Sest Silver avas kogemata Ruthi kirja…

Minul ja Silveril on asjad läinud kuidagi nii, et me mitte ainult ei tea teineteise paroole, vaid meie peamised meiliaadressid on omavahel ühendatud ehk tema näeb enda nimega sisse logides ka minu postkasti ja vastupidi. Kuna me oleme nagunii juba kui üks inimene, siis ei olnud minu jaoks probleem tema uut telefoni seadistades logida sisse enda Google kontoga, sest tema omaga see ei õnnestunud. Sellest on aasta möödas ja siiani on see nii jäänud, mis tähendab, et Silver saab teavitusi minule saabunud kirjade kohta. Mul on sellest suva. Temal ka ja reeglina ta minu kirju ei ava, aga eelmisel kuul see juhtus – mingi kõrgem võim pani teda saabunud teadet automaatselt avama ja see tõi endaga kaasa selle postituse siin.

Kusjuures kirja ta ei lugenud, lihtsalt ütles mulle kõne ajal, et Ruth saatis mulle mingi koostööpakkumise ja ta kogemata avas selle. Läksin siis vaatama, mida Ruth mulle pakub ja hakkasin naerma, sest tema ei pakkunud midagi, hoopis Kirsten pakkus Ruth Terrasse kodulõhnastajaid. Lasin kirja kiirelt silmadega üle ja pobisesin mõned kohad ette: “Ruth Terras bränd sündis…100% looduslik tooraine…on loodud eestlastele arvestades nende lõhnaeelistusi…mulle väga meeldiks, kui testiksid Ruth Ter…” Silver katkestas mind poole sõna pealt ja peaaegu karjatas: “Jah! Ütle jah!!!” Neelasin sõnulõpu alla ja mõtlesin, et kust see nüüd tuli. “Me kodu vist ikka väga haiseb sinu jaoks”, muigasin tema reaktiooni peale. Nali naljaks, aga tuli välja, et haiseski…

Iga kord, kui Silver Soomest tuli, siis ta mainis, et korteris haiseb nagu loomaaias, aga ma mõtlesin, et ta veidi liialdab, sest ma ei tundnud midagi. Mitte et ma kunagi poleks tundnud, aga ebameeldiva lõhna peale olen näriliste puurid korda teinud, kasside vetsu puhastanud, koera pesnud ja asi on kontrolli all tundunud. Silveri jaoks aga oli asi kontrolli all alles siis, kui lõhnaküünal oli mitu tundi põlenud. Õnneks piisas lõhnaküünlast, kuigi mõnikord vaatas ta poes igatsevalt ka “õhuvärskendajaid”. Teate küll, need on need aerosoolid, mis õhku kuidagi ei värskenda, aga ajavad iiveldama ja panevad pea valutama. Vähemalt minuga on nii ja seetõttu pole meie kodus kunstlikult lõhnavat kodukeemiat, vaid ainult lõhnatu või looduslikult lõhnav ökokraam.

Ettevuristatud üksikutest lausejuppidest sai Silver aru, et Ruth Terrase kodulõhnastajad võiksid mulle sobida ja temale sobib kõik, mis lõhnab loomadest üle, nii et ta pani selle koostöö minu jaoks lukku. Või mina panin selle tema jaoks lukku. Vahet ei ole, sest me mõlemad tahtsime Ruth Terrast oma koju. Mina juba seetõttu, et minu eeterlikest õlidest valmistatud kodulõhnastajad on ainult pulkade läheduses tuntavad olnud ja ma tahtsin puhtast uudishimust teada, kui hästi kellelgi teisel on sama asi õnnestunud.

Enne, kui jagan muljeid koos eluliste tootepiltidega, tutvustan lühidalt kirja saatnud Ruthi:

 • Ruth Terras on kodumaine ruumilõhnastajate bränd, kelle tooted on 100% looduslikud ja läbi eeterlike õlide toime ka toetava mõjuga.
 • Valikus on 5 kodulõhnastajat, 3 autolõhnastajat, 5 eeterlike õlide segu ja 20 puhast eeterlikku õli. Kinkekomplektide seest leiab veel karurasvaseebi ja hõbedast kõrvarõngad valge Shell pärliga.
 • Kodulõhnastajad lõhnavad kuni 52 nädalat – oleneb pulkade arvust ja nende pööramise sagedusest.
 • Iga kodulõhnastaja ostu pealt annetatakse 1 € MTÜ-le Heategevus Eestis.

Ma ütlesin, et teen lühidalt ja nelja punktiga saingi kõik olulisema öeldud.

Niisiis, minnes nüüd konkreetselt kodulõhnastajate juurde, siis mulle avanes õnn katetada ära kõik viis “kellaaega” ja nendest piisab, et peita ära seitsme looma lõhn. Jeerum, ma ei olnudki enne meie loomi kokku lugenud, pidin sõrmede peal kontrollima, kas neid on tõesti nii palju…

Ruth Terras 7.19 PM Pure and Cozy + rotid

Musti, Täpike ja Piiksu elavad esikus, nii et nemad tervitavad kõiki oma lõhnaga, hehee.

Kuna meil on esik, köök ja elutuba omavahel avatud, tuleb ruumi suuruseks ligi 40 m2, ent 7.19 PM jaoks pole see probleem, lõhn levib igasse nurka, isegi trepikotta, kuigi mul pole kõik kuus pulka kasutuses. Ma ise seda enam nii kaugele ei taju, kuid riiulist möödudes tuleb jõulutunne peale küll, sest minu jaoks just sedasi see lõhnab. Nüüd lugesin, et selles on vürtsikas kaneel, apelsin ja rosmariin, seega pole vist ime, et mulle see veidi jõulune tundub. Või siis päris jõulune, sest suvel ma seda lõhnastajat riiulile ei paneks, kuid järgmise aasta detsembris võiks kodu süda olla taas täitunud 7.19 PM hubase hõnguga.

Kui Silver nüüd Soomest tuli, siis just see lõhn võttis ta juba trepikojas vastu ning tuppa astudes ütles ta esimest korda, et kodus on nii hea lõhn, ei mingit roti- ega kassihaisu. Mõne aja pärast küll küsis, kas aroom veidi liiga tugev ei ole, aga samas tõdes, et vastu see ei hakka. Tänaseks on temagi nina harjunud ja lõhna tajub ta ainult riiuli lähedal.

Ruth Terras 7.19 PM Pure and Cozy

PS! 7.19 PM Pure and Cozy kodulõhnataja aitab keskenduda ning õpitul kergemini talletuda, sobides
suurepäraselt (kodu)kontorisse ning klassidesse õppimist toetama. Saadaval ka autolõhnastajana.

Koostises on kaneeli, apelsini ja rosmariini eeterlik õli.

Ruth Terras 6.07 AM Pure and Serene + kassituba

Ruubi ja Robin, kelle wc on panipaigas, kust mõnikord levivad aroomid ka esikusse.

Kassituba on laste pandud nimi panipaigale, aga see väga vale polegi, sest kassid veedavad seal rohkem aega kui keegi teine. Tegu on umbes 2,5 m2 väikese ruumiga, mille ukses on kasside jaoks ava, nii et lõhnad seal kinni ei ole. Liivakast lõhnab esikusse välja küll vaid siis, kui ma olen viis korda järjest unustanud liiva osta ja kiht kastis on kole õhukeseks jäänud, kuid väikeses ruumis endas on pea alati mingi lõhn sees. Ruth Terras 6.07 AM Pure and Serene sobib väikesesse kuiva ruumi ja meie panipaik on selle jaoks ideaalne koht. Kümneruutmeetrises magamistoas seda lõhnastajat eriti tunda ei olnud, kuid panipaigas hõljub küll apelsinine värskus.

PS! 6.07 AM Pure and Serene kodulõhnastaja aitab hoida pead selgena ja säilitada emotsionaalset tasakaalu.

Koostises on apelsini ja kuuse eeterlik õli.

Ruth Terras 11.23 PM Pure and Mellow + merisiga

Viieaastane Muri on meie peres ainus (peale minu siis), kes oskab paigal püsida.

Muri elab suurte poiste toas ja nemad vastutavad puuri sanitaarpuhastuse eest, suurpuhastust teen mina. Sageli juhtub küll nii, et pean suurpuhatust tegema seetõttu, et sanitaarpuhastused on jäänud õigel ajal tegemata, mis tähendab ka seda, et mõnel hommikul tervitab mind poiste pisikeses umbes magamistoas kerge sigala. Kokku elab seal ikkagi kolm põrsast – kaks neist küll heina sisse oma hädasid ei tee, aga trenniriideid ja juustuseid sokke nad ka omal algatusel pesukorvi ei vii.

Õnneks lõhnab seal nüüd rohkem 11.23 PM Pure and Mellow järele, mis on Ruth Terrase lõhnavalikust mu lemmik. Pure and Mellow täidab ruumi kergelt magusa värskusega ja lõhnab võrdlemisi tugevalt. Poiste magamistuba on 9 m2 väike ja neli pulka on seal ehk isegi liiga palju, aga pead see siiski kellelgi valutama ei pane. Lõhnad on küll maitseasi, aga kui ma peaksin viiest kodulõhnast kellelegi ühe kinkima, siis just 11.23 PM-i, sest mulle tundub, et sellega on kõige väiksem tõenäosus mööda panna. Pure and Mellow lõhnab mõnusalt mahedalt, mistõttu võiks see kas meeldida või ükskõikseks jätta, aga vastu ei tohiks hakata.

PS! 11.23 PM Pure and Mellow kodulõhnastaja mõjub rahustavalt, maandades stressi ja tõstes tuju.

Koostises on kadakamarja, bergamoti ja palmarosa eeterlik õli.

Ruth Terras 4.55 AM Pure and Daring + koer

Dingo on minu sabarakk ja ta on esimesest päevast alates maganud meie toas.

Meie koer ei lõhna enamasti nagu koer, kuid mõnikord lõhnab ta nagu surnud rott või kanas*tt või mädanenud kala või värskelt põllule laotatud sõnnik… Dingo ei ole kunagi maal kodu juurest ära jooksnud, aga ühe korra ta seda ootamatult tegi ja seda ainult seetõttu, et kilomeetri kaugusel veeti sõnnikut ja tal oli vaja käia seal sees püherdamas. Austaalia karjakoera karv võib küll olla mustusthülgav, aga haisu see ei hülga ning mõnikord haiseb ta veel pärast pesugi nagu hapusilk, nii et selle koeraga kuluvad kõik kodulõhnastajad ära. Pisema ruumilõhnastaja võiks talle lausa kaela rippuma panna..

4.55 AM oli esmalt köögis riiulil, aga see ei täitnud lõhnaga kogu ruumi, nii et edasi rändas see kassituppa ja sealt omakorda meie magamistuppa, sest seal jäi 6.07 AM liiga lahjaks. Minu jaoks oli Pure and Dare alguses veidi liiga tsitronellane, aga nüüd, kus vedelikust on juba pool kadunud, domineerib rohkem mentooli kargus ja see mulle juba meeldib. Muide, pool vedelikust on kadunud umbes viie nädala ja kuue pulgaga, nii et maksimum pulkade arvu juures võib üks pudel isegi üle kahe kuu kesta. Ma ütleksin, et 4.55 AM on üsna iseloomukas ega pruugi kõigile meeldida, aga siiani on see olnud ka kõige muutuvam ja üllatavam, nii et soovitan sellele võimaluse anda.

PS! 4.55 AM Pure and Daring kodulõhnastaja leevendab peavalu, vähendab stressi ja soodustab keskendumist. Saadaval ka autolõhnastajana.

Koostises on põldpiparmündi, tsitronella ja piparmündi eeterlik õli.

Ruth Terras 2.48 PM Pure and Spunky + majasoomukad

Ükski majasoomukas ei olnud nõus pildile tulema…

Mõtlesin küll, et vannitoas oleva kodulõhnastajaga ei saa siduda ühtegi looma, aga tegelikult saab, sest meil on hõbedased majasoomukad. Mida nad vannitoas söövad, seda ma ei tea, sest tapeet on endiselt seinas ja rätikud terved, aga millestki nad seal toituma peavad, nad on siin olnud ikkagi kauem kui meie. Meid nad igatahes ei sega, nii et mingit võitlust me nendega ei pea, vastupidi, hommikuti ma hoopis jälgin, et ma ühelegi kabuhirmus põgenevale majasoomukale peale ei astuks.

Majasoomukad vetsus ei haise, aga vets on ikkagi vets, nii et kodulõhnastaja kulub seal enim ära. Minu jaoks on 2.48 PM Pure and Spunky viiest kodulõhnastajat kõige intensiivsem, mistõttu sobibki see hästi vannituppa, sest muid aroome seal enam tunda pole olnud . Ühe öö oli see ka meie toas, aga seal oli lõpuks tunne, et ma söön seda lõhna – mõju oli liiga tugev, kuigi kasutasin ainult kolme pulka. Naljakas, sest 2.48 PM oli see, mida esimese hooga enda lemmikuks pidasin, aga tuli välja, et see on hoopis ainus, mille sees ma ei jaksa pikalt olla. Kusjuures autos meeldib see mulle väga, seal ei mõju see nii intensiivsena, pigem vastupidi, pean pudelit sageli tagurpidi keerama, et lõhna oleks rohkem tunda.

PS! 2.48 PM Pure and Spunky kodulõhnastaja maandab stressi, ergutab ja suurendab teotahet. Saadaval ka autolõhnastajana.

Koostises on sidrunheina, piparmündi ja invgeri eeterlik õli.

Ongi kõik, rohkem meil loomi ega kodulõhnastajaid ei ole, aga ma ei saa lubada, et neid juurde ei tule. Kodulõhnastajaid siis, mitte loomi, viimastest aitab küll. Võib-olla…

Liigume nüüd aga kõige toredama osa juurde ehk mul on teile ka midagi. Kes on Ruth Terrasega juba tuttav, siis milline “kellaaeg” teile enim meeldib? Kes ei ole tuttav, siis Ruth Terras kingib ühele lugejale 50-eurose kinkekaardi, et saaksite ka enda kodu täita loodusliku ja toetava lõhnaga. Loosis osalemiseks jagage postituse all mõtteid enda unistuste kodulõhnast või andke teada, milline Ruth Terrase kodulõhnastaja teile kõige huvitavam tundub. Kingituse loosin välja 24. detsembril, et muuta kellegi jõululaupäev veel ilusamaks.

25. detsember – Väikese hilinemisega sai kinkekaardi endale reet – häid jõule Sulle ja kõigile teistele samuti!

NB! Ruth Terrase ruumilõhnastajaid saab oma ninaga nuusutada järgmiste edasimüüjate juures:

Tallinn
LEVI Home – Solaris Keskus
Eliksiir – Järve Keskus, Selveri kassade vastas
Aatrium – Järve Keskus
Teele – Baltijaama Turg 2. korrus

Haapsalu
Lillerand – Rannarootsi Keskus

Tartu
LEVI – Tartu Kaubamaja 2. korrus
Gardest – Roheline 14

Pärnu
Sonne – Kuninga tn 34
Testosteroon – Aia 8

Valga
Lillepood Bellis – Valga Selver

Paide
Loits – Keskväljak 3

Võru
GiftKink – Tartu tn 25

Kuressaare
Saaremaa Kaubamaja 2. korrus

Viimsi
Piste – Viimsi Kaubanduskeskus 2. korrus
Viimsi Lihapood – Rohuneeme tee 35

Soovitan jälgida ka Ruth Terrase Facebooki lehte, kui soovite olla kursis, millistel laatadel või üritustel nad osalevad või kus järgmine kord pop-up poe püsti panevad.

39 thoughts on “Sest Silver avas kogemata Ruthi kirja…

 1. Kui keegi suudaks leiutada lõhnastaja, mis täidab kodu vanaemade maakodudes leviva pärmitaigna-õunakoogi lõhnaga…. Pean tunnistama, et õunahooajal teen nimetatud kooki tihti lihtsalt selleks, et maja ära aromatiseerida 😀

 2. Mulle meeldiks, kui kodu oleks kogu aeg jõululõhnane. Suvel sobiks see ka. Sest jõululõhn on minu jaoks kodu lõhn. Ma pole kodulõhnastajaid palju proovinud just selsamal põhjusel, et ma ei tea, mis see meie organismis tegelikult teeb ja kuna mul on kolm last, kellest üks astmaatik, siis ei taha igasuguste tavakodulõhnastajatega proovi teha ka.

 3. Minu lemmik-kodulõhn on mingi Saksamaal levinud, aga täiesti tuvastamata puhastusvahend, enam-vähem kõik minu poolt külastatud saksa kodud lõhnavad selle järgi (kui nad parajasti just kohvi ei keeda, kooki ei küpseta vms), aga keegi ei oska mulle kaugelt öelda, mis see ometi on ja seal külas käies pole taibanud küsida, õigemini ma hakkasin kodulõhnale mõtlema alles umbes aasta tagasi.
  Ruth Terrase lõhnastajatesse ei oska suhtuda, kuna näiteks igasugune viiruk on minu jaoks täiesti välistatud, samuti tohib kaneel olla ainult õige kerge vihjena – ei mingeid jõulu-lõhnaküünlaid mulle! Samas tunduvad kõik need tsitruselised ja mündivihjed põnevad, tahaks kohe nina juurde pista, aga mu arvuti ei oska lõhnaelamust pakkuda… Kas neid siis mitte kusagil pärispoes ei müüda, et nuusutada saaks?

 4. Ideaalne kodulõhnastaja oleks selline, mis päriselt ka suudab õrna looriga katta ka suurema kodu…siiani on kodulõhnastajad toiminud mul nii, et kas 1. ühes toas nuuskides on tunda või 2.päris lõhnastaja lähedal.
  Antud lõhnastajaid ma olen poes nuuskimas ka käinud ja tunduvad nii südaöise vaibiga ja ligitõmbavalt kütkestavad (nt Pärnus Sonne poes müüakse).
  Mulle atraktiivseim nendest tundub 11.23 PM Pure and Mellow

  Kaunist pühadeaega!

 5. Üldiselt olen ma igasugu lõhnastajate suhtes suhteliselt ülitundlik ja seega pole isegi kaalunud neid koju osta. Samas nüüd tekkis küll tunne, et just üks Pure and Cozy oleks kodust puudu…

 6. Mulle nii meeldib lugeda, kuidas sa kirjutad ja midagi “reklaamid”. 🙂
  Ja kõik tunduvad huvitavad. Proovimist alustaks 4.55 AM Pure and Daring.

  Muidu kodus veel kõige rohkem lihtsalt värske õhk, näiteks see kevadine pärast vihmasadu või suvine pärast muru niitmist..

  Hetkel on mingi lõhnastaja ainult vannitoas. Aeg-ajalt vajaks ka miskit toas, kus kassidel liivakast on. Praegu jõulude eel, teen ise nii palju piparkoogitaigent, et jõululõhn on pidevalt üleval.

 7. Tahaksin igaks juhuks lihtsalt mainida, et ole palun nende lõhnastajatega ettevaatlik. Mitte just Terrase aga kôikidega. Nimelt on osad eeterlikud õlid koertele ja kassidele mürgised (teiste loomakeste kohta ei tea kahjuks). Ma hetkel peast ei oska öelda millised täpselt aga google on kindlasti abiks. Ja mûrgised on nad ka sisse hingates. Igaks juhuks palun uuri järele.

   1. Olen kursis ja lugenud artikleid erinevatest allikatest. Olen aru saanud, et loomadele võib olla ohtlik mõne puhta eeterliku õli sissehingamine ja nende difuuserites kasutamine, aga kodulõhnastajates/lõhnaküünaldes on eeterlikud õlid nii lahjendatud kujul, et nende pärast ei pea muretsema. Kui koer just küünalt ära ei söö muidugi…

    Ma muretseksin loomade puhul pigem tavalise kodukeemia kasutamise pärast. Samuti sünteetiliste lõhnastajate ja parfüümide pärast. Kui need juba minu heaolule hakkavad, siis mis me loomadest räägime… Tugevalt lõhnav pesupulber, põrandapesuvahend, õhuvärskendaja, parfüümiga rikastatud parafiinküünal ja muu selline on mürgisem kui lahjendatud eeterlik õli, aga neid kasutatakse palju rohkem kui looduslikke vahendeid.

 8. Mulle meeldiks vist 4.55 AM, tundub selline värske ja lahe. Ja jõulu eel, neil päevil kui piparkooki ei küpseta, võiks jõululõhn pudelikesest küll tulla.

 9. Mulle meeldivad tsitruseliste lõhnad, aga tahaks leida sellist lõhnastajat, mis peaks vastu kauem kui 2 kuud, enamus maksvad palju ja kestavad vähe, mitte ei raatsi iga kuu tagant uut osta.

 10. Ma ei kasuta selliseid asju, aga üsna tihti igatsen midagi ikka vannituppa, kuid need tavalised poes müüdavad tooted paraku ei kutsu ostma, seega selline võimalus katsetamiseks oleks ideaalne.

 11. Ausalt, kuna mul on kodus 4 kassi ja 2 koera ja mul ka jäävad aeg ajalt sanitaarpuhastused tegemata, sest ma kas olen väsinud, pean kuskile mujale tormama, pean tegelema ühe koera hävitustööde likvideerimisega, mistõttu ma loomulikult olen ärritunud kogu looma- ja inimkarja peale, siis ma võtaks ükskõik mis lõhna. Mistahes neist mõjub kahtlemata paremini kui see aroomipahvakas, mida tekitab näiteks vihmamärja koerakasuka ja paar (kolm, neli…) päeva puhastamata kassikasti kombo…

 12. Ma ikka aeg-ajalt käin ja nuusutan poes lõhnastajaid, aga kunagi ei raatsi osta. Nendest valikutest tundub mulle ka see “11.23 PM Pure and Mellow kodulõhnastaja” kõige sümpaatsem 🙂

 13. Ma pole ka julgenud osta poest aga kui on lubatult looduslik siis prooviks hea meelega. Nt see bergamotiga alustuseks 🙂

 14. Mu lemmik lõhn kogu maailmas on ebajasmiin… see valgete õitega põõsas, mis vanema majaukse kõrval laiutas ja lõhnas nii, et terve õu oli seda täis.
  Kui tänaval kõndides see lõhn, ninna tungib siis sulen silmad ja hetkega olen taas väikene laps oma vanaema õuepeal.

 15. Minu unistuste kodulõhnastaja olels selline, mida mu tundliku ninaga mees lubaks kasutada. Sest mu tütar kurdab, et vetsus ‘lõhnab pahasti’ ega taha seal käia.
  Eeterlike õlidega lõhnad tjnduvad nagu taeva kingitus, ausalt!

 16. No ei suuda valida, kõik tunduvad põnevad. Tahaks nuudutada eraldi enne ja siis valida. 😀 Kõik apelsini, kaneeli ja vaniljega – naturaalne – meeldib väga.

 17. Nii õigel ajal tuli see postitus, just mõtlesin, et millised lõhnaküünlad välja koukima peaks 🙂 Loomi meil ei ole, aga kodu lõhnas annavad “põnevaid” lisanüansse ühe väikese inimese tekitatud mähkmed…
  Minu jaoks on see päris-päris kodu lõhn segu värskelt ahjust tulnud pirukatest, kaselehtedest (ise ka ei tea, kust selline seos) ja natuke midagi piparmündist.
  Ruth Terrase asjadest ei olnud varem kuulnudki. Hetkel tundus kõige põnevam 7.19 Pure and Cozy. Võibolla sellepärast, et kaneel ja mõtted nagunii jõululainel 🙂

 18. Ma usaldaks sinu maitset ja prooviks 11.23 PM. Aga samas olen ma ÜLIsuur jõulufänn niiet minul võiks kodu aastaringselt jõuluselt ka lõhnata – 7.19 PM oleks seega ka suht kindla peale minek 😁
  Üldiselt ma väga palju kodus mingeid lõhnastajaid ei kasuta, kui just lõhnavad küünlad välja arvata, mida ikka talvisel ajal suht iga õhtu põletan. Neid pulkadega lõhnastajaid olen ammu vaadanud, erinevate tootjate omi, kuid ostmiseni pole siiani jõudnud, nagu ikka😅

 19. mulle meeldivad värsked lõhnad. Seega arvan, et see 2,48PM. Ja no kass ja koer… sellised asjad on vajalikud 😀

 20. Proovinud pole aga see 4.55 AM Pure and Daring kõlab põnevalt. Ise kasutan aegajalt diffuuseris eukalüpti või bergamoti õli. Peaasi, et lavendel pole, see mulle ei istu.

 21. Olen kust uue lõhna otsingul. Kaks kassi suudavad ka mingi kerge loomaaia lõhna tekitada. Tahaks midagi kerget ja mõnusat selle asemel 🙂

 22. Meil on kodus Maine Coon, kelle tualetikülastuse järgselt lõhnab kodu ka vastavalt ja mitte kunagi ei teki küsimust, et kust hais tuleb.
  Miks ma siiani midagi kodulõhnastajatest kuulnud ei ole? Kus kivi all ma elanud olen? 😀
  Sean sammud Saaremaa Kaubamaja poole, et nende imevidinatega tutvust teha. Tahaks midagi värsket ja kerget, mingit tsitruselist, apelsinilõhnalist.

 23. Mulle meeldib kui kodu lõhnab nagu kaneelisaiakesed või õrnalt magusalt. Tugevad lõhnad mulle ei meeldi seega tavaliselt kasutan 1-2 lõhnapulgakest või süütan lõhnaküünla lühikeseks ajaks et lõhn oleks õrnalt tajutav. Nüüd võtsin (õigemini leidsin õuest) 1-kuuse kassipoja ja arvatavasti läheb nüüd igasuguseid lõhnavärke vaja. Huvi pakkus see jõululõhnaline ja 11.23 PM Pure and Mellow kodulõhnastaja

 24. Mul on lõhnastajad elutoas ja WC-s. Odavad kodulõhnastajad kestavad tõesti vaid väga lühikest aega. Ma mingi aeg ostsin lihtsalt eukalüpti eeterlikke õlisid ja täitsin nendega neid “pulgapudeleid”. Eukalüpt ilmselt ongi mu lemmiklõhn. Vahel põletan ka viirukeid, mis kunagi reisilt sai ostetud.

 25. Selline arv kodulõhnastajaid ei saa olla tervisele ohutu. Ei teie ega lemmikloomade. Palun loe selle teema kohta. Mõned eeterlikud õlid on mõnele loomaliigile või pikaaegseks kasutamiseks üldse vastunäidustatud. Samuti jahmatab see, et ühe korteri peale selline arv kodulõhnastajaid (mis väidetavalt annavad lõhna paremini välja kui enamik teisi) ja need ei lämmata. Meil on hetkel nt Joiki kodulõhnastaja, varem olnud ka muid brände ja oma 120m2 korteris saame sisse panna vaid kaks pulka, kuna muidu on lõhn liiga tugev. Meil on hetkel 6 kassi ja 2 koera, aga sama oli siis kui oli 17 kassi ja 1 koer ning potitreeningul laps.

  1. Olen lugenud eeterlike õlide kohta ja neid mitu aastat kasutanud, tean, et need võivad olla valesti kasutades tervisele kahjulikud, kuid antud kodulõhnastajate puhul ei ole eeterlike õlide kontsentratsioon nii suur, et paneks muretsema.

   Mul ei ole ühegi teise kodulõhnastajaga kogemust, aga ma kahtlen, et Ruth Terrase omad annavad lõhna paremini välja kui kõik teised (ma ei tea, kust selline info, mina midagi sellist väitnud pole), pigem vastupidi, sest eeterlikel õlidel baseeruvad lõhnad hajuvad kiiremini kui aroomõlidel baseeruvad. Kui ma ei eksi, siis Joik sisaldab ka aroomõli ja lõhnabki seetõttu tugevamalt. Ma olen täiesti kindel, et Ruth Terrase 6.07 AM pole 120 m2 peal siis ka tunda, kui pudelis on 120 pulka. Nagu postituses kirjas, siis meie kümneruutmeetrises magamistoas polnud seda tunda (pudelis oli 6 pulka) ja pisikeses panipaigas ka seda “süüa” ei saa ehk nii tugevalt tunda pole, et tunneks suus maitset.

   Ega mul muidu polnudki plaanis kohe kõik viis kodu peale laiali jaotada, aga et kõigist mingit aimu saada, siis ajutiselt seda teed läksin. Praegu on aga siiski veel kõik kasutuses, sest elutoa kodulõhnastaja teistesse tubadesse ei jõua ja vastupidi. Need päris kindlasti ei lämmata, pigem pole neid peaaegu üldse tunda, kui nädalas kordagi pulkasid ringi ei keera.

   Kui ma mõtlen sellele, et Joik leivib kahest pulgast 120 ruutmeeri peale, siis ma olen üsna kindel, et meie koju see ei sobi, sest ma olen väga lõhnatundlik ja kui miski lõhnab nii kaugele, siis selle läheduses ma olla ei saa. Kui meil on olnud nii-öelda õhuvärskendaja ja lapsed on seda vetsus lasknud sekundist kauem, siis ma olen seda terves elamises tundnud ja kõik aknad lahti teinud, sest ma pole suutnud selle lõhnas elada. Praegu suudan küll ega tunne kogu aeg kodulõhnastajate lõhna. 🙂

 26. Väga õigel avastasin su su postituse – jooksvalt avasin endale sobivaid lõhnu. Mis mul siis lõplikusse valikusse jäid:
  – 7.19 PM Pure and Cozy. Juba see jõululõhna iseloomustuse ajal olin veendunud, et see oleks max õige:)
  – 4.55 AM Pure and Daring – piparmünt ja mentool kombo on kindlasti mõnus noot!
  – 2.48 PM Pure and Spunky. Olgugi, et su jutt oli väga ebajulgustav, siis ma loodan, et ma lihtsalt armastan ingverit rohkem kui sina 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *