Kuu aega laatsaretti – kuu aega taastumist

Eile oli üks mõnus esmaspäev, üldse mitte sinine! Lapsed käisid kõik koolis-lasteaias, Silver lõhkus maal puid ning mina sain pool päeva üksi vaikust nautida. Viimane selline päev oli 21. veebruaril, mis oli Neljanda jaoks kuu ainus lasteaiapäev, Kolmanda jaoks oli see viies, mis jäi ühtlasi ka viimaseks, sest samal õhtul kerkis tal järjekordne palavik.

Kõik sai alguse tegelikult juba 21. jaanuaril, kui Kolmandal tõusis kõrge palavik, millest järgmisel päeval enam mingit märki ei olnud, midagi muud sellele ei järgnenud ka. Nädal hiljem, 28. jaanuaril, tekkis Teisel pärast tunde mõõdukas palavik, mis kerkis järgmisel päeval ligi 40 juurde, aga ülejärgmisel oli kõik pealtnäha korras ja pärast seda läks ta tagasi kooli. Samal ajal jäid pisemad lasteaiast koju, sest Neljandal tekkis kõrge palavik ja Kolmas hakkas köhima.

7. veebruaril olid juba kõik neli kodus, sest ka Esimesel tõusis palavik ja tekkis köha ning Teisel avaldus nina all mädane nahapõletik, mis hakkas arenema kohe pärast palavikku, aga ma pidasin seda alguses ohatiseks ja nii sai see mitu päeva kasvada, kuni läks nii koledaks, et laps häbenes sellega kooli minna. laatsaret.jpgKus on, sinna tuleb juurde ehk viis tõbist last …

Esimene jäi koju 5. veebruarist, see oli teisipäev, ta oli paar päeva palavikus, köhis veidi ja läks järgmisel nädalal tagasi kooli, kuid juba esmaspäeval tõusis tal uuesti palavik, küll ainult üheks õhtuks, aga pärast seda oli ta igaks juhuks veel kaks päeva kodus. Neljapäevast läks taas kooli ja järgmise nädala kolmapäeval jäi jälle koju, sest köha ägenes korralikult. Paraku olid käsil veerandi viimased päevad, nii et ta pidi käima pärast tunde koolis paari asja järele tegemas, mille peale arvas õpetaja, et kui laps vähegi suudab, võiks ta ikkagi koolis käia. Esimene siis pingutas veel need paar viimast päeva, pärast mida jäi ta taas kõrgesse palavikku ning vaheaja veetis juba kopsupõletikus … Kooli tagasi jõudis ta alles eile.

Kuigi jaanuari lõpus ei järgnenud Teise kõrgele palavikule pealtnäha midagi, maadles ta oma nahapõletikuga mitu nädalat. Ta puudus oma koleda ninaaluse pärast 7. ja 8. veebruaril, samal ajal sai ravi peale ja esmaspäevaks oli nahk juba nii ilus, et sai kooli minna, kuid nädala lõpus tekkis tal nohu ja nahapõletik muutus taas aktiivseks, mistõttu oli ta veerandi viimasel nädalal jälle kolm päeva kodus.

Paraku ei allunud nahapõletik antibakteriaalsetele salvidele, vaid levis hoopis uutesse kohtadesse, nii et 25. veebruaril sai ta raviks juba suukaudsed antibiootikumid. See ilmselt nõrgestas korralikult tema organismi, sest keset kuuri tõusis tal mitmeks päevaks kõrge palavik ja temagi hakkas köhima. Tal ei tõusnud ainult palavik, vaid ka põletikunäit, mille peale määrati talle otsa teist sorti antibiootikumid … Minust jäid need nädal tagasi apteeki, ma lihtsalt ei julgenud talle teist kuuri järjest teha, seda enam, et esimese kuuri järel tekkis lapsel allergiline reaktsioon – tal oli pahkluudest põskedeni korralik (nõges)lööve. Täna näen, et seda teist kuuri polnudki vaja, Teine paranes ka selleta.

Kui Esimesel veerandi viimasel nädalal köha ägenes, siis jäi ka Kolmas pärast nelja lasteaiapäeva uuesti köha ja palavikuga koju ning see palavik püsis tal kaheksa pikka päeva. Kokku oli ta veebruaris kena kaks nädalat palavikus, kuu esimese pooles need palavikud lihtsalt tulid ja läksid, mitte ei püsinud terve nädala nagu kuu teises pooles. Ka temale määrati pärast esimese antibiootikumikuuri lõppu teine otsa, sest esimene teda tervemaks ei teinud, aga ma ei ostnud ravimeid kohe välja ning paar päeva hiljem oli köha nii palju taandunud, et jätsingi ka tema antibiootikumid apteeki.

Neljas oli oma kõrge palaviku järel lihtsalt nohus ja pärast seda puhkas niisama kodus, temal antibiootikume vaja ei läinud, aga kuu jooksul oli ka tema vähemalt viis päeva palavikus, nii et nelja lapse peale oli palavikke rohkem kui veebruaris päevi … Sellist kuumalainet meil varem olnud ei ole … Igasuguseid laatsarette oleme siin pidanud küll, kuid kõrgeid palavikke on esinenud pigem harva ja needki on enamasti ühepäevased olnud.

Veebruar oli igatahes selline hullumaja, et kuu teises pooles tekkis mul juba ahastus – nii villand oli sellest, et jaanuari lõpust alates oli kogu aeg kellelgi mingi häda, palavik palaviku järel, lakkamatud köhahood ja magamata ööd. Kui juba tundus, et lapsed hakkavad terveks saama, kustutas kannapööre kõik lootuskiired, sest poisid jäid hoopis veel haigemaks … Tõesti tuli mingi hetk jõuetuse nutt kurku, kui kraadiklaas näitas taas palavikku ja seda veel mitmes kaenlaaluses järjest.

Kuna kuumalaine käis kõigist lastest üle ja nad kõik olid terve kuu vähem või rohkem haiged ning kolm neist said raviks antibiootikumikuuri, mõtlesin teha neile kõigile ka vitamiinikuuri, et organisme pikast põdemisest turgutada. Eelmisel aastal umbes samal tarvitasid lapsed Nutrigeni toidulisandeid ning poisid olid pärast seda pikalt terved kui purikad, Neljas küll nohutas regulaarselt edasi, kuid kahe nohu vahele jäi siiski lasteaias käimise rekord, mistõttu liikusid nüüd mõtted taas Nutrigeni peale.

Rosena Facebooki lehel läks meel aga vähe mõruks, sest nägin, et Nutrigeni toidulisandid olid terve veebruari 30% odavamad, mina tahtsin neid muidugi märtsi esimestel päevadel osta – kui tüüpiline! Needsin end korraks maapõhja ning kirjutasin Rosenale läbi Facebooki lootusega saada väikese hilinemisega see soodustus, sest tahtsin osta ikkagi neli pudelit. Rosenast aga vastati, et nad saadavad need pudelid niisama ja veel topeltkoguses, et lapsed saaksid teha kuuajase vitamiinikuuri. See oli tõesti parim asi, mis pärast terve kuu kestnud laatsareti juhtuda sai! Aitäh-aitäh-aitäh-aitäh, Rosena!nutrigen supra multivitamiin lastele.JPGNutrigen Supra, ainus laste toidulisand, milles on 13 vitamiini ja 10 mineraalainet.

Ma ei ole muidu väga multivitamiinide usku, aga Nutrigeni toidulisandite puhul tegin erandi, sest nende esimeseks koostisosaks ei ole suhkur. Ma ei ole küll koostisosade ekspert, kuid mulle tundub, et Nutrigeni siirupites on igasuguste teiste siirupite, kummi- ja šokolaadikarudega võrreldes ebavajalikke aineid oluliselt vähem või pole neid pea üldse. Võimalik, et olen ülekohtune, kuid kummikarude ja muude kommisarnaste vitamiinide suhtes on mul alati olnud korralik tõrge, mulle on need tundunud rohkem kallid kommid, mistõttu hakkasin mingil hetkel igasuguseid multivitamiine juba eos välistama, ei jäänud palju puudu, et oleksin aasta tagasi sama teinud ka Nutrigeniga.

Võib-olla sellepärast lapsed haigeks jäidki, et nad tavaliselt midagi peale D-vitamiini juurde ei saa. Kui, siis ainult C-vitamiini, aga seda mitte igapäevaselt ega isegi mitte igakuiselt. Sügiseks küll ostsin 3 erinevat Nutrigeni siirupit, et valmistuda viiruste hooajaks, kuid meie kamba peale piisas sellest kogusest ainult kaheks nädalaks, millest jäi ehk väheks. Samas pidasid lapsed veebruarini täitsa hästi vastu, kui mitte arvestada Neljanda nohutamist, sest see on miski, mis on temaga sünnist alates aastaringselt kaasas käinud.

Igatahes, veebruari vintsutuste järel kulub lastele üks superturgutus ära ja selleks eelistan praegu just Suprat, maksivitamiinisiirupit. nutrigen supra 3Mõnede allikate väitel kulub kevadel nagunii üks vitamiinikuur ära, sest talve jooksul on keha kulutanud palju energiat temperatuuri hoidmisele, samal ajal on aga toidulaual vitamiinide kogus vähenenud, mistõttu võib organismi kimbutada vitamiinipuudus ja tulemuseks on kevadväsimus.

Ma ei tea, kas see on kokkusattumus, aga viimane suurem laatsaret ja antibiootikumide tarvitamine jäi üle-eelmise aasta märtsikuusse, mil kõik lapsed olid korraga pikalt haiged, kolm neist lõpuks kõrvapõletikuski. Võib-olla ongi nende organismid kevadeks nõrgemad olnud, mistõttu on haigused kergemini külge hakanud. Mitte ainult nende organismid, vaid kõigi ehk veebruaris-märtsis ei ole mitte gripihooaja haripunkt, vaid inimeste immuunsuse madalpunkt.

On kuidas on, lapsed on lõpuks terved ja loodan, et nende immuunsüsteemid saavad nüüd nii palju üles turgutatud, et see jääb mõneks ajaks kestma. Üks pudel Suprat on neil kamba peale juba tühjaks tehtud, seitse veel jäänud …nutrigen supra 2Kes tahab samuti laste immuunsuse turgutamiseks Nutrigeni toidulisandeid krabada, siis märtsi lõpuni saab seda teha koodiga sidrun 30% soodsamalt.

Üllatusena oli Rosena.ee saadetud pakis lausa kümme pudelit Supra siirupit, aga meile piisab kaheksast, mistõttu kingin kaks pudelit kellelegi ära. Olenevalt lapse vanusest piisab sellest kogusest 27-80 päevaks. Kui tunned, et sinu lapsel/lastel oleks just praegu midagi sellist vaja, siis anna sellest kommentaariga märku, võitja loosin välja juba 15. märtsil, et uus nädal saaks alata vitamiinikuuriga.

15. märts: Nutrigen Supra siirupid võitis Merle, palju õnne!

53 thoughts on “Kuu aega laatsaretti – kuu aega taastumist

 1. Olen korduvalt neid toidulisandeid vaadanud, aga pole veel miskipärast tellimuseni jõudnud.. kodus on äsja 4-aastaseks saanud neiu. Jätsime lasteaiast mingiks ajaks koduseks, sest iga pisiku korjas üles. Nüüd oli 2 päeva aias ja jälle kodus köha-nohune 😕 juba 2 aastat oleme adenoidi lõikuse järjekorras, sest koguaeg suudab selleks ajaks tõbiseks jääda. Kohe varsti kolmas opi kuupäev. Miskit immuunsüsteemi kosutavat kuluks ära 😊

 2. Prooviks oma viiese peal hea meelega, juba teist nädalat jändame siin viirusega.
  Ja head tootesoovitused käivad ikka ühelt emalt teisele, apteegis tõesti reklaamitakse valdavalt neid magusaid karusid…

 3. Mina just avastasin selle vitamiini 1 märts( just teie lehelt) 🙂 ja sain ka sama vastuse, et see oli eelmise kuu pakkumine🙁 mõtlesin, et tuleb oodata uut soodukat, siis saab proovida🙂

  1. Prooviks oma poole kahese peal küll ära, vaatamata oma noorusele on ta ikka liiga tihti mingi nohu ja köha küüsis piinelnud.

 4. Pole enam väga multivitamiinide usku, sest perearstid on rääkinud, et multivitamiinidest ei saa kõiki vitamiine kätte vms. Aga alati tuleb anda uus võimalus ning sellest tingituna prooviks ka ikkagi neid vitamiine (: Äkki tõesti ei pea mitut erinevat ostma ning piisab ainult ühest 🙂

 5. Sooviksin proovida! 🙂 Olen seni neid magusaid Yomi karukesi ostnud, aga annaks hea meelega millelegi muule võimaluse. Laste tervise koha pealt igaks juhuks sõna ei võta, nii kui midagi hästi öelda, tavaliselt asjad kohe muutuvad 😀

 6. Minu 5a kaksikud sooviksid ka väga vitamiine proovida just lõppes ka meil kahe nädalane haiguste periood.

 7. Eks see pikk pime aeg mõjutab immuunsüsteemi muidugi. Hea meelega teeks lastele ühe vitamiini kuuri 🙂

 8. Olen proovinud köögivilja siirupit ja tõesti hea 🙂 kuna meil on ka sarnane viirus kodus möllama siis oleks superhea terveks saades üks kuur teha oma kahesele 🙂

 9. Meie kahesele kuluks küll selline vitamiinipomm ära. Ta alustas jaanuarist lasteaiateed ja tema immuunsus vajaks korralikku turgutamist, nohud ja muud tõved on ikka päris tihedad külalised. Saigi nüüd rekordilised kaks nädalat lasteaias käia kui jälle uus nohu platsis.

 10. Meil oli kodus samuti kuu-ajane laatsaret (küll poole vähemate lastega, aga vähemalt siis said täiskasvanud ka sekka nuusata). Nüüd olime natuke terved ja palavikud jälle tõusevad. Ilmselt peaks natukene marju ja vitamiine sööma küll.

 11. Mina kiusasin eelmistel aastatel oma piigat küüslaugu, mee ja sidruni seguga. Haige oli sügisest kevadeni perioodil 3*2nädalat. Nüüd oleks tore teda premeerida millegi mõnusamaga 🙂

 12. Meie lapsed väga pole sellel talvel haiged olnud aga üks laps neljast siiski on. Hetkel võtavad D-vitamiini

 13. Prooviksime vitamiini suurima rõõmuga. Just koolilaps on see, kes on toidu suhtes üsna valiv ja võtab haigused kergemini külge. Lasteaialapsed otsustasin tänavu perioodiks jaanuar – märtsi lõpp täiesti vaba graafiku peale jätta ehk siis käivad aias, kui ise väga soovivad. Ajalugu on näidanud, et sel ajavahemikul nad nii või teisiti väga palju lasteaeda ei jõua.

 14. Mina olen ka Nutrigeni usku – ma tegelikult ei tea, kas see oli kokkusattumus, laps lihtsalt juba suurem vm aga tegin sügisel ja nüüd veebruaris Supra-kuuri ja… laps pole haiguse tõttu lastekast puudunud mitu kuud. Laps, kes eelmisel õppeaastal käis 3 päeva lastekas, 2 nädalat kodus, on püsinud terve. Niiet meile kulub see võit ära küll – terve laps lasteaias, ema närvid korras🙂

 15. Ma olen oma 3,8 ja 1,8 a poisiga juba kolmandat nädalat haiguslehel ja vähemalt kaks nädalat olen veel. Siin on järgemööda tuulerõuged ja bronhiit ja siuke kole köha, et magada ei saa keegi. Oeh.

 16. Mina soovin ka osaleda. Tüdruk korjab samuti viimasel ajal lasteaiast kõik haigused üles. Tegime sügisel gripisüsti, aga ikkagi jäi grippi (läks küll ilma tüsistusteta õnneks) ning peale seda 2 päeva lasteaias, nädal kodus jne
  Kodune väikevend on terve püsinud. Ehk see aitaks nn ree peale tagasi. Muidu nii terve tüdruk meil 🙂

 17. Meil ka väga valivad sööjad ja mure, et vitamiinipuudus võib ähvardada. Prooviksime ära küll 🙂

 18. Mu kolmene on väga huvitatud multivitamiinist. Sügisel tarvitasime seda ning kutt oli õikalt terve.. Nüüd on aeg tervist turgutada. 😊

 19. Me ostsin sügisel lapsele need kallid kommid… olime terve perega pikalt haiged ja kasutasime GoImune spreisid. Minu meelest oli neid väga abi. Lapse oma sai otsa ja saatsin mehe apteeki. Ta tuli tagasi nende karudega. Mis seal siis ikka, on siis need. Laps kiskus purgilt sildi ka ära ja nii ta neid nosis. Purk sai otsa ja tahtis uut. Sai. Aga tegelikult need sisaldavadki ainult kahte ekstrakti, mis peaks immuunsust tugevdama. Ei tea, kas aitavad. Aga üks korralik vitamiinikuur kulub ära ikkagi! Tegelikult peaks abikaasat ka turgutama ja vitamiinikuuri ka talle tegema. Aitäh meeldetuletamast ja sooduskoodi eest!:)

 20. Mul tuleb samamoodi juba ahastus peale selle haigustetralli peale. Nutt tuleb peale, kui keegi lastest jälle tavatemperatuurist soojem on või teisest toast “niiiinaaaaa” kisab. Kuna majas on beebi, kes ei oska nina nuusata ega hingamisteed puhtaks köhida, siis on ahastuspisarad õigustatud.
  Vitamiinilaeng kuluks ära!

 21. Oi, kuidas oleks vaja!
  Minu kaks poissi olid haiged vahetult enne vaheaega, sh ühel oli kohe kaks diagnoosi – angiin ja põskkoopapõletik.
  Nüüd siis jälle haiged. Rendivad, kumb kõrgema palaviku paneb. Eile oli ühel 39,7 ära ja alla läks ainult 38,7ni…õudne.
  Just mõtlesin, et kui nad nüüd lõpuks terveks saavad, peab miskit ette võtma. Nii haiged ei olnud nad lasteaias ka!

 22. Mina sain oma nohutavad lasteaialapsed kalamaksaõliga terveks. Jah, ma tean et kalade maks võtab mürke endasse jne, aga kuuajaseid kuure tehes on mõju selgelt näha. Soovin ka loosis osaleda,äkki veab!

 23. Minu vanem poeg on väga kehv sööja, mistõttu just eile mõlgutasin mõtteid Rosenast uue portsu vitamiinide tellimisest. Viimane kuur jäi sügisesse ja paras aeg uuesti alustada, eriti kuna abikaasa ärkas täna hommikul nohuse ninaga ja seega läheb meil see haiguste trall ilmselt kohe jälle lahti. Osalen loosimises.

 24. Meile kuluks ka üks vitamiiniboost ära. Üks tõbi ajab aga teist taga ja nii juba pikemat aega…. Kõigele lisaks ei ole ju lapsel ka haige teps mitte tore olla.

 25. Hea meelega annaks oma 6-aadtasele ja peaaegu viiesele. Viimaseks haiguseks küll tuulerõuged, kuid köha-nohu nii sagedased, et isegi perearst ei taha meid juba ammu näha, kui helistame, et meil jälle nii on lood.

 26. Soovin osaleda loosimises. Lapsele ainult d-vitamiini andnud aga ehk peaks midagi ikka veel nüüd kevadepoole andma. Peaks proovima 🙂

 27. Muidugi tahaks lapse immuunsust turgutada. Praegu saab d-vitamiini ja Yomi päevakübara karukesi (jah, suhkrused on nad tõesti, aga kommi sööb ta see-eest väga vähe :)). Aga kui see vitamiin meid nohuperioodist paremini läbi aitaks, siis ma oleks küll väga rõõmus. Üks AB-kuur veebruaris lõppes ja ilmselgelt sellest nõrgestatud organism sai nädal hiljem nohu külge, mille viimane lõpp on nüüd, 2,5 nädalat hiljem loodetavasti käes…

 28. Soovin loosis osaleda. Lastele annan sama firma juurvilja vitamiini ja Supra kuuri oleme ka varem teinud. Kuluks jälle ära!

 29. Mulgi lapsed pahatihti tatised, väiksema, kaheksakuusega polegi nagu suurt miskit väga ette võtta: lasen humerit, tõmban välja, ööseks tilgutan teepuuõli ta voodisse. Ehk saab teda mõne lisandiga aidata. Suurem käib lasteaias, veel nuusata ei oska, kuid laseb oma nina puhastada, kuid parem oleks muidugi, kui lapse ninaalune ei oleks aias ega aiast tulles kuivanud tatiga koos.

 30. Kuulen esimest korda sellest vitamiinist. Meil oli ka veebruar paras laatsaret. Kõige väiksem sai veebruaris käia lasteaias 5 päeva. Tänaseks teist päeva lasteaias. Ja üks koolilastet oli terve vaheaeg haige ja teine enne koolivahega.
  Loodame, et väiksem saab nüüd lasteaias ka käia. Eile just ütles kodus nii igav olla – lasteaias palju lõbusam!

 31. Minu lapsed (4a ja 2a) sel aastal u 7 päeva kokku lasteaias käinud. Tütar oli isegi haiglas. Hädasti oleks vaja tervist turgutada, käin täiskohaga tööl.

 32. Osalen! Lastele on need suurepärased vitamiinid, kuid meie varud otsakorral. Lisa kulub alati ära! 😊

 33. Ma loosimises osaleda ei taha, lihtsalt niisama igaks juhuks küsin, et kas seda ikka tead, et vitamiinid ilma toiduta ei imendu? See on ka üks põhjus, miks sel apteegikraamil ei pruugi üldse mingit efekti olla. Kui lapsed vähegi köögi- ja puuvilja söövad, siis neid aastaringselt tarvitades on suurem tõenäosus terve püsida. C-vitamiini päevase vajaduse saab täiskasvanu kätte juba näiteks poolest paprikast. Lapsed väga köögivilja ei armasta, aga erinevaid tooreid viilukaid ja kange sööb vist enamus siiski, eriti kui mingi dipi-kaste juurde teha. Küllap on igaühel omad nipid, kuidas lapsed sööma saada, aga olen tähele pannud, et erivärvi köögivili pole enamasti väikeste lastega peredes igapäevane toit. Aga tegelikult peaks olema, et terve püsida.
  Purgivitamiin võib muidugi alati lisaks olla, aga loota nende peale kahjuks ei saa.
  P.S. Mu jutt võib mõne närvi ajada, sest kõik nii elementaarne, mida nagunii juba teatakse, a mul see professionaalne kretinism, vabandust 🙂

 34. Loodan, et nüüdseks on asi paranenud 🙂 Tean, mis tunne on haigete lastega kodus olla. Tunned nende valu ja tahaks neid aidata, aga ema võimetel on ka piirid. Eriti hull on kui mitu last asjast haaratud on. Toidulisanditest jms mina palju ei tea, aga ma usun väga puhkusesse, lõõgastustesse ja vanarahvatarkustesse. Nt viimane kord kui poisid mul külmetunud olid, viisime nad maakodusse, kus oli saun ja kaminasoojus. Palju teed ja palju teki all olemist. Minu meelest isegi selline väike asi aitas. Ja Vietnami salv varvaste vahel oli ka täielik tegija. Paraku on mul alati nii, et pingelanguse järel kipun ise haigeks jääma. Viimane kord sain lapsed terveks ja uuesti kooli, aga ise olin siruli. Puhtalt kurnatusest ja eks kevadine ja talvine aeg mõjutas ka seda. Õnneks on mul maailma parim mees, kes otsustas mind premeerida ja saatis mulle keset tööpäeva selle: https://www.kingitus.ee/kingitus/romantikapakett-saka-moisas sõnumiga, et palun võta töölt vabaks. No tõesti, paremat kingitust annab tahta. Ja nagu ma ütlesin, siis puhkus on ka üks parimavi ja loodan, et koos veedetud aeg teebe meie suhtele ainult head. Nii, et kogu blogimise ja laste ja muude toimetuste kõrvalt soovitan ka sul mõnikord aeg maha võtta teha romanssi või lihtsalt puhata. Päikest

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *