Lihtsalt mõtted

Täna pidavat taevas virmalisi näha olema, aga kuna ma näen vaid pilvist taevast, siis virmaliste vaatemäng jääb seekord ära. Ükskord ma nad siiski pildile sain. Ühele pildile jäi pika sabaga tiivuline: virmalisedKuna ma virmalisi täna ei näe, siis vaatan kordusTV kaudu “Viimast võmmi” ja “Pilvede all” ning ootan Härrat, kes saabub umbes kella 2 ajal. Samal ajal kirjutan oma juhuslikke mõtteid, mida teised blogijad on viimasel ajal agaralt kirja pannud.

*KordusTV nimekirjast oli raske soovitud sarja leida, sest ma ei näinud lugeda. Aga ma ei imesta ka, kui meil on televiisori asemel vist arvutikuvar. Kui ma Härra vanematele telerit otsisin, siis ühe 32-tollise kirjelduses jäi silma midagi sellist, et see väike jooksva pildi näitaja sobib hästi laste- või magamistuppa lisateleviisoriks. Kui 32″ on väike lisateler, siis meie 27-tolline kvalifitseerub vist arvutikuvariks.

*Meie “kuvar” on 8 aastat vana ja lapsed on selle ekraanile 95849879802 korda vastu jooksnud, seda meelega löönud, selle pihta midagi visanud ja nii edasi. Eelmise reede filmiõhtul märkasin, et pilt ei olegi enam ilus ja selge, vaid päris laiguline. Täna vaatasin, et kõik näitlejad on nii palju päevitanud, et näod õhetavad peas, aga ei, hoopis värvid on ka sassis, kuigi värviseadeid pole muudetud. Tundub, et lapsed on ikkagi telerist “jagu saanud” ja tuleb millalgi hakata ühe väikese 32-tollise lisateleri poole vaatama.

*Ma nägin täna öösel palju s*tta unes, kohe väga palju! Ma lausa sukeldusin selle sisse, aga mitte väga hea meelega, tegin seda vaid sõbranna lapse päästmise eesmärgil. Unenägu lõppes siiski õnnelikult ja ainus hirmus hetk oligi see, kus pidin vastikustundega võideldes pea ees virtsa sisse hüppama. Ostsin selle unenäo peale 8 € eest lotopileteid, aga ei võitnud midagi. Milline ebaõnn! Sõbrannale rääkisin ka unenäost ja käskisin temal lotot mängida, ikkagi tema laps oli ka mängus, ehk läks temal vähe paremini.

*Kui unenägudest rääkida, siis tegin täna Neljandaga lõunauinaku, mille ajal nägin unes, et pesin korteris nõusid ja mõtlesin samal ajal, et ma ei jõua enam kahes kohas korraga elada, et peame valiku tegema ja maja või korteri maha müüma. See arutelu kestis pikemalt ja terve selle aja ma pesin nõusid ükshaaval ja kohe kuivatasin ning sättisin kappi. Ma pole vist aastate jooksul kordagi korterit unes näinud. Naljakaks tegi asja see, et ärgates oli üürnikult vastamata kõne ja ma olin üsna kindel, et tahetakse korter üles öelda. Nii oligi. Kokkusattumus? Kuues meel? Tähendusega unenägu? Igatahes on mõtted terve õhtu nüüd selle juures olnud. Veider on see, et üürnikud vabastavad korteri samaks ajaks, mil vabastab Härra oma Soome elamispinna. Ei, Härra ei tule veel Eestisse tagasi, vaid kolib töökohale lähemale odavamasse korterisse.

*Aga tegelikult me ka oleme viimastel kuudel nii palju mõelnud ühe või teise kinnisvara müümisele. Korter isegi oli vahepeal üleval ja ka ostja oli olemas, kuid õhku jäävat laenujääki ei saanud me taskukohaselt ümber vormistada ning lõpuks oli mul üldse sellest rahaasjadele mõtlemisest, kalkuleerimisest, pankadega suhtlemisest nii suur stress, et kahetsesin juba, et korteri üldse üles panin. Seis on ikkagi selline, et korteri müüa ei saa. Või noh, saab, aga meil pole siis enam mingit tagavaraplaani, kui me ei jaksa enam maksta nii surnud hobuse kui ka maja eest. Kuigi ma ei taha sellele väga mõelda, siis suure tõenäosusega läheb müüki ikkagi maja, sest see on lihtsalt kõige kergem ja mõistlikum variant. Murrab kõigest südame…

*See, et me varsti ei jõua enam kõiki kohustusi maksta, on reaalne oht, sest Härral on Soomes deja-vu olukord. Samad jutud ja samad uudised, mis 5 aastat tagasi Eestis, kui majanduslanguse ajal läks Härra tööandja pankrotti ning meil kadus jalge alt turvaline pind. Olles käinud augu põhjas, kust me pole siiani päris välja roninud, tekitab see olukord üsna suurt ebakindlust. Seekord on meil vähemalt korteri näol tagavaraplaan olemas ja majamüügiga püsiksime vee peal edasi. Kui ma sellise stsenaariumi puhul just pisaratesse ei upu.

*Aa, kui keegi tahab meilt korteri turuhinnast kaks korda kallimalt ära osta, siis see oleks väga armas. Ehk selle hinnaga, mis meil korteri peale on kulunud. Vahepeal suures meeleheites isegi mõtlesin, et pakuks “Kodutundele” erisaate varianti, mille eesmärk oleks koguda kokku 50 000 €, et meie saaksime korterilaenust priiks pluss majale veel katuse ning teine suurpere saaks kingituseks korraliku neljatoalise korteri. Igaks juhuks mainin, et koos intressidega on korter meile juba praegu 64 000 € maksma läinud ja seega oleksime isegi 50 000 € suuruse müügihinna juures kahjumis.

*Õnneks või kahjuks on suurem mõttetöö praegu peatatud ja otsustasime lasta olukorral hapneda kuni kevadeni ja siis vaatame edasi. Kui me just juba kahe kuu pärast või lausa homme maja müüki ei pane… Tänane unenägu ja uudis viisid mõtted ikkagi taas kogu selle “korter või maja, millal või kuidas” juurde tagasi. Oeh, ma olen sellest mõtlemisest nii väsinud ja tüdinud, et tahaksin teha näo, et meil pole ei korterit ega korterilaenu, aga kahjuks paistab see iga kuu pangaarvel välja.

*Ma panin juba päeval Facebookis raamatutäikale ostusoovi üles, aga ikka veel pole mitte keegi soovitud raamatuid pakkunud. Kui kellelgi seisavad ingliskeelsed hallid varjundid ja “Grey”, siis palun pakkuge mulle neid poolmuidu. Või vähemalt ärge pakkuge kasutatud triloogiat 30 € eest (nagu Buduaaris), kui sama kolmik maksab uuena Rahvaraamatus püsikliendile 23 € sentidega. Desktop*Härra jõudis veidi varem koju! Seekord on toad segamini ja naisel on päevad. Pole väga romantiline meeleolu. Eks lahus sai ka vaid 9 päeva olla – nagu oleksime eile head aega jätnud. Tema saabumise juures on see hästi tore, et ma ei pea homme nelja lapsega lasteaia poole minema. Preili ei pea üldse oma ööriideid ära võtma ja võib issi kaissu mõnulema jääda, kui mina poisse ära viin. Veel parem on siis, kui Härra viib ise poisid lasteaeda, aga seda tööd ma veel homme tema õlgadele ei jäta.

*Lasteaiast rääkides, siis selleteemalised minevikujutud said siin täna avaldatud ja tahan varsti oleviku ka kirja panna. Aasta tagasi arvasin, et sellel sügisel läheb lasteaeda neli last, kevadel arvasin, et jätkan ikkagi kahega, aga tegelikult on mul nüüd kolm lasteaialast ja eluolu on hoopis teistsugune. Aga see on küll juba pikem jutt. Ega ma lühidalt oskagi ju.

Nüüd aga poen Härra kaissu. Head ööd!

17 thoughts on “Lihtsalt mõtted

 1. Kusjuures meie üsna uues telekas olid eile pilvede all tegelased pigem punaste/ōhetavate nägudega. Ma ise küll mōtlesin et neil näideldes liiga palav v liiga palju pōsepuna, teleka kehva pildi peale küll poleks mōelnud.

  1. Äkki siis oligi saateviga. Aga no meil teler ikkagi vigane, neli laia triipu katavad pea pool ekraani, aga see jääb silma põhiliselt tumeda pildi puhul. Kui teleris näidatakse ööd, siis on see jõle triibuline öö. 😀

 2. Njaa…keeruline olukord see korteri või maja vahel valimine. Aga ma usun, et mis ka ei juhtu, te saate igal juhul hakkama – see on juba su blogist näha, et niisama passima ja käed rüpes istuma pole te abikaasaga inimesed 🙂
  50 000.- maksev korter tundub muidugi normaalse hinnana, eriti kui see on 4-toaline, aga kuna ma ei tea, kus see korter asub, siis võib-olla on hind ülejäänud piirkonnaga võrreldes ülikõrge.
  Aga – nagu ma juba kirjutasin, usun et saate kindlasti kuidagi hakkama!

  1. Meil oli korter üleval 25 000 euroga ja see oli kõige kallim korter, me isegi ei uskunud, et sellise hinna juures tõsiseid huvilisi tekib. 😀 Et jah, 50 000 € on tänasel päeval siin ulme.

 3. Samas olukorras valiksin mina iga hinna eest maja allesjätmise. Kolme lapsega olen igapäevaselt tänulik, et meil on palju ruumi, oma aed ja et naabreid ei sega, kui lapsed lärmi teevad. Mu äi elab korteris. Seal külas käies muud peale kussitamise teha ei saagi, lapsed tuleb teleriga ära tuimestada, et naabrid kaebama ei tuleks. Ja meil on kõigest kolm last, kes pealegi on Sinu omadest mõnevõrra suuremad.

  Kas Sa oled neid varjundeid juba lugenud ja meeldisid? Kui jah, siis pole minu asi midagi öelda. Kui veel lugenud pole, võiks kuskilt laenata ja alles siis otsustada, kas on väärt enda riiuliruumi võtma.

  1. Ma usun, et küllap Liivi oma perega poebki kasvõi nahast välja, et maja alles jätta, küsimus ikkagi selles, kui mitte midagi muud üle ei jää.

   Ja mul tekkis sama küsimus, et kas teil seal raamatukogu pole? Või on loetud ja sellepärast tahaks neid enda riiulisse ka. Kui juba loetud, siis mõne aasta pärast saab neid kindlasti veel soodsamalt.

   1. Just nii, see ongi viimane variant. Ma ei pea seda viimaseks variandiks, et mees järgmised 7 aastat Soomes töötab. See on välistatud. 🙂

    Raamatukogu on ikka olemas, aga siin ingliskeelseid variante ei ole. Võib-olla saab tellida, ma ei tea, pole juba mitu head aastat raamatukogu klient olnud. 😀

    Raamatuid lugenud ei ole ja riiulisse neid ka jätta ei plaani, vaid kavatsen pärast uuesti edasi müüa, aga vähemalt saaksin lugeda täpselt enda tempos. Olgu see siis vastavalt raamatu põnevusastmele üks teos päevas või kvartalis. Tahaksin lihtsalt inglise keelt meelde tuletada ja hallivarjundi raamatud tunduvad sellised, mis võiksid olla algatuseks piisavalt kerged ja kaasahaaravad.

  2. Ma korteri puhul põen samuti kõige rohkem lärmi pärast, mida teevad lapsed ja mida teen mina, kui ma lapsi korrale kutsun. Kõige valjemalt nõutakse ikka vaikust. 😀

   Eks oma aiast on samuti raske loobuda ja teemegi seda viimases hädas. Või siis, kui maja müügiga avaneb Härral võimalus töötada kodumaal normtundide piires ning sellega kaasneva palju väiksema palgaga elab rahuldavalt ära. Kui on valida, kas elada majas ja olla endiselt palju lahus või elada korteris ja olla koos, siis loomulikult jääb peale viimane variant. 🙂

 4. Tallinnas olid ühes kaltsukas 2 viimast osa inglisekeelsena mingi 2-3€ raamat. Aga ega sa vist Tallinna satu? Ja ma ei tea kas need alles ka on 🙁

  1. Mul e-lugerit ei ole ja telefonist või läpakast on raamatut ebamugav lugeda. Tahaksin ikka päris raamatut käes hoida. Muidugi PDFi saaks viimases hädas välja ka printida, kui tindi peale just raamaturaha ei kulu. 😀

 5. Jah, siin Kadrinas on korterit 50 000 euroga tõeliselt raske müüa. Meie ostsime oma korteri kolm aastat tagasi nt 7500 euroga ehk meil väga vedas, saime korteri just kõige soodsamal ajal ning kindlasti kui kunagi seda müüa soovime, siis kahjumisse ei jää. Samas tean ka rääkida, et majade kohta on jällegi nõudlus olemas. Ka meie otsime maja ja Kadrinas tõesti ei ole müügil ühtegi keskmises seisukorras normaalse hinnaga maja. Aga ma usun, et sellest majast te nii kergelt ei loobu. 🙂 Olete seda ju hingega remontinud.

 6. 🙂 Võib-olla tulemegi. Juba informeerisin meest ka. Ta viskab õhtul ka kuulutusele pilgu peale. Tegelikult meil selline dilemma, et kas on üldse mõtet Kadrinasse jääda, sest väljakutseid tööks on siin vähe. Otsisin erialast tööd üle aasta (raamatupidaja olen), nüüd käin küll tööl, aga tahaks midagi paremat kunagi. Võib-olla jääb Kadrina (ja Rakvere) tööturg liiga väikseks ja tuleks Tallinnale ikka lähemale kolida. Oeh kes teab, see keeruline. Samas laste jaoks on Kadrina super hea koht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *