Suure pere suur auto

Minult on korduvalt küsitud, miks just Chrysler Grand Voyager, miks mitte VW Sharan või Mitsubishi Grandis või mõni muu soodsam ja ökonoomsem mahtuniversaal._MG_5987Chrysler Grand Voyager, millega neli aastat sõitsime.

Vastus on väga lihtne, teised mahtuniversaalid ei ole Voyageri alternatiivid ega vasta mitte kuidagi meie vajadustele või soovidele. Kui hakkasime kuus aastat tagasi Nissan Almera kõrvale suuremat autot otsima, siis meil olid kindlad tingimused:

 • Seitsmekohaline

Autot valides me veel ei teadnud, et ma rase olen, seega ei arvestanud me nelja lapsega, vaid sellega, et kolme turvatooli oleks mugavam paigutada ja vajadusel mahuksid ka Silveri vanemad peale. Kuna lapsed olid kõik veel nii väikesed, et keegi ennast ise turvavööga ei kinnitanud, siis oli meie tingimuseks mugav ligipääs tagumisele istmereale ja Voyageri istmete paigutus (kaks keskel, kolm taga) seda mugavust pakub.cofKolm turvatooli Voyageris, veel aasta tagasi oli neid neli.

Enam me küll ei pea käima lapsi rihmadega kinnitamas, aga see oli mitu aastat meie (rohkem minu) igapäev ja ma ei kujuta ette, et oleksin seda pidanud tegema läbi pakiruumi või keskmises reas seljatuge ettepoole alla lastes, mis on eriti ebamugav, kui samal istmel on turvatool.

Meil ei ole enam vaja viimase istmerea juurde ronida, aga laste mugavust peame samuti oluliseks, nii et teistsugune istmete paigutus ei tule endiselt kõne alla.

 • Mahukas pakiruum

Seda punkti täpsustades, siis tingimuseks oli seitse istet JA mahukas pakiruum. Sharani, Zafira, Galaxy ja teiste sarnaste puhul saab nende võimaluste vahel valida, aga Voyageri pakiruumi mahub terve elamine ka siis, kui kõik seitse istet on kasutuses.Voyageri pakiruumPilt ei ole ehk kõige kõnekam, aga esimese Chrysleriga suviti Soomes käies ei olnud probleem mahutada pakiruumi TFK kahekohaline vanker, reisivoodi koos võrevoodi madratsiga, tõukeratas ja pea sama palju muid kodinaid kui pildil.

Praeguse Chrysleri istmed saab põrandasse peita, tänu millele on autol sügav pakiruum ja mahukad panipaigad keskmiste istmete ees. Suvel terve perega Soome sõites mahtus autosse ära selline elamine:

This slideshow requires JavaScript.

Piltidelt on veel puudu suur kott viie inimese jalanõudega (igaks ilmaks), kotitäis õuemänguasju ja rulluisud.

Kui viis istet on põrandasse peidetud, siis mahub autosse vabalt näiteks kummut, mis on meeter kõrge ja veidi üle kahe meetri pikk või hoopis selline diivan:kuldne diivan.jpgMe oleme oma Chrysleriga kolmemeetriseid prussegi vedanud ja seda kinnise tagaluugiga, aga tunnistan, et see oli juba tõesti napikas.

 • Liuguksed

See oli ehk isegi esimene tingimus, sest väikesed lapsed on autoustega sageli ettevaatamatud ja me ei taha, et meie omad parklates teisi masinaid mõlkide või kriimudega kostitavad.Voyager Town and CountrySee on nüüd küll puhtalt maitse asi, aga boonusena on Chrysler Grand Voyager ka ilus.

Ainult kolm tingimust, aga Voyager on ainus, mis nendele vastab. Olgu, mitte päris ainus, kuid Eesti autoturult leitavad samaväärsed alternatiivid on tulnud samast tehasest (Dodge Grand Caravan, VW Routan, Lancia Voyager) ja toodetud Ameerika turule (v.a Lancia), või teisest tehasest, aga ikka Ameerika turule (Toyota Sienna) ning need on sageli 200-kilovatised. Meie praegune Grand Voyager on ka tegelikult Ameerikast toodud Town & Country, aga … põhimõtteliselt ikkagi Grand Voyager ju.tenor-2Et mitte päris valeinfot levitada, siis Kia Carnival, Mazda MPV ja ehk veel mõni auto vastab samuti enam-vähem nendele tingimustele, aga nende kahjuks räägivad vanus, rooste ja loomulikult see, et need pole Voyagerid.

Meie jaoks on Grand Voyager tänu oma mugavusele ja mahutavusele ideaalne pereauto, mis vaatamata oma suurusele ja kaalule on nii erk, et ees koperdavad bussid, veoautod ega isegi mitte kaitseväe kolonnid ei ole probleemiks (Almeraga tuleb Jumalat paluda, et jõuaks veokist mööda sõita). Voyager ei figureeri turvatestides küll esimeste hulgas, aga sellega sõites on turvaline tunne, sest me ei ole kui Eiffeli torni lifti pressitud (hullem kui kilukarp).DCIM100GOPROG0060195.JPGEi ole olemas plusse miinusteta ja Voyageri üheks miinuseks on kütusekulu, mis on keskmiselt 12-13 liitrit sajale (meil ligi neljaliitrine bensiinikas). Diisel võttis 9-10 liitrit sajale, aga remondiarved olid jälle suuremad, nii et mingit kokkuhoidu ei olnud.

Erandeid muidugi on, aga diiselmootoriga (2.8 CRD) Voyagere ei kiideta, samas bensiinimootoreid peetakse pommikindlateks. Enda kogemuste põhjal, siis esimesel autol oli kogu aeg vaja midagi parandada, kuid praegusega oleme tavapärase hoolduse najal sõitnud kaks aastat peaaegu muretult (juhipoolne aknaklaas kukkus kord ukse sisse ja üks jahutussüsteemi kolmik andis otsad, ei midagi erilist).

Kuna meie jaoks kaaluvad auto head üles kõik vead, siis ei näe me end seda nii pea väiksema ja ökonoomsema vastu välja vahetamas, pigem vastupidi … Kui majja (mitte korterisse) tuleb koer, siis tuleb ka suurem auto, näiteks VW Transporter või MB Vito, aga sinna on veel aega, seni kruiisime Town & Country nimelise Voyageriga.IMG_20180902_191142.jpg

9 thoughts on “Suure pere suur auto

 1. Ilmsel on ka sellel kütusekulule veel alternatiive cryslerite seas. Mõni aeg tagas trippisime ühe sellisega Riiga ja autojuht andis meile pärast kuluks alla 6 liitri vist isegi. Kütuseliiki ma paraku ei oska kommenteerida.

  1. Alla 6 liitri oleks isegi diisli ja ainult maantee puhul kahtlane, aga võimalusel uuri välja, mis mudeliga tegu, tean siis mille vastu vahetada. 😀 Gaasiga on muidu soodsam sõita, aga kulu on sel just suurem. Paraku ükski tuttav autotegelane, kes just ise gaasiseadmetega ei tegele, seda lahendust ei soovita.

   1. Ainult maantee oli küll, kütuse jms kohta uurin.
    Minagi imestasin. Mul endal ikka väike ökonoomne auto (täitsa mõistlik nelja inimese pereauto) ja minu auto kütusekulust oli see väga vähe suurem
    Gaas peab olema tehase poolt paigaldatud, siis kiidetakse küll ja siis ka rahaline kulu väiksem (ka muidu sama mudeli ja võimsuse ja mootori juures). Kilogramme sajale võtab rohkem, kui liitreid bensiini sajale, aga rahaliselt ikka oluliselt soodsam. 🙂
    Meil on olnud ka hiljem paigaldatud gaasiseadmega auto ja ei oska suurt miskit kurta. Lagunema hakkas ma muude kohtade pealt. 😀

    1. Minu mälu vedas mind ikka täiega al. Üle uurides siis siiski maantee kulu 8 ja diisel.
     Ehk ei saand kuidagi kasuks olla. 🙁

 2. Kuna meil on hetkel aind üks laps ja seda vähemalt järgmised 5 aastat 😀, siis saime teha oma ammuse unistuse teoks ja ostsime MB S350, ehk siis mersude luksklass. Ja no see on tõesti luks:masaaziistmed ees ja taga, istmete soojendused ja jahutused ees ja taga, taga ekraanid, öönägemis seade(väga kasulik pimedas metsa vahel nt), tagaakendel on kardinad ehk saad ise valida kas tahad toonklaasi voi ei, no yhesõnaga koik voimalikud lisad mis vähegi võimalik. Eriti meeldib mulle see, et maanteel ei pea pm yldse pedaale puutuma, panen kiiruse peale ja siis ta ise pidurdab kui ees kellegile liiga lähedale jõuan vöi siis kiirendab ka algselt pandud kiiruseni, kui keegi su eest ära läheb. Ühesõnaga unistuste auto, ülimugav, reisid on võrreldes minu vana golfiga lausa sellised nagu oleks kodus diivanil ja vaataks telekat 😂😂 ja sa tead, kui pikk teekond on eestist Porisse, siis igasugune meelelahutus lapsele on vägagi vajalik 😂😂

  1. Teekond Porisse on pikk tõest, aga meil lapsed poole tee magavad enamasti maha, õnneks. 😀 Kui ei maga, siis lahutavad üksteise meelt.

   Kirjutasid, et kuna ainult üks laps, siis saite unistuse teoks teha, aga sinna autosse peaks teine ka ju kenasti ära mahtuma. 😀

   1. Siis on hästi kui magavad ja lahutavad yksteise meeli. Meie oma aind kisab, sest ei meeldi rihmadega kinni olla😀
    Kindlasti mahub, aga kuna see üks on juba viie lapse eest, siis teisega ootame veel😂😂😂

 3. Meil 2 last (9k ja 10a) ja town&country aga 2007a ja see vanem kere, gaasi lasime Eestis juurde paigaldada. Nüüd ka gaasi hind tõusnud aga 550km maksab 55euri ehk siis väiksema sõiduauto tavapärane kulu aga arvestades et ta muidu võtab ca 11l ja rohkem-100le(3.8 mootor) siis isegi ok. Aga ruumi osas väga nõus! Selle autoga saab kõike ja kõiki vedada, liuguksed- ei kujuta elu ilma nendeta,istmete paigutus- suvel reisil olles sai laps autos roomata, mähkmeid vahetada jnejne ilma et oleks kitsas või peaks tagumik püsti upakil olema. Turvahälli saab last panna nii et ise istud ka autos , uks on kinni, tuul ei puhu ja selg ei saa märjaks. Pidin vahepeal tavalise sõidukaga sõitma, täiesti kohutav kui vähe ruumi seal on.. 😁 +1 chryslerile!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *