Blogimisest ja blogidest ja blogiauhindadest.

Mõnikord on mul tunne, et blogimine on Härra aseaine. Mõnes mõttes ehk ongi, sest kui teda pole, siis mul puudub igapäevane kokkupuude täiskasvanud inimesega, aga ma olen suhtleja ning suhtlemiseta tekib auk, mida lapsed ei täida. Nii ma siis suhtlen oma lugejatega enamasti monoloogi pidades või paari sõbrannaga Facebooki avarustes dialoogi pidades, nii et laias laastus jääb see suhtlemine ikkagi sotsiaalmeediapõhiseks. Kitsamas laastus on mul õnneks paarsada meetrit eemal ühed tegelased, kelle juurde saan enamasti iga kell sisse sadada, kui suhtlemisvaegus väga suureks kasvab. Kui ise ei viitsi nende juurde viiendale ronida, siis kutsun nad lihtsalt meile sööma, toimib alati.

Ja samal ajal võin ma olla täielik erak, kes suhtleb väga kitsa ringkonnaga ja laiema ringkonna puhul tunneb juba viitsimatust suhtlemise osas. Samuti tunnen mõnikord viitsimatust blogimise osas ja mõtlen, et lõpetaks selle nalja üldse ära ning elaks normaalse nähtamatu inimesena. Veel parem, kui elaksin keset põlde ja metsi ning saaksin seal suhelda oma alpaka, lamba, kitse ja paari kanaga, siis ei teki seda suhtlemisvaegust ka nii kergelt. Ei, kõige parem oleks elada keset põlde ja metsi nii, et Härra on meiega, see on see, millest ka tema unistab (miinus alpaka, lammas, kits ja paar kana). Aga kuni mul laste- ja koduväliseid tegemisi ei ole, seni ma blogimisega veel lõpparvet tegema ei hakka. Võib-olla oleks vara ka, sest Kuus Sidrunit sai alles aastaseks, las ta kasvab veel. Pealegi ostsin eelmisel kuul uuesti aastaks domeeni, nii et seda ei saa raisku lasta.

Blogide lugemine on teine teema, ma ei tea, kas ma sellega üldse kunagi lõpparve teen. Mulle meeldib blogisid lugeda, eriti meeldivad avameelsed postitused teemadel, mida üldjuhul peetakse isiklikeks asjadeks. See on see põnev kollane meelelahutus. Samuti meeldivad igasugused remondipostitused, eriti vanade majade omad. Näiteks Krista Kõivu blogis oli väga põnev jälgida nende maja arengut ja nemad said hakkama suurepärase tööga. Ma teadlikult selliseid blogisid ei otsi, aga kui silma jääb, siis jään jälgima ka. Kuna ma juba praegu hoian end kursis 30+ blogiga, siis ega palju jälgitavaid enam päevakavasse ei mahugi. Väljakirjutatud number siiski seda ei tähenda, ma loen päevas 30+ postitust, mu Bloglovini listis on blogisid, mis enam ei kirjuta üldse ja blogisid, mis kirjutavad korra kuus ja blogisid, mille puhul loen ainult huvitava pealkirjaga postitusi ja nii edasi. Samas puuduvad sealt listist blogid, kuhu satun läbi Malluka või Tikri blogrolli ja seda vägagi regulaarselt. Nii et neid blogisid on ikkagi umbes 30, mida ma vahelduva eduga jälgin. Ausalt öeldes, ma arvasin, et see number on poole väiksem, sest kui ma hakkan mõttes kokku lugema neid, keda tean, siis nii palju küll kokku ei tule.

Aga blogijaid pidavat meie pisikeses Eestis mingi 3000+ olema? Ma kuskilt vist lugesin sellist numbrit. Ja blogiauhindade hääletusvoorus osaleb üle 300 blogija, nii et lugemismaterjali peaks kõigi jaoks olema. Välja arvatud nende jaoks, keda absoluutselt mingid blogid ei huvita, sest neid lihtsalt ei huvita.

Kes siin lubasid hääletada minu poolt, siis nüüd saab seda juba (mitu päeva) teha: Hääle saad anda siin! 

Kuna eluliste blogide nimekirjas on väga palju osalejaid, siis ma ei looda isegi esikümnesse pääseda ja minu jaoks see koht tegelikult suurt midagi ei näita ka. Lihtsalt huvitav on osaleda. Eelmisel aastal pani keegi teine mind kirja tollase Pere ja Kodu blogiga ning siis andsin hääle endale, et mitte jääda 0 häälega. Kokku tuli neid vist isegi 16, nii et sellel aastal ma endale häält ei anna, sest eeldatavasti ma 0 häälega ei jää. (Emme, sa vähemalt hoolitse selle eest!)

Minu hääled läksid hoopis järgmistele blogidele:

Aiandusblogid – Ei hääletanud kellegi poolt, sest pole ühtegi neist lugenud, aga emme, äkki sina leiad endale sealt lugemismaterjali, vaata järele.

Arvamusblogid – Hääle sai Lastejutud, sest Rentsi blogi ei olnud nimekirjas ja see tegi asja kergemaks. Sellest kategooriast jälgin veel Ebapärlikarpi, vahelduva eduga Gätlinit ja Powerlifting Barbiet. Sama kategooria, aga tegelikult nii erinevad blogid. Ma tean, et arvamusblogide all on mitu (vabalt võivad tegelikult kõik olla) väga head blogi, näiteks Indigoaalase ja Mihkel Raua omad, aga nendesse olen üsna harva sattunud. Kõiki lihtsalt ei jõua jälgida.

DIY blogid – Kuna sealt loen ainult ühte blogi (Põlled ja papud), siis oli hääletamine lihtne.

Elu välismaal blogid – Pikast nimekirjast jäi silma kaks blogi, Littleleevi ja Diip kunstiinimese omad, aga nendega on see lugu, et üks kirjutab ainult iga teise kuuvarjutuse ajal ning teine on minu meelest vales kategoorias. Hääle andsin esimesele, sest äkki see motiveerib rohkem Filipiinidel elamisest kirjutama.

Elulised blogid – See on minu lemmik kategooria ja ma ei jõua kõiki ära linkida, keda loen, aga põhilised on Sülita üle õla Aili, alati positiivne Triinu Liis, üks ja ainus Mallukas, Mina ja muudVista del maristaHele valgus ja nii edasi. Ütlen ausalt, et mul ei ole selles kategoorias lemmikut ja mõtlesin vahepeal enda poolt hää üki-kaki-kommi-nommi teha, aga mõtlesin ümber ja valisin Vista del marista Marina blogi oma lemmikuks. Seda puhtalt seetõttu, et meil kahel pole vist mitte midagi ühist, me elame totaalselt erinevat elu, meil on täiesti erinevad maitsed ja see mulle tema juures meeldibki. Tema blogis avaneb minu jaoks hoopis teine maailm. Kusjuures esimest korda sattusin Marina blogisse teema peale, mis mind ärritas ja esmamulje temast polnud üldse positiivne, nii et järjekordne tõestus, kuidas esmamulje võib petlik olla.

Fotoblogid – Uskumatu, aga mina, vana fotograafiahuviline, ei jälgi ühtegi fotoblogi. Varem jälgisin, enam mitte, nii et siit ei saa keegi häält.

Samuti ei jälgi ma ühtegi haridusblogi, investeerimisblogi (äkki peaks?), kokandusblogi, kultuuriblogi, noorukiteblogi, poliitblogi (tegelikult vabalt võiks, sest teema ise külmaks ei jäta), raamatublogi, trenniblogi, talublogi, tehnikablogi, tervise- ja kaalulangetusblogi ja videoblogi. Sorri!

Ilublogid – Hääle sai ainus blogi, mida selles nimekirjas jälgin ehk Hell on Heels. Ilublogid pole päris minu teema, aga mootorrattad küll ja Liisa blogisse just viimaste pärast sattusingi. Kuskil jäid silma lahedad pildid temast tsikli seljas ja blogiga tutvudes selgus, et Liisa on üleni lahe ja tubli ning nii ma teda jälgima jäingi.

Moeblogid – Taas miski, mis ei ole minu teema, aga koduehitus on ja see on see, miks sattusin Sincerelybitter blogisse, mis on ka ainus tuttav nimi antud nimekirjas ja mis saab seetõttu minu hääle.

Pere- ja beebiblogid – See on siis minu teine lemmik kategooria, kuhu alguses tahtsin ka enda liigitada, aga kuna mul enam beebisid ei ole ja teen palju muud juttu ka, siis jäin elulistesse blogidesse pidama. Selles kategoorias on esindatud minu lemmikud Britt, neljalapseline Heli, kes meenub mulle alati siis, kui keegi ütleb, et ma olen tubli (lugege Heli blogi, siis näete, kes on tubli)Lipsuke, keda ma alles hiljuti hakkasin jälgima, Virge, keda olen kõige kauem jälginud, vahel satun Henry blogisse ka. Raske on nendest ühte välja valida, sest kõik meeldivad, kuid tunnustan oma häälega Heli, sest ma tõepoolest imestan, kuidas tal on muude tegemiste kõrvalt aega hingata, rääkimata blogimisest.

Remondi- ja sisustusblogid – Siin andsin oma hääle blogile, mille alles avastasin, aga mis paelus mind esimesest hetkest, Meie kodu loole. See “sara”, mida nad üles ehitavad, on minu silmis väga ilus ja see töö, mida nad selle maja juures teevad, on see, mida ma ise tahaksin teha.

Aasta üllatajaks märkisin Powerlifting Barbie, sest tema juures pole midagi tavalist, ta on üleni üllatusi täis. Saurusblogijaks Malluka, sest ta on kaua bloginud ja tema blogi on tänaseks sauruse mõõdu võtnud. Lemmikuks blogijaks märkisin Mirjami ja seda mitte seetõttu, et ta ongi mu üks ja ainus lemmik (ei ole, sellist ei olegi üldse), vaid seetõttu, et ta ei olnud üheski kategoorias esindatud ja ta kirjutas täna nii toreda ausa postituse, et oli vahelduseks hea lugeda, et tema on ka inimene. Muidu mõtlesin, et ongi roosa mannavaht.

Andestage, kui mõni link ei tööta, ma ei jaksa neid üle kontrollida.

Vaatan, et ma jälgingi põhiliselt populaarseid blogisid, mida paljud teised ka teavad. Ma olen blogisse jäetud kommentaaride kaudu mitmeid kordi sattunud väiksematesse blogidesse, mis on isegi silma jäänud, aga mida ikka pole lugema hakanud, sest pole viitsinud neid Bloglovinis ära märkida. Kohe tuleb pähe Mesiliis, kelle nüüd lisasin jälgitavate hulka. Kuna mõnikord jääb jälgitavate uutest postitustest väheks (eriti pühade ajal, ma ei tea, miks siis keegi kirjutada ei taha), siis võin jälgitavate arvu suurendada küll, nii et soovitage mõnda head blogi või jätke endast jälg maha.

Blogiauhindadest veel nii palju, et Marimell on ürituse korraldamisega suure töö ära teinud ja mina ei julge mitte millegi kallal kobiseda, ise ma poleks kindlasti suutnud paremini teha, ma poleks üldse sellega hakkama saanud, nii et kiidan tegijat! Ise ma auhindade jagamisel ei osale, kuigi oleks tore näha blogijaid, kelle tegemistega ma end kursis hoian. Paraku on veel toredam uinuda Härra kõrval, nii et olen sel ajal taas Soomes.

14 thoughts on “Blogimisest ja blogidest ja blogiauhindadest.

 1. Kusjuures ma arvan, et sa võid vabalt elublogide TOP 3 seas olla 🙂
  Ma ka ei tea, kas lähen sel aastal blogiauhindade jagamisele. Ja ei tea kuna meie sinuga jälle näeme 😀 oleks olnud hea võimalus kohtuda kasvõi seal üritusel.

  1. Sul Tapa kanti enam asja ei ole? Kui siinkandis oled, siis võid ju läbi tulla. 😉

   Top 3 on lihtne – Mallukas, Sülita üle õla Aili ja Costany. 🙂

 2. Hääletasin ka sinu poolt 🙂

  Kuigi mul on hea meel, kui Sa oma Härraga koos saad olla, siis ma loodan, et leiad blogimiseks siis ka aega!

  1. Aitäh! Kui Soomes oleme, siis on lood vastupidised, aega on maa ja ilm, Härral on pikad tööpäevad, mul lastega kuskil külas käia ei ole ning Härra vabadel päevadel oleme ka sageli kodused, nii et Soomes ma ilmselt kirjutan just rohkem. 🙂

 3. Mina hääletasin sinu kategoorias ka sinu poolt!

  Ja soovitada võin seiklusjutud.blogspot.com, kui sa seda veel ei juhtu lugema. Mind hoidis see avastades pool ööd üleval.

  1. Aitäh ja aitäh! Olen seiklusjuttudest kuulnud, aga lugenud pole. Lisasin Bloglovinisse ja võtan eesmärgiks blogiga tutvuda, aga mitte pool ööd. 😀

 4. Aitäh hääle eest ja minu hääl läks sinu kategooriast samuti sulle (juba enne selle postituse lugemist) 🙂

 5. Ma lugesin seda postitust reisil olles ja see tegi mu tuju kohe väga heaks. Mulle meeldib pigem see, kui esialgne halb arvamus muutub positiivseks, kui see, et algul on inimene meeldiv ja siis muutub vastumeelseks. Sellisel lihtsal põhjusel nagu see, et vastumeelne on alati kergem olla kui meeldiv. Seega see oli väga hea kompliment mulle.

  Ma olen üldse oma ajaga praegu nii jännis, et tahaks ka sellist postitust teha, aga päevas on miskipärast vähem tunde kui mul vaja oleks. Ehk ikka nädala jooksul saan hakkama:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *