Uuel aastal uue … hooga?

Ehk mäletate, et läksin suure hurraaga kooli ja esimese paari nädalaga tegin kohe portsu töid järele, aga ma vist ei kirjutanud, et pärast seda see hurraa rauges. Unepuudus kasvas lihtsalt nii suureks, et järgmised paar nädalat tahtsin ainult magada ja õppimiseks ei olnud mul enam mingit keskendumisvõimet.

Asi ei olnud ilmselt ainult unepuuduses, vaid ka mingis ärritunud soole sündroomis või muus sarnases, sest ma piinlesin kaks nädalat valude (ja enama) käes. Arstile ma helistada ei jõudnud, sest iga päev mõtlesin, et see läheb kohe üle, ja kui olin lõpuks valmis arsti juurde minema, siis läkski üle. Võib-olla oleksin pidanud varem valmis olema, äkki mu seedesüsteemil on arsti ees sama suur ärevus kui minul kooli ees….

Ühesõnaga, kooli-hurra enam peale tagasi ei tulnud ja ma peitsin pea liiva alla. Aga! Ma ei mõelnud selle aja sees kordagi, et loobun, vaid mõtlesin kogu aeg, et järgmisel nädalal lähen kindlasti tundidesse, isegi siis, kui mul on õppimata. Olin mitmel päeval valmis minemagi, aga viimasel hetkel lihtsalt ei teinud seda ja vahetasin riided tagasi koduste vastu. Lubasin endale, et hiljemalt uuel aastal võtan end kokku ja hakkan korralikult koolis käima… Heh, kes ütles, et ta ei andnud uueks aastaks lubadusi? Tegelikult ei olnud see seotud aastavahetusega, vaid sellega, et vaheaeg hakkas peale pressima ja mul polnud enam palju võimalusi vana aasta sees tubli olla.

Ma siiski üritasin ja õppisin mitu päeva ja ööd, et minna aasta viimasel koolinädalal kohale, viia ära konspektid, teha ära tolle nädala tööd ja mõned veel järele ka, aga see lõppes väikese murdumisega. Konspektidega sain ööl vastu esmaspäeva järje peale ja kolmetunnise ööune järel jõudsin veel poolteist tundi muusika kontrolltööks õppida, kuni asi liiga tuttavaks läks… Õpikeskkonnas on 11. ja 12. klassi teemad samal lehel ning mina scrollisin automaatselt esimese number 3 kontrolltöö juurde, mis tol päeval tulemas oli… Ilmselt juba aimate, mida ma öelda tahan. Jep, ma olin selleks ajaks tegelenud poolteist tundi 11. klassi kontrolltööks õppimisega…

Motivatsioon läks nulli. Energia läks nulli. Keskendumisvõime läks nulli. Tehtud tööde väärtus läks nulli. Ma ei hoolinud enam konspektide õigeaegsest esitamisest, tahtsin vaid nutta ja magada ning seda ma sellises järjekorras tegingi. See tundub kirja pannes väike asi, aga minu jaoks oli see sel hetkel nii suur ja loll tagasilöök, et ma lõin tervele sellele päevale käega, järgmisele ka.

Ülejärgmisel päeval läksin aga eesti keele järelevastamistundi, et konspektid ära viia ja üks töö järele teha. Silver oli mulle teel koolini moraalseks toeks ja jäi mind koos lastega vastasmaja kohvikusse ootama. Vähem kui tund hiljem liitusin nendega rõõmsalt, sest kõik läks hästi: sain ainsagi terava märkuseta oma hilinenud konspektid üle anda ja soovitud töö järele teha. Arvasin, et õpetaja on jõulumeeleolus, aga ta vist lihtsalt halastas mulle, sest pärast mind saabunud noormees sai oma pika puudumise eest topelt, ilmselt minu eest ka…

Mu kopsud täitusid sel päeval uuesti õhuga, nii et jõudsin ka vaheaaja esimesel nädalal koolis ühe töö järele teha ja teisel nädalal kodus paar võlgnevust kustutada, aga esimesel esmaspäeval kooli jälle ei jõudnud. Kõige tobedam on see, et ma õppisin taas poole ööni ja olin hommikul lihtsalt nii väsinud, et ei jaksanud minna. Järgmisel päeval läksin.

Selle nädala esmaspäev polnud ka kõige parem päev, läksin küll pärast kolmetunnist ööund kooli, aga seal selgus, et tol puudutud esmaspäeval otsustati kontrolltöö edasi lükata, nii et ma õppisin asjata poole ööni. See eest oli kirjanduses “Mandala” lugemiskontroll, mille eest sain ühe… Loo moraal on see, et ei tasu keskenduda infole e-koolis ja Moodle`s, vaid tuleb koolis käia.

Olukord kõige hullem siiski ei ole, olen kenasti reel ajaloo, ühiskonnaõpetuse, inglise ja eesti keelega ning põhimõtteliselt ka kirjanduse ja muusikaga, mille võlgnevused plaanin järgmise nädalaga likvideerida. Keemiaga on samuti kõik korras, sest see alles tuleb, nagu ka bioloogia, aga seal on mul juba varasemast hinne väljas, nii et selle arvelt saan tegeleda hoopis füüsika, matemaatika, geograafia ja vene keelega, mis kõik on hinnete poolest nullseisus…. Ma veel ei muretse, sest ma saan nüüd hakata sellele suurele nullseisule pühenduma ja mul on nullist sajani jõudmiseks aega viis kuud.

Muretsen rohkem poiste kooliasjade ja Neljanda koolimineku (või mitte mineku) pärast, aga see on juba teine teema.

Ma ei küsi seda praegu otseselt kooli pärast, aga kas keegi on käinud Rakveres psühhiaatri juures? Kui jah, siis kelle juures ja kas julged soovitada?

14 thoughts on “Uuel aastal uue … hooga?

  1. Ka minul on selline õppimiselaine (täpsemalt öeldes koolihullus) praegu peal. Olen 8.-ndas klassis, kogu aeg on mingid kontrolltööd, tunnikontrollid… Lisaks, kuna ma olen enda klassis see “tubli”, saadetakse mind ka igale poole olümpiaadidele-võistlustele, mille tõttu istun esmaspäeviti ja teisipäeviti kaheksast viie-kuueni koolis. Kas õpetajad tahavad, et ma end hulluks õpiks… Ja siis ma jõuan koju, õpin veel, magama saan 12-1 paiku, ja hommikul 6 tõusta… ma saan väga hästi aru, mida sa tunned. Edu sulle kooliga 🙂

    1. Liiga karm! Ma ei kujutaks praegu ette, et ma peaksin iga päev koolis 8 tundi ajutööd tegema ja siis veel kodus 2,3 või 4 tundi otsa õppima. Mul on juba viimastes tundides pea paks ja õhtul on kodus väga raske õppida, ka lastega. Ma täitsa kardan, mis tulevikus saab olema, kui juba praegu on 3. ja 4. klassi lastel mõnel päeval nii palju õppida, et nad on õhtul paar tundi rakkes, meie koos nendega… Värskel koolilapsel on ka väga harva selliseid päevi, kus tal midagi õppida ei jää, tavaliselt on tegemist terveks tunniks. Nii et ma tõesti kujutan ette, milline tamp sul 8. klassis peal on. Pea vastu! Ainult 4 ja pool aastat veel jäänud, siis läheb väidetavalt lõbusamaks. 🙂

  2. Olen käinud dr Tandre juures patsiendina. Kuna väga oli vaja siis jätsin meeldimise tahaplaanile ja sain abi.
    Dr. Viigi juurde sattusin lähedase saatjana ning soovitaksin samuti dr Viiki.

  3. Kas lapsega psühhiaatril või ise? Lapsega olen käinud, aga Pihlau juurde enam ei lähe, ega soovita ka paraku teistel minna..
    Kui täiskasvanule, siis polikliinikus pidi käima keegi tore kuskilt kaugemalt – aga järjekord pikk.

  4. Mina Viiki üldse ei soovita. Väga külma suhtumisega ning mina temalt abi ei saanud. Alles siis sain lõpuks abi kui sain Kaarlõpi juurde, tema on tõesti super arst!
    Kahjuks enne ta töötas koos Tandrega kuid nüüd avas oma praksise ning tal ei ole haigekassaga lepingut, see tähendab, et tema vastuvõtt väga kallis (50 eurot kui ma ei eksi). Aga kui rahakott hakkab peale, siis soovitan väga!

    1. Aitäh kogemuse jagamise eest. Alustan ehk ikka Viigist ja kui meil klappi pole, siis vaatan edasi ja kaalun tasulist varianti. 🙂

  5. Saan aru, et su tõrked tulevad mujalt…
    Mõtlesin siin oma töö peale. Et vahel jääb ööuni lühikeseks. 4-5h, aga hommikul on äratus ühtemoodi. Pluss öösel ringi rändavad päntajalad. Tööl tuleb vahel kuude kaupa edasi tagasi saata dokumente, mis lõpuks mitte kusagile ei jõua. Tähtajad on kogu aeg kukil. Eelmine nädal läksid lapsed magama ja mina hakkasin tööd tegema. Mees samamoodi. Poole ööni. Hommikul äratus ikka. Vshel üldse ei jaksa. Ja see pidev väsimus, mis nutma ajab.
    Erinevus on see, et kooli saab minemata jätta, sest oma valik. Tööle ei saa, sest siis on tulemuseks a) vallandamine b) hädas perekond.
    Ma ei taha sulle moraali lugeda. Võrdluseks lihtsalt, et hinded on palk tehtud töö eest. Eelduseks kohalkäimine.
    Loodetavasti saad koerasabast ka üle.

  6. Ma olen ka aastaid Kaarlõpi juures käinud, tõesti toetav ja arusaav arst. Aga pärast seda, kui ta Tandre juurest ära läks, on teda peaaegu võimatu kätte saada ja muidugi vastuvõtt tasuline. Ma ise jään ikka tema juures käima, sest ta tunneb juba mind ja ma tunnen end temaga mugavalt, pealegi põhiliselt vaja lihtsalt retsepti pikendada. Aga kui ma nüüd päris esmakordselt peaks kellegi juurde minema, siis ma üritaks ka Viigi jutule saada. Vähemalt ei pea iga vastuvõtu eest 50€ maksma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *