Aasta kirjanikuks Kertu Laurand!

Miks jättis paljudele halva maigu “Padjaklubi” Laura võit Blogiauhindade kolmes kategoorias? Asi pole üldse kibestumises ja kadeduses, mida Grete Klein oma Facebooki kontol pimedusest blogivale Kaile omistab, vaid…

Ah, ma ei hakka seda lahti seletama, vaid esitan järgnevatele tiitlitele väärilised kandidaadid.

Aasta Suurpere – Perekond Camdenid! Pereema Annie on alati mulle suureks eeskujuks olnud, tahaksin olla oma lastele samasugune ema, aga siiani pole see roll sama hästi välja tulnud. Tema võiks vabalt ka Aasta Ema tiitlile kandideerida, aga kuna terve nende perekond on nii vahva, siis ma näeksin neid Aasta Suurperena.

51

Aasta Kirjanik – Kertu Laurand! Ta on kirjutanud mitmeid lasteraamatuid ja tema romaan “Vastutuul” osutus uskumatult populaarseks. Teda ootab ees suur tulevik ja kuna tema eraelus puhuvad tänaseks uued tuuled, siis loodetavasti ilmub peagi ka “Pärituul”.

pilvede-all-10-kertu-raamatuesitlus-fotod-arno-mikkor-84-_c6a4b8c3f96d5f4472fad8bc72cbf7fd1

Aasta Naisettevõtja – Vivian Volkonski! Vallandatud psühholoogist erapraksise omanikuks ja sealt edasi kiiruga linna parimaks psühholoogiks ja lõpuks oma endise tööandja ülemuseks – tubli töö!

3381873t100h0b16

Aasta Kodu – Simpsonite maja Springfieldis! See tagasihoidlik põlispuude vahele kerkinud linnamaja on ehitatud väga kvaliteetsetest ja vastupidavatest materjalidest, siseviimistluses on järgitud ajatut disaini ning tolles värviküllases avaras kodus kasvab kolm last, kellel on lippaiaga piiratud muruplatsil palju jooksmisruum ja isiklik väike puumaja.

cabf50afce64db4d6dc5eee23a054ba1

the_simpsons_living_room_by_fullmetal870-d84j7cl

2b77edc500000578-3202810-image-a-3_1439991914555

Aasta auto – KITT! Siin pole vaja isegi midagi selgitada.

coolest-cars-of-all-time_html_564a3200

Lisaks erinevatele aasta parimatele tiitlitele jagatakse välja ka erinevaid teenetemärke, mille on välja teeninud uurija Mikk Kotkas, eradetektiiv Frida Arrak, Järva-Jaani uus perearst Silva Loorberg, Esna vallavanem Pavel Koosar ja paljud teised, kellele saame televiisorite kaudu kaasa elada.

Ma pole kade ega kibestunud, minu jaoks on olukord lihtsalt veider ja teiste videoblogijate suhtes tegelikult ka ebaaus. Kui nüüd tulevad blogimaastikule “Pilvede all” Pireti eluline blogi, Mari arvamusblogi ja Kertu beebiblogi, siis vaatamata sellele, et need kolm õde mulle väga meeldivad, ei ole minu arvates päris aus, kui nad järgmisel aastal vastavates kategooriates esikohti nopivad või Kertu Laurand paari aasta pärast kirjanikupalga peale saab. Või mis?

28 thoughts on “Aasta kirjanikuks Kertu Laurand!

 1. Super näited, mis peaks ka kõige lollemale selle olukorra arusaadavamaks tegema! 🙂
  Loodan, et need inimesed saavad aru, et asi pole kadeduses, vaid asi on hoopiski põhimõttes! 🙂

 2. See postitus võtab kokku kõik minu mõtted samal teemal. Olen sinuga kahe käega nõus! Väga terased ja teravmeelsed tähelepanekud 🙂

 3. Märkusena – kogu see skandaal nõuab Eesti (tele)meedia head tundmist. Mul pole aimugi, kes on Kertu Laurand, Vivian Volkonski või Piret või Mari. Grete Kleini nime nüüdsest tean.

  Kaiga olen täiesti nõus. Aga küllap aeg annab arutust. Päris-kirjanduse või filmi maailmas ei võistle Spielberg ja suvaline jorss, küllap settib see blogivõistlus ka ära. Või kui ei setti, siis ju on nii millegipärast vaja. Kollane meedia ei saagi lõpuni mõistusepärane olla, neil on vaja konflikti ja skandaali, kirgi ja kaklust.

  1. Minu postitus ilmselt mingeid algteadmisi nõuab tõesti, aga point tuleb välja ka seriaalitegelasi tundmata ja “skandaaliga” kursis olemata. Ja mõnes asjas võisin ka ise eksida, sest ma tegelikult näiteks “Naabriplikat” ei vaata ja ma ei tea, kas Esna vallavanem ikka on mõnda teenetemärki väärt. 😀 Googeldasin lihtsalt seriaalinimesid, mis pähe tulid ja valisin mõned tegelased välja.

   Kollase meedia osas olen täiesti nõus ja Kai “tanki panemine” ei olnud kindlasti mõistusepärane, nagu ei ole ka enamus tekitatud skandaale, kus sääske näidatakse elevandina. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *