Soodukad mänguasjadele + soovitus peegelkaamerale

Pidin küll järgmisena kirjutama avatud raamatu ja salapäeviku teemal (seda lausa eile), aga teen seda mõni teine homme. 😀

Praegu jagan väikese vahepalana lahedaid leidusid ja häid soodukaid, viimaste puhul pead ei anna, aga nii mõnegi asja puhul, millega rohkem kursis olen (Lego ja Brio tooted), oli küll soodushind arvestatav, vast on siis kõik aled päriselt ka aled. (Kui huvitab ainult peegelkaamera soovitus, siis keri kohe lõppu! 🙂 )

Läksin nimelt Anttila veebipoodi soodsat voodipesu jahtima, et me külalised ei peaks edaspidi oma voodiriideid ise kaasa tassima, kui tulevad teadmisega, et lahkuvad alles hommikul. Kahjuks nad peavad seda endiselt tegema, sest 10-eurosed teki ja padja komplektid läksid nagu soojad saiad ning mina jäin neist ilma. Küll leidsin ma Esimesele sünnipäevakingitused ja silma jäi veel nii mõnigi mänguasi, mida oleksin tahtnud osta, aga paraku minu sünnipäev on juba möödas.

Alguses plaanisin osta mõne suurema Lego komplekti, sest ilmselgelt on lapsel 294987593 jupist vähe ning need olemasolevad jullad on nagunii tänaseks nõmedad ka. Kuid siis jäid silma palju huvitavamad asjad ning ühe suurema Lego komplekti asemel tellisin 3 erinevat mängu ning raha jäi veel ülegi.

1. Brio labürint, mis maksab praegu ainult 5 €. Mu ristiema kodus oli sarnane ning mulle lapsena väga meeldis see mäng, seega läks see suure äratundmisrõõmu saatel ostukorvi. Kui lapsed sellega mängida ei taha või ei oska, sest see pagana nõme pall kukub kogu aeg auku ja see on täiega nõme mäng, siis mängin sellega ise.

brio-brio_laburint-7312350340303_tuotekuva1

2. Prügikasti mäng, mis maksis enne 24,95 € ja nüüd 10 €. See on ideaalne mäng foobikutele, kelle suurimaks hirmuks on putukad. Mängu point on korjata prügi nii kiiresti prügikasti, et putukad välja ei saa.

3. Lenni Luupää, mis maksis enne 34,90 € ja nüüd 10 € (pluss hunnik patareisid). Mänguga on kaasas üks infrapunarelv, hea meelega oleksin teise juurde ostnud, kui see poleks maksnud 16.90 €, ja kui see oleks üldse saadaval olnud. Seega ei saagi me Härraga kahekesi kummitusi hävitada. 🙁 Lenni Luupää on siis videoklipi esimeses pooles, seda teist zombit ma ei tunne.

4. Lego Chima komplekt, mille hinnaks on Anttilas praegu 20 €.  Selle parseldasin emale kingikotti.

Natuke palju asju tuli kokku, aga loodetavasti rohkem plastmassi keegi ei kingi. Külalisetele loeme sõnad peale, et midagi peale iseenda tuua pole vaja, või kui kohe kuidagi ei oska tühjade kätega tulla, siis võib anda ühekohalise panuse lõbustuspargifondi.

NB! Kui kellelgi on Lenni ja prügikastiga kogemusi ja leiab, et need pole isegi oma soodushinda väärt, siis ärge jätke seda infot enda teada. Mul on siiski võimalus need veel tagasi saata. 😀

Jagan veidi asju, mis veel silma jäid, äkki keegi leiab endale mänguasja, mida ta lapsena soovis, aga ei saanud.

Näiteks Nikko Transformer puldiauto, mille soodushind on 50 €. Sellist küll ei osanud 15-20 aastat tagasi igatseda, aga Optimus Prime`i fännina on mul praegu küll kahju, et see enam eelarvesse ei mahu. Võib-olla ongi hea, et ei mahu, sest meie poiste käes ei ole miski kokkupõrkekindel. Ka mitte Optimus Prime.

Nikko puldimasinatele on seal veel soodukaid, näiteks traktorile (49,95 € asemel 25 €). Ideaalne pakkumine põllumeestele!

Kes igatseb Brio puidust raudteed, siis sellise komplekti saab osta praegu 42 € eest tavapärase 79,95 € asemel.

brio-brio_raudtee-7312350331646_tuotekuva2

Minu jaoks on mõlemad hinnad liiga kallid, aga saan aru, et tegu on ju BRIO raudteega. Õnneks meie majas on Brio asemel odavad analoogid Ikeast ja Jukumäguasjapoest, sest kui meil seisaks praegu kasutult kastitäis Brio raudtee juppe, siis oleks mul rahast ikka väga kahju. Ühesõnaga meie majas pole tegu hitiga, kuigi minu arvates on selline puidust raudtee maruvahva ja ma oleksin olnud väga rõõmus, kui mul oleks lapsena selline olnud.

Kui meil oleks mänguköök endiselt alles, siis nende Brio tarvikute peale oleksin küll mõelnud. Või ei oleks ka, sest mänguköök saigi just seetõttu maha müüdud, et köögimängud olid end ammendanud. Igatahes maksavad need 11 €, mis polegi väga palju kvaliteetse poti ja panni eest. 🙂

Mulle endale jäi silma 12-eurone häälemuundur, mille abiga saab näiteks kummituse häält teha. Sellega saaks ilmselt ka Härrale öösel tünga teha, et olen sinu südametunnistuse hääl, kuula mind, sa pead oma naisele igal hommikul enne tööle minekut musi andma, sa ei tohi seda unustadaa-aa… Pagan, oleks pidanud selle ikka ära ostma!

Väga suur soodukas on Wii ja Lego Hero Factory sohilastele, kellest ma polnud varem midagi kuulnud ja mis mind väga ei kõnetanud, sest selliseid võitlusmänge heade ja pahade vahel näen nagunii iga päev. Ilmselt ei kõneta see paljusid, sest miks muidu müüakse neid nüüd 89.95 € asemel 20 € eest.

Leludest aitab nüüd küll. Kes tahab endale teistsugust mänguasja, siis soovitan soojalt Canon 1200D komplekti! Esiteks maksab see vaid 399€ (minu teada hetkel soodsaim pakkumine üldse) ja teiseks on sellega kaasas suurepärane 50 mm 1.8 objektiiv, mis muidu maksab veidi üle 100 €. Tolle mõõtudelt suurema KIT objektiivi võib kohe kappi seisma panna, sest vaatamata soodsale hinnale on too pisem objektiiv palju võimekam, palju valgusküllasem ja pildid tulevad palju ilusamad. Vaid siseruumides jääb sellega hätta, kui on soov saada pisikeses toas pildile 10 inimest täispikkuses. See on selle objektiiviga võimatu, aga muidu saab sellega imesid teha! Kes on kaalunud peegelkaamera ostmist, siis see on alustuseks väga hea komplekt.

2 thoughts on “Soodukad mänguasjadele + soovitus peegelkaamerale

  1. Mänguasjadega on minu meelest tihti nii, et mis ema arvates on ülilahedad, on laste arvates leebelt öeldes igavad 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *