“Radari” Marii vs “Laseri” Marii

Viimane “Laser” tõi kaasa erinevaid intrigeerivaid pealkirju ajakirjanduses ja arvamusavaldusi blogides – Paljas Porgand ju ikkagi rasestas naisi – mistõttu tekkis ka minus uudishimu ja vaatasin saate järele. Kahjuks pidin pettuma. Mitte Paljas Porgandis ega Daysy monitoris, vaid Marii Karellis.

Ma olin “Radari” vaataja, mitte küll regulaarne, aga umbes ühe hooaja jagu osasid nägin ära ja mulle väga meeldis Marii Karell, kes oli minu silmis tasakaalukalt terav ja tõsiseltvõetav saatejuht. See Marii Karell, keda ma viimases “Laseris” Palja Porgandi loos nägin, ei olnud vana hea “Radari” saatejuht. Ma isegi ei tea, kes ta oli, aga see mõjus ärritavalt, kuidas ta Paljale Porgandile helistas ja teda valega kaamera ette üritas meelitada ning Daysy maaletoojal rääkida ei lasknud. Ma imestan, kuidas viimane üldse nii rahulikuks suutis jääda, kui tema vastas oli hüsteeriline ja ründav saatejuht. Ma ütleksin intervjueerija, aga see ei olnud intervjuu, see oli rohkem pealelendav süüdistamine, kus vastulauseteks võimalust ei antud või need üleolevalt välja naerdi.

Halva mulje jättis ka see, kuidas näidati mingist konverentsist või Daysy esitlusest seda osa, kus keskenduti sünteetilise östrogeeni poolt tekitatud keskkonnakahjudele ja näidati omavahel paarituvaid konnavendi ning Marii Karell ütles selle peale irooniliselt, et sellisest kastastroofist päästab ilmselgelt ainult Daysy monitor, jättes mulje, et eelnev jutt oli mingi järjekordne umbluu. Ometi on teada, et keskkonda jõudnud sünteetilised hormoonid pärsivad mereelukate paljunemisvõimet ja muudavad nende sugu. Mitte ainult, väidetavalt on joogivette jõudnud naissuguhormoonid mõjutanud ka Londoni meeste viljakust. Selle kohta ma küll kinnitavaid uuringutulemusi ei leidnud, sest uuritud on rohkem hormoonide sisaldust joogivees, mitte selle mõju meestele, aga oletatavalt on see mõju olemas.

Kokkuvõttes ei tekitanud teema ise minus mingeid emotsioone, küll aga saatejuht, keda ma ei tundnud enam ära. Need emotsioonid olid siiski vaid hetkelised, panin teleri kinni ja teema oli minu jaoks ununenud, kuni vaatasin täna viimasel tunnil ära Palja Porgandi Instagrami laivi. Enam see nähtav ei ole, aga selles selgus, et too saates olnud “teismeline” ei olnudki verinoor, rumal ega isegi mitte Palja Porgandi poolt rasestatud. Tema oli saatesse kutsutud hoopis Daysy esindaja poolt oma positiivset kogemust jagama, et oleks keegi veel nii-öelda viljakusmonitori leeris. Too 24aastane abielunaine oli rääkinud, kuidas tema on pikalt kasutanud Daysy viljakusmonitori ega ole rasedaks jäänud, aga kui see peaks juhtuma, siis see juhtub ning ta on emarolliks valmis.

Mina nägin “Laseris” vaid pealtnäha väga noort tüdrukut, kelle lühikesed kommentaarid jäid nii poolikuks, et ma ei saanudki aru, kas ta jäi Palja Porgandi kaudu ostetud Daysyle toetudes rasedaks ja tegi aborti või oli ta suhtumisega, et kui jääbki rasedaks, siis jääb ja teeb aborti. Igatahes ei jäänud temast saate põhjal muljet kui mõistlikust täiskasvanud naisest, kellel on Daysy viljakusmonitoriga ainult hea kogemus. Mulje jäi hoopis vastupidine, mistõttu peab ta nüüd alla neelama inetud kommentaarid ja selgitama inimestele enda ümber, et ta pole aborti teinud ega ole hetkel ka rase. Kui ma ei eksi, siis isegi kuskil artikli juures oli kuvatõmmis saatest, millel tekst “lapseootel teismeline” vms ning mulle jäi sel hetkel mulje, et see käib saates osalenud tüdruku kohta. Nüüd ma tean, et ta polegi enam nii väga tüdruk, veel vähem rumal, aga paljud seda ei tea, nii et “Laser” võlgneb talle avaliku vabanduse oma ebaeetilise käitumise pärast.

Üritades anda “Laserile” intervjuud, mida ei saa hiljem ümber pöörata.

Naljakas on see, kuidas Marii Karell keeldus kord Katrin Lusti kõrval koolinoortele esinemast, sest Lust olla oma töös ebaeetiline… “Kuuuurija” on ehk tõesti vähe kollasem, aga siiski nii palju aus, et kellegi juttu seal vastupidiseks ei monteerida ning kodulehel avaldatakse ka täispikad intervjuud või vastulaused.

Igatahes, ma olin möödunud aastal veidi üllatunud, kui tuli uudis, et Marii Karell lahkub “Radarist” erimeelsuste tõttu tuleviku osas, sest ka minu jaoks oli ta tugev tegija, aga nüüd ma kujutan ette, millised need erimeelsused olid. Kui “Laserit” juhtiv Marii Karell on see õige Marii Karell, siis ilmselget “Radari” formaat piiras teda ja “Laseris” on tal nüüd võimalik oma sisemine Katrin Lust* välja lasta…

*Ma ei alaväärista Katrin Lusti, pigem leian, et Marii Karell on Lustile ebaõiglaselt ülevalt alla vaadanud, nagu on seda ka mitmed teised teinud, aga see on juba teine teema.

9 thoughts on ““Radari” Marii vs “Laseri” Marii

 1. Vaatasin ka, tõesti väga piinlikult halvasti oli see kõik tehtud. Kusjuures mulle jäi samuti sealt mulje, et see noor naine on mingi pooletoobine teismeline yolo-tüüp, kes daysiga rasedaks jäänud… Nii et ma tema asemel küll esitaks mingi kaebuse sellele saatele oma maine kahjustamise eest.

  1. Ma ilmselt ka kaebaks kuskile Pressinõukogusse või mujale…

   Loodan, et kõik Laseri saated sellised ei ole, sest Marii Karell on muidu igati professionaalne saatejuht, aga Daysy loo puhul tundus küll asi isiklik olevat…

   1. Kaebasimegi Pressinõukokku ja “noor ja loll” naine andis ka oma tunnistuse juhtunu kohta sinna. Pressinõukogu otsus: Laseri saade rikkus ajakirjanduseetikakoodeksit. Kuskil seda aga ei kajastata….

 2. Kuidagi väga kahepalgeline. Sõitke auto asemel rattaga, ärge raisake toitu, ärge tarbige palmiõli aga samas kallid naised, pistke peoga hormoone näost sisse, mitte ärge õppige oma keha tundma! Halleluuja ravimitöösturid!!!

 3. Kuuuurija pole põrmugi parem ja monteerib intervjuusid täpselt samamoodi selliseks, nagu neile kasulik. Isiklik kogemus olema ja üsna hiljutine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *