Pahadest päevadest said täitsa tavalised päevad…

Ma sain viimaks aru, miks paljud naised peavad hügieenisidemeid ebamugavaks ja rõvedaks lahenduseks. Sest see ongi ebamugav ja rõve. Ma lihtsalt ei saanud 20 aastat sellest aru, sest tampoonid olid veel ebamugavamad, lisaks tegid need haiget.

Muide, hügieeniside võib ka haiget teha… Kui ma sain esimese sünnituse järel minna üle tavalistele sidemetele, siis kõigepealt läks käiku Always Night. Ei läinud üldse kaua, kui alt hakkas tulitama, kipitama ja kiskuma, sest Always`i kilejas pind oli kleepunud või lausa sulanud mu välimiste ilupistete külge. Pidin sideme niitide küljest lahti sikutama ja pärast olid õmblused ümbert villis, või siis õmblused ise olidki ühed suured villid. Sellega sai Always`ist minu jaoks noways ning asemele tulid puuvillase pealispinnaga sidemed, mis tekitasid küsimuse, kus ma varem olin… Need olid lihtsalt nii palju paremad.

Praegu on mul sama tunne – kus ma varem olin? Ma ei ole päris kivi all elanud, lugesin esimest korda menstruaalanuma kohta ikka mitu aastat tagasi, aga olin skeptiline. Jäin skeptiliseks ka siis, kui sain mõne kasutaja eellooga samastuda, sest ma ei uskunud, et mulle võiks menstruaalanum sobida, kui tampoonid ei sobi.

Milliste eellugudega ma samastuda sain? Sellistega, kus päevade ajal ei saa öösideme ja tampooni kombota isegi prügi välja viia, sest ainult side saaks selle ajaga täis… See on muidugi veidi liialdatud variant, aga liialdamata ei julgeks ma loota ainult öösidemele, kui tahan käia jala 500 meetri kaugusel poes. Minu emakas on menstruatsiooni ajal paras draamakuninganna – pool tundi püsti seismist, jalutamist ja poekoti kandmist on tema jaoks nii suur füüsiline koormus, et ta lihtsalt jookseb verest tühjaks.

Kadestasin teiste kapriissete emakate omanikke, kes kiitsid, kuidas nad said tänu menstruaalanumale topeltkaitsest lahti ja võisid edaspidi pool päeva muretud olla, aga mina olin sunnitud olema sidemeusku ja neid iga tunni tagant vahetama. Tampooni kasutasin ikkagi ainult hädaolukorras lisakaitsena, mulle ei meeldinud seda üldse teha, sest tunne oli alati ebamugav ja eemaldamine valus. Mõnikord isegi väga valus ja vähemalt korra oli mul reaalne hirm, et pean minema EMO-sse, kuna ainuüksi õrn nöörist sikutamine tekitas kuskil sügavustes sellise valu, et võpatasin iga katse ajal. Kui väikese läbimõõduga tampoon tekitab sellist valu, siis suure läbimõõduga menstruaalanum ei saa ju parem olla, või saab?

Ma mõtlesin, et järgmiste Rimi Ilupäevade ajal selgitan selle välja ning ostan OrganiCupi, aga Viljakusmonitor.ee esindaja Helina jõudis ette ning saatis mulle ühe katsetamiseks. Ma küll hoiatasin, et suure tõenäosusega ei jää ma menstruaalanumaga rahule, kuid tema uskus OrganiCupi ja mina lubasin anda sellele kolme tsükli vältel võimaluse, sest umbes nii kaua võtab sellega sinasõbraks saamine aega.

Esimesed katsetused olid tõesti harjumatud, ma ei saanud paigaldamisega piisavalt hästi hakkama, tunne oli väga ebamugav ja ma lekkisin korduvalt. Viimase puhul ei olnud asi ainult kehvas paigalduses – ma viisin emaka Neerutisse kahetunnisele matkale ja sellise pingutuse peale jäi OrganiCupist väheks… Samuti ei piisanud sellest menstruatsiooni teisel ööl, aga see ei tulnud üllatusena, sest ka kõige ultram ööside ei ole lasknud mul siis hommikuni magada.

Vaatamata ebakindlale algusele sain ainult OrganiCupi (+ lekkekindlate aluspükstega) hakkama ning päevade lõpuks olime juba sinasõbrad, selleks pidin tal vaid saba maha lõikama. See oli ainus asi, mis valusaks osutus, samuti osutus see üleliigseks, sest ilma saab anuma ideaalselt kätte. Nüüd saan ka aru, miks tampoon haiget tegi, aga menstruaalanum ei tee – tampoon istus sügaval, paisus seal suureks ja sikutamise peale ajas iga kumeruse juures sõrad vastu, kuid koonusekujuline anum nii ei tee, tema on kogu aeg ukse juures stardivalmis.

Uuel kuul edenes meie koostöö juba nii hästi, et ma vahetasin usku, aru sain sellest küll alles kolmandal kuul, kui päevad algasid vanemate juures ja ma pidin seal sideme kasutusse võtma. See oli nii võõras, nii ebamugav, nii rõve, et tahtsin ruttu koju OrganiCupi juurde sõita.

Hüvasti sidemed, ma olen nüüd menstruaalanumausku!

Ma ei saa öelda, et menstruaalanum on nii mugav, et ma seda üldse ei tunne (vahepeal ei tunnegi), aga igatahes on OrganiCup mugavam nii tampoonist kui sidemest, rääkimata mõlemast korraga.

Ma ei pea enam kunagi Silverilt küsima, kas tema ka kuuleb, kuidas mu hügieeniside kõndimise ajal sahiseb, sest mulle endale tundub, et seda on kaugele kuulda. Ma ei pea enam muretsema, kas sideme servad on läbi pükste näha või selle lillelõhn tunda, sest keegi arvas, et on hea idee sidemeid lõhnastada. Ma ei pea enam taluma paigast nihkunud ja kortsu läinud sidemega kaasnevat ebamugavust. Ma ei pea enam öösel külge keerates krabisema. Ma ei pea enam kellelgi külas olles käekotiga vetsu minema või veel hullem, enne minekut sideme vaikselt püksivärvli vahele peitma ja samamoodi kasutatud sidemega välja tulema, sest vetsus pole pürgikasti.

See-eest on asju, mida ma võin nüüd teha. Ma võin päevade ajal ujuma minna! Ma ei ole seda varem teha saanud, olen vähese määrimise ajal proovinud, kuid tampoon on läinud kiiresti vett täis. Ma võin kuupuhastuse tipphetkel minna kinno kahetunnist filmi vaatama (mitte et enne ei võinud, aga ma parema meelega ei teinud seda, sest siis oleksin pidanud kinno jõudes vahetama ära nii tampooni kui sideme, seda keset filmi kordama ja igaks juhuks pärast filmi ka, et jõuaksin kindlasti kuivana koju – ühesõnaga oleksin pidanud kaasas kandma kotitäit sidemeid ja tampoone ning nendega palju kordi sahistama). Ma võin inimese moodi saunalaval istuda (varem tegin seda sidemega, sest ma tõesti kasutasin tampooni viimases hädas). Ma võin isegi intiimelu elada… Siiani olin ainult andja rollis, aga nüüd oli mul võimalik midagi vastu saada, päevad ei seganud.

Ma ütleksin, et tänu OrganiCupile on minu pahadest päevadest saanud täitsa tavalised päevad. Kui ma enne tahtsin menstruatsiooni kõrgpunktis ainult kodus istuda, siis nüüd olen käinud muretult poodides, väljas söömas, metsas jalutamas, rattaga sõitmas ja isegi ujumas. Asi pole ainult selles, et saan nüüd pikemalt vetsupausideta hakkama, vaid mul on üleüldse nii mugav olla, et ma isegi ei mõtle kuupuhastusele, enne aga ei lasknud märg side seda unustada…

Üllataval kombel on menstruatsioon ka kergemaks muutunud, lühemaks ja valutumaks. Lühenemist olen täheldanud ka siis, kui olen pidanud tampooni kasutama, võib-olla kokkusattumus, aga võib-olla aitab kehasisene vahend verel kiiremini hüübida. Viimased neli menstruatsiooni on mul igatahes poole lühemad olnud, juba kolmandast päevast on vaid kergelt määrinud ja neljandast päevast pole enam anumat vaja läinud (sidemeid kasutasin minimaalselt seitse päeva, nii et minu jaoks on vahe märgatav).

Ma ei leia sellele mingit teaduslikku selgitust, aga guugeldades tuleb välja palju sarnaseid kogemusi, kus menstruaalanuma kasutamisega on päevad muutunud lühemaks ja kergemaks. Soovitan pika ja vererohke kuupuhastuse puhul proovida! Ma soovin, et oleksin ise seda varem teinud, paljud käimised poleks siis käimata jäänud…

Menstruaalanumal on üldse palju plusse, enamus ilmselt teavad neid, aga kordan igaks juhuks üle:

 • Säästab raha ja keskkonda.
 • Tervisele ohutu, sobib ka allergikutele. (Kas teate, et enamik tampoone ja sidemeid sisaldavad jääke taimekaitsevahenditest, pleegitajast, liimist ja muust keemiast, mis võivad pikema aja jooksul tekitada vähki ja teisi tervisehädasid?)
 • Säilitab naise loomulikku mikrofloorat. (Väga kasulik neile, kellel tampoonid või sidemed tekitavad sageli põletikku.)
 • Karbi peal on plussiks veel see, et toode on vegan, sellega pole tehtud loomkatseid. Mõte menstruaalanuma testimisest looma peal (täpsemalt sees) tundus veidi absurdne, aga võib-olla see polegi seda, sest guugeldades leidsin, et tampoone on testitud loomade peal (ehk siis sees). Õõh!
 • Teisi plusse mainisin juba eespool.
 • Mõnda plussi ei oska ehk mainida, võite seda ise teha, kui midagi on puudu.

Mõned miinused on muidugi ka, näiteks paigaldamine võib tunduda keeruline ja ebamugav ning alguses seda ka olla, aga kui asi on käpas, siis pole seal midagi keerulist ega ebamugavat.

Õpetus on pärit OrganiCup.com kodulehelt.

Anuma tühjendamine ja puhastamine kodust väljaspool võib samuti keeruline ja ebamugav tunduda. Seda osa ma veidi pelgasin, eriti olukorras, kus läheduses pole kraanikaussi, sest paberiga puhastamine tundus võimatu. Kuni olin sunnitud seda esimest korda tegema – sain anuma puhtaks küll. Praeguseks on minu jaoks menstruaalanuma tühjendamine ja puhastamine isegi mugavam ning vaiksem, kui sidemete ja tampoonidega krabistamine.

Üheks väikeseks miinuseks on ka see, et pärast päevi tuleb kopsik läbi keeta. Selle osaga on mul veidi kahetised mõtted, sest Silverit ma ei keeda, aluspükse ei keeda, mänguasju ei keeda, vaagnalihaste treenimisseadet ei keeda, aga kui menstruaalanumat peab, siis peab. Silver mu blogi küll ei loe, aga tahaksin talle siinkohal öelda, et ma ju ütlesin, et ükskord läheb vanaemalt saadud pisikest veneaegset potti vaja…

Ühesõnaga, plussid on kohe alguses toredad ja miinustega harjub. Minu jaoks on praegu ainus harjumatu miinus see, et kohati on selline tunne, et menstruaalanum kukub välja… Ma ainult ei saa aru, kas ma paigaldan seda mõnikord valesti või see on minu jaoks liiga väike/suur. Praegu kasutan sünnitanud naistele mõeldud B suurust, aga proovin ära ka sünnitamata naistele mõeldud A suuruse, äkki istub see paremini. Kolmas suurus on ka olemas, aga see pole mõeldud sarisünnitajatele, vaid hoopis teismelistele tüdruktele, tegu on mini variandiga, millesse mahub samuti rohkem verd kui tavalisse tampooni või sidemesse. Sporditüdrukutele on see kindlasti mugavam variant.

Kui juhtub, et on veel minusuguseid skeptikuid, kes on mõelnud menstruaalanuma proovimise peale, aga pole julgenud seda teha, siis OrganiCupil on 90-päevane rahulolugarantii: kui ostja ei ole 90 päeva järel (mitte varem, sest harjumine võtab keskmiselt kolm tsüklit aega) anumaga rahul, siis on võimalik see tagastada või teise suuruse vastu vahetada (arve/tšekk peab alles olema). Rimist ostes tuleb ilmselt otse tootjaga ühendust võtta, kuid Viljakusmonitor.ee veebipoest ostes saab garantiid kasutada läbi nende. Oleks ma seda varem teadnud, oleksin juba ammu riskivabalt katsetanud.

NB! Juuli lõpuni on Viljakusmonitor.ee veebipoes OrganiCup menstruaalanum 20% soodsam, kui kasutada koodi valiorganicup. Soodustub kehtib ainult anumale, niisketele puhastuslappidele ja pesugeelile mitte, aga neid on võimalik koos menstruaalanumaga võita…

Jep, postituse kommenteerijate vahel läheb loosi komplekt, kuhu kuulub OrganiCup menstruaalanum (suuruse valib võitja), OrganiWipes niisked rätid ja OrganiWash intiimpesugeel. Räägi kaasa või anna lihtsalt teada, et soovid loosis osaleda ning jää ootama 27. juulit, siis selgub õnnelik võitja.

27.juuli: Võitja on loositud – palju õnne, Liisu!

Hea nali oleks, kui keegi ei osale loosis, sest kõigil on juba menstruaalanum olemas. Tagavaraks on siis ikka vaja, eks? Vahepeal oli küll selline tunne, et ma olen viimane, kes ikka veel sidemeid kannab ja kõik teised kasutavad kopsikuid (või vähemalt tampoone) – blogid ja foorumid on täis kiidusõnu menstruaalanumate kohta. Ilmselgelt põhjusega, sest nüüd kiidan mina ka ja ma ei näe end enam sidemete peale tagasi minemas. Mkm!

PS! Postitus on sündinud koostöös Viljakusmonitor.ee ja OrganiCupiga.

PPS! Ma ei kiida niisama, kasutan samuti koodi ja ostan juurde väiksema kopsiku, lisaks võtan juurde desinfitseerivad OrganiWipes niisked rätid. Viimased on küll üsna kallid, aga kuna nelja tsükli jooksul tundsin vaid korra sellisest asjast puudust, siis tõenäoliselt jagub pakist pikaks ajaks. Mulle meeldib see, et kõik 10 rätti on eraldi pakikestes, saan igasse käekotti paar abivahendit pista – kunagi ei tea, millal neid vaja võib minna.

Kui keegi minu tutvusringkonnast või Kadrinast tahab postikulu kokku hoida, siis võib minu tellimusega liituda, võin sellega soovi korral kuu lõpuni ka oodata.

122 thoughts on “Pahadest päevadest said täitsa tavalised päevad…

  1. Kõik on tore, aga sellises mahus verd joosta ei ole tervise jaoks normaalne, saad ju isegi aru 🙂 Soovitaksin pigem spiraali. Ps see kommentaar on mõeldud loo autorile, ma ei oska postitada teisiti kui vastusena siin.

   1. Saan aru ja olen sellest ka arstidega rääkinud, kes on ainsaks “raviks” pille/spiraali soovitanud, kuid ma eelistan nende kõrvaltoimetele vererohket menstruatsiooni. 🙂 Seda enam, et spiraal ei ravi algpõhjust, selle eemaldamise järel on olukord endiselt sama.

    Pealegi, mul on kõik need 20 aastat (miinus 3 aastat ehk neli rasedust) olnud vererohke menstruatsioon, minu keha jaoks ehk ongi see normaalne. Ma ilmselt muretseksin siis, kui verejooks järsku väheneks. 🙂

    Kommenteerimise osas, siis vastamise kast on kõige all – kui on palju kommentaare, siis on tõesti tüütu sinna kerida, uurin, äkki saan tõsta selle esimeseks. 🙂

 1. Ma olen kasutanud anumat ligi kümme aastat. Alguses keetsin suht regulaarselt, nüüd… Ei mäletagi, millal viimati. Siiani elus ja allpool ka kõik korras. Just saying.

  Aga täiesti asendamatu abiline. Viimased pool aastat olen kasutanud ka lekkekindlaid aluspükse ja need on samuti super mugavad, soovitan soojalt kõigile. Tellisin Modibodist, mille kohta oli netis kõige rohkem positiivseid arvustusi ja ainult kiidusõnad ka minu poolt. Hiljuti tellisin ka Alist mingid normaalsemad prooviks, aga need ei istunud üldse nii hästi (pluss suurustabelid on paigast ära), seega tulevikus varude täiendamiseks tellin ilmselt jälle Modibodist.

  Anum oli mul alguses Mooncup (see oli toona üks esimesi brände, nüüd on neid muidugi kümneid, kui mitte sadu), hetkel kasutuses Natucup, mida müüb Bio4You väga mõistliku hinnaga ja aeg-ajalt kampaaniate raames suisa odavalt. Vähemalt tol ajal, kui seal töötasin, oli see üks soodsamatest Eesti turul saadaolevatest, vb praegu on hinnad mujal ka paremad 🙂

  Anumat olen mitu korda blogis kiitnud, pükstest plaanin juba pikemat aega kirjutada… Küll ükskord jõuan tegudeni. Noil teemadel ma võin lõputult reklaami teha – nii mugav ja säästlik, nii rahakotile kui keskkonnale. Kõik need sidemed, tampoonid ja pesukaitsmed, mis ostmata jäävad ja prügimäele ei jõua… Ja kunagi ei pea muretsema, et saavad otsa, alati on kodus olemas 🙂

  1. Jaa, lekkekindlad aluspüksid on samamoodi mulle uueks avastuseks. Kõlavad küll kuidagi…mutilikult? Aga pole arugi saada, et need pole tavalised aluspüksid, samas turvatunnet pakuvad need rohkemgi kui ööside. 😀

    1. Kas need lekkekindlad aluspüksid on mõeldud pigem lisakaitseks või on nendega võimalik ka sidemeid asendada?

     1. Mul on Knixteen püksid ja põhimõtteliselt on võimalik neid sidemete asemel kasutada, olen menstruatsiooni lõpu poole ainult neid kandnud küll. Kannataks ka korraliku veritsusega kanda, aga… Sorri, kui liiga detaline, irduv limaskest on ikka nii limane, et seda on natuke raske maha pesta. Menstruatsiooni teises pooles pole asi enam nii hull, siis on lihtne käsitsi pesta. 🙂

     2. Neid pükse on erineva imavusega, aga kõik peaks sobima sidemete asendamiseks. Minule isiklikult meeldib siiski kuivem tunne, nii et cup + püksid. Modibodi lehel, kust tellisin, on iga toote juures kirjas imavuse aste ja ka mitme tampooni jagu mahutab.

  2. Kas Sinu hinnangul Modibodi püksid vastavad suurusele? Et kas võib suurustabeli alusel julgelt tellida? Mõtlesin ka muidu Aliexpressist tellida, aga peaks vist ikka rohkem investeerima 🙂

   1. Ma olen ise hästi ebastandardse kehaga – peale vaadates piitspeenike, aga nt rinnahoidjat keeruline osta, sest ribid laiad ja korv olematu… Allpool samamoodi – puus on kitsas, 96cm, vöökoht on, ma ei teagi, 78cm? 80cm? Igatahes Modibodi suurustabelite järgi puusa poolest olin S, vööümbermõõdu poolest pigem L-i poole. Pikalt mõtlesin, tellisin lõpuks kõik S, sest tavaliselt ma pigem ostan aluspükse S suuruses… Tulemus on see, et madalama lõikega sensual boyleg ja active brief on ideaalses suuruses, aga hi-waist bikini on küll täiesti kantav, samas see kõrge pitsosa võiks olla pisut laiem… Nii et need oleks pidanud M tellima. Ehk et. Suurustabel on täitsa õige. Kui kõikuda kahe suuruse keskel, võtta pigem väiksem, arvan ma.

    1. Aitäh vastuse eest! 🙂 Veel üks küsimus – kui palju Eestisse toomine umbes maksma läks? Ma kodukalt ei leia üldse. Üle 70eurone tellimus on tasuta, aga plaanin esialgu teha sellest väiksema – võid said Sa tasuta ja ka ei tea?

     1. Kui ma eelmise aasta sügisel ostsin, siis oli kodulehel vist reklaam, et esimene tellimus postikuluta – ma kirjutasin neile ja küsisin, kas Euroopa lehel ka. Ei olnud, aga nad andsid mulle sooduskoodi, millega ma ikkagi sain 😀 Samas, kui liituda nende uudiskirjaga, siis esimeselt tellimuselt saab 10% alla. Aga kahte soodukat korraga kasutada ei saa. Ma ise tellisin vist ca 65€ eest ja mulle oli tasuta saatmine parem diil, sest saatekulu on 10€. Aga pigem ma soovitaks, et leia veel keegi kampa, tellige kahe peale, et saaks 70€ täis, siis pole saatekulu ja esimeselt tellimuselt 10% alla läheb nagunii 🙂

 2. Oh, niii tore postitus!

  Mina olen varsti anumat kasutanud 8 aastat. Julgust ja innustust sain Tikrilt ja tellisin vist ka mooncupi, sest tol ajal oli valikuid vähem… ja uut pole lihtsalt vaja läinud.

  Harjumiseks läks veidi aega, aga pärast seda vaid kiidan. Lekkimisi on esinenud, kui päevad on olnud erakordselt vererohked või teinud kõvasti sporti või ööune väga pikaks ajanud.
  Enne kasutasin tampoone, aga .. need ei meeldinud ja siis oi tupeseen üsna sage külaline,.. kadus koos tampoonidega : ) Sidemed krabisesid.. ja nende peale ei saanud kindel olla, sest nihkus paigast.
  Cupiga on hea trenni teha, muretult kodust väljas käia… Minul oli ka tööl suureks abi, kui kandsin valgeid tööriideid ja tampoonide kasutamise ajal oli alati hirm, kas nüüd lekib ja on näha..

  Nii tore, et avastasid sinagi 🙂
  Ma muudkui soovitan sõbrannadele ka, aga ei võeta vedu.
  Minu jaoks see keskkonna teema ka oluline. Ma ei ole pea 8 aastat ühtegi sidet/tampooni ostnud (pesukaitset ostan vaid).

  1. Ära osta pesukaitsmeid, osta Modibodi püksid 🙂 ca 20€ paari eest on pisut krõbe hind küll, aga need on nii ilusad, mugavad ja toimivad – ja täiesti tavaliste aluspükste nägu. Mitte keegi ei saaks peale vaadates aru, et teistmoodi. Ja lekkekindlus on palju etem kui pesukaitsmetel. Mul on kolm paari ja nendega saan kenasti läbi. Ma ei tea, palju pesukaitsmed maksavad, aga mingi aja jooksul peaks pükstele kulunud summa tasa teenima kenasti. Pluss keskkond. Pluss pesukaitsmed on lihtsalt äka. Ei meeldi mulle midagi oma pükste sisse kleepida 😛

 3. Mina kuulsin ka mitu aastat tagasi sellisest tootest, kuid olen siiani olnud skeptiline. Lugedes järjest enam kiitusi selle kohta, on tekkinud endalgi huvi katsetada, kuid ostmiseni pole veel jõudnud, niiet nüüd jään lootma loosiõnnele.

 4. Nii toredalt kirjutatud postitust. Naersin laginal kui keetimiseni jõudsid.
  Aga mina olen veel täitsa üks inimene maapeal kes kasutab sidemeid. Tampooni ei saa kasutada just seetõttu, et teevad valu. Ja välja tõmmata ka ikka paras piin. Olen küll kaalunud proovida cupi kasutamist aga täpselt tekib hirm, et äkki ka valus. Seega ma ei tea loodan loosiõnnele, sest osta ma nagu ikka kardan 🙄

  1. Ma väga soovitan proovida isegi siis, kui loosiõnn ei naerata. Kui juhtub, et OrganiCup ei sobi, saad raha tagasi, aga kui juhtub, et sobib, ei taha sa sidemeid enam kunagi näha. 😀

 5. Ei ole kasutanud veel! Aga väga tahaks proovida nii keskkonna kui ka ise enda peale mõeldes 😊

 6. Veider tekst seal toodete juures: üks variant sünnitanud naistele, teine naistele, “kes ei ole veel sünnitanud”. Hmhh.
  Ei tunne end isiklikult puudutatuna (mul on kaks last), aga häirib see, et teksti koostajad naise elu niiviisi paika panevad.

  1. Hea tähelepanek! Tõenäoliselt päris nii seda ei mõeldud, aga jah, piisab ühest liigsest sõnast ja keegi võib end puudutatuna tunda. Usun, et see muudetakse nüüd ära. 🙂

  2. Ma ei saa küll aru, mis siin häirivat või paika panevat on? Anuma suurus ja mahutavus erineb ja ilmselt see on lihtsalt üks vihje, mis aitab otsustada, millises suuruses anuma kasuks keegi otsustab. Iseasi jah, kas see suurus siis lõpuks sobib ka. Mul 3 last, aga tunnen, et B suurus veidi nagu liiga suur. Nüüdseks olen küll ära harjunud, aga järgmise ostan pigem A suuruse. Samas… Uurisin asja ja nende tegelik suuruste vahe on suhteliselt marginaalne. Siis mul tekkis küll küsimus, et mis selle asja point üldse on… Liigitus ‘sünnitanud ja mittesünnitanud’ mind isiklikult ei häirinud ega puudutanud ka siis, kui täitsa lastetu olin.

   1. Siin on mõeldud ilmselt “VEEL sünnitamata naisele” teksti, nagu kõik peaks sünnitama või saaks/tahaks seda teha.

    1. Ahhaa. No jaa, see paneb asja õige pisut teise valgusesse küll jh. Ega poleks vaja rõhutada tõesti, et veel sünnitamata…

 7. Ma olen ostmist üha edasi lükanud, võita oleks küll tore 🙂 Minu suhe päevadega pole küll eriti dramaatiline, aga süda tilgub verd (haa!) looduse pärast. Mis suurus aga kaks vägilast sünnitanud tupele sobiks, ei kujuta ette 😀

  1. Ma olen neli last sünnitanud, nendest üks oli neljakilone (peaümbermõõt oli 38,5 cm) ja ma ei ütleks, et mul nüüd menstruaalanuma asemel ämbrit on vaja. 😀 Ostan kõrvale ka sünnitamata naistele mõeldud suuruse, sest kohati on tunne, et B on veidi suur.

 8. Ma olen vist juba viisteist aastat anumat kasutanud, Mooncupi. Ma ei suuda ettegi kujutada, et midagi muud kasutama peaks… ulme.

  Muidugi mingi imetegija see ei ole, mu päevad kestavad endiselt 7-8 päeva ja esimesel-teisel päeval pean ma anumat tühjendama iga kahe tunni tagant, aga alternatiivid oleks ilmselt veel hullemad.

  PS keetnud pole ma seda küll kunagi, ausalt.

  1. Vau, 15 aastat! Samas, pole siin midagi imestada, esimene tänapäevane menstruaalanum patenteeriti ikkagi 1937. 🙂

   Ma loodan, et mul need viimased neli tsüklit lihtsalt kokkusattumus polnud, tahaks, et see jääks ikka kestma…

 9. Ma olen pikalt hoogu võtnud, et ka anumat proovida, aga ikka on hirm võimust võtnud, kuidagi ulme tundub, et nii suur asjandus mugavalt sees istuks. Aga võita võiks küll, siis proovin kindlasti ära 🙂

 10. Minul on olemas küll, aga oleks juba vaikselt vaja uut vaatama hakata. Ma olen ka väga rahul, nii palju mugavam kui teised variandid ja sobib rohkematesse olukordadesse.

 11. Mina olen ka veel üks nendest, kes kasutab sidemeid. Samamoodi on tampoonid jube ebamugavad, just nende eemaldamine pärast 😬 Olengi neid kasutanud ainult hädaolukorras. Samuti tunnen alati tampooni kasutades, et krambid lähevad hullemaks. Päris jube tglt mõelda mis ained tampoonide ja sidemete sees on, mis võivad väga halvasti mõjuda.
  Olen mõelnud küll, et peaks proovima menstruaalanumat, aga ei ole jõudnud veel tegudeni 😀 Loosiga võita oleks küll väga tore 😁

 12. Mina osaleks ka hea meelega loosis. Siiani olen kasutanud sidemeid kuid ammu juba mõelnud anuma kasutamise peale. Tampoone pole mitu aastat saanud kasutada, kuna tekitas igakord tupeseent, sidemetega veidi parem, aga niisutav kreem käib päevade ajal ikka käsikäes. Ma ei teagi mis põhjusel ma seda veel soetanud ei ole, lihtsalt ei mõtle selle peale kui parasjagu päevi ei ole ja kui on siis igakord: ahh, enne kui uued hakkavad, siis valin endale välja midagi 😀 ja nii ta venib..

  1. Kui satud Rimis sidemeid valima, siis vaata üle OrganiCupi hind, ehk on parajasti soodukas ja tasub hoopis see kaasa haarata. 🙂 Ilupäevade ajal on see vist alati 30% soodsam olnud ja kui ma ei eksi, siis need kampaaniad on olnud kaks korda aastas, kevadel ja sügisel.

 13. Ma olen hakanud pärast lapse sündi aina rohkem mõtlema nii keskkonna kui ka enda ja lapse tervise peale ja kuidas eri tooted neid mõjutavad. Nt olen kasutusele võtnud roostevabast terasest veepudelid ja termostassid, riidest poekotid, korduvkasutatavad mähkmed ja rinnapadjad, ökokosmeetika jne. Ja olen mõelnud ka tampoonid välja vahetada, kui päevad uuesti hakkavad, aga ostuni pole veel jõudnud. Muide, ka korduvkasutatavad riidest pesukaitsmed on olemas, nt opadii.ee lehel müüakse, ma mõtlesin just need lisaks anumale osta.

  1. Mulle tunduvad lekkekindlad aluspüksid veidi mugavamad, aga seda ilmselt seetõttu, et ma pole harjunud ka ühekordseid pesukaitsmeid kasutama. Kunagi proovisin, keha reageeris korduvalt seenega… Sellest on 12+ aastat möödas, vahepeal pole selliseid probleeme olnud. 🙂

 14. Mina soovin igatahes loosis osaleda. Kuulun ka siiani sidemed+ tampoonid klubisse aga nii kupsik (olen näinud sellist sõna anuma kohta kasutatavat) kui lekkekindlad aluspüksid on huviorbiidis juba jupimat aega. Tahaks paremat nii oma kehale kui keskkonnale.

 15. Ma olen Mooncupi kasutanud 15 aastat ja kui ma mõtlen tsivilisatsiooni hüvedele, millest oleks kõige raskem loobuda, siis pesumasina kõrval on kohe teisel kohal kuutopsik. Ka mina olen selle aja jooksul ehk ühe käe sõrmede arv topsi keetnud, kuuma veega ikka üritan aeg-ajalt kraani all pesta. Mooncup on kõik see 15 aastat pidevalt kasutuses olnud ja pole kuskilt näha, et vajaks väljavahetamist. Siiski leidsin, et Mooncup on väga väikse mahutavusega (pidi ka päevade alguses pea iga kahe tunni tagant tühjendama ja öösel ka), ostsin pool aastat tagasi kõige suurema, mida üldse müüakse (nime ei mäleta, välismaalt tellisin). See küll mahutab hästi, aga on keerulisem paigaldada, kui teisi topsikuid. Samas olen mõelnud veel mõne keskmise proovimisele ka, et oleks hea ülevaade ja saaks oma tütrekestele sobivaid pakkuda (kui nad ükskord sellisesse vanusesse jõuavad).

 16. Oh, tahaks ka osaleda loosis, just seetõttu, et saada endale üks tagavaraks 🙂

  Aga minu kogemus ka väga positiivne – alustasin jaanuarist ja tänaseks ei kujuta elu muumoodi ette. Varem olid päevad valusad, vererohked, lekkivad (mitu voodipesu ära rikkunud!) ja ei tahtnud voodistki välja tulla. Minu puhul kupsik täielik imetegija, sest just viimane kord mõtlesin, et wow, ma reaalselt UNUSTASIN ära terveks päevaks, et mul on päevad :D. Esimesed tsüklid olid ka vererohked, pidin iga paari h tagant tühjendama. Tänaseks (6-7 tsüklit hiljem) on vererohkus kõvasti tagasi tõmmanud, vaid hommikul ja õhtul tühjendan ja ka siis pole päris täis. Valusid ka enam pole, vot see on müsteerium, et kuidas need kõhukrambid ära kadusid?
  Üks negatiivne kogemus on ka, ühel korral ei saanud kupsikut kätte. Pidin oma abikaasalt abi paluma, sest ta oli kuidagi nii sügavale ööga nihkunud, et mu sõrmed jäid lühikeseks 😀 siis küll veidi aega kasutasin sidemeid, sest hirm oli suur, et juhtub taas nii 😀

  1. Okoo, ma ei kujuta ette, mis siis teha, kui mul peaks samamoodi juhtuma, mu anumal pole enam saba ka, millest tirida. 😀 Samas, mulle tundub, et piisab vaid väikesest punnitamisest ja kupsik tahab juba välja tulla, nii et ehk mul ei kao see kuskile sügavustesse ära.

   Rõõm lugeda, kui palju vaevusi on sul kupsikuga vähenenud. Kui mõtlema hakkan, siis ma ei ole ka viimase viie tsükli jooksul tundnud vajadust võtta valuvaigistit, varem ikka tuli seda ette. 🙂

 17. Mina hakkasin ka pärast sünnitamist keskkonnale ja oma kehale rohkem mõtlema ja teadsin, et pärast rohkem kui kahe aastast päevadevaba aega lähen kupsikule üle. Kuna päevade taastumine lasi kaua oodata ja siis tulid nad nii äkki, siis esimesel kuul kasutasin sidemeid no ja oli ikka tüütu küll. Järgmiseks korraks ostsin Organiccupi ja ütlen käsi südamel- esimesest kasutuspäevast olen fänn!
  Lihtsalt niiiiii mugav! Paigaldamine oli u sama keeruline nagu esimest korda tampooni paigaldades (haha ma mäletan seda endiselt :D, kuigi see toimus 20a tagasi). Minul ebamugavustunnet pole, reaalselt mitte midagi ei tunne. Ja 2x päevas tühjendamisest piisab mulle kenasti. Reaalselt ma kipun ära unustama, et mul päevad on 🙂

  Olen fänn, loosis osalen et võifu korral ka mõni sõbranna kupsiku-usku pöörata 🙂

 18. Ei ole siiani proovinud, kuid võiks küll, keskkonna ja raha mõttes.. Ja tundub kehale kuidagi parem ka. Igati hea mõte!

 19. Ma olen juba niiii kaua mõelnud selle katsetamise peale, aga mingi skeptik minus ikkagi pole lubanud seda veel osta.. Kuigi tõepoolest mind häirivad kõik need tampoonid ja sidemed väga palju..

 20. Tšiiisas, ma olen NII pikalt mõelnud menstruaalanuma soetamisele, aga ma olen igakord takerdunud. Kuna tampoonid mulle otseselt ebamugavust ei valmista ja olen nendega sinasõber, siis koguaeg lükkan oma mõtte edasi, kuni järgmise tsükli ajal see taaskord meenub. Mul on omad hirmud, et kas ma saan selle paigaldamisega hakkama jne jne, samas ma tean, et see on vaid proovimise asi. Täpselt nii oli ka esimest korda tampoone kasutades. Igatahes I NEED THIS veeery mucho!!!

 21. Soovin ka loosis osaleda, kuna minul on menss sageli väga draamakuninganna mõõtu, aga tahan proovida kõike võimalikult keha- ja keskkonnasõbralikku, ja olla lõpuks kuujumalanna.

 22. Ka täiesti kupsiku usku 🙂 Kasutan ka OrganiCupi, kuid prooviks ära selle A variandi ja noh.. ilmselt tahan peagi mõne muu tootja poolt ühte võrdluseks/vahelduseks, misiganes, sest on päevi, mil sooviks, et see silikoon oleks paremini volditav või pehmeme vms. Orgnanicup tundub selline suhteliselt jäik, alguses juhtus tihti, et see popsas lahti enne, kui korralikult paika sain, sest mu sõrmed lihtsalt ei jõudnud seda paigaldades voldituna koos hoida. Üldiselt aga olen väga rahul. A ok, mõnel kupsikul on peal ml-d, organiCupil on lihtsalt kriipsud. Et keda huvitab kogus, see peab eelmõõtmise ise ära tegema ja meelde jätma:D Aga no reaalselt see pole mingi nii oluline asi. Täitsa ok kupsik on.
  Ma siiani seda suht regulaarselt isegi hooldanud, st läbi keetnud. Vaeva ei nõua. Mdea.. lutipudeleid ja lutte ka keedetakse (või tänapäeval enam ei keedeta?), mispoolest see kupsiku keetmine siis tüütum on. Ok, ainult mingit nõud siis vaja. Noh. kah asi, leiab selle nõu igaüks ma arvan.
  Ja Youtoube’i kanali soovitus ka. Ma omal ajal just sealt sain kõik vastused oma küsimustele ning usku ja kindlust juurde, et ka ise anuma peale üle minna. https://www.youtube.com/c/preciousstarspads1/videos

  1. Lutipudeleid ja lutte on mu lastest ainult üks kasutanud ja temagi üsna vähe, nii et ma neid tõesti eriti keetnud pole. Sel ajal tegin seda üldse mikrolaineahjus koos mingi vastava komplektiga. Anumat saaks vist ka selles steriliseerida, aga meil pole juba aastaid mikrolaineahju, puudust ka ei tunne sellest. 🙂

 23. Kasutan alates 2016 ja ei plaani tagasi minna. Ülihea ka matkates ja reisides. Ei pea muretsema, palju nüüd vaja tampoone kaasa võtta ning kus kasutatud variante hoida, sest maha ju ei mata aga prügikaste ka matkaradadel pole. Ja muidugi see, et võib igaks juhuks juba sisse panna, kui päevad peaksid kohe kohe algama. Nii et jah, ainult kiidusõnad! Ja osaleks loosis ka 🙂

  1. Just, selle plussiks on ka see, et seda saab kasutada juba enne igaks juhuks ja lõpus vähese määrimisega. Sidet sai muidugi ka nii kasutada, aga see oli väga ebamugav, tampooniga ei kujutaks seda üldse ette.

 24. Teise lapsega läksin riidest mähkmete peale üle. Kui endal päevad uuesti algasid ostsin anuma ja tõesti imeline lahendus! Öösel anumat ei kasuta, opadii lehelt sain veel riidest sidemed. Tõesti mugav kõik kokku.Kahju, et reklaamidega selline ajupesu tehtud nagu olekski ainult kaks varianti side või tampoon. Õnneks saab enda tütrele kunagi kohe neid soovitada.

 25. Mina ka pole veel proovinud, kuigi olen mõelnud. Tütar ka just jõudmas sellisesse ikka, saaks alternatiive soovitada. Seega osalen loosis.

 26. Soovin osaleda 🙂

  Olen samuti juba varem mõelnud selle kasutamisele, aga pole julgenud osta, kartuses, et see mulle ei sobi.

  1. Tead, see on tegelikult suhtumise, ja valmisoleku küsimus. Niipalju kui ma olen aru saanud, ei sobi see vaid neile, kes põhimõtteliselt ei tahagi, et see neile sobiks 😉 Kõik, kes tahavad, saavad selle sobima, kui mitte kohe, siis veidi hiljem.

 27. Mina ise seda ei vaja (mul on spiraal ja päevad pea olematud), aga osalen loosis oma tütre pärast, kel päevad on pikalt ja valulikult.

 28. Mina ka seda usku juba paar aastat. Ja kui tampoonidega ja pesukaitsmega pidi ikka ühel, kahel ööl öösel ärkama ja vahetama või siis määrisin voodi ära või lekkis päeval, siis nüüd magan iga öö rahulikult. Lekkimine on unustatud teema. Jube mugav.

 29. Aa, plussid ja miinused ka.
  Mulle meeldib, et anumaga ei ole tunda mingit lõhna. Vb kujutasin endale ette, kuid sidemete /tampoonidega ma kunagi aastaid tagasi ikka mäletan, et päevade ajal oli mingi oma lõhn, mille kohta arvasin, et kui ise tunnen, tunnevad kõik teised ka. Väga häiris. Anumaga seda enam pole 🙂
  Minu jaoks suur pluss on see, et ma ei pea anumat nii tihti tühjendama. Eks see on individuaalne, olenevalt sellest, kui vererohked kellelgi päevad on. Aga lubatud on seda sees hoida korraga kuni 12h, siis peaks kindlasti tühjendama ja pesema. Mina reeglina hoian 9-10h. Kord on juhtunud, et reaalselt unustasin õhtul õigel ajal anumat tühjendada (lihtsalt mitte kuidagi ei tunne, et see sees on), nii et meenus alles poole öö ajal kui ärkasin. Suht täis küll oli, aga ei mingit ebameeldivat lõhna ega muud sellist. Tampoon oleks selle aja peale juba ammu läbi lasknud, aga kujutan ette, et ka pahasti lõhnanud, kuna bakteritele hea pinnas.
  On see pluss või miinus, et kupsikuga võib päevad peaaegu et äragi unustada, seda las igaüks otsustab ise 😀

 30. Ma ei ole menstruaalanuma peale mõelnud just seetõttu, et tampooni kasutamine on minu jaoks väga ebamugav. Nüüd lugedes Sinu kogemusi, tuli tahtmine sellega tutvuda.

 31. Ma ka juba aastaid kasutan ja üli-ülirahul, ei läheks mingil juhul enam sidemete-tampoonide peale üle, nii väkk tundub nüüd isegi kui sellised asjad wc prügikasti mõne külalisega satuvad, uskumatu mõelda, et kunagi ise ka neid kasutasin 🙂
  Kõigepealt oli mul Mooncup aga kui mul reisil kohver ära varastati (ja ühes sellega ka seal päevadeks valmis olnud mooncup), siis järgmisena sattusin soodukaga organicupi kasutajaks. Mõlemiga olen rahul. Ja tõesti, päevad on nüüd lühemad veits ja mingit päevadeaegset kõhuvalu ka enam ei ole, mis muidu alati oli. Üldse ununeb pidevalt ära, et päevad on.
  Ja mul piisab enamasti hommikul ja õhtul tühjendamisest, ei ole seda, et päeva keskel kuskil a la kaubanduskeskuse vetsus sellega kraanikausivahet peaksin jooksma 😀

 32. Olen pikalt mõtelnud, et peaks ikka ka selle “kopsiku” ära proovima. Sain siit viimase julgustuse ja tõuke! Kui loosiõnn ei naerata, siis tellin kindlasti!
  Aitäh selle postituse eest! 🤗

 33. Kasutan ka veel sidemeid, aga käsi südamel, kõik, kes vähegi cupi kasutavad, on seda kiitnud. Pole ühtegi laitmist kuulnud 4 inimese käest. Ei, vabandan, viie!
  Mul endal cupi osas pole veel klikki ära käinud, et võiks proovida, aga ei välista, et millalgi võiks see juhtuda 🙂

 34. Väga tahan proovida, loodan loosiõnnele 🙂 aga proovin see aasta kindlasti ära. Nii aluspüksid kui anuma. Tänan Liivi, et tänu sinule leidsin need tooted. 🙂

 35. Ma ka kiidan… Mu kopsikul oli plasttops kaasas ja võis mikrokas desinfitseerida, st panid vett täis topsis mingiks ajaks mikrosse.

  Aga lapsele tahaks küll topsikut katsetamiseks.

 36. Mina olen ka juba paar aastat kasutanud kopsikut. Minul oli jällegi selline seos, et esimene kopsik oligi liiga lühike, st kättesaamine oli raskendatud. Siis oli küll soov pooleli jätta, kuid guugeldasin ja leidsin erinevate kopsikute pikkuse-laiuse võrdlustabeli ning tellisin sealt kõige pikema. Sellega olen rahul.
  Kusjuures tampoone ei ole ka kunagi kasutanud, tundusid lihtsalt teismelisena eriti vastikud ja pärast ei olnud enam harjumust.

  Keetmisest niipalju, et tegelikult soovitatakse omada kahte kuni kolme kopsikut, et neid siis pärast igat kasutuskorda keeta. Samamoodi nagu tampoonidega on oht toksilise shoki sündroomiks, on see oht siiski olemas ka kopsikul. Eriti, kui seda pikemalt sees hoida. Sellega ongi nii, et kõigil seda ei juhtu, aga kunagi ei saa päris kindel olla, et see ei ole sina. Alguses mu meelest reklaamiti, et kopsikutega ei ole üldse TSS ohtu, kuid hilisemad uuringud on näidanud, et siiski saavad need kindlad bakterid sinna koguneda ja paljunema hakata. Kõigil on meil need bakterid kehas olemas,lihtsalt kogusest ja enese tervisest oleneb. Sellepärast on hea oma kopsikuid (ja ilmselt ka teisi sisestatavaid asju) puhastada. Kas intiimpesuvahendid ka sama hästi töötavad, ma ei tea, võiks ju olla.
  Ma küll olen niiväga laisk, et kogu selle teadmise juures keedan siiski vaid enne igat tsükli algust läbi. Kuid siiski on mul peas vähemalt küpsemas soov veel üks osta. Siis saabki asemele panna uue ja teise puhtaks pestes kotti keetmiskorda ootama.

  1. Teisi sisestatavaid asju puhastan desinfitseeriva spreiga, keeta neid ei saaksi, seetõttu tundubki kupsiku keetmine ka selline asi, mida tootjad soovitavad rohkem seetõttu, et keegi neid milleski süüdistada ei saaks vms. Iga kasutamise järel ma ka keetma ei hakkaks, toksilise šoki sündroomi oht tekib ikka siis, kui anum jääb liiga kauaks sisse. Kui 12h on anuma puhul ohutu kasutusaeg, siis ma ei näe mõtet seda kahetunnise kasutamise järel keeta. 12 tunni järel samuti mitte, ma usun, et seebist, soojast veest ja desinfitseerivast puhastusvahendist täitsa piisab. 🙂

  2. Jeerum, nagu oleks jutt minu Draama-Maamast 😀
   Ma ei ole OrganiCupiga ise kokku puutunud, aga olen üsna palju positiivset selle kohta lugenud. Igatahes nüüd tekkis suur huvi. Seega, osalen heameelega loosis ja kui hästi ei lähe, siis ma hakkan ikka piiluma vaikselt Cupi poole 🙂 Tuleb ainuüksi juba iseenda mugavuse ja keha pärast ajaga kaasas käia. Boonuseks – kas tõesti lõppeks see tüütu sahistamine ja kohendamine ära -.-…

 37. Päevade ajal kasutan tampoone ja pesukaitset.. tupeseen on 3 v 4 korda aastas ikka tüütu külalisena platsis 🙁
  Pesukaitset kasutan ka päevade vabal ajal, õrn valgevoolus on ja muidu pesu vastikult niiske/rõve, pole sellele lahedust veel leidnud.
  Sidemeid kanda ei suuda, see krabisemine on kohutavalt häiriv.
  Anuma peale olen mõelnud, aga täishinnaga osta ei raatsiks, kuigi tean et kokkuvõttes tuleks soodsam kui tampoonimöll ja no lisaks ka keskkonnasäästlikum.

  1. OrganiCup on Rimis ilupäevade ajal 30% soodsam olnud, tasub siis osta. 🙂

   Pesukaitsme asemel soovitaksin lekkekindlaid aluspükse, aga nende hind on päris krõbe ja neid oleks vaja mitu paari. Valikust leiab isegi stringe, nii et need pole üldse mutilikud aluspüksid. 😀 Nii palju kui ma olen pesukaitsmeid kasutanud, siis minu arvates on nendega tunne veel niiskem ja ebameeldivam, pidin neid päevas mitu korda vahetama. Minu arvates need isegi suurendasid voolust… Ja minul põhjustasid just need seent, seetõttu pole ma 12 aastat pesukaitsmeid igapäevaselt kasutanud, isegi igakuiselt mitte.

 38. Mina osalen ka. Olen ise muidu tampooni usku aga Sinu postituse peale olen valmis ka anumat katsetama 🙂

 39. Ma tellisin omale mingi aeg tagasi Natu. Ütitasin talle mitu korda võimaluse anda, aga mul on vist vale suurus🤷🏻‍♀️ Uut ei ole julgenud ka tellida, äkki ikka ei sobi. Lasen vanamoodi tampoonidega edasi, olgugi et üldse ei taha🙄

 40. Endalgi üks anum kapis ja no… ilma enam ei saa ju! Kohe kui peale teist last päevad taastusid läksin poodi, et see osta. Parim otsus ever!
  Enne olin ka sidemete usku ja siis hakkasin mingi hetk veel korduvkasutatavaid sidemeid kasutama. Nüüd siis kombo anumast/lekkekindlatesr pükstest ja korduvkasutavatest sidemetest. Ning elu on tõeliselt ilus!
  Aga anum ise ja ta kasutamine on tõesti mugav!
  Kui loosiõnn peaks naeratama, siis kingin õele, kes ei taha uskuda, et anum mugav on. Koos kuupüksikutega oleks see päris hea motivatsiooni pakett proovimiseks, kuna ta on see õnnetuke, kes kannatab kõikide vaevuste all, mis saab naisi menstruatsiooni ajal vaevata…

 41. Täitsa looduse seisukohast mõtlen igakord, milline prügi tootmine need tampoonid minupoolt 🙁 aga ei ole julgenud anumat ka proovida ja pole ka raha olnud, et nii prooviks osta ja mittesobivusel ära visata. Olen nii mõnigi kord lugenud arvustusi ja kõik samas nii rahul.
  Oeh, äkki seekord õnn naeratab ja saan anuma ära proovida.

 42. Olen pikalt – no ikka paari aasta jagu – mõelnud, et ostan. Korduvalt ladunud juba e-poes korvigi, kuid siis ikka katki jätnud. Sest hirm, et panen raha millegi alla, mida raudselt kasutada ka ei oska, on alati võitu saanud.

  Samas jällegi, tahaks proovida. 🙂

 43. Minule kahjuks enam peale sünnitust mooncup ei sobi, olen erinevaid suurusi ja firmasid katsetanud. Tegu on iseenesest väga mugava alternatiiviga, aga uutel kasutajatel soovitan enne kasutust googeldad “mooncup uterus prolapse”. Enamusel see ilmselt õigel kasutusviisil probleeme ei tekita, aga hea oleks võimalike mõjudega kursis olla.

 44. Olen samuti menstruaalanumate kohta erinevaid arvamusi lugenud ja pikalt selle soetamise peale mõelnud, nüüd hea võimalus järgi proovida. Osalen loosis.

 45. Ma ostsin ka omale mõned aastad tagasi sooduka ajal kupsiku, lootuses, et saan lõpuks tampoonid ja sidemed ära unustada. Kahjuks aga ei saanud ma kuidagi selle paigaldamisega hakkama. Küll ma proovisin mitu ööd ja päeva, kuni ühe katse ajal kulus mul selle neetud vidina kättesaamiseks mitu minutit. Siis vihastasin ja viskasin kupsiku kappi. Õppevideote vaatamisest pole ka mulle mingit kasu, sest ma ei näe midagi. See postitus aga tuletas mulle mu kapis vedeleva kupsiku jälle meelde ja äkki ma järgmisel korral soostun selle paigaldamist uuesti proovima.

 46. Olen ka mõelnud proovida, aga sama teema, et kuna tampoonid ebamugavad, siis ei usu et see kupsik saab parem olla. Skeptiline noh 😁 Ja ma ei oska samuti suurust valida. Päris kallis ka tavahinnaga ja kardan, et tellin vale suuruse.
  Võtaks hea meelega loosist osa, ehk võidangi.

 47. Kiidan ka takka!
  Ma pole osanud päevade lühenemist kupsiku arvele panna aga, tõesti, need on lühenenud. Teine positiivne asi oli mu puhul tupeseene leevenemine.
  Aga see tunne, et kukub välja, tekib siis kui see täis on. Mul korra lausa juhtuski seda.
  Lühidalt, põhimõtteliselt võiks päevad unustada 🙂

 48. Olen siiani olnud täielikult tampoonide kasutaja. Olen paar korda mõelnud selle toote peale, kuid ostuni pole jõudnud. Tundub nii võõras ja kummaline… Oleks äge ära proovida 🙂

 49. ma olen kasutanud natu cuppi juba.. no vähemalt 3 aastat ja siiani ei suuda end ära tänada, et otsustasin tellida ja proovida. mul suht verevaesed päevad, seega tampoone pole ma saanud kunagi kasutada, lihtsalt jube valus on paigaldada ja eemaldada. cup on tõesti no niii mugav, valuvaba igatepidi ja tõesti läheb täitsa meelest, et see üldse sees on.. mis võib ohtlik olla ka muidugi 😀
  mulle ei sobinud see voltimisviis, mis kasutusjuhendis oli, seega vaatasin yt’st erinevaid ja leidsin endale sobiva, millele olen siiani kindlaks jäänud. seega julgustan kõiki kindlasti googeldama ja proovima erinevaid viise, kuidas seda voltida. no imeline leiutis, ei kujuta ka elus ette, et teiste asjade juurde tagasi lähen.

  loosis osaleda ei soovi 🙂

 50. Ma arvasin, et ma olen ainus kellel tampoone on valus kasutada, aga tundub, et on teisigi sama probleemiga. Sõbrannad kiidavad kupsikut, kuid siiani olen olnud skeptiline sest isegi kõige väiksema tampooni paigaldamine võttis mul megakaua aega ja pärast oli nii valus välja võtta, et ma ei tea kui õudne see kupsikuga siis veel olla võiks? Igatahes tegelikult võiks ju proovida, olen isegi vaadanud neid ja mõelnud, et ilmselt kõige väiksemaga võiks ju katsetada, aga ma ei ole liiga optimistlik… Küll aga spetsiaalne pesu-lugesin sellest millalgi Nullkulu blogist ja siis hakkas see täitsa huvitama, samuti kiitis seda hiljuti üks välismaine ilu-youtuber, seega ilmselt tasuks proovimist.

 51. Soovin ka loosis osaleda, olen tihti mõelnud, et prooviks, tunnen tampooni pm kogu aja ja tihti kasutan neid ainult esimesed päevad.

 52. Vahvalt kirjutatud küll!
  Kui loosiga ei võida, ostan ehk siis alles kui mul need päevad ükskord hakkama peaks.. 😆 (hormoonspiraaliga hetkel ei ole)

 53. Sooviksin ka proovida. See postitus andis justkui viimase tõuke. Tulin just pillide pealt maha ja nüüd on päevad vererohkemad. Sidemed hõõrusid viimase tsükli ajal ja tegid olemise väga ebamugavaks.

 54. Hei Liivi!

  Ma ei tea, kas ma olen vale mooncupi kasutanud või ei oska seda lihtsalt (juhendi järgi) paigaldada aga no see mudel, mis minul on ei toimi üldse. Ostsin selle 8 kuud tagasi ja andsin igal korral sellele võinaluse. Igakord oli kas valus või ma lekkisin. Võtsin vastu julma otsuse ja viskasin selle minema. 😀 Lootsin ka loodusele niiöelda heateo teha ja ennast ka paremini tunda aga minu ja mooncupi vaheline suhe ei toiminud. Vb oli mul vale mudel, vale tootja, vale paigaladus – kes teab 🤷‍♀️.

  Aga sinu postitust lugedes, mõtlesin, et annan mooncupile uue võimaluse, juhul, kui loosiõnn mulle naeratab. Nii, et JAH JAH JAH, ma soovin loosis osaleda!

 55. Ma ühe korra proovisin. Sisse saada oli veidi keerukas, aga kui sees oli, siis juba täitsa mugav olla. Aga no see välja saamine…ma ausalt juba mõtlesin, et pean emosse minema 😅 Ma ei saanud seda üldse kätte..kas ta peabki kuidagi nii sügaval olema? Tõmmata ju seda välja ei saa? Või kuidas seda tehakse?!

  1. Minu ligi 10a kogemus – topsik istub mul nii all, et põhi on sõrmega tunda, väga lihtne on sõrmedega kinni võtta ja välja tõmmata. Selle otsa lõikasin esimese asjana täiesti ära, sest vajadus puudus. Kui on vaja mugavaks tõmbamiseks pisut väljapoole saada, siis pisut pressin 😀 Tegelikult ei peaks see sügaval olema, vaid just madalamal… Aga anatoomia on nii erinev… Et raske nõu anda.

 56. Olen juba mõnda aega mõelnud mooncupi peale, aga pole veel siiani julgenud osta. Nüüd vist veensid mu ümber 🙂 Palju plusse.

 57. Sooviks küll Organicupi proovida. Mul on mingi muu cup, mis oli tegelikult enne last päris mugav. Kahjuks peale sünnitust me enam sõbraks ei saanud 🙁 Valus oli. Mulle tundub, et see on mul palju jäigem… Nüüd olen taas lõpurase ja noh, kui uued päevad hakkavad (ma pole see, kes imetamise ajal vabastatud on :/ ), prooviks hea meelega teise firma cupi 🙂

  1. Ma ka ei olnud see, kes oleks imetamise ajal päevadest pääsenud. Iga sünnituse järel taastus tsükkel mõne kuuga mis siis, et lapsed said esimesed 6-7 kuud ainult rinda.

 58. Sooviks kupsikut küll proovida, kuigi veidi hirm on ka, et kuidas õigesti paika saada ja pärast jälle see väljavõtmine… Aga sidemed on nii tüütud kasutada. Ja kui vererohkem periood, siis kulub neid palju. Pluss see krabistamine, mis tundub, et kostab korteris läbi uste.

  1. Mhmh, krabistamise pärast on üsna raske diskreetselt sidet vahetada, eriti sellises vetsus, kus kabiinid on ülevalt ja alt avatud. Kodus veel saab rahus krabistada, aga võõras kohas on ikka päris ebamugav.

   Kupsiku paigaldamise õpib ära ja välja saab selle ka ilusti…kui see on madalal, nagu teoorias olema peaks. Praktikas võib muidugi teisiti olla, siingi mõni kommentaar, kuidas pole kupsikut sügavusest kätte saanud. Ega sa sobivust teisiti teada ei saa, kui proovid ära. 🙂

 59. Osalen ka loosis. Olen mõelnud proovida, kuid minu jaoks tundus see mõte siiani kuidagi hirmutav. Samas olin tampoonidega üsna sõbraks saanud. Peale spiraali paigaldamist arst soovitas neist loobuda. Nüüd olengi ainult sidemete peal. Kuna tsükkel on nii paigast ära, vahel venib lausa 3 nädalani, siis keha hakkab sidemetele vastu tõrkuma. Ehk kupsik aitaks ka neist loobuda. Aga seda postitust oli huvitav lugeda. Lugesin ja mõtlesin, et kus ma elanud olen… Lekkekindlad aluspüksid, pestavad pesukaitsmed jne🤔 Millest ma veel ilma olen jäänud?

 60. Osalen loosis, sest seda topsi mul ei ole😂Ise kasutan juba palju aastaid erinevaid topse.Tampoone ei kasutanud kunagi (nii valus) ja sidemed tekitasid allergiat. 10 aastat tagasi oli enamuse suhtumine topsi ikka väga skeptiline ja kõik ütlesid fui nii rõve 🤣 Paljud neist nüüd kasutavad ise ka ja polegi nii rõve 😁

 61. Selle loo peale võtsin ma kätte ning ostsin endale Rimist selle OrganiCupi ära, sest päevad just algasid. Ja ma väga pettusin, sest see tegi mulle haiget. Tõmbas hullult vaakumisse ning veel eriti valus oli selle eemaldamine. Ehk, et ma kasutasin seda täpselt 1 päeva ja loobusin.
  Aga tellisin kohe endale sellise asja – https://www.intimina.com/ziggy-cup
  Sain selle ülikiirelt kätte ja esimesest paigaldusest peale on sobivus ideaalne. Seda poleks nagu olemaski mu sees. Mitte midagi ei tunne, mitte mingit valu ei ole ja see laseb ka seksida! Midagi ei leki ka. Materjali ja elastususe vahe OrganiCupiga väga suur.
  Sorry aga OrganiCup oli minu jaoks täielik feil.

  1. Kahju, et sul selle cupiga nii läks, aga suurepärane, et leidsid teise mugava ja keskkonnasäästliku lahenduse!

   See ainult ikka näitab, KUI erinevad naiste kehad on. Ja minule tuletas taas meelde, et ma peaks endale ühe sellist sorti ka tellima, mis sulle nüüd sobis, olen alati tahtnud proovida 😛

  2. Kas eemaldamisel vajutasid otsa, et vaakum välja läheks? Nii oli vist õpetuses kirjas, ise ei pigista, sest mul ei teki erilist vaakumit. 🤷‍♀️ Minu jaoks oli ainus valus asi saba ja selle lõikasin maha.

   Vaatasin Ziggy Cupi, ma ei saa aru, kuidas selle pärast kätte saab. Praegu jäävad mul sõrmed puhtaks, aga sellega tundub see nii kahtlane, tagasisidet lugedes oli ka nii palju kogemusi, kus naised ütlesid, et veri lausa jookseb mööda kätt alla.

   Ma olen OrganiCupiga praegu nii rahul, et Ziggy väga huvi ei paku, see seksi osa ka ei kutsu, sest kui mul verd tuleb, siis tuleb ikka nii korralikult (päevas 2-3 korda rohkem, kui keskmisel naisel menstruatsiooni peale kokku), et vaginaalne akt mind väga ei eruta, pärast seda jääb alles kerge määrimine, mis ei sega. 🙂

   Loodan, et jätsid OrganiCupi tšeki alles, saad 3 kuu pärast raha tagasi küsida.

 62. Ise kasutan tampoone ,aga tahaksin ka proovida seda anumat. Nii et kindlasti osalen loosis ja loodan õnnele🙃

 63. Mina olen mitmeid kordi võtnud erinevate pakkujate kodulehti lahti, et ennast kokku võtta ja ära katsetada, kuid alati olen lehe sulgenud ja mõelnud, et kunagi hiljem. Minu jaoks tundunud alati selline ebakindel ja ebamugav. Samuti on hirmutav avalike tualettide kasutamine, kui kabiinis kraanikauss puudub. Vaadates kommentaare, siis on palju positiivset tagasisidet.

  Loodan esialgu oma loosiõnnele, kuid kui see ei naerata, peaksin end kokku võtma ja ära tellima.

  1. Kui pole väga vererohked päevad, siis ehk ei peagi avalikus tualetis anumat tühjendama. Mul on seda ette tulnud 3-4 korda, vaid ühe korra polnud kraanikaussi lähedal ja sain paberiga puhtaks küll, kuigi ise ka seda osa põdesin. Tegelikult polnudki väga hull. 🙂

 64. Osalen samuti. Mul veel allaaastane rinnalaps ja kuupuhastust veel pole, kuid valmis võiks olla 😶

 65. Olen nii palju mõelnud selle ostule, aga siiamaani pole millegi pärast teinud seda. Jään lootma loosiõnnele, muidu vist mõtteks jääbki 😀 No võib olla siiski üks hetk ikka ostan ise 😛

 66. Ma olen NII kaua mõelnud ja edasi lükanud selle ostmist, kuidagi pole seda õiget hetke tulnud ja ega tegelt millegi pärast suurt usku sellese ka nagu polnud/pole, kuigi ainult head kuulnud 🤔 peab ikka asja ette võtm ja ise järgi proovima.

 67. Ilmselt sellepärast on nüüd päevad lühemad, kuna sidemed ja tampoonid kahjuks sisaldavad aineid, mis panevad neid tooteid pikemalt kasutama ja tekitavad ka verejooksu juurde. Sest kahjuks on tänapäeva maailm üles ehitatud nii, et tarbijat on vaja hoida tarbimas tootjate tooteid :(, kahjuks oleme meie naised kes selles süsteemis palju kannatavad. (Googeldage: Chemicals in tampons make you bleed more)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *