Meie pere päev Vembu-Tembumaal

Mai lõpus ohjeldasime koos emaga lapsi Vembu-Tembumaal ülerahvastatud Suurperepäeval, aga sellest jäi väheks ja seetõttu võtsime mõned päevad hiljem uuesti suuna mängumaale, kuid seekord tegime sellest meie pere päeva ja tähistasime sellega kolmandat päeva järjest Esimese lasteaia lõpetamist. Ühtlasi kasutasime lihtsalt võimalust, sest Härra sai olla keset töönädalat Eestis, ilm oli ilus ja oli lootust, et mängumaa on pooltühi, sest kool polnud veel läbi.

Vembu-Tembumaa oligi pooltühi, saime iga atraktsiooni peal käia ja seda mitu korda järjest, rongi peal olidki meie lapsed mitu ringi ainsana peal, liiklusrajal sõitsime oma perega uuesti ja uuesti ja uuesti, vahepeal lihtsalt vahetati masinaid, batuutidel hüppasime üksinda ja enne lahkumist olid veeatraktsioonid ka ainult meie päralt.

IMG_8851

IMG_8899

IMG_8886

IMG_8861

Millal temast selline preili sai? Mõnikord mind väga üllatavad tema poosid, mida ta enne pildile jäämist sisse võtab, sest minult ta neid kindlasti õppinud ei ole.

IMG_8939

Mõtlesin, et lähen lasen koos Neljandaga liugu, aga libisemine seal küll ei õnnestunud, rohkem põrgatasin pekke. Ja kui juba pekkide põrgatamiseks läks…

IMG_8953

IMG_9355

IMG_8989

IMG_9017

IMG_9003

IMG_9024

IMG_9071

IMG_9060

IMG_9220

IMG_9242

IMG_9141

Väga fookusest väljas, sest Härra tegi pilti (pole absoluutselt tema leivanumber), aga panen ikkagi üles, sest minu jaoks oli see lihtsalt lahe hetk, kus suvalise tiirutamise keskel oli meil kõigil järsku sama suund.

IMG_9265

IMG_9319

IMG_9326

IMG_9420

IMG_9391

IMG_9469

Vahepeal käisime söömas ja ma tellisin lastele kogemata tavalised portsud väikeste asemel. Friikaid ja lihapalle jäi nii palju üle, et punnis termokarbiga võtsime kõik kaasa ning päeva lõpus läksid ka need külmalt alla ja jäi veel puudugi.

Ma mingil põhjusel arvasin, et Vembu-Tembumaa on aegunud, igav, jama, aga eksisin, meil oli Vembu-Tembumaal palju rohkem teha kui Vudilas. Oma osa on muidugi selles, et lapsed on võrreldes Vudila külastamisega kaks aastat vanemad, aga mulle siiski meeldis Vembu-Tembumaal rohkem. Ja ma ei ütle seda praegu seetõttu, et oleksime midagi tasuta saanud, ei saanud. Perekaardiga veidi soodsamalt saime küll sisse (perepilet 60 €), aga koos kütuse ja söögiga läks mängumaa külastamine kokku üle 100 € maksma. See on ka ainus asi, mille kallal võiks nuriseda, sest summa on selline, et seda mitu korda kuus välja ei käi. Ei käinud ka seekord, kuigi sõitsime ühe nädala sees kaks korda Vembu-Tembumaale, esimesel korral lihtsalt maksis sissepääs Suurperepäeva raames 30 € ja selle sees olid ka söögid-joogid.

Ma ei pea Vembu-Tembumaad liiga kalliks, vaid pean seda meie jaoks kalliks, sest meelehead tahaksime lubada rohkem kui ühe korra kuus, aga raha rahaks, peamine on ikkagi see, et lastele väga meeldis ja kui nemad on õnnelikud, siis oleme meie ka õnnelikud.

IMG_9105

4 thoughts on “Meie pere päev Vembu-Tembumaal

    1. Oli tõesti tore päev, Härraga korduvalt imestasime, kui lihtne on lastega, vähemalt võrreldes varasemaga. Aga tõesti, lastega oli nii kerge ja see lasi ka meil päeva nautida. Varem sellised toredad päevad olid toredad ainult lastele, meil olid närvid läbi ja higimullid otsa ees. 😀

      1. Ah, ära räägi! Ma käisin eile enda kahega arstil. Tüdrukul oli vaja koolikaarti ja vaktsiin sai tehtud, poisil tegime ka (lõpuks) 2a vaktsiini ära. Mõtlesin, et kui juba linnas oleme, võiks siis midagi toredat ka teha. Läksime Lotte kohvikusse. Lapsed valisid omale söögiks (üllataval kombel) kana-nuudlisupi. Niikaua kuni see tuli, hüppas poiss diivanil ringi, ajas mahla omale sülle, turnis diivani käetugede otsas, tegi padjakatte lukud lahti. Isegi kui supp juba tuli, siis oli tal ikka seal tegemist. Lõpuks tegin juba päris kurja häält ja olingi valmis ära koju tulema. Siis käis poisil mingi klõps, istus ilusti toolile ja sõi oma supi ära. Siis läksid mängima ja siis oli juba lill kõik. Isegi äratulemisega ei olnud seekord probleeme. Aga paras katsumus oli kül..

        1. Jep, umbes sellised meie toredad tegevused tavaliselt on ka, aga tundub, et asi hakkab vaikselt paremuse poole liikuma (loe: lapsed kasvavad). 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *