Pere ja Kodu: Kui teised olid pühadelainel..

Käisime rannas ja rääkisime jõuludest, milleni on jäänud ainult 4 kuud ja natuke peale. Ühesõnaga on need juba ukse ees. Tundus paslik kaevata üles möödunud pühade meeleolu, mis oli üsna … ee, meeleolutu. 

Avaldatud Pere ja Kodu blogis 14.01.2015.

Möödunud aasta viimased poolteist kuud olid meil stressirohked, kuna pidime panustama korterisse palju aega ja raha, kuid kumbagi polnud nii palju kui oleksime vajanud.

Ajapuuduse tõttu remont venis ja rahapuuduse tõttu tuli otsida võimalikult soodsaid lahendusi. Ma ei tea, kas vähegi taskukohasemate pakkumistega käibki alati kaasas mingi jama või olid inimesed juba mõtetega pühade juures, aga sujuvalt ei läinud ükski tehing.

Korterisse tuli osta pliit, õhupuhasti, köögitoolid, dušikabiin ja rulood. Viimastega oli väga palju peavalu, sest enam ei leia ehituspoodidest 280 cm laiale aknale rulood ja kitsamatega saime kaks korda „me ei ole nii rikkad, et osta odavaid asju“ õppetunni.

Esmalt tellisin kaks 180 cm laiust rulood On24-st, aga korteris selgus, et tegelikult on need hoopis 175 cm laiad ega istu ideaalselt akna ette. Lisaks olid nende kinnitussüsteemid sellised vuhvlid, mida ei kannatanud seina panna.

Ühele aknakattele saime vana ruloo süsteemid külge aretada, vaja läks vaid veidi toruteipi. Teisega sama teha ei saanud, sest vana süsteemi küljest oli üks jupp kaduma läinud. Läksime poodidesse uusi kinnitusi otsima, aga leidsime hoopis hea soodukaga uue ruloo Bauhofist. Vau, milline vedamine! Oli ta oli…

Too oli 180 cm lai, aga kinnitussüsteem oli täpselt sama! See muutus juba koomiliseks. Olime selleks hetkeks kulutanud 55€ kolme kehva kvaliteediga ruloo peale, kui Ehituse ABC-st oleksime sama raha eest saanud kaks korralikku. Korteri vanad rulood ja maja praegused rulood on kõik sealt pärit. Härra siiski aretas kolmanda 7 aastat vana ruloo kinnitused uue külge ja aknakate seisab vähemalt seina küljes, kuigi torust välja punnitavad kollaseks luitunud kinnitused riivasid väga minu nõudlikke silmi.

Laia rulooga ei läinud ka eriti lihtsamalt, see jäi juba nii viimasele minutile, et tuli leida koht, kust saaks tooted kiiresti kätte. Meil oli vaja laia rulooga samasugust kitsamat juurde, et köök-elutoas valitseks ühtsus.

Leidsin ühe tootja kodulehe, kus olid hinnad välja toodud ning olin täitsa nõus ostma 93€ eest kaks rulood, kui saan need kiiresti kätte. Nende FB lehele kirjutades saingi vastuse, et samal päeval makstes jõuab kaup nädala lõpus kohale. Otseloomulikult seda ei juhtunud ja FB-s minu järgmist sõnumit enam ei loetud.

Küll tuli uue nädala alguses Härrale kiri, et tellimus on valmis ning manuses oli Avaeksperdid OÜ arve 16€ väiksema summaga. Me olime päris segaduses, sest olime ruloode eest juba tasunud ja seda üldse Kardinad OÜ arvele. Kiire guugeldamine näitas, et firmad on omavahel seotud ning me saime aru, et oleksime need rulood ka soodsamalt kätte saanud.

Ettevõtte esindaja tekkinud segadusele sellist lahendust paraku ei pakkunud, vaid 16€ nimel tegi end hoopis narriks, väites esmalt, et ülemusi ei ole ja tema ka neid numbreid täpselt ei tea. Hiljem helistas tagasi, et see oli hoopis kellegi teise arve ja meie esialgne summa on ikka õige. Huvitav kokkusattumus, et keegi tellis samal ajal samas mõõdus ja toonis rulood. Ja isegi kui nii oli, siis miks tema sai samad tooted odavamalt? See veiderdamine jättis nendest halva mulje, aga rulood on vähemalt ilusad ja kinnitused tugeva kvaliteediga, rahast kahju ei hakanud._MG_0754Köögitoolid tellisin samuti On24-st ja nende juures oli kirjas, et tarneaeg on kuni 2 nädalat, mis meile sobis. Pärast tellimuse esitamist selgus, et tarneaeg on hoopis 6 nädalat, aga meil oli toolidega kiire. See lahenes õnneks iseenesest, sest remont venis ikkagi arvestatust pikemaks ning kokkuvõttes saabusid toolid just õigel ajal.

Sama seis oli Euronicsiga, kust alguses küsisime hinnapakkumist, kuna vajaminevaid asju oli rohkem. Esmalt tuli hinnapakkumine, millest oli üks toode välja jäänud. Siis paari päeva pärast saime õige pakkumise, mis sobis ning soovisime need tooted ostukorvi saada, et järelmaksuga tasuda, kuid ka ostukorvi lingi andmisel oli üks toode välja jäänud. Õige lingi saime paaripäevase hilinemisega.

Kokku läks nädal, et Euronicsist tellimus teha ning pärast seda enam kirjadele ei vastatud, kui tundsin toodete kätte saamise vastu huvi. Kodulehel lubatud tarneaja nad ületasid ning asjad toodi euroaluse peal mulle värava juurde, mitte välisukse juurde. Kuna ma olin üksinda, siis lootsin, et äkki aitab kuller vähemalt pliidi garaaži tõsta, aga ta ei suutnud isegi euroalust garaažiukseni lükata.

Päris viimasele minutile jäi dušikabiin ja selle leidsin hea hinnaga Baumaxist. Esmalt oli arve tasumisel väike jama, mis leidis küll kiire lahenduse, aga ma olin juba tüdinud erinevate ettevõtetega kirjavahetuses olemisest. Kaup toodi väga kiiresti kohale, aga see erines pildil olnud tootest ja osad ei sobinud omavahel kokku, ei suuruste ega värvitoonide poolest.

Kuid meil ei olnud enam aega ega energiat seda olukorda lahendama hakata ning Härra mängis taas McGayverit, et dušikabiin kokku saada. Silmale see ilus vaadata ei ole, aga oma eesmärki täidab. Ettevõttele siiski oma pettumust väljendasin, millele nemad reageerisid professionaalselt ja kliendikeskselt ning päästsid sellega oma au.

Kui korterisaaga lõpuks läbi sai, siis lootsin, et uus aasta algab paremini, kuid aastavahetusel tabas mind järgmine üllatus. Ma nimelt ostsin sügisel 85 € eest lastele suure kastäite kasutatud Lego Duplo klotse ja plaanisin need jõulukuuse alla panna. Kuuse alla need ei jõudnud, sest teiste poolt oli neile nii palju kinke tulemas ja me ei tahtnud liiale minna, otsustasime need hoopis Kolmandale kolmandaks sünnipäevaks kinkida.

Aastavahetusel aga tahtsime lastele uut ja huvitavat tegevust, et täiskasvanud saaksid rohkem omaette olla ning andsime Duplod kätte. Sinnani seisis kast garaažis ja ma ei olnud klotse üldse uurinud. Kahjuks oli kastis Duplo klotse tugevalt alla poole ja osad analoogid isegi ei haakunud Legoga._MG_0940

Tundsin end petetuna ja loomulikult kirjutasin seda ka müüjale, aga tema isegi ei vabandanud. Kirjutas küll, et tal on kahju, et mina sedasi tunnen, sest tema ei ole soovinud mind petta ega ole seda ka teinud. Jah, tema ei PETNUD mind, see olid vaid minu TUNNE. Tema ju pakkus mulle lisapilte ja ma olen ise süüdi, et neid ei tahtnud ega uurinud, kas Lego Duplo klotsid on ikka Lego Duplo klotsid.

Detsembris sain veel korra kasutatud asja ostmisel vastu pükse. Soetasin Neljandale varakult Vikingi talvesaapad, mille sisetallamõõdu kohta kirjutas müüja, et see on 14 cm. Lapse jalas tundusid need aga liiga suured, mõõtsin ise sisetalla ära ja sain tulemuseks 15,5 cm. Pidin hakkama uuesti saapaid ostma, aga ajastus osutus nii halvaks, kuna päev hiljem unustasin kahe lapse Kuomad puupliidi küpsetusahju avatud uksele kuivama ning tegin tule alla, tulemus – mõlema paari üks jalanõu sulas kuumuse käes kokku. Järsku oli mul vaja 3 paari saapaid. Detsembris. Korteriremondi, sünnipäevade, pühade ja Härra palgata puhkuse keskel. Oi, ma olin enda peale pahane.

_MG_0654
Jõulud päris ära ei jäänud – kodune jõululaud küll jäi, aga lapsed kinkidest ilma ei jäänud. Verivorsti ja hapukapsast saime oma emmede juures. 😀

Selles kiires, segases, kulukas ja stressirohkes detsembris meil paraku jõulutunnet ei tekkinudki ja pühad möödusid märkamatult, kuid kui olla positiivne, siis katki ei ole tegelikult midagi. Härra on siiani kodus ja me oleme saanud perena nii palju aega koos veeta. Korteri saime aasta viimastel päevadel täitsa korda ja jäime lõpptulemusega väga rahule, uued elanikud samuti.

Kastitäie klotside hulgast avastasin Unico klotsid, mis on Lego omadest soodsamad, aga võrdväärse kvaliteediga ning lapsed on uute mänguasjade üle rõõmsad. Mittehaakuvad analoogid rõõmustavad teisi lapsi. Neljanda esimesed saapad jäävad järgmist talve ootama, kui tema jalg suurt kasvuspurti ei tee, ja poistele uusi saapaid ostes selgus, et vanad olidki neile juba piinlikult parajad ning mõlemad said numbrivõrra suuremad jalatsid. Lõpp hea, kõik hea ja selle postitusega jätan pettumusterohke aastalõpu seljataha.

6 thoughts on “Pere ja Kodu: Kui teised olid pühadelainel..

 1. Ikka jube hea on iga päev hommikukohvi kõrvale Kuut Sidrunit kaeda. Nii hästi kirjutad.. ja noh, üksjagu on ikka äratundmisrõõmu ka. Sest see korterisaaga ajab lihtsalt marunaerma ja mitte üldse kahjurõõmust, vaid ikka see äratundime, kuidas endal küll üks asi venis, teine oli valesti, kolmas keerutas, neljanda tellimuse oleks peaaegu tühistanud, sest venis kuuest nädalast kuudepikkuseks ootamiseks.. ja eks oli ka oma apsakaid – näiteks vannitoaplaatide nii täpne välja arvutamine, et loomuliku kaoga ei arvestanudki.. Ja muidugi läks üks katki.. ja siis tuli uus osta (ostsime veel varuga 5tk), täpselt samad koodid ja see üks plaat on siiani arusaajale silmale heledam kui teised..:D Ja see uus varu jäigi seisma. Rahaliselt oli samuti niigi kõik välja arvutatud, aga üht tuba tapeetisime 3! korda, sest ostsime odava ja kvaliteet oli olematu.. niiet säästmise asemel oleks hoopis võinud natuke kallima tapeediga ikka ühe korra tapeetida.., aga jõuluks sai siiski sisse kolitud. Neid erinevaid probleeme, mis oleksid võinud olemata olla, no neid ikka jagus. Õnneks on tagantjärele pigem naljakas meenutada.

  Laste jõulupilt on tõsiselt armas:)

  1. Oojaa, see loomulik kadu. Me kogesime seda nii korteris kui ka majas korduvalt tapeediga. Ei õppinud ka vigadest. 😀

   Samuti tapeetisime ühte tuba korduvalt ja põhjus oli odavas tapeedis. Me siiski pusisime selle odavaga nii kaua, kuni see seinas ilus jäi. Tapeeti kulus küll 3 korda rohkem, aga ma tahtsin just SEDA tapeeti. 🙂

   Me meenutame ka kõike tagantjärele huumoriga, aga tegelikult oleme remondi ajal küll tülitsenud ja närvitsenud ja mina olen nutnud, sest kõik on peesse läinud.

   Aga siiski juba käed sügelevad ja tahaks jälle remonti teha. 😀

 2. kuulge nüüd, odava ja tapeedi vahe ei ole seinapanemisel tunda. lihtsalt erinevatel tapeetidel on erinevad tehnikad. tapeeti valitakse ikka ilu, mitte hinna järgi, samuti valamut. segisti jms kraam valitakse aga kvaliteedi järgi 😉

  aga eks ma ole ka juba 18a järjepidevat remonti teinud, koos maja renoveerimise ja hiljem laste kasvamisega.

  1. Seda küll, et vahe on tehnikas, aga kallimat fliis- või vinüültapeeti ongi kergem seina panna, kui soodsamat pabertapeeti. Vähemalt minusugusel algajal – kui vinüültapeedi saan esimese korraga seina, siis pabertapeeti on mul kulunud 3x sama palju, sest esimesed kaks paigaldamist pole välja tulnud. 😀

   1. Meil ei olnud seinapaneku tehnikas üldse probleem – läbi paistsid hoopis. Nii paber- kui heledam vinüül (või oli see fliis?). Paber muidugi oli ilgem jändamine ka, aga siiski oli tehnikate eeltöö tehtud. Betooni mikroaugud paistsid läbi. Meie kogenematute remontijatena isegi oskasime seda karta ning pärisime enne kõikide ehituspoodide tapeediosakondade töötajatelt järele – kõik nagu ühest suust, et ei tohiks paista ja nii me siis usaldasime ja auku astusimegi, teadjamad ju siiski.. Ja kiskusime aga maha (ikka pool toatäit, nii palju kui panna jõudsime, sest “märjana ongi teistsugune, kui ära kuivab, pole midagi näha”..jajahh) ja hakkasime pahteldama-lihvima, kui pool tuba oli juba teistsuguse mustriga paksu (ja ikka suhteliselt kalli, raatsisime osta, kuna kulus ainult 2 rulli) fliistapeedi all, millest ei tulnud midagi läbi. Lõbusad ajad:D Aga targemad oleme nüüd ka!

    Ja Liivi, see on huvitav, et juba tahaks uuesti.. ma võin kõike muud teha, aga tapeeti küll tükk aega panna ei taha:D

    1. Meil paistis ka üks vinüültapeet läbi, aga meil läks õnneks ainult üks paan raisku, sest jäime kuivamist ootama, et lõpptulemust näha ja tõesti – kuivanud tapeet paistis läbi.

     No eks mulle meeldib rohkem see tapeedi ja muude asjade valimise osa, rohkem sellepärast igatsen remondi tegemist. Praegu teeksin palju asju teisiti ja nii ma siis vahepeal ikka unistan sellest, mida teisiti teeksin. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *