Minu esimesed otsingusõnad

Mulle meeldivad otsingusõnade postitused ja olen ammu mõelnud, et tahaksin ka sellise teha, aga 99% otsingusõnadest jääb minu eest peidetuks. Raha eest saaks muidugi kõike, aga ilma selleta jääb Google Analytics WordPressis kättesaamatuks. Õnneks mõned üksikud sõnad siiski läbi paistavad ja kuude jooksul on üht-teist kogunenud:

 • kookosõli – Soovitan soojalt määrida kehale ja süüa sisse! Minu näonahale ei sobinud, poorid läksid veel hullemaks, aga psoriaasi leevendas ning tselluliit on ka vähenenud. 
 • potitreeningu püksid – Sain tuttavalt kaks paari, aga laps pissib need täis ja kõnnib rõõmsa näoga ringi. Öösel pissib need täis ja magab rahumeeli hommikuni, samal ajal püksid natuke ikka lekivad ja voodipesu pesemisest ei pääse. Seega leiavad harva kasutust.
 • pered kus on palju poisse – On täis lärmi, jooksmist, kaklemist, sõjamänge, luuramist ja nii edasi ning on väga lahedad! Nagu ka pered, kus on palju tüdrukuid või palju tüdrukuid ja poisse. 
 • kolmas rasedus depressioon – Depressioon raseduse ajal? Sellest ei tea ma suurt midagi, sest raseduse ajal on õnnehormoonid laes olnud, kuid iga beebiga on mind tabanud erineva raskusastmega sünnitusjärgne depressioon. Kõige hullem oli see kolmanda lapsega ja kuigi siis tundus, et elu on läbi ja päike ei hakka mitte kunagi paistma, siis tänaseks on see ähmane minevik. Soovitan siiski käia raseduskriisi nõustaja või psühholoogi juures. Ma ise käisin vaid ühe korra diagnoosi saamas, aga ravi ei saanud, sest tahtsin rinnaga toita. Tagantjärele olen rohkem seda meelt, et parem on loobuda varem imetamisest, kui anda aasta otsa rinda läbi sügava masenduse ja teha enesetapuplaane.
 • ma hakkan siis lepinguid lugema täna! – Loodan, et need on veel allkirjastamata. Kasuta kindlasti ka luupi, et pisikeses kirjas midagi kahe silma vahele ei jääks.
 • sünnitus blogi – Minu neli kogemust on siin üsna detailselt kirjas, aga nii pikka sünnitust vist ei ole olemas, mille pärast tasuks eraldi blogi teha, või kui lähebki kaua, siis blogimiseks on ikka liiga vähe jaksu ja/või palju valu.
 • kolm last peres – On Eesti iibe tõstmiseks hädavajalik. Ma täitsa muretsen, mis olukorras on meie majandus siis, kui meie lapsed tööle hakkavad. Või millises seisus on meie majandus siis, kui me lastelastest tööinimesed saavad. Päris kehv, kui varsti on ühe maksumaksja kohta kaks pensionäri üleval pidada. Mina üldse pensioniga ei arvesta ja loodan, et meie (lapse)lapsed jõuavad meid toetada. Mul pole tööstaaži ning tänase seisuga on kohustuslikus pensionfondis 68 €, seega minu pensionikindlustus on mu lapsed. 
 • männiku autolammutus – Ei usalda.
 • mis on õnnetused juhtuvad kodus – See on “Kuldvillaku” vastus?  
 • rasedustest üks hele triip teine tume – Loodan, et võib õnne soovida! Minu kolmanda raseduse alguses need testid just sellised välja nägidki.
 • kas hesburger on tervislik – Tervislik ei ole, aga ma usun, et kahjulik ka mitte, kui seda harva süüa.
 • põsesarna mõra – Kõlab väga valusalt… Kui see peaks olema mõne mehe rusika poolt tehtud, siis tuleb vigastus fikseerida ja politseisse avaldus teha!
 • tund aega alastuse – ???
 • miks ma ei sundinud rikkasse perre – Ma olen endalt seda sama küsinud. Samas teisi vanemaid endale ka ei tahaks ning loodan, et ka meie lapsed lepivad sellega, et me pole rikkad, aga meil on palju armastust. 
 • suur laps pissib öösel põrandale – Pott voodi kõrvale! Vähemalt ärkab üles ega pissi voodisse. Minu oma ei tunne läbi une pissihäda ega märga küljealust.
 • kas pingetunne tähendab et beebiga kõik korras – Ei tähenda üht ega teist, emakas lihtsalt kasvab.
 • heke elektrikilp – Meil on Jumax, aga neil vist eriti vahet ei ole.
 • kõdi rindades imetamise ajal – Mäletan seda tunnet – ajab iiveldama ja on nii ebamugav, et tahaks lapsest kaugele eemale joosta ning tissid verele sügada. 
 • vana maja vajunud talad – Meil olid. Teise korruse põrandale panime vahelae paljaks võtmist vältides uued talad vanade vahele ning ehitasime igale poole uued laed vanade peale. Kõik, mis on vajunud, on peidus. Nii ehitusinsener kui ka kogenud ehitaja käisid maja vaatamas ja olid seda meelt, et vana maja on vajumised ära vajunud ning selline lahendus sobib küll. 
 • kui kaua mähkme serv tagasi – Ei tea.
 • afropatsid – Olid kunagi, tahaksin jälle, aga mulle tundub, et olen nende jaoks liiga vana ja liiga ema. 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
10.08.2007 – Kes oleks osanud siis arvata, et ma 6 aastat hiljem samal päeval neljanda lapse sünnitan. 
 • miks nii sageli esimene poiss ja teine tüdruk – Minu arvates ei olegi seda nii sageli. Vähemalt minu tutvusringkonnas on see pigem vähemus. Kui aga küsida, miks nii sageli sellist “komplekti” tahetakse, siis ma ei tea.
 • armunu kehakeel – Alguses pikad kavalad silma vaatamised ja “juhuslikud” puudutused, siis ei saa enam teineteisest käsi eemale, aga mõne aasta pärast ei hoia te enam tänaval käest kinni, sest te pole enam teismelised. (See oli iroonia minu Härra suunas.)
 • põranda tegemine mullale – Otse mulla peale vist ei saa, õhuvahe peab ikka vahele jääma. Mu vanematel on 100 aastat vana maja, kus on selline lahendus, põrandalauad on megapaksud ja põrandad soojustamata, kuid põrandad talvel väga külmad ei olegi. 
 • komedoonid otsa ees – Mul on ka, aga pärast turbamaski regulaarset kasutamist on need paremaks läinud. Mul aitab ka kuivhõõrumine, aga seda ei soovitata teha, vist tulevad siis kortsud ja muud mured.
 • kolm väikest last – Soovin jaksu ja kannatlikkust, kuigi tean, kuidas neid asju üldse pole, kui majas on kolm väikest last. Neljast rääkimata.
 • 1845 Unkown Search Terms – Oeh, ma ei kujuta ette, millised pärleid nende hulgast võib leida.

6 thoughts on “Minu esimesed otsingusõnad

 1. Hm. Ma pole viitsinud Google Analyticsit tööle saada, sest Jetpack rahuldab mind täielikult. See on WP enda statistika”mootor” ja minu meelest peaks olema täiesti tasuta kasutatav ka online versiooni kasutajatele. Uuri…

  1. Uurisin, aga vist ei saa seda ka kasutada. Pluginate alla ei saa ma mitte midagi lisada, käsib “upgradeda” ja selle Jetpacki lehel ei saa ka midagi installida, ei vii järgmisele lehele edasi. 🙁

 2. Tere Liivi, sattusin Sinu blogi (ja jäin siia pidama-lugema-uusi postitusi ootama) peale vist kunagi sünnitusjärgse depreka kohta infi otsides. Põhjus muidugi ilmselge, et kannatasin ka ise selle all 4-5 kuud.. ja kergete tagasilöökidega natuke kauemgi.. Sinu kogemusi lugedes, olen saanud meeletult tuge ja näinud, et küll kõik laabub, küll ka minust saab ema, kes ma olla soovin.
  Siit ka küsimus, kas sa oleksid nõus kirjutama eraldi postitust just enda depr. kohta… kaua kestsid, millised olid peamised hirmud/tunded/emotsioonid. Millal lõpuks tulid ka tõelised ematunded jne?

  Ma usun, et see oleks paljudele emadele ja sellise haiguse all kannatajatele suureks toeks nähes, et me ei ole üksi. 🙂

  Ja isegi kui sa leiad, et sa ei taha neid tundeid uuesti meelde tuletada ja oled sunnitud mulle ära ütlema- ma mõistan… ja tänan Sind ikkagi, juba jagatud kogemuste eest.

  Edu!

  1. Mul on see postitus juba pikka aega plaanis olnud, aga pole veel selleni jõudnud, sest teema on vaimselt väsitav. Ei ole raske meenutada, aga raske on seda sõnadesse panna nii, et minu tundeid ja mõtteid mõistaksid ka need emad, kelle jaoks on absurdne, et EMA näeb vaimusilmas, kuidas ta oma lapse aknast välja viskab – laps on ju ainult puhas rõõm! 😉

   Aga tore on teada, et keegi ootab selleteemalist postitust, see motiveerib kirjutama. Sellel nädalal vist enam ei jõua, aga teen seda siiski lähiajal. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *