Veel sääskedest, muudest putukatest ja kookosõlist

Meie Esimene on olnud sääskede ja muude putukate hammustuste suhtes üsna immuunne. Ei ole tal olnud suuri paistes punne, ei ole ta end lõhki kraapinud, ei ole ta olnud millegi-kellegi suhtes allergiline.

Seda suurem oli mu üllatus, kui Teisel paistetas silm pooleldi kinni, sest sääsk imes silma alt verd._MG_8757 _MG_8778Tal esines sellist paistes silma kaks korda ja kõik sääsehammustused (või öeldakse imemised?) läksid väga tursesse. Sügelema ei hakanud või siis laps lihtsalt ei süganud end. Kui väga palju paistes kuppe oli, siis sai ta zyrtecit, võib-olla sellepärast ka ei sügelenud.

Kuna ta läks sääskede pärast paiste, siis kartsin, et mõne sumiseja käest nõelata saamine on tema jaoks üldse ohtlik, aga eelmisel aastal sai ta kolm (või oli isegi viis) sutsakat korraga, kui käis herilasepesa juures tuuseldamas. Ei tekkinud paistetust ega midagi muud. Oli ainult palju nuttu. 😀

Enam ei ole ta ka sääskede suhtes väga tundlik.

Kuid Kolmas on seda endiselt. Ta näeb praegu peaaegu samasugune välja nagu kahe aasta tagustel piltidel. Tookord ei olnud ma sugugi šokeeritud, kui tema muhklikku otsaesist nägin, sest Teisega oli juba kogemus olemas.

_MG_8621Eile ei olnud olukord üldse hull, aga hommikul ärkas paistes punnidega. Ega muud ei olegi, kui zyrtec sisse ja kookosõli peale.

Teisi määrin ainult kookosõliga ja enda põhjal ütleksin, et see leevendab sügelust kiiresti ja tõhusalt. Ilmselt aitab ka lapsi, sest Neljas pole end rohkem kuskilt lõhki kraapinud. Temaga on mul nüüd esmakordne kogemus, kus laps lihtsalt sügab end katki. Mitu-mitu nädalat vanad punnid ei ole siiani paranenud, sest ta kraabib kogu aeg kärnad maha. Samuti kraabib maha plaastrid ja sidemed.

_MG_7703See eest ei teki tal kergelt paistes kuppe. Üks suur punane lärakas tal külje peal on, aga see pole sääse tehtud, vaid mingi karmi putuka hammustus. Ma enda lapsepõlvest mäletan selliseid hammustusi küll ja küll, kus hommikul heinaküünis ärgates oli näiteks säärel rusikasuurune kõva ja paistes punetav ala, sest keegi oli öösel minust tükikese hammustanud. 😀

Tegelikult ma tahtsingi selle postitusega rohkem seda öelda, et kookosõli on hea vahend sügeluse leevendamiseks. Minu puhul on aidanud palju paremini kui aaloe, teepuuõli või spetsiaalsed geelid, mis põhimõtteliselt sisaldavadki neid samu asju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *