Ma ise ka ei tea, miks ma selle peale aega kulutasin.

Kuna mulle meeldib küsimustele vastata ja nägin postitust, mis lubas 55 küsimust, mida keegi ei küsi, siis kopeerisin need kohe siia ja hakkasin vastama. Keskpaika jõudes sain juba aru, et mingeid intrigeerivaid küsimusi siin ei ole, aga kui ma juba alustasin, siis viisin tegevuse ka lõpuni, mis seal ikka.

1. KAS SA MAGAD RIIDEKAPI UKSED LAHTI VÕI VÕI KINNI? Need uksed on alati kinni, sest muidu ronivad kassid riiete otsa magama.

2. KAS SA VÕTAD HOTELLIDEST TASUTA ŠAMPOONE JA DUŠIGEELE KOJU KAASA? Ühe korra olen võtnud, nii öelda suveniirideks Egiptusest, aga kasutust need ilmselt ei leidnud ja alles ka pole.

3. KAS SA LÕIKAD AJAKIRJADEST VÄLJA KUPONGE, KUID EI KASUTA NEID
KUNAGI? Ühe korra olen seda teinud ja kupongid läksid Tivolis käiku, aga üldiselt on kuponge nii vähe ja need on sellised, mida mul parasjagu vaja ei lähe, nii et ma neid välja ka ei lõika.

4. KAS SA OLEKSID PIGEM RÜNNATUD KARU VÕI MESILASTE POOLT? Ma ei näe põhjust, miks üks või teine mind ründama peaks, aga kui tõesti, siis karu kardaksin kindlasti rohkem. Olen muidu seda meelt, et ma mahun kenasti mõlemaga kõrvuti elama, neil omavahel on veidi keerulisem sõbralikult hakkama saada.

5. KAS SUL ON KORTSUD? Jah, aga nii pisikesed, et neid näeb vaid lähedalt uurides.

6. KAS SA NAERATAD ALATI PILTIDEL? Peaaegu alati, kas või kerge muigegagi, aga samas väga harva nii, et hambad paistavad, sest mul ei ole ilusaid hambaid.

7. KAS SA LOED OMA SAMME, KUI SA KÕNNID? Ei.

8. KAS SA OLED METSAS PISSINUD? Mitte ainult! Mul on poolel teel Tallinnast koju valu sedasi kõhtu löönud, et mul ei olnud teist varianti, kui külma higiga kaetuna joosta koos niiskete lappidega vihmasaju käes hõredasse männimetsa, mille soises pinnases ulatus vesi kohati poolde säärde… Ja seda kõike saatis Härra naer.

9. KAS SA OLED TANTSINUD ISEGI SIIS, KUI MUUSIKA EI MÄNGI? Ei, sest vähemalt minu peas on siis muusika mänginud.

10. KAS SA NÄRID OMA PASTAKAID JA PLIIATSEID? Jah, olen leidnud end teiste omi ka närimas. Sorri!

11. MIS SUURUSES VOODI SUL ON? Soomes 180×200 või 120×180, kodus 140×200 või 70×155, oleneb sellest, kas Neljas tuleb minu kõrvale või mina pean minema tema kõrvale. Õnneks 70×155 voodi on kohe ajalugu, suured poisid saavad endale uue nari ja vana poolnari läheb seniks väikeste tuppa, kuni hakkame seal ka uuenduskuuri läbi viima, nii et edaspidi saan kodus Neljanda kõrval magada 90×200 madratsil poolnari all.

12. MIS ON SINU SELLE NÄDALA LEMMIKLAUL? Polegi sellist asja. Minu lemmikud laulud tulevad Star FM-ist, Retro FM-ist (mis käib ka praegu taustaks) ja Soomes Helmiradiost.

13. KAS SINU ARUST ON OKEI, KUI MEHED KANNAVAD ROOSAT? Muidugi! Ajaloos oligi roosa meeste värv.

14. KAS SA VAATAD IKKA VEEL MULTIKAID? Oo jaa, meil on hunnik multikaid, mida ma olen koos lastega korduvalt vaadanud, sest tänapäeva multikad on nii head. “Hotell Transilvaania” mõlemad osad on mu lemmikud!Hotell transilvaania15. MIDA SA ÕHTUSÖÖGI KÕRVALE JOOD? Ma tavaliselt ei joo midagi söögi kõrvale, vähemalt mitte kodus, väljas süües küll.

16. MIS KASTME SISSE KASTAD KANANAGITSAID? Olen neid paar korda koju ostnud ja söönud kastmesse kastmata.

17. MIS ON SINU LEMMIKSÖÖK? Koorene lõhesupp.

18. MIS FILMI VÕIKSID SA LÕPMATUSENI VAADATA? Sellist filmi ei olegi, varem või hiljem saab küllalt. Aga olen vaadanud päris palju kordi filme “P.S. I Love You”, “Titanic”, “Päästke Willy” ja kõiki neid, mida igal aastal jõulude ja aastavahetuse ajal näidatakse.

19. MILLAL VIIMATI KIRJUTASID SA KELLELEGI KIRJA PABERIL? 10+ aastat tagasi, kui mul oli kirjasõber.

20. KAS SA OSKAD AUTOL ÕLI VAHETADA? Vahetada mitte, lisada küll. 

21. OLED KUNAGI SAANUD KIIRUSEÜLETAMISE EEST TRAHVI? Ei, kuigi esimene ja ainus kord, kui mind 10 aastat tagasi kinni peeti, sõitsin Tartus 30-ne alas 50-ga ja avastasin selle alles siis, kui politseiautot ees nägin, kuid peale dokumentide kontrollimise ei tehtud midagi. 

22. MIS ON SINU LEMMIKVÕILEIB? Ikka kiluvõileib ohtra sibulaga!

23. MILLAL SA TAVALISELT MAGAMA LÄHED? Tavaliselt tund kuni kaks pärast keskkööd, aga mõnikord juba õhtul kella kümne ajal, kui olen lühikeseks jäänud ööunedest väga kurnatud.

24. KAS SA OLED LAISK? Mõnikord täiega, mõnikord üldse mitte.

25. KUI SA OLID LAPS, SIIS KELLEKS SA ENNAST HALLOWEENIL RIIETASID? Ei tähistanud Halloweeni, kui mitte arvestada ühte korda, kus üritasin kõrvitsast koleda näoga laternat teha. Tuli välja küll. Aga sageli riietasime end sõbranna ja/või vennaga daamideks, mis tähendas, et kandsime mu ema vanu kleite ja sukkpükstest patse ning kutsusime end daamideks, kuigi pigem oleksime sobinud rohkem Halloweeni peole. 

26. KUI PALJUSID KEELI SA RÄÄKIDA OSKAD? Ainult Eesti keelt. Inglise keel on kõnes väga roostes, vene keelt ei ole kunagi osanud, rohkem keeli pole õppinud. 

27. KAS SA TELLID MÕNDA AJAKIRJA? Hetkel mitte, enne Soome tulekut tühistasin tellimused, aga muidu Pere ja Kodu ning Tervis Pluss on vahelduva eduga aastaid postkasti tulnud. 

28. KAS SA VAATAD SEEBIOOPEREID? Seriaale vaatan küll, näiteks “Pilvede all” ja “Viimast võmmi”, aga Mehhiko ja Türgi seebikaid mitte.

29. KAS SA KARDAD KÕRGUST? Eiffeli tipust alla vaadates mitte, aga näiteks vanemate küünis 2,5 meetri kõrgusel tala peal kõndides jalad värisevad all. Lapsena ei värisenud, siis hüppasime vennaga kaks korda kõrgemal tühja põrandapinna kohal talalt talale ja ronisime metsas puude tippu…

30. KAS SA LAULAD AUTOS? Kogu aeg, kõvasti ja valesti, aga laulan! Ja ma ei laua ainult autos, vaid ka kodus, tänaval, poes ja nii edasi. Mulle meeldib laulda, aga mulle ei ole antud lauluhäält. Karjuv ebaõiglus!

31. KAS SA LAULAD DUŠI ALL? Kodus jah, sest kuulan dušikabiinis raadiot ja siis ikka laulan kaasa. 

32. KAS SA TANTSID AUTOS? Jah, kõrvalistujana ikka korralikult, roolis olles tagasihoidlikult. 21-Jump-Street-Dance-in-Car33. MILLAL VIIMATI TEGID AUTOPORTREE FOTOGRAAFI JUURES? Autoportreed ei ole kunagi teinud, aga viimati tegin portreepildi fotograafi juures 2008. aasta alguses, kui mul oli vaja dokumendipilti. 

34. KAS SA ARVAD, ET MUUSIKALID ON IMALAD? Ei arva nii, mulle väga meeldivad muusikalid. Aastaid tagasi jättis “Grease” kustumatu mulje ning tahtsin ka seekord seda vaatama minna, aga ei saanud ja sellest on siiani kahju.

35. KAS JÕULUD ON STRESSIROHKED? Oleneb aastast, on olnud nii ja on olnud naa, aga siiski on need alati olnud oodatud pühad ja on ka edaspidi.

36. LEMMIKKOOK? Kahjuks meeldivad mulle peaaegu kõik koogid…

37. KAS SA USUD VAIMUDESSE? Jah, aasta alguses elasime ühega mõnda aega kooski, aga ta ei ole ainus, kellega olen kokku puutunud.

38. KAS SUL ON KUNAGI OLNUD DEJA-VU TUNNET? Jah, seda on isegi päris sageli ette tulnud.

39. KAS SA VÕTAD IGAPÄEVASELT VITAMIINE? Praegu mitte, aga olen võtnud ja ilmselt võtan ka tulevikus.

40. PRISMA, SELVER VÕI RIMI? Hoopis Maksimarket ja Konsum!

41. NIKE VÕI ADIDAS? Vahet ei ole.

42. CHEETOS VÕI LAYS? Estrella.

43. METSPÄHKLID VÕI PÄEVALILLESEEMNED? Metspähklid.

44. OLED KUNAGI VÕTNUD TANTSIMISKURSUSEID? Lapsena käisin mõnda aega rahvatantsus.

45. KAS SA SAAD OMA KEELT TORUSSE PANNA? Ei saa.

46. OLED KUNAGI NUTNUD, SEST OLID VÄGA ÕNNELIK? Vähemalt neli korda kindlasti.

47. KUUM VÕI KÜLM TEE? Kuum.

48. TEE VÕI KOHV? Kui peab valima, siis tee, aga üldiselt ei hooli kummastki ning väljas sooja jooki ostes eelistan kakaod. 

49. MIS ON SINU LEMMIK VÄRV? Mulle meeldivad kõik värvid.

50. KAS SA SAAD HOIDA HINGE KINNI ILMA, ET HOIAKS NINA KINNI? Jah, aga vee all eelistan nina kinni hoida, sest ma ei oska nii olla, et vesi ninna ei lähe.

51. KAS SA OSKAD HÄSTI UJUDA? Ei, aga samas olen uppumatu ehk ma ei pea vee peal püsimiseks end absoluutselt liigutama. 

52. OLED KUNAGI VÕISTLUST VÕITNUD? Päris esikohta ei ole kunagi kuskil saanud, aga kirjandivõistlustel teisi ja kolmandaid kohti küll.

53. KUMMAD ON PAREMAD: MUSTAD VÕI ROHELISED OLIIVID? Ma ei tea, pole kumbagi söönud.

54. KAS SA VINGUD NII KAUA, KUNI SAAD OMA TAHTMISE? Kas just vingun, aga enamasti olen seda meelt, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab, vaja on võib-olla ainult aega ja kavalust. Siin aitab muidugi kaasa ka see, et ma tahangi ainult seda, mille saamine ei ole võimatu. Neid ma ei oska tahta, mille puhul tean juba eos, et ei saa. 

55. OLED SA KANNATLIK? Ma ei tea, lastega igatahes ei ole… Aga kui poes kassajärjekorras keegi oma korviga 367 korda mind müksab, siis selle kannatan ära.

9 thoughts on “Ma ise ka ei tea, miks ma selle peale aega kulutasin.

  1. Respect! P.S I love you on minu lemmik film, ja hoolimata sellest et olens eda näinud u 8 korda ajab see mind ikka veel nutma 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *