Tahtsin mehele üllatust teha, aga …

Silver on siin juba mõnda aega nostalgitsenud ja meenutanud vanu häid aegu, kus sai mitte lihtsalt Esta 2-ga, vaid kahe Estaga vahvleid küpsetatud. Me isegi ei mäleta, millal me ta viimati vahvleid tegi. Pärast korterisse tagasi kolimist pole seda kindlasti juhtunud ja majas jõudis ta neid vist ainult korra küpsetada, seda päris alguses. Kaks estat 1Kena viis aastat ei ole me krõbedaid vahvleid söönud, sest ühe masina süda ütles üles, kuigi Silver üritas teda tugevate hoopidega elustada, ja teist masinat laenas õeraas ning rohkem pole me seda Estat näinud.Kaks estat 2Vahvlitega mässamine oli alati Silveri teema, mulle jäi rohkem söömise rõõm, nii et ma ei ole kobisenud, kui ta on öelnud, et tahab vahvleid küpsetada, aga seda ainult kahe (või enama) masinaga, sest ühega ta jääkski neid tegema. Eks ma mäletan ise ka, et isegi kaks masinat ei jõudnud toota nii palju, kui vähemalt viis suud süüa jaksaksid ja seetõttu tuli uut vahvlit pikalt oodata. Millega ma just taipasin, et … Vaene Neljas, tema suu pole kunagi vahvlit süüa saanud.vahvlidOleme jälginud Osta.ee oksjoneid ja mõelnud, et ühel ilusal päeval avame oma rahakotirauad ja ostame kaks täiesti tuttuut Estat, kuni neid veel liigub. Siiani oleme aga sattunud ainult siis oksjonitele peale, kui hinnad on juba üle 100 euro kerkinud ja sellist raha pole me raatsinud välja käia, sest ühest masinast jääks Silverile väheks ja kaks läheksid liiga kalliks.

Ma siin vahepeal juba pigistasin ühe silma kinni ja tegin oksjonil 100eurose pakkumise, aga mind pakuti üle ja kinnisilmi ma järgmist tegema ei hakanud, sest juba esimene pakkumine ajas rahakoti nutma.

Tundus, et uued Estad jäävad meile ikka kättesaamatuks ja üleüldse ebamõistlikult kalliks, kui kaks tutikat Lakomkat saab juba 90 euro eest kätte. Bingo! Ma ostangi hoopis kaks Lakomkat. Oi, see muudab Silveri veel õnnelikumaks kui seda tegi viimane tolmuimeja!

Mõeldud-tehtud, aga igaks juhuks ostsin alguses ühe Lakomka, sest äkki ikkagi ei tule samaväärsed vahvlid ja siis kahetsen.

Ootasin uut vahvlimasinat kaks päeva ja kujutasin ette, kuidas küpsetan sellega proovivahvlid, veendun masina headuses, ostan teise juurde ja teen nendega oma abikaasale ühe aegade parima üllatuse, mille peale hakkab mu suu vaheldumisi magusaid vahvleid ja õnnelikke musisid saama.vahvlid 2Veel pakile järelegi minnes tundsin nii suurt elevust, et ei saanud arugi, kuidas see on naljakalt väike ja kerge. Reaalsus tabas mind karpi avades – selle seest tuli välja pisike nunnu vahvlimasin ja seda üldse mitte heas mõttes. Üllatus, kallis! Saad nüüd kõik need kolm päeva etteheitvalt vaikida, mil perele minivahvleid küpsetad. Milline idüll.

Ma olin nii pettunud, et helistasin Silverile ja rääkisin oma ebaõnnestunud üllatusest, aga kui esimene ehmatus mööda läks, siis otsisin kapi kaugemast nurgast üles meie aastaid surnud Esta, kellest pole siiani raatsinud loobuda, ja sain aru, et reageerisin üle.

Kui masinad kõrvuti panna, siis Lakomka on Esta kõrval kui tema koolieelikust lapselaps, kuid vahvlid tulevad seal vaid veerandi võrra väiksemad. Täpsemalt on küpsetusplaatide mõõtude vahe 23% Lakomka kahjuks. Jep, ma mõõtsin ja arvutasin selle välja. esta 2 vs lakomka.jpgEsta puhul on siiski plussiks suur renn, kuhu üleliigne rasvaine ja taigen voolata saavad. Võimalik, et Lakomka pisikesest rennist piisab, kui taigna ja võiga liiale ei lähe, aga hetkel tundub küll, et Estaga masin ikka ei konkureeri.

Teist ei kipu praegu juurde ostma, kuid seda ei välista ka, ootan Silveri ja proovivahvlid ära ning siis koos vaatame, mis teeme. Väidetavalt küpsetab uus masin Estast kiiremini ja kui see tõesti on nii, siis see kompenseerib väiksemad vahvlid.esta 2 ja esta 2Pildid on tehtud, kui maja remondi ajal minu vanemate juures elasime ja üheksa suuga arvestama pidime. Vahvlikuhi ei ole “enne ei võta, kui kõik valmis saab” kuhi, vaid paralleelselt esimese söömisega valminud torn, mis õhtuga olematuks kahanes.

Millal te viimati nõukaaegse masinaga tehtud vahvleid sõite?

17 thoughts on “Tahtsin mehele üllatust teha, aga …

 1. Oi, nämm!!! Pildid ajavad küll suu vett jooksma 😀

  Mul on vedanud – vanaemal on vana Esta alles ja täiesti töökorras. Meie enda oma (st mu ema) ütles juba sel ajal üles, kui ma põhikoolis olin. Kunagi sain endale kingiks uue vahvlimasina, mis küll ei pidanud isegi kirjelduse järgi tegema samasuguseid vahvleid kui vana hea Esta aga kink oli kink. Kahjuks ei hakanudki masin tööle, kinkija viis garantiisse ja nüüd on sellest möödas oma 10 aastat 😀

  Aga vanem tütar on tubli küpsetaja (ma ise ka ei viitsi tunde istuda ja kärsatada) – nii et oleme selle aasta jooksul 2 korda vanu häid vahvleid söönud. Meie ikka keerame tuutusse, kui jäätist tahame sisse panna, või niisama rulli. Viimasest satsist viis tütar pool klassiõhtule ja need söödi muidugi kohe ära 😉

  Hmmm jah, oleks ikka endale ka vahvlimasinat vaja…. Eks ma ootan ära, kuidas see uus imemasin teil töötab, siis otsustan kas ostan Esta või ka selle Lakomka. Jään siis ootele!

 2. Ma sain eelmisteks j6uludeks vana kasutatud vahvlimasina, sest tänapäevased ei ole need, mis n6uka ajal 😀
  2 korda olen teinud, enam ei viitsi. Aga krdima head on kyll 🙂

 3. Mul on olemas ja töötab! Eriline rehkendamine on alati õigete vahejuhtmete ja -pistikute leidmine. Paar korda aastas ikka teeme. Tihedamini ei tule meelde. Hea, et meelde tuletasid 🙂

 4. Oh kui vahva! Ootan huviga vahvliküpsetamise muljeid 🙂
  Mina ka suur vahvlifänn. Ostan ka hea meelega Lakomka masina. Hetkel kahjuks osta.ee-s ühtegi müügis ei ole.
  Kui kellelgi on müüa või teab, kust saab, siis andke märku 🙂

  1. Ostas on Lakomka olemas küll, aga lihtsalt vahvliküpsetaja või muu sarnase nime all, alghind 50, osta kohe 54. Soovis maksab vähem, 45 eurot.

 5. Kui teil keegi Venemaal juhtub käima, siis tellige endale sealt uus masin. Need sealkandis odavad ja pereliige, kes lasi tuttavatel tuua, on väga rahule jäänud. Kahjuks masina mudelit ei oska öelda.
  Meie peres aga lasime vana vahvliküpsetaja hoopis ära remontida – see viidi kuhugi parandusse, kus vahetati ära midagi tema sisemusest ja ühtlasi pandi uus ning eurojuhe taha,ning töötab nagu vaja! Kahjuks ei oska öelda, kuhu mu ema masina viis, muidu soovitaksin julgelt.

 6. Naljakas kokkusattumus, aga mina just eile tegin vahvleid. Meil on vana masin, aga nime ei tea. Esta pole peale kirjutatud, aga renn on mõnusalt suur.
  Igal juhul jah, meie teeme vahvleid 3-4 korda aastas. Masin on mu vanatädilt saadud pärandusena. Alati mõtlen, et võiks tihedamini vahvleid teha, aga jah, nii paraku on. Kogu perele meeldib vahvlitegu väga 🙂

 7. kas selle õe laenatud masina taga on mingi keerulisem lugu? eeldan, et kui oleks onud tegu tavalise laenamisega, siis annaks selle ju lihtsalt tagasi küsida? või isegi kui tegu on ühise kadunud vanavanatädi hinnalisema pärandusega, millele ihub hammast kogu suguvõsa, siis… nagu näha, saab üks pere viis aastat ilma ka hakkama, nii et ehk vahetada iga natukese aja tagant, või küsida õelt masinat lihtsalt laenuks ja süüa isu vahvlitest täis ja viia masin tagasi (ongi ju elu lihtsam, kui sellele kolakale oma kapis ei pea ruumi leidma)?

  1. Eh, ei ole mingit keerulist lugu, lihtsalt tema pole seda tagasi pakkunud ja mina pole küsinud. Pole see nagunii meie oma ka, et ta peaks tagasi pakkuma. 🙂

   Enda masin on ikka enda masin, millega saab vahvleid küpsetada just siis, kui isu peale tuleb, mitte ei pea seda mitmekümne kilomeetri kaugusel oleva õega masinat jagades ette planeerima. Seetõttu polegi vahepeal kordagi vahvleid teinud – isu korral pole masinat olnud ja õega kokku sattudes pole vahvlid meelel mõlkunud. 🙂

 8. Ega pole juhuslikult Lakomka masinat proovinud? Tahaks väga teada, kas teeb tõesti neid häid vanu vahvleid?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *