12 suitsetavat Monster High nukku

Ma olen agar internetist kasutatud asjade ostja ning kuna ma ei ole kunagi otseselt petta saanud, siis ma väga ei karda sedasi ostutehinguid teha. Ma usun ikka inimestest parimat. Uskusin ka seekord, kui ostsin ühelt Buduaari kasutajalt 12 Monster High nukku 90 € eest. Suur raha, aga ühe nuku kohta hea hind ning plaanisin ägedamad preilile jätta ja igavamad edasi müüa, kuigi tegelikult vist ei olegi igavaid Monsteri nukke olemas.

Kui olin müüjaga juba ühendust võtnud ning ostusoovi avaldanud, siis avastasin, et tal on mitu negatiivset kommentaari ning läbi käis ka suitsulõhn ja seda isegi lasteriiete küljes. See ehmatas ära, aga kuna inimene ise näeb väga hoolitsetud ja ilus välja, tema Buduaari turg kubiseb kallitest riietest, jalanõudest, kottidest ja ka Monster High nukud on uuena väga kallid, siis jäin tema selgitust negatiivse tagasiside osas uskuma. Tegelikult väike kahtlus ikka jäi sisse, aga otsustasin riskida.

Seekord ei tasunud risk ära, sest mul on nüüd 12 Monster High nukku, lisaks Bratz ja poni, mille ta pani ise kaasa ning need kõik haisevad suitsu järele. Ausalt, ma ei kujutanud ette, et lapse mänguasjad võiksid sedasi haiseda, sest ma tõesti eeldasin, et kui peres keegi suitsetab, siis ilmselt mitte lapse toas. Kui ma nukke lähedalt nuusutasin, siis mul hakkas kurgus kraapima, ma oleksin nagu tuhatoosi lähedalt nuusutanud, seega võimalik, et nukud ise suitsetasid. Nüüd on asi parem, sest olen neid pesnud, tuulutanud, leotanud, tuulutanud, aga lapsele ma neid ikkagi praegu kätte ei annaks.

Ma loen seda lolli õppetunniks, sest tark õpib teiste vigadest. Mina ei õppinud. Koos õppetunniga sain ma veidi kino ka, sest tänane kirjavahetus müüjaga ajas lihtsalt naerma. See oli nii jabur, et ma lihtsalt pean seda teiega jagama ja et asi ei oleks ühepoolne, siis lisan siia meie muutmata kujul kirjavahetuse. Ma küll oleksin tahtnud müüja kirju veidi korrigeerida, et need loetavamad oleksid, aga sellega oleks juba osa jaburusest kaotsi läinud. Nii et varuge aega, sest kohati tuleb ajusid ragistada, et õiged sõnad välja lugeda. Ma enda kirjavigu ei hakanud ka parandama, sest need on antud kirjavahetuses üsna märkamatud. Päris esimesed “kas nukud on alles – jaa on alles” kirjad jätsin välja ning aadressid ja nimed ka, aga midagi muud olulist ma vahele ei jätnud.


Veidi rohkem kui nädal tagasi

Mina: Ma lugesin nüüd teie konto all olevaid kommentaare ja see ehmatas veidi ära. Kuna meie peres keegi ei suitseta, siis oleme suitsulõhna suhtes väga tundlikud. Kas nukkudel võib olla suitsulõhn küljes?

Tema: Olen müünud oma asju juba poolteist aastat ja igapäevaselt.
Kus on tagasiside otse postkasti on mulle täis kiidusõnu.
Aga see et oli kolimine ja pidin viima asjad suurte kottidega ema juurde kelle hooldaja olin aasta kuna tal oli vähk.Siis paraku oli selliseid ostjaid kelle riided võtsin kotist nii et ei saanud neid enne ei tuulutada ega läbiloputada kui selleks vajadus oli.Sest osa nõudis kohest postitamist
Nüüd küll juba alustatud remondiga ja kõik asjad sorteeritud ning läbi loputatud.Kuna praegu ilusad ilmad olnud siis enamus asju uuesti hooldatud.
Ning kuna paki saan postitada homme hommikul siis nukke hoials nagunii veel tingimatta õues.

Mina: Võtsin riski ja kandsin 90 € üle ning jään nüüd pakki ootama.

Tema: No nukud nüüd veel värske õhu käes ka kini homse hommikuni.
Nii et pole enam võimalik et mingit lõhna on peale värske õhu

Veidi vähem kui nädal tagasi

Mina: Tere!

Avastasin, et ma ei andnud teile üldse andmeid, kuhu pakk saata ja imelik, et te ise ka selle vastu huvi ei ole tundnud, kuigi pidite paki eile hommikul teele panema.

Tema: Selge 🙂
Ei vaadanud ka.Sest tegin nukud kenasti korda
Puhtad ja korras

Täna

Mina: Tere taas!

Kahjuks ei ole nukud puhtad ja korras, sest nad haisevad ikkagi lootusetult suitsu järele. Kui paki kätte sain, siis avades lõi väga vänge suitsuhaisu vastu. Esimesel õhtul pesin nukke seebiveega ja jätsin 24 tunniks tuulduma, aga sellest polnud kasu. Siis panin nukud 24 tunniks väga tugevalt lõhnastatud seebivette ligunema, eile õhtul jätsin akna alla kuivama/tuulduma ja neil on ikka tugev suitsulõhn juures, nüüd lihtsalt segunenud seebi lõhnaga. Minu jaoks on ebanormaalne, et mänguasjad haisevad suitsu järele ja ma ei saa neid lapsele mängimiseks anda. Ma ei kujuta ette, millises suitsupilves teie laps või lapsed elavad. Üks asi on see, kui majapidamises keegi suitsetab ja oma tervist sellega rikub, teine asi on see, kui suitsetamisega rikutakse juba lapse tervist.

Jagan lõiku kopsuliit.ee lehelt: Paljud tubaka põlemisel vabanevad raskemetallid ja vingugaas on õhust raskemad ning maas mängiv või roomav laps jääb pikaks ajaks mürgist õhku sisse hingama, ka siis, kui suitsetamine on ammu lõpetatud. Ei ole olemas tubakamürkide suhtes immuunset last. Vastsündinutel võib suitsuses toas viibimine põhjustada hingamishäireid, kõrvade ja silmade probleeme, kasvu ja vaimse arengu peetust. Suitsetajate kodudes elavatel lastel on rohkem köha, hingamisteede põletikke, kopsupõletikke, astmat, silmapõletikke, keskkõrvapõletikke.

Ma ei taha moraali lugeda, aga ma soovitan tutvuda (passiivse) suitsetamisega kaasnevate terviseriskidega ja laste tervise nimel suitsetada õues/rõdul. Mul on parim sõber suitsetaja, aga nende kodus pole suitsuhaisu, samuti pole seda autos ega laste riiete/mänguasjade küljes ja nii edasi. Suitsetada saab nii ka, et teised ei kannata selle all.

See soe soovitus minu muret siiski ei vähenda, sest mul on 90 € eest nukke, millel on tugev suitsuhais ja mida ma ei saa lapsele mängida anda ja mida ma ei julge ka edasi müüa. Mis saab nüüd?

Tema: See on öaim aga mus teha.
Nukud olid 72 õues.peatwud leotatud uues kodus.
Saadan ekspwrtiisi.saatke tagasi ja saadamw ekspertiisi.
Sest kuskil on piir.
Asi pole suitsuhausus.VAID NAGU YRLESIN OLIN OMA EMA VÄHIHAIGE PÕETAJA JA SEEGA ON VANWMATE INISTE KODU LÕHN SEE JA KÜTSID SUURES TOAS AHJUGA.nüpd seal enam pole ja seega tahan asjad saata ekspertiisi.SEST SEE ON JUBA SURNYD INIMESE MÕNITAMINE

Mina: Ma elasin 23 aastat ahjuküttega majas, ma eristan väga hästi puuküttega kaasnevat vingu lõhna ja tubaka lõhna. Nukkude külje on suitsuhais, ei ole seal ei puukütte lõhna ega vanainimese kodu lõhna ega muud sellist.

37 thoughts on “12 suitsetavat Monster High nukku

 1. Proovi Fairyt, ma olen selle abil lahti saanud enamusest jamadest, sh halvast lõhnast (tõsi, nii hull pole kunagi olnud kui Sinu kirjelduses ja suitsuhais ka mitte).
  Kahju et nii läks, aga ma arvan, et õigesti tegid, et neid tagasi ei saatnud.

  1. Proovin järele!

   Ma tagasi poleks neid nagunii saatnud, sain juba esimese kirja puhul aru, et müüja lihtsalt blufib ja tegelikult ei ole mingist lahendusest huvitatud.

 2. 90 euri peale oleks ma vist sellise tsirkuse püsti löönud, et hoia ja keela. Olen ise osta.ee kaudu veidi tõmmata saanud, ühe korra osta käskis raha tagasi ka kanda, aga ei saanud ma sentigi. Teisel korral saime müüjaga kokkuleppele ja kandis osa summast tagasi.

  FB gruppides on ka paaril korral pettumusi olnud, aga enamasti pole summad märkimisväärsed olnud või müüjad väga vastutulelikud ja valmis olukorda mõlemale poolele sobivalt lahendama.

  1. Ma hoopis sain tsirkust, mis ma enam ise seda tegema hakkan. 😀

   Ma lihtsalt ei näe, et mul oleks siin üldse midagi päästa. Politseisse ei lähe ju avaldust tegema. :/

 3. Kui võimalik, jäta nukud ööseks või paariks õue. Kaltsukatest ostetud riietel olen sel moel ebameeldiva lõhna edukalt ära saanud (tõsi, see pole küll suitsuhais olnud). Nöörile riputada neid ilmselt ei saa, aga vast mõjub muul moel ka. Proovida vähemalt tasub.

  1. Ilmselt jätangi nukud mõneks ajaks ema juurde, seal saavad need värske õhu käes seista, tuleb lihtsalt leida selline koht, kust neid ei saaks retsida hiired, koerad ega kärbsed (oma mustade täppidega).

 4. “Sest tean ka kunagi mis marki isa tõmbas…” 😀 😀 😀 Tase!
  Aga see tehing… Ma saan aru küll, et kokkuhoidlikud inimesed vaatavad nö liitrihinda või ostavad hulgi, et siis saab 1 tk odavamalt, aga et Monster Highsid sarnaselt osta… See oli nii jabur kuidagi. Mul on üks tütar ja tal pika aja jooksul mingi 4-5 Monsterit tekkinud (aga no neid nii palju, et vanaema pooled vastu minu tahtmist kinkinud :D), aga et ma ostaks 12 nukku korraga 90 EUR eest ja veel võttes teadlikult risk. Päris julge 🙂

  Pesumasinasse mingi õrna programmiga ei annaks neid panna? 🙂

  1. Meil poleks tegelikult 12 nukku ka liiga palju, see teeks 4 nukku lapse kohta ja kuigi teised on poisid, siis nukkudega mängivad ka nemad. Nii et 4 nukku olekski olnud minimaalne, aga tahtsin saada 8, sest kui lapsed on külas nukkudega mänginud, siis alati on mõlemas käes üks olnud. Ja kuna ma osta.ee lehel jäin 10-sendiste alghindadega nukkudest ilma ja nende hinnad kasvasid 12+ euro peale, siis ma muidugi lootsin, et üleliigsed nukud saan vähemalt 10 € eest maha müüa ning kokkuvõttes igati kasulik tehing. Tegelikult lootust veel on, kui haisust lahti saan. 🙂

   Pesumasina peale mõtlesin, aga ei julge, sest mul on ainult 1 pesukott ja pärast on nad kõik omavahel karvupidi puntras. 😀

 5. Ma usun, et kui sa saan nukud näiteks maal mõneks päevaks kuskile varju alla õue jätta siis tuulduvad haisuvabaks. Ilmselt müüja lihtsalt rääkis pesust ja tuulutamisest aga tegelikult ei teinud kumbagi.

 6. Ok, ma enne kirjutasin FB kommentaarina ja nüüd lugesin siit ka. Minster High nukkude pesemine on selline riski teema. Tehases nende peade sisse pannakse hullult liimi. Kui nukkude pead pesta siis veega kokkupuutes hakkab see liim välja imbuma. Juuksed muutuvad koledaks ja tekib tuntav keemiline lõhn. Ma ei taha mõeldagi, kui mürgine see liim on. Ma olen neid nukke kasutanud ümber tegemiseks, selle tõttu tean, mis seal peade sees on.

  1. Eriti juhtub seda soojema/kuuma veega. Ehk pesta külma veega ja siis panna kuhugi pikemaks ajaks tuulduma. Samas kummaline, et mänguasjad nii tuntavalt haisevad.

   1. Ma õnneks pesin pigem leige veega ja tean siis, et kuuma vett väldin täielikult.

    Suitsuhais on karm, minu jaoks ei ole kummaline, et see kergelt plastmassi imendub, aga minu jaoks on kummaline, et mänguasjad suitsu järele haisevad. Ma tõesti ei kujuta ette, millisest tingimustes on nendega mängitud, kas laps on üldse tossu sees näinud mängida. 🙁

 7. Huhh, vaene laps kes pidi/peab sellise suitsuhaisu sees mängima, et mänguasjadel ka hais küljes 🙁

  Aga nukud ise on ägedad, mul nii kahju et omal tütart pole, oleks hea ettekääne miks monsterhighd vaja koju soetada 😛

 8. Ma prooviks veel kuskile karpi panna koos söögisoodaga ja seejärel mitmeks päevaks õue. Söögisooda pidi ka kõiksugused lõhnad endasse imema ja äkki toimib praegusel juhul ka. Äädikaveega loputamist mõtlesin ka, seda ka juba mainitud. Aga mõned päevad õues aiab kindlasti kaasa. Ma tellisin talvel ühelt kohalikult kudujalt oma lastele alpakavillased sokid, viisin ise materjali ka kätta (esimest korda töö juurde) ja kätte sain ka megalt suitsu järgi haisvad asjad ja lõngad, uhh. Pidin kohe läbi pesema ja mitmeks päevaks õue jätma.

  1. Kujutan ette, milline tore üllatus see suitsuhais oli. Igati kiidetud alpakavillast sokid ja siis suitsuhaisused, esimene kohtumine uute sokkidega ilmselt väga positiivne ei olnud.

   Sooda soovituse sain juba FB postkasti ka, see läheb kindlasti ühe nuku peal käiku. 🙂

 9. Täiega esimese maailma probleem. Halvast lõhnast saad lahti, kui paned esemed nädalaks kinnisesse konteinerisse kus on anumaga äädikat paar supilusikatäit. Ajaga aurab äädikas ära ja nukud on taas mängukõlblikud.

  1. minu meelest on laste mänguasjade “täis” suitsetamine ikka väga selline… teise või isegi kolmanda (kui mitte maailma, siis) eesti probleem. 😛

   1. Ma pidin ka küsima, kas teises maailmas poleks see probleem, sest seal nagunii suitsetatakse ja seega nende jaoks nukud ei haise. Või teises maailmas ei osteta Monster High nukke? Samas ostsin ma need kasutatult ja esimeses maailmas vist nii vaeseid ei ole, kes peavad kasutatud asju ostma. Järeldus – ma ilmselt elan üldse oma maailmas. 😀

    Aga seda varianti võiks ka täitsa katsetada, kõlab paremini kui äädikavees nukke pesta. Ma arvan, et siit võiks tulla täitsa “ebameeldiva lõhna eemaldamise katse”, iga nuku puhul proovin erinevat varianti. 🙂

 10. ma soovitaksin äädika asemel sidrunhapet proovida? edulugu küll jagada ei ole, sest ka meie peres keegi ei suitseta ja pole sellise probleemiga ka kuskilt mujalt kokku puutunud.

 11. Mina ise olen sidrunit kasutanud ebameeldivate lõhnade eemaldamiseks. Ka siis kui kolisime ämma korterisse oma korteri remondi ajal.( sinna kolides keegi enam suitsu korteris ei teinud küll aga suitsetati enne seda köögis lahtise aknaall )

  Otsisin ka ühe hea artikli välja mis räägib kuidas autost suitsuhaisu eemaldada aga pakun, et võib ka nukkudega aidata.
  http://www.nokitse.ee/plekkide-eemaldamine/kuidas-eemaldada-autost-suitsuhaisu

  Vaesed lapsed kes selle haisu see elama peavad, mul on mitu tuttavat kes küll suitsetavad aga keegi ei roni ei autosse ega tuppa suitsu tegema. Väljas ka minnakse lastest ilusti eemale.

  Loodan, et saad selle haisu välja ikka. 🙂

  1. Aitäh artikli eest. Ma olen nüüd nii palju soovitusi saanud, et saangi vist teha 12 erinevat katset lõhna eemaldamiseks ja siis hiljem blogis tulemusi jagada. 🙂

 12. Teoreetiliselt on võimalik ka,et lapsed ei ole pideva suitsu haisu sees.Lihtsalt laps juba suurem ja asjad tõstetud kinnise rõdu peale.Kus siis ka suitsetatakse.Vb inimene ka tuulutas.Aga kuna tuulutus toimus ka sama rõdu peal siis ei aidanud ka väga.Ei taha muidugi kedagi õigustada.Aga see ka võimalus.Ja kindlasti oli ta ise selle lõhnaga kursis ja oleks pidanud tunnistama.

  1. Teoreetiliselt küll, aga müüja suhtumise tõttu ma tema puhul seda väga ei usu. Pigem ongi süüdimatu inimene.

 13. Jeerum, kui hea! Naersin ikka südamest ja tõdesin järjekordselt, et issanda loomaaed on kirju…
  Ekspertiisi saata nukud, oli muidugi kõige parem.

  1. Ma naersin ka. Üldiselt mulle sellised konfliktid ei meeldi, aga eile tundsin end päris lõbustatuna. Kuna nukud on iseenesest terved ja ilusad, siis ma veel raha ka raistuks ei loe. Küll ma ühel või teisel moel haisust lahti saan ja kui mina ei saa, siis aeg vast ikka aitab. 🙂

 14. Turtasatasin korraks peata nukkude peale. Äkki ta siis pesigi neid ilma peata ja noh, pead jäid haisvaks? Meil ka kodus suitsetatakse, aga selleks minnakse ikka õue.

  1. Nukkude riided haisevad isegi rohkem kui juuksed. Ka pärast pesu. Pigem ei teinud ta nende nukkudega mitte midagi.

 15. Mina tuulutaks pikaajaliselt. Suvi läbi tuulutamist kindlasti aitab (ootamine on muidugi pikk). Ja räägitakse ka kohvi omadusest halba lõhna omastada.

  1. Mmm, ja kui hea lõhna see asemele võib jätta. (Räägib kohvihoolik minus, kes loobus kohvist paar kuud tagasi.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *