kõikjal hakkavad sellised vanad kortermajad karjuma lammutamise järele, sest miski ei kesta igavesti, aga tahaksin loota, et enamus omavalitsusi suudab ja tahab need lammutada, et teha ruumi uuele ja paremale või lihtsalt ilusale haljasalale, mitte ei hakka müüma neid kulukaid kohustusi enampakkumistel lööklausega “koli maale!”.

7 thoughts on “Korter ainult 100 € eest! Päriselt või?!

  1. See ahnus oligi Viisu korterite hinna valguses rohkem irooniaga öeldud, sest see 400 € linna nüüd rikkamaks küll ei tee, kohustusest lahti saamine ilmselt ka mitte. Lihtsalt vastutustundetu samm lükata probleem kellegi teise kaela, aga ma tahaksin uskuda, et isegi toimetulekuraskustes väheste sotsiaalsete oskustega inimesed ei haara sellest pakkumisest kinni.

 1. Ma vaatasin seda uudist ja kuna seal rääkis, et pool majast tuleb maha lammutada, siis ma imestan, miks kogu maja maha ei lammutata. Ma poleks sellist korterit nõus ostma isegi siis, kui mulle peale makstaks selle eest. Puhas häbematus linna poolt määrida inimestele pähe eluohtlikke elukohti.

  1. Kui osa majast on endiselt tugeva konstruktsiooniga ja elamiskõlblik, siis vast ei ole lammutamine otstarbekas, seal on ikkagi kellegi kodud. Aga varisemisohtlike korterite koduks pakkumine on küll midagi uut. :/

 2. Omavalitsuse käitumine on siinkohal küll veidi kummaline. Eriti kuna EL fondidest saab raha ka vanade seisvate (ohtlike) hoonete lammutamiseks. Meie kandis on paar taolises olukorras hoonet maha võetud. Ja kuna kiviprügi saab näiteks metsateede ehitamiseks täitematerjalina maha müüa siis mulle tundub lammutamine hoopis kasumlikum ja ilmselgelt ohutum.

  1. Aga jumalauta! Osta 400€ eest see pool maja ära – lammuta, mölla ja müü! Lammutustoetused EL-st ja kiviprügi teetäiteks ja raha tuleb!

   1. Ma olen Nelliga nõus, et omavalitsuse poolt oleks vastutustundlikum elamiskõlbmatu majapool lammutada, seda siis toetuse najal või ilma. Kasumisse küll ei jääks, aga saaks tehtud midagi, mis nagunii tuleb ära teha ja milleks on omavalitsusel rohkem võimalusi kui eraisikul.

    Aga see kiviprügi teetäiteks… Kogemus olemas, kus omavalitsus vedas lammutusjäätmed minu vanemate koduteele, seda koos armatuuri, naelte, igasuguse muu rauakola ja olmeprügiga (kalossid, konservid, riided, klaas ja palju muud). Hingusele läks 3 rehvi, kuigi sai pea pootleist kilomeetrit teed prahist puhtaks koristatud. Ka rauaprügita oli tervete telliskivide vahel ja otsas ebamugav sõita. Kruus toodi peale nädalaid hiljem, kui suurem sodi oli kinni sõidetud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *