Pikim mütsipostitus eales!

Ma ei tea, kas ma peaksin alustama sellest, et see on vist reklaampostitus? Kuigi teen omajagu kõrvalist juttu ka, siis ilmselt on. Ma ainult ei tea, kas see on nüüd kinnimakstud reklaampostitus või mitte, sest initsiatiiv oli minupoolne ja päris tasuta ei saanud ma midagi. Seda tean küll, et minu arvamus ei ole erapooletu, sest ma olen igati BREDENI poolt ehk kogu tekst on aus ja põhineb omadel kogemustel.

Kogemused said alguse siis, kui Breden oli veel Bluebird ja ma igatsesin lastele erivärvides tähtedega mütse ja t-särke, mida ma osta ei raatsinud. Mitu korda käisin ja lisasin soovitud särgid ja mütsid ostukorvi, aga ära neid ei ostnud ning kui lõpuks soodushinnad tulid, siis polnud enam värvi-ega suurusevalikut, tüüpiline. Valisin siis välja ainult mütsid, poistele ühesugused tähtedega mütsid ning preilile ühe südametega ja ühe hobustega. Viimase puhul mõtlesin küll, et kuhu ma lapsele sellise mustri pähe panen (ma olen üks nendest inimestest, kes ei armasta väga mustreid, veel vähem erinevaid mustreid pealaest jalatallani), aga juhtus nii, et sellest mütsist sai see kõige lemmikum, mis on sobinud pea kõigega ja igale poole ja seda juba 2 aastat järjest!

IMG_1892

Kõik mütsid on olnud kasutuses 2 aastat ja on veel edasi, sest kasutusaeg on neil hirmus pikk. Ma olen isegi hädaolukorras antud valikust ühe või teise mütsi pähe tõmmanud (venivad väga hästi ja võtavad pärast pesu endise kuju tagasi), seega lapsed ei kasva nendest nii pea välja. Ka lähevad need kergelt puhtaks ja kui ei lähe kergelt, siis aja jooksul on pärast korduvat pesu ka väga rasked plekid välja tulnud. Raske all pean silmas näiteks mootoriõli ja see plekk oli suur, aga alles pole sellest enam midagi, kuigi pärast esimest pesu tundus, et müts on rikutud. Teisi nii häid mütse meie lastel olnud ei ole ja kui võtta arvesse, et oranžid ja roheline müts maksid 5 eurot tükk ja hobusemustriga 7 eurot, siis teisi nii hea hinna ja kvaliteedi suhtega diile ka mitte.

Too hobustega müts on ainus nii öelda lotu, teised on tegelikult üleskeeratava servaga, aga lapsed kannavad kõiki lotudena. Samas päris alguses panin mõnikord hobustega lotu preilile üleskeeratud servaga pähe, nii et mõlemad variandid on kasutatavad nii ja naa.

_MG_6730

Kas pole armas harmoonia täpiliste hobuste ja täpilise pluusi vahel? Üks asi on pildil siiski valesti – see lutt! Mitte, et lutt ise vale oleks, oh ei, ma oleksin olnud maailma õnnelikum ema, kui Neljas oleks lutilaps olnud, aga tema ei võtnud seda omaks, kuigi surusin lutti terve aasta peale. See on lihtsalt hästi ajastatud pilt, kus ta korra sügas oma igemeid selle jullaga, mille otstarbest on ta alles nüüd aru saanud. Nüüd on juba hilja!

Breden 7

Esimesel pildil polnud Neljas veel kõndimagi hakanud, oma mütsid sai ta üldse enne aastaseks saamist ja nüüd peagi kolmesena kannab neid ikka veel. Lahe on vaadata, kuidas laps on kasvanud pisikeseks preiliks, aga müts on jäänud samaks.

DSC_0057

IMG_6727

IMG_0913

IMG_0951

IMG_0712

Breden 6

Vaadake ise, kui pika kasutuseaga need mütsid on – roheline müts on preilil kasutuses olnud 2 aastat ja sobib endiselt nii tema pea 50sentimeetrisele ümbermõõdule kui ka Kolmanda 56sentimeetrisele, viimast küll hädaolukorras, antud juhul jäi poisi enda müts koju ja mul oli juhuslikult kotipõhjas Neljanda teine müts. Kusjuures Kolmandal ongi lastest kõige suurem pea, oli juba sündides, nii et ma ei imesta, miks tema väljumine kõige valusam oli. Kui teiste peade ümbermõõdud olid kuni 35 cm, siis Kolmanda oma oli 38,5 cm ja kasvas sellise tempoga edasi ka, et vahepeal ületas kasvukõvera ülemise piiri, mille peale vaatas perearst lapsele otsa ja ütles, et pole teine ju vesipea. Ei ole jah, hoopis väga taibukas on, nii et ilmselgelt on tal selles suures peas ka suur aju!

_MG_3854

Mida ma kirjutasin alguses erinevatest mustritest pealaest jalatallani? Olgu, mõnikord, kui pesumasin ja pesukorv ajavad samal ajal üle ääre, söön ma oma sõnu ja riietan lapsi olemasolevatest puhastest riietest väikesteks mustlasteks ja siis teen veel pilti ka, sest kõik kukkus ikkagi harmooniliselt välja. Seda endiselt läbi minu silmade, mille miinus on kaheksa ringis, kui teemaks on mood.

_MG_4074

_MG_4266

IMG_5641

IMG_8743

Need mütsid on rahvarohketes kohtades väga praktilised, sest sedasi on palju kergem lastel silma peal hoida või last silmata, kui olen ta hetkeks vaateväljalt kaotanud. Siiani pole veel kordagi juhtunud, et oleksin silmanud võõrast last samasuguse mütsiga. Samuti on see praktilisus ilmutanud end lasteaias, kui olen lastele järele läinud ja kõik on oma rühmadega õues olnud – olen oma lapsed juba kaugelt ära tundnud. Kui nad on silmatorkamatute mütsidega lasteaias käinud, siis mõnikord peab ikka korralikult silmi pingutama, et aru saada, kas ühe või teise poisi rühm ka õues on.

Breden 5

DSC_0144

Hallikirju jope on rännanud piltidel Teise seljast Kolmanda selga ja tänaseks teeb juba üldse uut ajalugu mu õe juures, samuti on ajalugu ka mööda antud teed lasteaeda jalutamine, aga mütsid on endiselt olevik.

_MG_0651

IMG_8678

IMG_8700

Need ei ole tegelikult suvemütsid, samuti pole need talvemütsid, aga olen neid lastele pähe pannud igal aastaajal, talvel siiski ainult autosõitude ja poeskäikude ajaks. Nüüd on neil olemas ka suvemütsid, aga nendest teen veel eraldi postituse, sest see siin on juba niigi pikaks veninud ja venib veel pikemaks, sest näitasin praegu kaks aastat vanu mütse, aga vahepeal on aeg edasi läinud ja tootevalikus sellised enam ei ole, nii et tutvustan veidi uut tootevalikut ka ja seda taas enda maitse järgi. (Appi, kui pikk lause.)

Bredeni praegune mütsivalik on SELLINE (5 euro eest küll enam mütsi ei saa, aga hinnad on õiglased, sest kvaliteet on tõesti väga hea), aga mütsid pole ainsad asjad, mida nad müüvad, nii et ma ei keskendu hetkel ainult peakatetele.

 

Breden 2

PEAPAELADE VALIKUST meeldivad mulle tegelikult kõik, sest preilil ei ole kunagi peapaela olnud, aga varsti saab. Kõik asjad valisingi tegelikult selle järgi välja, mida oma lapsele tahaksin ja kuigi mulle tuukrimütsid väga ei sümpatiseeri, siis Breden on oma MÜTS-SALLIDEGA tuukrimütsidele hoopis uue välimuse andnud ja sellised ma oma lastele ostaksin küll. Kuna lastel on praegu teemaks pättide mängimine (tõmbavad mütsi silmini, salli ninale ja panevad kindad kätte), siis nendele sellised mütsid kindlasti väga meeldiks ja pätimängud saaksid uue hoo sisse.

Breden 3

Lihtsalt fantaseerin, et kui Neljandal oleks väike õde… Või kui mul oleksid kaksikud poisid:

Breden4

Tegelikult ei fantaseeri siin midagi, lihtsalt mulle see roosatäpiline valik meeldib ja täna jäid kuidagi põhiliselt tüdrukute asjad silma, kuigi Bredeni tootevalikus on palju ka sellised asju, mida ostaksin hea meelega oma poistele, kui mul ei hakkaks rahast kahju. Siinkohal mängib rolli laste arv. Kui meil oleks ainult üks laps, siis ei oleks üldse kahju teda üleni Bredenisse ja teistesse kvaliteetsetesse brändidesse riietada, aga neljaga ei mängi enam välja. Võib-olla näiteks 80 eurot nelja müts-salli eest ei tundugi väga palju, aga kui arvestada seda, et vaja on ka kevadkomplekte või kombesid ja kummikuid ja saapaid ja pükse, mille põlved on alati augulised, siis võiks öelda, et tegelikult vanad Bluebirdi-Bredeni mütsid ja Jonathani puuvillased kaelussallid käravad endiselt ja otsest vajadust uute kevad-sügismütside järele ei ole, mis on ka tõsi.

Küll oleksin valmis käima välja 43 eurot ja 92 senti, mis on ühtlasi peaaegu kõige kallima Bredeni toote hind (värvikirevamad kombed on veidi kallimad), kui teemaks on katsikud. Samas ma oma beebile ei oleks raatsinud sellise raha eest kombekat osta, isegi mitte Reima talvekombekat. Saa siis iseendast aru!

Breden1

BREDENI KOMBEKAD 

Bredeni tooted kannavad ökomärgistust, nii et katsikukingitusteks sobivad need väga hästi, materjalid on beebisõbralikud, õmblused kvaliteetsed (pole Hiinas lapsorjade poolt kokku õmmeldud) ja kingituse saab saata otse veebipoest kas roosa või sinise paelaga kinkepakendiga. Kui meil kunagi tuleb Viies (nii ta nimi siin olema hakkaks), siis minu puhul on pakike Bredenist või nende kinkekaart kindla peale minek. Sama kehtib tegelikult laste sünnipäevade puhul, sest mänguasju on neil ülearu, aga Bredeni riideid on liiga vähe.

Kui paljudel teist on kogemusi Bredeniga? Ilmselt paljudel, sest Bredenil on FACEBOOKIS omajagu sõpru, kellest 37 on meil ühised. Kui kogemused puuduvad, siis järgmine kord mütsi ostes visake pilk ka BREDENI E-POODI või astuge sisse Rademari, kus saate tooteid oma käega katsuda ja sobiva leidmisel katsetage ära, suure tõenäosega jääte sama rahule kui mina ja neli väikest Sidrunit!

IMG_20160615_185051

14 thoughts on “Pikim mütsipostitus eales!

 1. Nii ilusad mütsid ja peapaelad! Käisin ja imetlesin just. Üsna mitu passiksid Leenule imeilusasti. Ellale ka, aga tal ilmselt oleksid asja suhtes vastakad tunded 😀 Ühesõnaga aitäh jagamast!

 2. Mina olen ka üdini Bredeni fänn, lapsel on mõned Bluebirdi logoga asjad ka veel kasutusel. Kuna mul on vaid üks laps siis olen raatsinud riideid ka osta. Kui laps oli päris titt siis alustuseks ostsin mütsi, salli ja beebikindad. Ja armusin toodetesse. Esiteks meeldivad mulle ilusad puhtad värvid ja selged mustrid, teiseks mõnus nahasõbralik materjal ning kolmandaks kvaliteet. Ka ohtralt pestes ei lähe need asjad värvist ära ega topiliseks. Ja minu jaoks on argument ka see, et saan toetada Läänemaa väiketootjat.
  Nüüdseks on meil Bredeni valikust pidevalt käigus nii mütsid, sallid, pluus, kottpüksid suveks, dressipüksid… Ja päris mitu asja on veel plaanis soetada. Julgen ka soovitada.

  1. Kõikide kiidusõnadega täiesti nõus. Mu kraakadel on ju tegelikult heledad mütsid, nii et igasugused plekid (poriste kätega sätivad mütsi vms) paistavad silma, seega mütsid käivad sageli pesus, aga ei ole nad topilised ega väga luitunud. Natukese on värvid tuhmunud küll, aga seda ei erista, kui pole kõrval tutikaid mütse, nii et ikka väga hästi on värvid kestnud. 🙂

 3. Ma ka Bredeni fänn, või õigemini 2 a tagasi kui ostsin esimese mütsi ja salli, siis oli veel Bluebird. Kandis ka mitu hooaega neid. Ja muidugi see, et pesus peavad vastu. Vahepeal juba uus komplekt ostetud ja terve kevade kandis, sügisel uue hooga. Ühed püksid on meil , üsna krõbe hind aga kvaliteet veidi kehvem kui teistel toodetel. Samas laps küsib neid tihti, pidavat lemmikud olema. Sellegipoolest tahaksin dressipluuse proovida, seekord olid meie nr kõik müüdud juba.
  Tellisin nüüd soodukaga selle õhukese suvemütsi, ka imeline- parajalt õhuke aga kõrvad kaetud. soovitan ?Oleks mul tüdruk, ostaks ka peapaelu kokku, nii ilusad ?

 4. Mm, see müts-sall tundub väga põnev. Mulle tuukrimütsid välimuselt just ülearu ei meeldi, aga no mis sa hing teed, kui lapsed on süüdimatud ja kipuvad külma ilmaga poolalasti õue minema… Sihuke tüüpiline reaktsioon, et “aga ma ju lihtsalt unustasin salli kaela panna”.

  Mulle hullult meeldivad värvid ja mustrid, aga ma kipun neid liigaktiivselt kokku ostma, midagi peab ju olema ka ühevärvilist, millega sobitada… Laste õueriided tulevad meil 99% teiselt ringilt, st värvide ja mustrite osas pole mul seal mingit ütlemist. Mu meelest on kõige praktilisem kirju jope (ja enamasti sellised ka satuvad), mis tähendab, et müts võiks olla pigem ühevärviline… Aga hetkel polnud Bredeni valikus mitte ühtki peale halli, mida ma ausalt väldin riietuses igal võimalusel… Noh, ok, õuepükste värvina on praktiline, seda tunnistan 🙂

  Kuna me sõidame hästi palju rattaga, siis kahekordne trikotaažist müts on meil pidevalt kasutusel, mahub kenasti kiivri alla. Võiks ju loota, et äkki sügiseks on neil seal rohkem ühevärvilisi valikuid, siis ostaks lastele hea meelega ka…

  1. Mul jah see “eelis”, et mujalt on väga vähe asju tulemas, kõik tuleb ise osta ja siis ostangi sellised vähe neutraalsemad. Ühevärvilisi leiab küll harva, aga üleni pingviine täis roosahallirohelisepunasesinise kirjud asjad jätan kohe kõrvale. 🙂

   Kuna Bredeni looja satub ka kindlasti siia lugema, siis usun, et see soov saab märgatud ja ehk ka täidetud. 🙂

 5. Ma olen ka Bredeniga rahul. Kallis küll aga samas kui mitu last plaanis siis tasub ära. Meil retuuspüksid, sallid, mütsid. Kõigega ülirahul ja nii ilusad näevad välja!

 6. Need retuuspüksid on minu meelest lasteaialapsel asendamatu valik. Eriti talvel. Muud püksid kipuvad kombeka või talvepükste all kehvasti jääma aga need püsivad kenasti jalas. Esimene paar kunagi oli meeldiv üllatus, nüüd juba mitmes number ostetud ja need on lapse lemmik lasteaiapüksid.

 7. Tekib tahtmine oma ühekuusele beebitüdrukulegi mõned asjad juba sealt valmis tellida 😀
  Aga ma tahtsin hoopis öelda, et kas su kommentaari ees olev pilt on uus? Igastahes ilus ja soe! 🙂

  1. Jep, uuendasin oma avatari, vanal olin liiga lühikeste juustega. 🙂 Aitäh!

   Ühekuusele seal vist midagi parajat ei ole, nii et saabki ainult asju ette tellida. Oleneb muidugi ka ühekuusest, minu omad on selles vanuses olnud kuni 52-57 cm pikad, mõni sünnib juba pikemana. 😀

  1. Ma neid suurusi enam ei mäleta, mis 2 aastat tagasi võtsin, aga nüüd võtsin pesamunale 47/50 (väga võimalik, et vanad mütsid samas suuruses) ja poistele 51/54 ja 55/58 ning mõlemad suurused sobivad kõigile, vahetatavad siin kogu aeg mütse. Poiste peaümbermõõdud on 53,5-56. Ilmselt on kõik poiste vanad mütsid 51/54 suuruses ja neid olen ma ise ka kandnud, kuigi peaümbermõõt on 58 cm, venivad lihtsalt nii hästi ja samas võtavad vana kuju tagasi. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *