Peaaegu valmis magamistuba

Mööbli uuenduskuuriga sai peaaegu valmis ka magamistuba ise. Paari asja tahaksin veel juurde, aga see võib ka ainult tahtmiseks jääda, nii et põhimõtteliselt on magamistuba valmis.

Meie magamistuba oli esimest korda korterisse kolides 1,5 aastat meie magamistuba, siis sai sellest lastetuba ja sellest ka tibukollased seinad. Nüüd on see taas meie magamistuba ja lisaks sellele ka tuba, kus õhtuti lastele unejuttu lugeda ja kus lapsed õppima hakkavad.

Tuba enne:

enne

Vana mööbli viisime välja ning asemele tõime magamistoakomplekti majast, lisaks mahutasime tuppa kirjutuslaua ja kirstu, mis olid majas teises ruumis ja kummuti, mis seisis üldse ema juures meie toas. Ühesõnaga sai palju mööblit ühte tuppa surutud.

Tuba pärast:

1

Kui olin ostnud hallid küljekardinad, siis mind hakkas häirima endine beež voodikate ja lapsed vist lugesid mu mõtteid, sest nad suutsid musta markeriga selle lootusetult ära määrida, mis andis põhjuse selle välja vahetada. Uus voodikate on Jyskist, maksis ainult 29 € ja on üllatavalt kvaliteetne. Minu jaoks siis üllatavalt, sest varasemad kogemused Jyskiga pole olnud meeldivad. Näiteks sain sealt vannirätikud, mis ei imanud endasse üldse vett ja sulepadjad, mille sees olid vist kuke sabasuled, sest need olid nii kõvad ja torkivad.

2

Seda ma juba eelmises postituses kirjutasin, et mööbli iluravi peale kulus 90 € ja see iluravi andis üldmuljele ikka väga palju juurde. Valisin tooni täitsa suvaliselt välja – sellise, mis ei oleks liiga tume, aga siiski tumedam pleekinud männipuidust – ja juhuslikult klappis see täpselt kirjutuslaua tooniga.

3

Pisike kirst laua kõrval on “leitud” kunagi pööningult, ilmselt kuulus mu vanavanematele ja mina olen seda viimased 15 aastat kasutanud salalaekana. Seal sees on põhikooliaegsed sõbravihikud, kõik mu päevikud, armastuskirjad Härralt ja muu väärtuslik kraam.

Tooli otsisin nii uuena kui ka kasutatuna, seda hakkasin juba majas elades otsima ja lõpuks leidsin täitsa kogemata. Olin seda ka enne Mööbliaida kodulehel näinud, kuid siis ei jätnud see mulle mingit muljet. Põhjakeskuse Mööbliaidast mööda jalutades oli see tool väljas ja mul oli sekundiga selge, et just see ongi see, mida ma otsinud olen. Reaalis on see lihtsalt palju ilusam kui pildil, ja mugav ka, sest sellel on sees pepulohk. Hinna ja kvaliteedisuhe on ka igati hea – see tugeva konstruktsiooniga puidust tool maksis ümmarguselt 43 eurot. Julgen soovitada ja kolm sellist ongi veel saadaval ka.

8

Kardinaid on raske vastu valgust pildistada, aga sellised nad on. Natuke liiga kallid võrreldes näiteks Jyski või Ikea kardinatega, aga ma lohutan end sellega, et kulutatud 90 € läksid kodumaisele ettevõttele ja toetasin sellega ausat kaubandust.

5

Membershopi pakkumistest leidsin sobivates toonides lahedad kirjutusvahendid 9.50 € eest. Nendega hästi ei raatsigi kirjutada.

6

Õnneks on mul igasuguseid muid kirjutusvahendeid veel, mis on leidnud oma koha minu kadunud vanaema savikausis ja väikeses teekannus. Nende väärtus on hindamatu.

9

7

See on see nurk, millega ma ei ole päris rahul. Tahaksin kummuti uksele lähemale nihutada, nurka punase tugitooli sättida ja voodi ette ümmarguse kaltsuvaiba laotada. Tugitoolis oleks nii hea riideid hoida lastele unejuttu lugeda.

4

Selle pisikese südametega pildi ostsin Soome kirbukalt 30 sendi eest eesmärgiga see pisemate tuppa riputada, aga avastasin, et meie tuppa sobib see paremini.

Hubasema kodutunde loomine läks magamistoas ümmarguselt 262 € maksma ja ilmselt see summa suureneb, kui ma millalgi sobiva kaltsuvaiba ja punase tugitooli leian. Mõnda taime tahaks ka, aga meil on kassid kes need ära söövad ja kui ei söö, siis need surevad ise ära ajal, mil me Soomes pesitseme.

 

2 thoughts on “Peaaegu valmis magamistuba

  1. Nii ilus tuba, sa oled ikka täiega tubli, et sellise töö ette võtsid ise!!!
    Kohver kapi otsas on samuti väga stiilne element.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *