Meie (ja fotograafi) esimene peresessioon

Ma olen nii pikalt igatsenud perepilte, mis ei oleks minu enda poolt aegvõttega tehtud, aga mis ei maksaks ka 250 eurot. Jah, saab ka odavamalt, kui hästi otsida, aga mulle meeldinud käekirjaga fotograafide hinnatase sinnakanti on jäänud. Pole päris selline summa, mida raatsiksime fotosessioonile kulutada.

Ühel hetkel avastasin, et mulle meeldib ka asjaarmastajast täditütre käekiri ja küsisin temalt, kas ta oleks nõus meist perepilte tegema. Loomulikult tasu eest. Ta veidi küll kahtles, sest ta pole varem suuremat seltskonda pildistanud, kuid oli siiski valmis proovima. Mina olin jälle kindel, et ta saab sellega hakkama ja meie saame endale portsu ilusaid pilte. Nii ka läks.

Mulle tundub, et WordPress sööb veidi kvaliteeti, mistõttu ma täit ilu ei saa edasi anda, aga midagi ikka.

Processed with VSCO with c1 presetMTF_1 (14).jpgEelmised kaks pilti on mu kõige lemmikumad, olen küll jõudnud need juba Facebookis ja blogis päisepiltideks lisada, aga topelt ei kärise.
Processed with VSCO with m5 presetProcessed with VSCO with c1 presetProcessed with VSCO with m5 presetProcessed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

Need on lihtsalt möödaminnes tehtud pildid, mille puhul taust ei olnud nii oluline, aga tegelikult mulle täitsa meeldib kleidi ja talutehnika kooslus. Meenutab, kuidas olen käinud kleidis põldugi kündmas.

Processed with VSCO with m3 preset

Piltide autor on Madli Allikas, kes leiba teenib küll palgatööga, kuid hobifotograafina võib teda kohata või temaga kaubale saada Nõos, Tartus või üleüldse Tartumaal, Lõuna-Eestis ja nagu näha, siis Lääne-Virumaal ka. Tema fotosessioonid veel 250 ei maksa, aga mine tea, paar aastat harjutamist ja meie äkki enam tema juurde löögile ei saa.

Ma loodan, et sügisel Silveri ja Madli graafikud nii palju kattuvad, et saame fotosessiooni korrata ning järgmiseks korraks oleks mul juba mõni nägemus ka. Praegu lihtsalt ütlesin Madlile, et tehku meist mingid pildid näiteks metsas, minu jaoks oli oluline vaid see, et kuuekesi peale jääksime. Jäime. Nüüd võiks midagi veidi keerulisemat üritada.

14 thoughts on “Meie (ja fotograafi) esimene peresessioon

  1. Lummavad. Eriti need pildid, kus ema kuldsed juuksed sädelevad üle pere. Või see, kus ema jagub kõikide jaoks – kellel hoiab käest kinni hellalt ja kelle poole vaatab soojalt (üle õla). Ja samal ajal on ema nii kuum – eriti muljetavaldav on su keha ja kleidi kooslus tagantpoolt vaadates :D. Kuigi olen naine, siis see paistab täiesti täiuslik – kleidi toon ja kõik see kuidas kleidi voldid langevad ümber kleidi sees olevate õigete vormide.

  2. Väga ilusad fotod 🙂 Mulle kusjuures tuli nukitsamehe film silme ette, see suur ja helge pere suvisel põllul ja ema laulab leebel häälel “mis on kodu kus on kodu kus on kodukoht…” 😉 Pildid nagu filmist, imelised!

    1. Ehhee … Kusjuures piltidel ongi minu kodukoht. 🙂 Mitte lihtsalt lapsepõlvekodu ja mets selle ümber, vaid ongi see koht, kus on kõige kodusem olla. Läbi metsa läksime lagendikule, kuhu olen lapsest peale tahtnud enda maja püsti panna. Seda ilmselt ei juhtu küll kunagi, aga mine tea … aiamaja on ka maja. 😀

  3. Pere on teil muidugi imearmas, aga ma tulin ütlema, et sul on MEELETULT ilusad näojooned. 🙂

  4. Imeilus. Mul on sama unistus ka aastaid olnud ja just sel kevadel saime kogu perega esimese fotosessiooni. Kuigi hind oligi selline kallimast klassist. Unistused on toredad, eriti kui neid ka täide viia samm-sammu haaval. See oli mu kingitus endale juubeli puhul. Meil oli nii lõbus ja südantsoojendav õhtu. Kallistasime palju rohkem, kui igapäevaselt.

  5. Nii ilus pere. Ja sina oled selle kirss. Nii lihtne samas maagiliselt naiselik ja salapärane. Väga kaunid jäädvustused kogu eluks. Kust nii mõnus kleit pärit on?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *