Kui ostukorvi sisu räägib enda eest

Sarjast “vanad poolikud postitused”…

Meil sai ühel õhtul vetsupaber otsa, mistõttu pidime minema kella 21.30 ajal Grossi poodi varusid täiendama. Kuna me käime tavaliselt Konsumis, siis me ei leidnud kohe õiget riiulivahet, aga see-eest leidis Silver õhuvärskendaja, mida kasutati külaliskorteris, kus eelmisel koolivaheajal ööbisime. Silverile see meeldis, nii et ta viskas selle korvi. Mina nägin õhuvärskendajate lähedal aga pesuvahendeid ja kuna kodus oli pesugeel otsa saamas, siis võtsin uue varuks. Pesuvahendite juures märkasin veel sapiseepe, mida haarasin samuti juurde, sest need kuluvad alati ära. Lõpuks jõudsime ka vetsupaberini, mille pärast me üldse poodi läksime.

Kui kassasse jõudsime ja järjest läksid vetsupaber, õhuvärskendaja, sapiseep, pesugeel, siis mul tuli vägisi naer peale. Selline ostukorv võib jätta päris ühemõttelise mulje…

“Diarrhea, diarrhea everywhere!”

Olgu, korvis olid veel kohvikoor ja Toffifee kommid, need leevendasid üldmuljet, nii et teistele ei pruukinud ostukorvi sisu midagi kõneleda. Pole muidugi välistatud, et pärast meid pani müüja kassa kinni ja läks käsi pesema.

Vahemärkus: Mulle ei meeldinud mainitud õhuvärskendaja ei külaliskorteris ega meeldi nüüd kodus, head lõhna see ei anna, peavalu aga küll. Ma eelistan endiselt eeterlikke õlisid.

Selliste enda eest kõnelevate ostude peale meenub mulle alati üks Silveri naljakamaid ostukorve. Kui ma sõitsin esimest korda lastega tema juurde Soome, siis ma unustasin raseerimisasjad koju, aga mul oli neid juba samal päeval vaja. Kuna tol ajal oli valida, kas läheme poodi koos lastega või käib ainult üks meist ära, siis “kohalikuna” otsustas tema seda teha, nagunii oli kondoome ka vaja.

Võib-olla teevad müüjad oma tööd nii automaatselt, et nad ei pane tähele, mida nad läbi piiksutavad, aga võib-olla jääb siiski silma (ja paneb muigama), kui meesterahvas ostab tahvli šokolaadi, naistele mõeldud Satin Care raseerimisvahu ja Venus raseerija ning paki kondoome. Vaid lilled olid veel puudu… Koos oleme muidu ostnud lillekimbu, pudeli vahuveini, kommikarbi ja paki kondoome. Esimesed kolm läksid kingituseks, kondoomid olid lihtsalt vahelduseks meeles, aga kõrvalt vaadates võis jääda küll mulje, et meil on õhtuks plaanid tehtud. Mõnikordki ongi õhtuks plaanid tehtud ja ostukorv reedab seda: krõpsud, dipikaste ja coca-cola. Ilmselgelt filmiõhtu!

Kondoomidega seoses meenub, kuidas ma käisin põhikooli ajal korduvat neid külapoest sõbra jaoks ostmas. Tema oli minust mõned aastad vanem, aga häbenes seda ise teha. Ma ei teagi, kas asi oli selles, et kondoomid ei olnud seal kuskil riiulis, vaid neid tuli klaasi alt küsida ja alati oli keegi veel järjekorras või kuuldeulatuses, või oli asi lihtsalt selles, et tegu oli väikese kohaga, kus üks pluss üks võrdus kolm. Sõber sõitis mulle spetsiaalselt isegi koju järele, et ma teeksin tema eest selle vajaliku ostu ja ma tegin ka, polnud mingi probleem. Hiljem küll mõtlesin, et väikesele kohale omaselt sain tõenäoliselt ise mingi sildi külge, aga neid sain ma kondoomide ostmisetagi, seega vahet polnud.

Kindlasti on meil olnud veel veidraid oste, eriti Silveril, kes on käinud mulle sidemeid või tampoone ostmas.

Mõne jaoks on ainuüksi see juba veider, et mees neid ostab, aga ma pean silmas rohkem seda, et sidemed ja tampoonid on millegagi kahtlase koosluse tekitanud, näiteks ketšupiga. Viimane oli suvaline mõte, ühtegi elavat näidet praegu meelde ei tule, selle asemel meenub hoopis, kuidas Silver läks viimases hädas hommikul kell 8 lapikut ostma, kuid tuli tühjade kätega koju, sest nii vara alkoholi ei müüdud. Viinasokke oli aga vaja teha, nii et kaks tundi hiljem läks ta poodi tagasi ja ostis ainult pudeli viina. Müüja sai ka kindlasti aru, et häda on käes…

10 thoughts on “Kui ostukorvi sisu räägib enda eest

 1. Meenub, kui kord käisin poes ja ostsin kimbu banaane, raseerimisvahtu ja kondoome 😂
  Banaanid olid lõunasöögiks, aga raseerimisvaht ja kondoomid sel puhul, et peika pidi õhtul külla tulema 😁

 2. Mu ema ja isa kolisid, kolimisauto pidi üsna vara tulema ja pidin veel varem hommikul neile veel appi minema. Olin poolel teel, kui ema helistas, et on vaja veel musti kilekotte, et kõige suuremaid ja tugevat teipi.
  Aga oli veel nii vara, et sain poe ees seista. Tuli turvamees, tegi uksed lahti. Ma kiiruga jooksin ühe ja teise riiuli juurde ja siis ainult nende kahe asjaga (suurimad mustad prügikotid ja teip) otse kassasse.
  Turvamees ja müüja vaatasid küll mind sellise näoga, et ju ma midagi kahtlast teen.
  Esimene ostja, ootas ukse taga, ostab kilekoti ja teipi…

 3. Mu lemmik – käisin poes ja ostsin ketšupit, maasika actimeli ja kondoome.
  good times ülikooli ajast 🙂

 4. Meil on ka neid ostuhetki olnud.
  Viimane kord ostis mees prismast leiba, veini ja paki kondoome.

  Selle eriolukorra alguses ostsin koju magusat juurde, kuivatatud puuvilju, mõned šokolaadid ja pakk sefiiri. Samas tahtsin sprotte süüa ja suskasin need ka korvi. Tampoonidel oli suur pakk soodushinnaga ja läksid need ka korvi.
  Kassalindile asju pannes seisid mu seljataga kaks meest, tohutu kogu wc paberit kärus.
  Ja siis ütles üks mees teisele “kurat, peaks ka koju magusat ostma, mitte mingit peldikupaberit”.

 5. Ma pidin ka ükskord kondoome ostma, aga ei tahtnud ainult neid kassalindile panna. Võtsin siis banaane ka. 🤦

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *