Majalood: Köök ja söögituba

Kuigi kööki ja söögituba eraldab vahesein, said need ruumid ühtse uuenduse. Täna näitangi pigem uut välimust, sest protsessist endast sai väga vähe pilte tehtud. Ilmselt oli see see aeg, kus Kolmas oli alles sündinud ja ma ei käinud esimestel kuudel peaaegu üldse majas. Või olin lihtsalt laisk. Ei mäleta.

enneNeed on siis taas pildid, mis olid kuulutuses. Vasakul on köök, paremal oli vist magamistuba, aga meie tegime sellest söögitoa, sest me ei mahuks mitte kuidagi kuuekesi umbes 6 m2 suurusesse kööki. Eriti arvestades seda, et köögis on 3 ukseava ja pliit, seega seina- ega põrandapinda üleliia ei ole.

Lisan ka plaani, mille proportsioonid on taas jumala mööda, aga kirjutasin umbkaudsed pindalad juurde, et vähe selgemat pilti luua. Enne remonti ja pärast remonti plaan:I korrusPeale vannitoa ehitamise sai vähendatud ka uksi ja ukseavasid. Kaks vana ust jätsime, uks ühendab kahte esikut ja teine läheb köögist koridori. Mõlemad on tavalised siledad valget värvi uksed, teised uksed vahetasime uute vastu ja need peitsisime pruuniks. Kahte ust ei asendanud üldse – kui enne oli köögis 3 ust, siis nüüd on 1 uks ja 2 ukseava. Söögitoa muutsime kinniseks, et lapsed ei hakkaks hullunult ringiratast jooksma ning me ise ei kipuks taldrikuga diivanile teleri ette lösutama.

pliitKöögis sai alustatud pliidiremondist. Uus pliit ei oleks eelarvesse mahtunud, aga vanaga olid mingid probleemid. Igatahes pottsepp lammutas sisemuse laiali, ladus seal midagi uuesti ja siis krohvis pliidi üle. Viimast muidugi minu soovil, mitte seetõttu, et see oleks kuidagi pliidi omadusi parandanud. Selline remont läks koos materjaliga 150-200 € maksma, täpset summat ei mäleta, aga igatahes oli see palju odavam kui uue pliidi ehitamine.

pliit 2Krohvitud pliidi värvisin alguses kollaseks ja seinad tahtsid värvida halliks, aga hiljem mõtlesin ümber ning värvisin hoopis pliidi halliks ja seinad kollaseks.

ClipboardSee esiplaani pepu on 25-aastane ning asub see ca 185 sentimeetrit pika vallalise noormehe küljes, kes ei tarbi alkoholi ega tee suitsu. Kui keegi tunneb huvi, siis võin numbri anda.

Köögi juurde minnes, siis papi alt tuli välja selline roheline laudpõrand, söögitoas olid jällegi teistsugused lauad, aga mina tahtsin, et terves majas oleks ühesugune põrand ja lauad jookseksid ühtepidi ja nii edasi. Söögitoas sai uus põrand vana peale paigaldatud, aga köögipõrandaga oli mingi teema, miks see tuli lahti võtta ja miks ei saanud seda tagasi panna. Igatahes köögipõrand sai kõrgemaks tõstetud ja korralikult soojustatud ning (peaaegu) loodi ka aetud.

14See kalake läks söögituppa, aga hiljem mõtlesin, et oleks võinud ju selle kala koos poolemeetrise lauajupiga alles jätta, lauajupi servad laineliseks lõigata ja selle looduse kunstiteose seinale panna. Praegu on too kala vaiba all peidus. 🙁

17Söögitoa soojamüür sai pliidiga sarnase välimuse, aga seekord krohvis Silver ise ja sai kenasti hakkama. Ka teise korruse korstnajalg sai samasuguse lahenduse.

soemüür 1 soemüür 2

Täitsa suvalised vahepealsed pildid:24 33Köögi juures oli kõige raskem köögimööbli ehitamine, tegutsesime selle kallal kahekesi ligi nädala, veidi aega läks raisku ka, sest üht-teist tuli teha uuesti ja paremini. Närvid olid vahepeal täitsa läbi, aga kokkuvõttes jäime tulemusega rahule, (meie) silmale ilus ja rahakotile sõbralik ka. 😀

mööbel1

See sai ehitatud otse põrandale ja taas olid kõik asjad erimõõtudega, sest põrand siiski ei ole 100% loodis ning seinad jooksevad veidi viltu. Esimese asjana panime akna alla tööpinna paika, seinast seinani ja ka see sai lõigatud nii, et ühest servast on see pikem kui teisest. Kui töötasapind sai korralikult paika pandud, siis oli ka ühes otsas töötasapinna ja põranda vahe ühte mõõtu ja teises otsas teist mõõtu. Seetõttu sai mööbel ehitatud põranda külge ja just selle konkreetse ruumi jaoks, mujale seda mööblit viia ei saa. Ühesõnaga paras nikerdamine oli. 😀

38

mööbel 3 mööbel 2Ülemiste kappidega oli vähe lihtsam, kuigi ka seal tuli veidi nikerdada, sest nurk ei ole täisnurk. Seega on ka selle kapi ülemine ja alumine plaat erimõõdulised, üks serv on pikem kui teine.

Piltidel läigib vastu värskelt lakitud tööpind. Muud pinnad said lakitud vähe mahedama saunalakiga, mis ei jättis puidu pinna üsna naturaalseks. Silver arvas, et sellest jääb väheks ja arvas, et ikka kõik tuleks paksu lakiga üle teha. Tegin siis üle ja see lakk hakkas voolama, pintslijäljed jäid sisse ning tulemus oli kohutav. Silver võttis seetõttu kogu mööbli uuesti lahti, lihvis puhtaks, pani kokku ja mina alustasin viimistlemisega uuesti – katsin ainult saunalakiga. Sellega läks kaotsi terve tööpäev.

Kuid lõpuks sai mööbel valmis ja võis kolima hakata:

46

Pliidi ees on tükike kipsplaati, millel värvisin mustaks köögimööbli hinged, käepidemed, vanade uste ukselingid ja mingisugused uksenupud, aga mul pole hetkel aimugi, mille külge viimased panime.

Pärast pildid:

pärast 5

Köögimööbel läks maksma kokku umbes 850 € ja selle hinna sees on kogu materjal ja tehnika peale nõudepesumasina.
pärast 4 53

See suur pilt sai ostetud kaltsukast 2 € eest vaid suure pildiraami pärast, ma pilti ennast ei vaadanud. Kui remont ükskord valmis sai, siis Silver vaatas pilti ja ütles, et see on ju nii kena pilt, kas seda ei võiks seina panna. Vaatasin ka esimest korda, mis pildi ma üldse ostsin ning pidin nõustuma. Sobib hästi meie söögituppa. 52 51See laud oli majas olemas ja sellel olid vaheplaadid ka ning mul oli plaanis see pikendatult kööki panna, kuid vaheplaadid ei tulnud poole aasta jooksul välja (ilmselt viskas Silver või tema isa need kogemata jäätmejaama mineva prügi hulka). Kuna mulle meeldisid lauapinnal olevad kulumisjäljed, siis ma ei olnud nõus ka sellega, et teeme ise suvalised plaadid vahele ning viskame lina peale. Müüsime laua hoopis 150 € eest maha ning ostsime sama raha eest Mööbliaidast uue laua asemele ja lõpuks mahtusid kõik toolid laua ümber ära.

Kööki lisandus ka vahepeal õhupuhasti ja vaip.

pärast 6

8 (2) 7 SöögitubaSöögituppa lisandus juurde ka kuivati, mis mitte kuskile mujale ei mahtunud. Mulle endale üldse ei meeldi see valge mürakas seal nurgas, seetõttu ehitan juba varsti 2 aastat kuivatile puidust kappi ümber (loe: pole alustanudki).

Nagu tavaks, siis enne ja pärast kõrvuti:

pliit pärast pärast 1 pärast 3 pärast 2

8 thoughts on “Majalood: Köök ja söögituba

 1. Oeh, äge. Ma tahaks, et ma saaks ka lõpuks selliseid postitusi teha. Kunagi sai küll, säästuremonti tehes, aga tahaks ju PÄRIS… Aga selleks on vaja eelkõige raha, muidugi ka visiooni… Ja kui oleks rohkem oskusi ja pealehakkamist, saaks vähema rahaga hakkama, aga sellega on meil kehvasti. Ainult ühes toas oleme “päris” remondi ära teinud ja sellega ei ole üldse rahul. Hea, et rohkem ei jõudnud 😀 Ja tundub, et lähebki nii, nagu me kodu ostes nokkisime – remonti saame teha alles siis, kui kodulaen läbi ja uue laenu abiga. Ok, eks me oleme ikka palju odavate vahenditega ilusamaks teinud ka ja teine laen on plaanis võtta 3a enne kodulaenu lõppemist, nii et elame üle 😀

  Aga sinu köök on nii mõnus. Kollane on ainuõige köögi värv 😛

  Hehe, kui ma siia kommenteerima tulin, siis jäin su blogiaadressi vaatama ja mõtlesin naeru pugistades, et kui sa peaks kunagi veel ühe lapse saama, tuleb domeen ära muuta 😀

  1. Meil tuli kõik visioon töö käigus ja rahast jäi ka lõpuks ikkagi puudu. Seest on küll kõik korras, aga väljast on veel teha küll ja küll, aga ka ei kannata rohkem laenu võtta ning olemasolevad kohustused kestavad veel terve igaviku. Samas katus laseb juba praegu läbi ja seda vähemalt kümnest kohast, aga kuni ei saa katust vahetada, seni kallame korra aastas anumaid veest tühjaks. 😀

   Meil küll päris säästuremont ei olnud, aga samas sai ikkagi valitud kõige odavamad lahendused – kõige odavamad aknad, põranda- ja laelauad on allahinnatud praagid, kõik puitmaterjal on ostetud puumarketist hulgihindadega ning muu materjali peale küsisime alati hinnapakkumisi ja saime olenevalt asjast 20-40% hinda alla ja nii edasi. Kui oleksime kõik asjad täishindadega ehituspoodidest ostnud, siis oleks remont ilmselt 2 korda kallimaks läinud. Mööbel on ka valdavalt kasutatuna ostetud. 🙂

   Ma usun, et rohkem lapsi ei tule, aga kui tõesti tuleb, siis domeen jääb samaks, aga esilehele tuleb “kuus sidrunit + 1”. Jep, mul see juba ammu valmis mõeldud. 😀

 2. Ei teagi kohe, kus otsast kiitmist alustada 🙂 Aitäh plaani eest! See annab tõesti hea ettekujutuse ja muide ma ise oleksin ka selle ühe ukse kinni pannud, et ei saaks ringiratast joosta 🙂 Väga ilus köök+söögituba, nii soe ja hubane. Lihtne, kodune ja samas kõik asjad olemas, uue laua puhul meeldivad mulle need väiksed sahtlid (kui õigesti nägin ja aru sain 🙂 ). Ja müts maha köögimööbli ise ehitamise eest, nädalaga, uskumatu!
  Värv, tapeet ja kardinad on justkui loodud te kodu jaoks – ilus.
  Meeldis ka lõik 25 a abilisest, ära pabista, küll kõik hea ise omal ajal tuleb 🙂
  Tekkis küsimus, mis ruum see köögis olles ukse taha jääb?
  Päikest!

  1. Aitäh kiidusõnade eest! 🙂 Uuel laual on tõesti sahtlid, ideaalne koht laste nuputamisraamatute ja pliiatsite jaoks. Köögimööbli puhul on pigem uskumatu, et nii kaua läks. 😀 Köögist läheb uks koridori, kust saab keldrisse ja garaaži. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *