Annetasin Silmalaserile 10 €

Silmalaseris on väga hea laste silmaarst Maria Malva, kelle juurde on olen 3 korda igasuguse vaevata saanud. Nendest üks kord oli küll kordusvisiit, aga kahel eelneval korral sain helistamise teel ajad kahenädalase ooteajaga. Ma ei tea, kas mul tookord lihtsalt ropult vedas või on Maria Malva äärmiselt nõutuks muutunud. Mitte, et ta seda enne poleks olnud, sest teiste soovituste peale ma just tema juurde jõudsingi.

Igatahes sai Kolmas jaanuaris kolmeseks ja kolmeaastaselt tuleb teatavasti silmaarsti juures kontrollis käia. Helistasin siis ühel suvalisel päeval Silmalaserisse ning mulle öeldi, et pole ühtegi vaba aega ja viimastega on üldse nii, et iga kuu esimesel päeval avatakse ülejärgmise kuu ajad. Ahah. Helistasin siis järgmise kuu teisel või kolmandal päeval ja sain vastuseks, et kõik ajad on juba ära antud. Okeiii… Ootasin siis veel ja helistasin järgmise kuu 1. kuupäeval, olin pool hommikut ootel ja lõpuks liinile pääsedes olid kõik ajad ära antud. No mida?!

Järgmise kuu 1. kuupäeval olin juba targem. Kohe, kui kell sai 00.00 ja algas uus kuu, broneerisin ajad Silmalaseri kodulehel. Kolmandale ja endale ka. Mul otseselt suurt muret nägemisega ei ole, aga igaks juhuks oleksin tahtnud enda silmi samuti kontrollida. Maksin siis 10 € ära ning jäin juunikuud ootama.

Juunis paraku läks nii, et Härra ei saanud plaanitud ajaks vabaks ning ma leidsin, et silmaarst läheb üsna kalliks, kui ma ekstra sellepärast varem Soomest ära sõidan. Kui tahtsin ajad edasi lükata, siis seda ei saanud muidugi teha, kuna Maria Malva juurde pole ühtegi vaba aega ja uued ajad avatakse alles järgmise kuu esimesel kuupäeval. Mina sain enda oma siiski edasi lükata, sest teistel arstidel oli küll vabu numbreid. Valisin siis endale uue aja septembrisse, et 1. juulil kell 00.01 lapsele ka samale päevale aeg broneerida. Lapse aja saingi vaid tühistada ja 5 € läks kaduma.

Paraku juuli ja augusti esimestel päevadel ei olnud mul meeles lapsele aega broneerida ja järgmistel päevadel olid ajad juba ära antud. Täna öösel olin siis taas kell 00.00 valvel ja sain lapsele 5. novembriks aja. Helistasin hommikul, et enda aeg samale päevale muuta, aga nemad veel ei teadnud, kas too teine arst on sel päeval tööl, soovitati nädala pärast uuesti helistada. Paraku oli minu silmaaarsti aeg täna ja kuna veel ei teata, kas 5. novembril on arst tööl, siis sain ainult aja tühistada, mitte novembrisse edasi tõsta. Pakuti küll 4. novembrit, aga lapse aega ei saanud sellele päevale üle viia, sest täna hommikul kell 9.50 olid juba kõik Maria Malva novembri ajad ära antud. Kuna Silmalaser ei ole mul siin kahe sammu kaugusel, siis ma tõesti ei kipu sõitma edasi-tagasi 200 kilomeetrit ja organiseerima lastehoidu, et saaksin igaks juhuks oma silmi kontrollida. Läks siis see minu 5 € ka raisku.

Täna öösel maksin lapse eest uuesti 5 € ja parem oleks, et kahe kuu pärast ei ole laps palavikuga pikali või ei teki mingit muud takistust, mille pärast tuleb aeg taas tühistada, sest edasi lükata ei saa. Internetis ei saa ka sedasi aega broneerida, et tasumine toimuks Silmalaseri kliinikus ja helistades on üldse raske neid kätte saada, sest tundub, et 1. kuupäeva hommikuti valivad emad juba kell 6 Silmalaseri numbri ja jäävad ootele, et ülejärgmises kuus lapsega Maria Malva juurde saada.

Jah, ma olen kuulnud, et linnas need asjad üsna nii käivadki, et näiteks kõrvapõletikus lapsele saab LOR arsti juurde aja poole aasta pärast, ilmselt see Silmalaseri jama pole ka midagi uut. Kuid pagana tigedaks teeb, et aega nii raske on saada ja makstud aega ei saa üldse muuta, saab vaid tühistada ja siis 1. kuupäeval öösel kell 00.01 uue aja broneerida ja uuesti maksta. Minu silmis päris mäda süsteem. Ilmselt registratuuris telefonile vastavate tüdinud inimeste arvates samuti, sest kõne lõppes nii:

“Et siis tühistate aja?”
“Jah.”
Tuut-tuut-tuut-tuut.

No jah siis… Ilusat päeva Teile ka!

Ps. Helistasin täna Rakvere nahaarstile, et minna Esimese nahamuresid näitama, kõnele vastati kohe ja aja sain esmaspäevaks. Ei mingit kuudepikkust tsirkust. Peaks Rakvere silmaarstile samuti helistama, äkki saab tema juurde ka nii lihtsalt.

2 thoughts on “Annetasin Silmalaserile 10 €

  1. Muidugi mine Rakverre. Tallinlased pigem soovitavad linnast välja silmaarstile minna, sest aegade saamine on niiiii tülikas. Ma olen Kadrinas üles kasvanud ja käisin lastega Tallinnast Rakverre silmaarstile 😀 Minu häbelikult kolmeselt võluti kõik vastused kannatlikult kätte. Käisin dr. Seppingu juures.

    1. No vot. Ja mina ronin siis Tallinnasse, eks, kui endal siin kõrval asjalik silmaarst olemas. Sain Seppingu juurde asja novembri lõppu, et ka üsna pikk järjekord, aga vähemalt oli aja saamine lihtne. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *