Piknik Miki, Minni ja Hesburgeriga

Jätkan endiselt Neljanda sünnipäevaga.

Preili vist ei saanudki terve päeva jooksul pihta, et tal on sünnipäev, või ta üldse ei hooma, mis imeloom see sünnipäev on. Poisid siiski said aru, et preili saab täna kingituse ja midagi ikka teeme teisiti, kui tavaliselt – vähemalt nemad oskasid elevust õhus hoida.

Kui me võtsime suuna linna poole, siis pesamuna elevus oli üsna … eeeh … olematu._MG_9331Linnas ostsime kotitäie Hesburgeri eineid, et korraldada mere ääres üks pidulik piknik – ikkagi vähekese teistmoodi. Vähemalt see osa, et ostsime lastele esimest korda Fantat ja seda ka seetõttu, et me ei tahtnud nende 400 ml jookide asemel valida väiksemaid kõrremahlasid ja siis endale eraldi juua osta. Läksime seda teed, et jagasime neli Fantat kuue peale ära. Jep, me endale eineid ei ostnud, liiga kallis, me ostsime ainult burksid, mitte et see oleks märkimisväärselt odavam lõbu olnud – 4 juustueinet ja 2 topeltburgerit läksid maksma 22.80 eurot. Võrreldes päriselt väljas söömisega (Soomes) on see siiski soodne._MG_9347Me tegelikult sõimegi väljas, päris väljas, sipelgatest ja merekohinast ümbritsetuna._MG_9375Neljas sai kingituseks Duplo Miki ja Minni, kuigi tema jaoks on need vist suvalised hiired. Minu jaoks nostalgilised tegelased ja ma vist rohkem enda vaimustuse pärast just sellise Duplo komplekti valisingi. Ka sobib see “Birthday parade” komplekt ideaalselt sünnipäevakingituseks.Kõik neli jäid igatahes kingitusega rahule – preili kiindus Minnisse ja poisid ehitasid tolle küünla abiga juba erinevaid “tulerelva” versioone, millest osad meenutasid pigem akutrelli. Viimast tehti siis alles kodus, mere ääres käisid Miki, Minni ja nende rong niisama ujumas._MG_9479 _MG_9496_MG_9425_MG_9410_MG_9442_MG_9537Viimase pildiga saigi pidu otsa, sest järgmisel hetkel tõusis Kolmas püsti ja libises külili vette. Kuna ta on veidi tõbine, siis me ei jäänud märja lapsega jahedama mereõhu kätte, vaid korjasime asjad kokku ja hakkasime kodu poole tagasi sõitma. Käisime veel poest läbi, et osta midagigi, mis asendaks uhket sünnipäevatorti, et sünnipäevalaps saaks Duplo küünla asemel päris küünalt ka puhuda. output_Ja9n6KMe laulsime talle sünnipäevalaulu ja soovisime õnne, kuid ta ikka ei tabanud märki ja hüüdis meile vastu: “Palju õnne! Palju õnne!” 😀

Ma kõlan nüüd jälle katkise plaadimängijana, aga ma endiselt mõtlen sellele, kui vähe jäi puudu sellest, et teda ei oleks – kui vähe jäi puudu, et ta poleks üldse tekkinud; kui vähe jäi puudu, et ma oleksin aborti teinud; kui vähe jäi puudu, et ma oleksin ta kaotanud 23. rasedusnädalal, kui trepist alla kukkusin. Ma ei saa sinna midagi parata, et see kõik minu jaoks endiselt veel värske ja hämmastav tundub; et see tekitab minus samal ajal kurbust ja rõõmu; et ma tunnen kõigele mõeldes heldimust ja tänulikkust. Ma olen kindel, et ta on tulnud meie juurde põhjusega, meid õpetama. Ta ongi meid juba õpetanud ja kindlasti õpetab veel.

Ta näitab meile iga päev loovkaarte ja kutsub meid pehme keelega voodisse istuma: “Tule, ma õpetan sind.” Siin majas käivad asjad sedapidi – ootan huviga, mida ta meile oma kolmandal eluaastal õpetab.

9 thoughts on “Piknik Miki, Minni ja Hesburgeriga

 1. Teil on väga tore perekond. Eriti sümpaatne, et üritate traditsioonidest kinni pidada. Kas teil on veel traditsioone peale sünnipäevade? Ilmselt jaanid, jõulud, tutvumise aastapäev? Loeksin hea meelega postitust selle kohta.

  1. Ega meil tegelikult suurt sünnipäevatraditsiooni pole, pigem tuleb kõik möödaminnes, suuri ettevalmistusi ei tee. 🙂

   Teised tähtpäevad on üsna samasse auku, et tihtipeale mõtleme näiteks alles õigel päeval, et mis me siis täna teeme ka. 😀

 2. Armas sünnipäev..ja legod on ikka geniaalne kingitus igas vanuses inimesele, mikid ja minnid on eriti vahvad:) Palju õnne lapse sünnipäeva puhul!

  1. Jep, legod on alati kindla peale minek, ainus oht on kinkida midagi, mis juba olemas on. 😀

   Isegi mu isa on saanud 50-aastaselt pisikese legokomplekti kingituseks. 😀

 3. Nii armas gif! 🙂
  Minu kolmas sai äsja kolmeseks ja ega ta ka veel päris täpselt ikka aru ei saanud, et temal just on sünnipäev ja mida see täpselt tähendab 😀
  Tunded olid mul sarnased, jäin teda ootama väga valel ajal ja ootamatult.. mõtlesin ka abordist.. raseduse ajal läbisin palju raskeid aegu, peresuhetes ja majanduslikult.. ometi oli tema ootus minu jaoks kuidagi teraapiline.
  Tema sündimine kodus ja tema väga teistsugune iseloom ja olemus on meile palju õpetanud, enam ei kujutaks seda elu sees ette, et teda poleks.. kui palju oleks mul kogemata ja nägemata jäänud..
  Oh 😀
  Igaljuhul palju palju õnne ja uusi seiklusi teile! 😉

  1. Just, pärast esimese ehmatuse möödumist on ka minu jaoks planeerimata rasedused teraapiliselt mõjunud. Vaatamata mustmiljonile murele olin siiski rõõsa ja rõõmus rase. 🙂

 4. Soomes väljas söömise kohta tegin täna avastuse, et Soome sõites on laeval toit nii kallis… paar nädalat Soomes ja tagasi Eestisse sõites ei tundu laevas hinnad üldse hirmsad 😀 Nii vähe ongi vaja, et taustsüsteem muutuks.

  1. Nõus, aga oleneb muidugi, mida sa laeva toidu all mõtled. Kui rootsi lauda, mille eest tuleb a`la 22 € nägu maksta, siis see on minu jaoks hirmus kallis nii minnes kui tulles. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *