Kui miski tundub väga vale, siis see seda ka on

18. juunil Virumaa Teatajas ilmunud kolumn:

Käesoleval nädalal tiris Eesti Ekspress Keskerakonna endise peasekretäri kapist välja luukere, keda olla varemgi vilksamisi nähtud, näiteks Riigikogu saunas. Nii et otseselt ei midagi uut siin päikese all, aga asja muutis huvitavamaks see, et neid luukeresid klõbises antud loos rohkem ja lühidalt saaks kogu selle kondihunniku kohta öelda: räpane poliitika.

Sellest klõbisevast kondihunnikust jättis lugejatele kõige räpasema maigu 32-aastase peategelase intiimsuhe 15-aastase samasoolise „luukerega“, kelle nimeks oli Eesti Ekspressi artiklis lihtsalt X. See tundus olukorra seaduslikkusele vaatamata nii vale ja ilmselt tundis seda ka Keskerakonna nüüdseks endine peasekretär, kes selja sirgu löömise asemel lahkus teiste survel silmad maas kokkuleppega, et X jääb kappi peitu.

Kui 32-aastane täiskasvanu ise ka häbeneb 15-aastase teismelisega seksuaalsuhtes olemist, siis see ei saa ju olla õige asi! Siinkohal ei pea ma enam silmas konkreetseid inimesi, vaid usun, et nii on see igasuguse koosluse puhul, olgu selleks siis mees ja tüdruk, naine ja poiss või samasoolised. Muidugi mõningaste erinevustega, sest kindlasti on olemas 32-aastaseid tölle, kellel teismeeast väljas olevate õrnema soo esindajate hulgas lööki ei ole ja kes ise tunnevad end vägagi meestena, kui suudavad 15-aastase tüdruku auto tagaistmele meelitada. Nemad häbi ei tunne, vastupidi, aga nad on üldjuhul ka sellised, kelle kohta kehtib ütlus: kui inimene on surnud, siis ta ise ei saa sellest aru, ainult teistel on raske – samamoodi on siis, kui inimene on loll.

Seadus on paraku hetkel nende töllide ja pedofiiliale kalduvate inimeste poolel ning lubab sündida seksuaalaktil, kus poolteks on näiteks 14-aastane laps ja 40-aastane täiskasvanu, kui laps pole viimasega just perekondlikus, ainelises või teenistuslikus sõltuvusuhtes. See tundub vale vaatamata osapoolte sugudele ja orientatsioonidele, sest on väga ebatõenäoline, et selle taga on vastastikused sügavad tunded, mitte täiskasvanupoolne seksuaalne ärakasutamine. Kuni 2002. aastani oligi selline heteroseksuaalne vahekord seaduse silmis vale, erinevalt homoseksuaalsest suguühtest, kuid viimase nõusolekuea esimesega võrdsele tasemele tõstmise asemel langetati ühiskondliku diskussioonita hoopis esimest.

Kuid kui teemaks on olnud nõusolekuea tõstmine, mille poolt on ka Eesti Seksuaaltervise Liit, kelle seisukoha mitmete toetajate hulgas on näiteks sotsiaalministeeriumi poolt rahastatav Lasteabi 11611, siis on takistuseks saanud just ühiskondliku diskussiooni ja surve puudumine. Kuna enamus avalikkuse ette tulnud loo kommenteerijaid pidasid 32-aastase täiskasvanu ja 15-aastase lapse seksuaalsuhet ebanormaalseks, siis võib järeldada, et ühiskondlik surve oleks teema aktuaalseks muutumisel täitsa olemas ja tekkinud on ka soodne pinnas ühiskondlikuks diskussioon, nii et võib-olla on aeg vaadata üle seksuaalse enesemääramise vanusepiirid, mis on enamikes Euroopa riikides ja kõigis Põhjamaades kõrgemad kui meil.

7 thoughts on “Kui miski tundub väga vale, siis see seda ka on

  1. Usu mind, et asjad lähevad vaid hullemaks! Ameerikas ei saa/ ei tohi enam eksamitel läbi kukutada õppureid, sest see tekitab neile halva tunde 😀 :D. No ühesõnaga järjest hullemaks läheb 🙂

  2. Ok Ameerika on Ameerika, aga nagu näha siis igal pool tehakse väga idiootseid seadusi, et ma tõsiselt mõtlen tulevikus kuskile paksude metsade taha oma lastega kolida, kui nad mul ükskord olemas on. Kui see üldse aitab enam midagi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *