Kui jalanõudega tuleb kassikusehais tasuta kaasa

Ma tundsin juba sügise alguses esikus kassikusehaisu ja pesin seetõttu sagedamini kasside liivakasti, aga hais ei kadunud. Mõtlesin siis, et äkki on kassid vaipa või välisust märgistanud (maal nad märgistavad õues “oma ala”, kuigi üks on kastreeritud ja teine sterilisieeritud), aga see kahtlus langes ka ruttu ära, sest hais polnud kunagi nii vänge, et kuskil oleks saanud olla värske märgistus. Pealegi polnud see hais alati olemas, vaid tuli ja kadus vahelduva eduga.

Ühel hetkel avastasin, et hoopis mu Ecco tenniste tallad ikka haisevad. Need haisesid eelmisel sügisel ka, kui kuskil kassikuse sisse astusin, vähemalt nii ma arvasin. Tookord pesin jalanõud pesumasinas puhtaks ja jätsin need paariks päevaks vannitoa soojale põrandale kuivama, hais kadus ära. Kuni nüüd tagasi tuli…

Kui see hais poleks taldade all, siis oleksin arvanud, et kassid tundsid midagi oma hea ninaga ja märgistasid jalanõud üle, aga see pole võimalik, nii et tegu peab olema ikka selle sama vana haisuga. Kuidas saab olla, et nii vana kassikusehais on ikka alles? Või astusin uuesti kuskile kuseloiku? See ka ei tundunud tõenäoline, sest kassid isegi ei jäta endast sedasi loike maha.

Mingi hetk sain aru, et see hais on märja ilmaga tugevam ja kuiva ilmaga pea tajumatu ning allikad on ainult päkkade all ehk kohas, mis kuivab kõige aeglasemalt ja mille paindekoht on kergelt pragunenud. Mulle hakkas tunduma, et jalanõude materjal ise haiseb, mistõttu guugeldasin “Ecco kassikusehais” ning leidsin, et vähemalt ühel inimesel on suvejalanõudega samasugune kogemus. Mõni jälle leidis, et see hais tuleb kandjast, mitte jalanõudest.

Ma ei tea, minu Eccod haisevad talla alt, mitte seestpoolt, nii et minus asi olla ei saa. Guugeldasin siis “Ecco cat pee” ja sarnaseid kogemusi tuli rohkem ning mitte ainult Eccoga, vaid ka mitmete teiste kallima hinnaklassi jalanõudega. Kes oleks osanud arvata, et hingehinda maksvate jalanõudega võib kassikusehaisu tasuta kaasa saada?!

Loomamustriga kleit ja loomahaisused jalanõud – ideaalne kombo!

Õnneks ja ka kahjuks ostsin ma enda jalanõud kasutatult. Õnneks seetõttu, et ma maksin nende eest “ainult” 30 eurot, kahjuks seetõttu, et ma ei saa neid kuskile tagastada või haisuvaba mudeli vastu vahetada. Saan oma tenniseid edaspidi ainult kuiva ilmaga kanda ja pean lootma, et ootamatult sadama ei hakka…

Milla teil viimati jalanõudega sedasi vedas?

Ps! Hulkurkassid on siin korduvalt me auto iluvõre peale sirtsutanud ja läbi selle ka radikale, mistõttu on aroom kenasti autosse jõudnud ning seal pikalt püsinud. Nüüd sügisel saime ka korralikult külakasse kiruda, aga seekord ebaõiglaselt, sest hoopis minu jalanõud haisesid… Ups!

15 thoughts on “Kui jalanõudega tuleb kassikusehais tasuta kaasa

 1. Uskumatu, sattusin juhuslikult siia lehele ja avastasin tuttava probleemi. Olen terve sügise mõistatanud, kuidas ma olen suutnud oma eccodega kassikusesse astuda, sest jalatsid ei haise seest, vaid väljast. Olen küürinud erinevate vahenditega ja jõudnud tõdeda, et julgen nendega edaspidi liikuda vaid koduõues või siis kuiva ilmaga ehk ka kaugemale 🙄 Kui nüüd keegi oskaks selgitada, mis toimub.. jalatsid on ostetud uuena, on väga heas korras ja ülimugavad… 🤔

  1. Ma ostsin enda omad küll kasutatult, aga olid nagu uued, nii et eelmise omaniku käsi või jalg seal kindlasti mängus ei ole. Asi lihtsalt mingis materjalis, mida jalanõus on kasutatud ja mis hakkab kokkupuutel vee/niiskusega haisema nagu kassikusi. 🙁

 2. Mul on ka Ecco tennised ja .. uhhh… Ma vist põhiliselt käin nendega kuival ajal. Eile kandsin ja täna hommikul oli koridoris kassikusehais. Õhtuks oli see kadunud. Eile nagu oli väheke märjem 😯 Ehk siis õu nõu! 😦

  Ma ei teadnud, et selline asi võimalik on. Aga eks ma siis jälgin.

  1. Ma ka ei teadnud ega osanud haisu jalanõude endiga seostada, sest see on ikka nii üks ühele spetsiifilise kassikusekaga, raske on seda millegi muuga sassi ajada. Ei kujuta ette, millest mu Eccode välistallad tehtud on. :/ Mul on veel isegi hästi, et see hais on ainult taldade all, saan vähemalt kuiva ilmaga oma tenniseid kanda. Osadel on see hais tulnud jalanõu seest ning seal on kandmise ajal alati soe ja niiske keskkond, millest piisab, et haisu välja lööks. :/

 3. Mul oli sama teema Ecco vabaaja jalatsitega juba mitu aastat tagasi. Olid ühed kallid nahast jalanõud, iseenesest väga ilusad, aga kassikusehais neisse tekkis ja ära ei läinudki. Mul pole mitte kunagi kassi olnud, teadsin kohe, et Eccode probleem.

 4. Meil tervel pere erinevad Eccod ja kordagi pole sellist jama olnud. Ja eelmisel talvel järsku mehel talvesaapad haisevad. No täitsalõpp, kuidas haisevad! Käisime ka poes aru pärimas. Ei ole meeldiv müüjale seletada, et teate saapad haisevad. Mis te arvate, mis ta soovitas? Neid pesta! Lisaks pakkus, et võtavad need ekspertiisi. Me ei viitsinud jamada. Selleks aastaks on mure kadunud. Ilmselt haiseb vahend, millega nahka on töödeldud, ja see kaob aja jooksul, kui jalanõusid pesta. Aga see on minu jaoks tõesti veider, et nii kalli jalanõu tootjal on selline probleem, ja mitte ühel mudelil!
  Edaspidi hakkan enne ostmist jalatseid niisutama ja nuusutama😁

 5. Sellise teemaga tasuks otse Eccoga ühendust võtta. Jalatsikaupleja asub kohe siplema, et pole nende dela.. Ecco on hea firma ja olen varasemalt muus küsimuses just otse suheldes lahenduse saanud.

 6. Sama siin. 2017 suvel tegin väljamineku ja otsin tutt_uued Ecco nahast tennised. Hoidsin neid rohkem kui ma ei tea mida. Lasin üle poes soovitatud veekindla spreiga, vihmase ilmaga jalga ei pannud jne. Esimene suvi ja ka 2018 aasta oma möödusid . Ja sellel kevadel hakkasin tundma, et midagi on nende jalatsitega nihu. Nojah, eks tallal alla olid ilmunud väikesed praod ja vihmase ilmaga ilmus LÕHN. Ja, nimelt kassikuse lõhn. Eks see oligi rohkem nagu hais. Ja hais oli ainult taldadel. Ei aidanud selle lõhna vastu mitte miski. Ja kuna olin meeleheitel, siis kasutasin viimast võimalust ja panin tennised pesumasinasse pesema. Ega ma sealt midagi oodanud ja teadlik olen ka, et nahka masinas ei pesta. Ei juhtunud midagi, pesin jalatsid ja kuivatasin õues. Ja nii mitu korda. Jalatsiga käia annab, lõhna pole, kuid vihmase ilmaga on sellist õrna lõhna tunda. Ei oleks uskunud, et jalatsid peale mitut ja mitut korda kiirpesu 45 min. veel kandmiskõlblikud on. Aga on. Ei juhtunud mitte midagi. Nii et kvaliteeti on. Ja mitte ühegi jalatsiga pole sellist kassikusejama olnud.
  Nb.Eks igaüks vaatab ise, kas pesumasinas pesu teeb või mitte, kui oleksid lagunenud ära, eks siis oleksin ennast ainult kirunud.

 7. Minul sama mure Eccodega kaks aastat tagasi, mis päädis sellega, et mees viskas mu kallid eccod minema. Ei suutnud taluda seda haisu enam. Ta on nats parema lõhnatajuga, kui mina.
  Viimased kuud hoidsin jalanõusid rõdul öösel, pesin jne aga ei midagi. Samas saapad ei haise, need olid vabaaja tennised, mis prügikasti läksid.

  1. See on ilmselt ainult mingite mudelite või hoopis mingi partii probleem, kus on kasutatud halba materjali. Lastel on olnud erinevaid Eccosid, ükski paar pole haisenud, enda esimeste ja ainsatega panin kohe kümnesse.

 8. Tere.
  Minul sama jama,et Ecco jalatsitel kassikuse hais ja juba 3 paaril.Pelae kolmandat paari hakkasin uurima,et milles asi ja leitsin,et asi pole minu jalgades, vaid on veel inimesi sama probleemiga.Minu 3 paari on ostetud 2-3a vahega ja kõik peale 1a hakkasid haisema.Kuidagi imelik on esindusse ka minna,et jalatsid haisevad :))) ja sinnapaika see on jäänud.Aga tore et ma pole üksi selle murega.

 9. No täitsalõpp, aga mul Ecco BIOM jalatsitel sama lõhn küljes. Jalgade higistamisega pole kunagi probleemi olnud ja nüüd alla aasta vanad ECCOd viskasid sellise kassika üles. Ma ei tea, kas peaks nõuded kokku panema ja ECCOsse pöörduma?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *