Sorri, Erik!

Ma olen viimase paari kuu jooksul üritanud taas Orgu kava järgida ja libastumiste ajal on Härral kombeks öelda, et Erikule see võileib või komm või torditükk küll ei meeldi. Ilmselt on Erikul jumala ükskõik, aga hetkel üritas Härra taas märku anda, et valmistan Erikule pettumuse, sest kell on veerand 12 õhtul ning mul praeb pannil 2 muna ja potis keeb neid veel 4, sest mul on kõht nii tühi, et isu mõlema järele on suurem kui võime valida. Veidi aega tagasi lõpetasin mingi 15. kommi söömise. Ma pole terve jaanuarikuu jooksul kokku ka nii palju komme söönud kui täna.

Vaatamata tänasele kommisöömismaratonile ja hilisõhtusele einele on lootust lõpetada jaanuar tulemusega -4 kg. Vaid 200 g on sellest ümmargusest numbrist puudu ja ma pole viimasel nädalal Orgu kava isegi avanud, trenni pole ka teinud, sest neelupõletiku või AB-kuuri pärast on võhm nii väljas olnud. Enesetunne on küll juba hea, aga natuke liigutamist võtab hinge kinni ja silme eest mustaks ning sedasi vägistades ma end liigutada ei taha. Liigutamine peab olema tore, siis tekib soov seda korrata ja nii ma olengi end liigutanud ainult toreda enesetunde ajal, tulemus on see, et igatsen seda ja ootan, millal füüsiliselt jälle jaksan.

Kuigi Orgu kava vahepeal avanud ei ole, siis olen teinud süüa ikkagi kava stiilis, nii et selle vaba nädalaga pole juurde midagi tulnud, pigem veidi maha läinud. Täna lõpetan tõenäoliselt küll plussiga, aga homsest hakkan jälle tubliks ja 3 keedumuna ongi tegelikult hommikuks, et saaksime Härraga süüa 2 tatragaletti purustatud muna ja avokaadoga, mille peal on ohtralt Chilli Explosionit, millest ma olen sõltuvusse jäänud.

Nii… Lubasin endale nüüd vahepeal 2 praemunaleiba ja ühe keedumuna ohtra majoneesiga, kõht päris täis ei saanud, aga näljasurma ma enam ei sure, võin julgelt magama minna.

Hea uudis on see, et tänase seisuga on homme kõik lapsed endiselt lasteaeda-kooli minemas. Loodetavasti ei ole hommikul üllatusi. Neljas käis terve eelmise nädala lasteaias ja reedel läks ta juba rõõmsa näoga otsejoones õpetajat kallistama, tavaliselt on pidanud õpetaja tulema nutvat last kallimata. Igatahes oli see suur kergendus, sest veel päev varem jooksid tal pisarad ja nii kiiret tujumuutust ei osanud ma oodata. Tundub, et ta siiski ei pea koduseks lapseks jääma ning harjub lõpuks lasteaias käimisega ära. Neljandast rääkides, siis tal on pöial umbes ja ma ei tea, mida sellega peale hakata. Enam võib-olla ei ole ka, nüüd äkki paraneb. Ma tõesti ei tea, sest ei mul ega Härral ega teistel lastel pole kunagi sellist asja olnud.IMG_8278.JPGSelline oli pöial täna õhtul. Mädase paistetuse avastasime alles eile hommikul, kui Neljas seda näitama tuli, sel hetkel surus mäda end küüneservast välja ning paistes koht nägi välja nagu tühi vill, mis seda vist oligi, sest tänase vannitamise järel tuli nahk sealt maha. Ma ei kujuta ette, kui kiiresti sellised asjad tekivad või kuidas me seda varem ei näinud, näiteks reede õhtul, kui lapse hambaid, nägu ja käsi pesin. Laps ise ei kurtnud ka varem midagi.

Helistasin igaks juhuks Rakvere erakorralisse, et äkki peaksin seda näitama minema, aga nad ei tahtnud näha, kui mäda juba ise välja tuli. Soovitasid vaid Braunovidonit (mis mingil veidral põhjusel oli mul kodus olemas, kuigi ma ei tea, et oleks seda kuskil kasutanud) peale panna ja pöidla kinni siduda. Kui palju see aidanud on, seda ma ei tea, sest pöial päris korras ei ole, samas mädane ka enam ei ole, või on mäda endiselt selle punase paistetuse all ja hakkab mingi aeg uuesti kuskilt välja tulema. Ma ei tea, puuduvad igasugused kogemused panariitsiumiga. Igatahes täna läks Neljas Braunovidonita magama, sest see pani tal pöidla kipitama, eks ole näha, mis seis homme hommikul on, kas on paranemas või mädaneb edasi.

Kui märkasite, siis teisel pool küünt on ka üks muhuke, see on suur soolatüügas. Ma kohe üldse ei tahaks, et pisike preili peaks kogema selle külmutamist, aga minu kogemused on näidanud, et see on kõige kiirem ja efektiivsem lahendus. Mul endal olid kunagi mõned soolatüükad käe peal ja mõnikümmend varvaste peal (ja see oli veel vähe võrreldes õega, appi, mis tema käed olid), siis sai igasuguseid asju proovitud, ka nende üles poomist. Lõpuks sain neist lahti külmutamisega ja vahepeal olen käinud veel üksikuid soolatüükaid külmutamas, sest neil on kombeks tagasi tulla. Praegu on ka üks pisike sõrmusesõrmel, kohe abielusõrmuse juures, nii et võiks koos Neljandaga minna ja selle ära teha. Esimesel olid ka mõned aastad tagasi soolatüükad, üks oli täpselt päka all ja igavesti suur ka veel, aga kadus kahe külmutamisega ning tagasi pole tal need tüütused tulnud.

No näed, jõudsin praemuna pealt umbes pöidla ja soolatüügasteni, head isu, eks!

37 thoughts on “Sorri, Erik!

 1. Kas ta närib ka küüsi?
  Meil üks aasta oli selline mädanev sõrm peaaegu igapäev. :s Jube tüütu. Braunovidon aitab selle vastu väga hästi. Aga kui mitte, siis perearstilt saab retsepti ka karmimale salvile retsepti.

  1. Vereurmarohi on meil aidanud pääseda külmutamisest. Aitas päris suure soolatüüka puhul ning üsna kiiresti (ja valutult). Iga päev murdsin taimevarre ja määrisin selle kollast taimemahla peale. Plika oli ehk neljane siis(praegu peaaegu 10) ja ta mäletab siiani, kui hämmingus ta oli, et lihtsalt üks määriv taim võib abiks olla.

   1. Minul aastaid tagasi ei tapnud soolatüükaid ära, ei suuri ega väikeseid. Hehh, mulle meenus isegi, et käisin vist täiskuu ajal või mingi kuu ajal soolatüükaid kuule näitamas, et ta need ära võtaks. 😀 Igasuguseid naljakaid asju sai ikka proovitud. 😀

 2. Hahaha, Orgul on kindlasti lõbus seda postitust lugeda.

  Mul on kodus kaks Braunovidonit, sest kui seda teist korda soovitati, ei olnud absoluutselt meeles, et selline asi juba kunagi olnud oleks. NÜÜD on selle eest nii hästi meeles see nimi, et kolmandat vast koju ei osta. Ei pea vist mainima, et me ei kasuta seda pea mitte kunagi 🙂 Mul on kogu ravimikarbiga nii, et enamik ostetud asju saab korra kasutatud ja lõpuks aegumise pärast ära visatud. Neil oli õnneks pikk kehtivus, 2019 vms.

  Ja soolatüükad, õahh. Mul oli mõlema jalatalla all mitu aastat mitu tükki (kuna ei olnud ühe “silmaga”, siis polnud konnasilmad, nagu ma lugesin). Siiamaani ei saagi aru, kuidas need lõpuks ära läksid. Aga preaegu on pikalt parema käe nimetissõrmel üks väike… Enne oli teise koha peal, sellest sain lahti, nüüd kolis veidi ülespoole. Nii kõrini on. Ma olen neid enamasti ise väiksemaks lõiganud ja mingit vedelikku peale pannud, kui meelde tuleb… See kombinatsioon ilmselt ongi aidanud. Vb peaks tõesti selle sõrmega külmutama minema siis. Plaastrit üritasin ka kunagi kasutada, aga libises paigast ja oli täiesti mõttetu.

  Poisil oli talla all samas kohas kus mul üks, ma ei teagi, kas soolatüügas või konnasilm. Midagi ta sellega teha muidugi ei lasknud, lihtsalt kurtis, et valus. Aga ta väidetavalt lihtsalt nokkis seda ise vähemaks ja nüüdseks on kadunud, ma olen siiralt rõõmus selle üle. Pärast pühapäevaõhtust pesemist küünte lõikamise ajal alati kontrollisime ja eile avastasingi, et põhimõtteliselt kadunud. Loodetavasti lastel nendega rohkem tegemist ei tule.

  1. Kusjuures ma minngi hetk panin tähele, et meil on soolatüügas täpselt samas kohas. Mul on ka parema käe nimetissõrmel. Vahel kaob, siis tuleb uuesti. Kevadel peaks tõesti vereurmarohuga proovima.

   1. No ma olen verurmarohtu ka proovinud, aga talla alla oli seda üsna tüütu panna ja mul polnud seda taime ka vist enamasti käepärast, seega… Ei olnud tulemust. Aga sõrme peale panna on muidugi lihtsam, nii et tasub kevadel uuesti proovida.

  2. Mul on sama teema ravimikarbiga, just sorteerisin ja nii palju asju oli aegunud, eriti neid, mis säilivad a`la 1 kuni 3 kuud pärast avamist. Milline raiskamine. 🙁

  1. Tundub täitsa huvitav. Kasutad seda? Näo peal ka? (· naha noorendamiseks, puhastamiseks ja tervendamiseks
   · aitab taastada ja säilitada naise ilu, kaitseb keskkonna traumeerivate toimete eest)

 3. Mul tuli elu esimene soolatüügas üle-eelmisel suvel ja ka sõrmusesõrmele, sinna nuki peale täpselt. Eelmisel aastal tuli ise ära ja ma olin väga rõõmus, aga nüüd on uus platsis :/ Mõtlesin proovida neid apteekides müüdavaid vahendeid, kas need siis üldse ei aita?

  1. Ilmselt aitavad, kui väga järjepidevalt kasutada. Ma kasutasin mingit vedelikku päris pikalt, vaheldumisi vedelikuga lõikasin tüügast aina väiksemaks, aga päris ära ei läinud ikka. Selles osas on külmutamine mugavam, et 1-3 korda ja tehtud, aga igasuguste vedelike ja asjadega mässa nädalaid või lausa kuid…

 4. Ma määrisin seda mädast küünenurka saialillesalviga ehk siis salv peale ja sidusin kinni. Aitas ka. Nii paari päevaga.

 5. Mu lapsel oli sõrmel sarnane “asi”. Nahk koorus, oli punane ja valus, tekkis pmst üleöö. Braunovidon meil ei aidanud. Nime ei mäleta, aga sain retseptiravimi ja ca 2-3 nädalat 2x päevas sidumist ning paranes ära. Laps küüsi ei närinud ja küünenahka ei kakkunud.

  Soolatüüka jaoks soovitan kartulikoort. 5a lapsel oli varba peal suuuuur soolatüügas, mis tegi valu. Külmutama ei tahtnud minna, kuna see valus ja talvel vereurmarohtu ei saa katsetada. Guugeldamine ütles, et kartulikoor peaks paari-nelja päevaga aitama.
  Proovisin. Ravi kestis meil küll kokku ca kuu (sest vahepeal tundus, et mis ma mässan, ei aita ju ja ei sidunud iga õhtu), aga kadunud see tüügas on ja täitsa ilma valuta.
  Lõika veidike paksem kartulikoore tükk (nii suur, et on üle soolatüüka ääre veidi), vajadusel uurista tüükale auk ja seo näpu peale, koor ülespoole. Seo õhtuti uus tükike ja jäta terveks ööks peale. Kartul pane külmkappi, sealt saab puhtaid tükke lõigata mitu tk.
  Tüügas kuivab LÕPUKS ära ja mässamine saab tasutud.
  Kõige tähtsam, et ei pea külmutama minema, mis siis, et see on kiirem lahendus.
  Ma kasutasin alguses sidet, aga mees viskas selle kogemata minema. Pärast kinnitasin kartuli Mesoft plaastrimoodi teibiga. Väga mugav igaljuhul. Apteegist saab seda.

  Kui tekib küsimusi, kirjuta mulle!

 6. Väga hull sõrm tõesti, loodan, et saate terveks selle käe.

  Mu lapsel on jala peal üks neetud (!) soolatüügas, mida oleme 6-7 korda kahe kuu jooksul apteegi tarvikutega kodus külmutanud ja no ikka ära ei kao! Nädal pärast külmetamist pidi ise ära tulema, aga meil – hea kui suuremaks ei kasvanud. Jube vastik ja tüütu.

  Ma mäletan, et mul oli lapsena ka soolatüügas sõrmel ning hoolimata sellest, et ma verd ei talu, lõikasin ma sõrme sügava haava ja tirisin selle tüüka iseseisvalt sealt minema. Tagasi ei kasvanud. Selline “kena” mälestus…

  1. Väkk… Mulle meenus ka, kuidas ühte tohutut soolatüügast pintsettidega tükk tüki haaval välja tirisin, hullult tuli verd, sügav auk jäi järele ja soolatüügas kasvas tagasi. 😀

 7. Proovige toorest seapekki. Lõigake pekist paras riba, mässige ümber sõrme ja siduge kinni. Pekk hakkab mäda sõrmest välja imema (natuke sikutamise tunne on sõrmel sel ajal). Päeva või vähemaga on mäda kadunud ja sõrm saab paranema hakata.

  1. See tundub veidi… Ma ei tea. 😀 Õnneks pöial vist paraneb, täna hommikul nägi see juba ilusam välja, loodan, et õhtuks on veel ilusam.

 8. Loen su blogi, kuna postitused on piisavalt pikad, alati sisukad ja huvitavad, kuid seekord riivas silma üks väljend, mida olen paljudes blogides näinud vales kontekstis. Krokodillipisarad tähistavad silmakirjalikku nuttu, teeseldud kurbust.

   1. Mina kusjuures ka ei teadnud ja olen ka terve elu valesti kasutanud. Blogis küll, ise ka imestan, 12 aasta jooksul vaid kolm korda 😀

 9. Apteegis müüdav läbipaistev vedelik Tšistotelo aitab ka täitsa kenasti tüügaste ja papilloomide vastu.

 10. minul aitas soolatyyka vastu ainult kyynelakk! kaisin kylmutamas ja verehurma rohu ja apteegikasimyygiravimitega yritasin ara saada, aga ainuke mis aitas oli kyynelakk.
  ‘laki’ soolTyygas paar korda paevas umbes nadal voi kaks. siis on kadunud.

 11. mul külmutamine pole toiminud ja jube valus on ka :/
  vereurmarohi nagu väiksemaks tegi, aga siiski jäid alles.
  kui olin laps, siis oli kasutusel mingi pulk, mis muutis naha mustaks. seda asusin otsima ja leidsin. hea odav ja tõesti toimib! on aidanud mul jalal ja käel ning abikaasal tekkis mingi hetk ka käele. kohe sai ravi ja pole rohkem ilmunud. mul oli ikka mitu ravikuuri vaja, siis kadus ja pole aastaid tagasi tulnud.
  proovi enne enda peal, sest nahk tõesti värvub tumedaks ehk siis tuleks vältida liigniisutamist. lapsel vast veidi imelik plekilisena ringi liikuda.

  https://www.apteekonline.ee/product_details/valispidised_abivahendid_external_products-konnasilmad_soolatuukad_corns_warts/k09n_soolatuukapulk_avoca_05g&prev=139

  soolatüükad aga minu kogemust mööda seotud väga stressi, pinge ja väsimusega. kui need kontrolli alla saab, kaovad lõpuks ise.

  1. See on huvitav toode, seda pole proovinud. Lapsel just parem plekilisena ringi liikuda, nad nagunii pidevalt plekilised. 😀

   Mu õe kogemus näitas, et kui soolatüügaste peabossist jagu saada, siis kaovad ka jüngrid. 😀 Tal olid tõesti käed täiesti kärnas, ühest sai lahti ja 10 tuli asemele, aga siis sai justkui õigest tüükast lahti ning teised kadusid iseenesest. 🙂

 12. Soolatüügastega on vist nii, et igal inimesel aitab oma asi 😀 Mul olid ka kunagi, sain sõbrannalt käest kinni hoides, kuigi väitis, et need ei levi…

  Sain ma nad ja ära nad ei läinudki, 2 aastat käisin külmutamas. Üks hetk siis kadus üks ära, kuid teine ei läinud kuskile. Sain apteegist mingi eluhaiseva paarieurise vedeliku, mida järjepidavalt nädal aega määrisin, see kooris nagu selle tüüka maha ja kui selle ümber nahale läks, siis kahjuks veits nahka ka. Igatahes nädal aega kasutamist, peale igat kasutamist paariks tunniks plaaster peale ja lahti ma lõpuks sain sellest. Tagasi ei ole tulnud mulle, aga elukaaslasele tuli hoopis 😀

  Pm mu jutu point oli see, et igal inimesel aitab erinev asi. Näiteks seesama sõbranna kellelt mina need sain, temal olid käed neid paksult täis, tal oli neid no ligi sada, päris jube oli olukord. Külmutamine osaliselt aitas, kuid lõplikult sai ka lahti selle x taime kollase juraga määrides.

 13. Oli selline salv nagu Višnevski ( sellele mädanevale kohale ) , lõhn on pelutav, aga aitab ikka kohe väga , järele proovitud
  mingi selline transkriptsioon = Linimentum Vischnevsky.

 14. Ilmselt on tänaseks lapsekese sõrm juba terve, aga teinekord kui juhtub veel umbe minema, siis sibulakompress aitab üsna kiiresti.
  Praed sibula tükid ära ja mähid sidemega ümber näpu, paarist päevast peaks piisama, et terveks saaks 🙂

  1. Tänaseks õnneks korras, jah, aga sellised soovitused lähevad alati käiku. Võin anda pea, et mingi aeg jõuab keegi sama mure kohta guugeldades selle postituse ja kommentaarideni. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *