Kus on ootamatud väljaminekud, seal on ka ootamatud sissetulekud.

Nädala alguses helistas üürnik ja teatas, et boiler tilgub. Selle boileri väljavahetamise peale oleme varemgi mõelnud, sest tegu on ikkagi 15-20 aastat vana variandiga, mis ilmselt ei ole enam kõige säästlikum valik. Ma küll täpselt ei tea, mis seal tilgub, aga arvestasime ikkagi sellega, et tuleb uus osta. See oli natuke muserdav, sest lisaks sellele tuleb sama vana tilkuv pott ka välja vahetada ja need kaks sattusid nüüd samale ajale. Kokku on see juba natuke suur väljaminek. Eriti arvestades asjaolu, et meil ei jää novembris peale arvete maksmist suurt midagi alles, aga roolilatti ja talverehve on samuti vaja.

Aga siis tuli meie postkasti kiri Soome maksuametist, milles oli osaliselt täidetud avaldus ja ma lugesin sealt oma kehva keeleoskusega välja, et selle esitamisel saab Härra 178 € kevadel makstud tulumaksu tagasi. Alguses arvasime, et see on mingisugune viga ja Härra läks seda täna kohapeale lahendama, aga talle tehti puust ja punaseks, et kõik on õige ja andku armuline maksumaksja oma kontonumber, et nad saaksid üleliigsed 178 € tagasi maksta. Väga tore – uus pott ja boiler nagu maast leitud! Kui nüüd kukuks kuskilt ca 1000 € ka sülle, et saaks auto korda teha ja korralikud naastudega sussid alla. Tegelikult võiks isegi 10 000 €  alla sadada, sest siis saaks ka majale uue katuse, uue aia, saaks paberid korda ja õhksoojuspumba ka. Need ainult pole üldse ootamatud väljaminekud, vaid juba päris pikalt ootel.

Meil on ennegi õige mitu korda sedasi olnud, et mõne ootamatu väljaminekuga samal ajal tuleb kuskilt raha, millega ei olnud arvestanud ja mis päästab päeva. Ega see 1000 € ei olegi nii utoopiline summa, mis võiks tühja koha pealt tekkida. Krooniajal kukkus sülle 25 000 krooni, mis ei tulnud küll päris tühja koha pealt, aga meil lihtsalt ei olnud sellest rahast aimugi. Keegi kuskil arvestas midagi Härra lõpparve ja koondamistasude juures valesti ning see avastati alles mitu kuud hiljem. Rõõm oli ikka väga suur, kui kõige raskemal ajal selline tore apsakas välja tuli. Praegu muidugi lõpparveid ja koondamistasusid ei ole, kust neljakohalisi summasid oodata. Aga see on ju ainult hea uudis!

Edit: Mäletate ma kirjutasin vist eelmisel nädalal, et Härra sai kohtutäiturilt kirja, sest ta ei olnud maksnud suvel oma ennakovero, mida ta tegelikult ei pidanudki maksma, sest oli siis juba otse Soome tööandja all? See on tegelikult naljakas, kuidas ühel nädalal esindab maksuametit ulosottomies ja nõub raha ning järgmisel nädalal maksuamet hoopis pakub raha. Loodan, et nad uuesti ümber ei mõtle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *