Argine

Eile hilisõhtul, pärast Facebooki lehel Kinderi kampaania jagamist, muutus mu terve päeva kestnud kerge peavalu sekundiga jubedaks migreeniks, millega kaasnes iiveldus. Ma ei teadnud, kuhu joosta või kuhu pikali visata, sest iga liigutusega kaasnesid peas tugevad valusööstud ja selle valu ajal tekkis ka kerge iiveldus. Võtsin kiiresti värisevate käega valuvaigistit ja kukkusin voodisse, rohkem end liigutada ei julgenud, mõtlesin ainult sellele, et hakkaks see valuvaigisti juba toimima. Olen paar korda tableti võtmisega hiljaks jäänud ja ühe korra lõppes see vannitoa põrandal pooloimetuna oksendamisega. See oli lihtsalt nii hull, et ma ei taha seda enam kunagi kogeda. Teist korda hakkas õnneks valuvaigisti enne toimima, aga oksendamine oli siiski nii lähedal, et kauss oli igaks juhuks voodi kõrval.

Eile õhtul jäi kerge iiveldus kergeks iivelduseks, ei jõudnud see sellele tasemele, kus oleksin pahupidi silmadega raskelt hinganud ja piinades olnud. Kuid voodist ma siiski enam ei tõusnud, ma ei jõudnud valuvaigisti mõjugi ära oodata, jäin enne magama ja tõusin väiksema peavaluga samas asendis samades riietes 11 tundi hiljem. Mul on vähemalt nii palju õnne olnud, et kõik teovõimetuks muutvad migreenihood on tekkinud kas vanemate juures või siis, kui Härra on kodus olnud. Nii ka eile ja Härra pani ise magamistoas tule kustu, mis oli sel hetkel väga suur asi, sest valgus pani pea veel rohkem valutama, aga ma ei suutnud enam ise voodist tõusta. Härra ootas ise pesumasina järele ning pani laste õueriided resti peale kuivama. Härra ärkas ise hommikul koos lastega ja hoidis neid minust eemale ning nüüdseks läks nendega üldse oma vanemate juurde, nii et ma olen üle pika aja üksinda kodus. Vaikuses! Sellises vaikuses, et ma kuulen lisaks oma mõtetele kella tiksumist.

Minnes veel mainitud Kinderi kampaania juurde, siis ma nägin seda juba ammu ja mõtlesin, et raudselt 1000 saab nii kiiresti täis, et ma ei jõua oma laste pilte saata ja ma ei hakanud üldse sellega oma pead vaevamagi. Kui aga mitu nädalat järjest see reklaam mu Facebookis vastu vaatas, siis ühel õhtul ma tõusin püsti ja ütlesin Härrale, et nii, nüüd ma panen kaamera aku laadima, lähen ostan neli pakki Kinderi šokolaadi ja tagasi jõudes hakkan lapsi pildistama. See oli selline täiesti äkkidee, sest sinnani ma tegelikult ei olnud kampaaniapakkumisest väga vaimustuses, aga lapsed kindlasti on oma pildiga Kinderi šokolaadi karbist vaimustuses. Ma ei ole neid pakendeid veel kätte saanud, aga kui tulevad õigel ajal, siis need rändavad susside või jõulukingituste sisse.

Kampaania lõppeb täna, nii et veel jõuab osaleda. (Niisama mainin, et tšekkide olemasolu keegi ei kontrollinud.)

Need neli karpi šokolaadi, mida ma tšekkide eesmärgil kahest poest ostsin (sest imelik oleks olnud ühes poes nelja karbi eest neli korda maksta), on tänaseks peaaegu otsas, sest meil Härraga tekib õhtuti kohutav magusaisu. Nii et kui pakendid ükskord saabuvad, siis tuleb minna uusi karpe ostma, mida nende sisse pista.

Pildid ei tulnud küll professionaalsed, vaid lambivalgusest kollased, aga ma arvan, et lapsed oska seda vaadata:img_6407Esimene, kes pole ammu juuksuris käinud ja peab varsti minema.img_6485Teine, kes pole samuti ammu juuksuris käinud, kuigi oleks pidanud seda juba mõnda aega tagasi tegema.img_6348Kolmandaga on sedasi, et tema pole ammu käinud ja ei lähe ka nii pea.img_6280Neljandal pole kunagi juukseid lõigatud ja praegu pole selleks vajadust ka. Tegelikult tukka on küll piiratud, aga seda ei pea ka enam tegema.

Härra on nüüdseks pea kaks kuud kodus olnud ja ma olen sellega nii ära harjunud, elu on palju kergem, aga praktikas siiski ei ole nii, et tema kodusolek võimaldab mul rohkem keskenduda kooliasjadele, nagu ma teoorias arvasin. Ma saan keskenduda ikkagi ainult öösiti, aga ma olen enamasti selleks ajaks tavaliselt nii väsinud, et ma ei jaksa õppida. On olnud küll neid öid, kus õpin, aga nendele on järgnenud mitu uimast päeva, nii et kooliasjades olen ikka ree pealt maas. Vahepeal küll olin juba ree peal, aga nüüd kaks kodust nädalat on laastavalt mõjunud.
Asi on lihtsalt selles, et pole selliseid päevi, kus kõik lapsed oleks lasteaias-koolis ja mina ei suuda keskenduda, kui mind ümbritseb lärm. Härraga on veel see teema, et temal peab teler taustaks käima, aga mina paneksin teleri käima ainult kolmapäeviti kell 21.30. Mind võtab pidev taustamüra õhtuks läbi, Härra läheb jälle vaikuses hulluks, talle ei piisa isegi sellest lärmist, mida teevad lapsed. Kompromiss on siiani olnud see, et teler käib ja mina ei kurda, sest ega lastega kaasnevat müra ikka puldist kinni panna ei saa ehk segav taustalärm ei kao kuskile.

Ilmselt hakkangi varsti ema juures õppimas käima, seda on Härra enne ka pakkunud, aga mul oli koosolemise isu veel nii suur, et ma ei soovinud vabatahtlikult tema seltskonnast loobuda. Ühest asjast ma siiski loobusin – aianduskoolist. Uue sessi tunniplaan oli küll nii põnev, et mõtlesin loobuda pärast seda, aga kuna see sess oleks läinud umbes 200 € maksma, siis jätsin ka selle vahele. Kuna ma ei saa ühe kooligagi sedasi hakkama, et kõik oleks ajaliselt tehtud, siis ma ei hakka kahe kooliga üldse pingutamagi. Alguses oli kahju, aga see muutus kiiresti kergenduseks. Kuigi ma ise seda eriti ei tunneta, siis mul on tegelikult koolistress, ma näen õudukaid sellest, kuidas ma olen koolis ja mul on õppimata, mul on tekkinud sümptomid, mille põhjustajaks on sageli stress, nagu näiteks ärevustunne rinnus ja õhupuudus.

Kui läheb nii, nagu ma loodan, siis asendub aianduskool teise tegevusega, mis on rohkem Härra tegevus, kuid nõuab siiski ka minult pingutamist. Härra ei taha, et ma sellest kellelegi üldse räägiksin, nii et ma ei saa ka blogisse midagi täpsemalt kirja panna, aga võin öelda, et see ei ole midagi põnevat (nagu ettevõtte loomine vms) ja see saab teoks ainult siis, kui ta saab mitu talve järjest kodus olla.img_6000Neljanda arvamus sellest, et issi kodus on. 

Rääkides talvest, siis ühel ilusal talvepäeval, mida meil harva kohtab, maitsesid lapsed taas maaelu rõõme. Sellest midagi pikalt kirjutada ei ole, tahtsin lihtsalt paari pilti jagada, sest mul endal oli sellel päeval nii idülliline olla – ma armastan talve ja mulle meeldib see, mida lapsed vanaisa kõrval kogevad. img_6140

img_6145

img_6162

img_6213

img_6116See on lihtsalt ilus pilt vaatega meie toa akendele. Mände ei ole küll näha, aga alles me tegime vennaga üle nende tõkkejooksu, nüüd on need kõvasti üle meie peade.

Mändidega meenus mulle nüüd liikuv männikäbi, keda eile ema juures kohtasin:img_6666

img_6679Sellised inimlembesed tegelased, kas pole vahvad? Loodan, et on ja võtavad kogu tähelepanu mu sättimata juustelt, eelkõige tukalt, enda peale.
img_6695Neljas söötis tibudele, kes tegelikult on juba peaaegu kanad, oma õuna.

Ma tean, et vahepeal on veel olnud igasuguseid pisiasju, millest olen tahtnud kirjutada, aga enam ei tule meelde.

Üks asi on kindlasti see, et me ostsime umbes kuu aega tagasi crosstraineri ära ja ma võtsin selle kasutamisega kahe nädalaga 2 kilo alla, toitumises ei muutnud midagi. Kuid nüüd viimase kahe nädalaga ei ole ma enam midagi alla võtnud (need magusat täis õhtud), õnneks juurde ka mitte, kuigi ma pole nädal aega crosstrainerile astunud. See masin on täielikult minu jaoks, mul tekkis sellest kohe sõltuvus ja nüüd on nädalase pausi järel lausa raske olla, nii tahaks selle peal end natuke liigutada, aga enesetunne on hetkel selline, et ma tapaksin end crosstraineril. Liigutamine peab olema mõnus, mitte hambad ristis pingutamine.

Kuna trenažöör võtab tohutult ruumi, siis tuli kodus teha veidi ümberkorraldusi ja meie köök-elutoas on nüüd isegi rohkem ruumi, aga vähem mööblit ka, mistõttu seisab meie magamistoas jälle neli suurt pappkasti asjadega, mida ei ole hetkel kuskile panna. Tuleb veel midagi välja mõelda, aga hetkel on vähemalt ruumi liikuda.img_6777Ümberkorraldustega rändas väiksem diivan ajutiselt esikusse, mõtlesime selle alguses maha müüa, aga nüüd on kõigile uus lahendus meeldima hakanud, nii et diivan jääbki esikusse. Selle peal on isegi juba magatud.img_6082Seoses uue lahendusega, pole enam kohta (kelder pole õige koht) kolmeosalisele mööblikomplektile. Alguses panin selle 150 € eest müüki, aga tegelikult olen nõus 75 € eest ära andma ja soovi korral annan kõik raamatud ka kaasa. Ei taha keegi? img_3891

Lõpetuseks üks kiidusõna ka, mängisime eile uut elektroonilise pangaga Monopoly ja pean ütlema, et uued reeglid ja uus süsteem on täitsa lahedad. Kui keegi on kaalunud selle soetamist, siis soovitan soojalt, kõige odavamalt (ehk ma enam odavamat kohta ei leidnud) leiab selle siit. Ma sain tegelikult Osta.ee-st selle veel soodsamalt, nii et kui kiiret ei ole, siis tasub ka sellistel kohtadel silma peal hoida.hasbro-monopoly-elektroonilise-pangaga-est-lat.

13 thoughts on “Argine

 1. Tahan ka crosstraineri osta, juba pikemat aega unistan sellest, kuigi ruumiga on praeguses elukohas väga kitsas. Millise ostsid (firma ja mudel) ja kust ning mis hinnaga? Kas oled rahul konkreetse masinaga? On ta selline stabiilne ja vaikne, noh, et ei unda ja ei kriuksu nõmedalt? ? Pulssi mõõdab?
  Kui palju päevas treenisid need kaks nädalat ja kas iga päev? Minu plaan on alguses üritada iga päev 30 min teha. Hea, kes plaanibki … ?

  1. Ostsin Kettleri ja mudel on Axos Cross P. Uuena päris kallis, ostsime kasutatult, surfasin kõik müügisaidid läbi ja sobiva hinna eest leidsin Buduaarist, sain seadme rohkem kui poole soodsama hinna eest.
   Olen masinaga rahul, kuigi kohati kriuksub (siis, kui kätega jõuga tõmmata), mõõdab pulssi käeanduritega ja kõrvaanduriga, aga ostsin juurde pulsivöö, mis on täpsem ja mis ühtib mu aktiivsusmonitoriga, nii et saab ka muul ajal kasutada.
   Masina mõõtjad näitasid madalamat pulssi ja samal ajal kalorikulu arvestas mühinal, numbrid on kaks korda suuremad kui kella peal ja kuigi mulle meeldiks ühe tunniga 1200 kalorit kulutada, siis usun kella rohkem.

   Iga päev ei teinud, 4-5 korda nädalas ja korraga 30-80 minutit. Mõnel päeval tegin kaks korda. Kui on hea film, millele keskenduda, siis läheb tunnike ka lennates. Teen madalatel koormustel (sest pulss läheb mul kergelt “punase” peale) ja jalad pole kordagi ära väsinud, aga higi võtab korralikult lahti. 🙂

  2. Crosstrainer on suurepärane vahend intervalltreeninguks, mis on rasvapõletamisel palju efektiivsem kui pikk madala pulsisagedusega treening. Algajal piisab vähem kui poolest tunnist.
   Esimene kava, mis guugeldamisega ette jäi: https://www.acefitness.org/acefit/healthy-living-article/60/3768/try-this-hiit-workout-on-the-elliptical/ .
   Neid on kindlasti veel igasuguseid leida. Intervalli saab teha ka sõudeergomeetri ja velotrenažööriga näiteks, aga ka lihtsalt joostes-sörkides-kõndides.

   1. Jep, aga mul läheb väga kergelt pulss 190+ peale, nii et teengi pikalt ühtlase madala koormusega ja seejuures on pulss 145-155 vahel, vahepeal võtan selle madala koormuse juureski kiirust veel vähemaks, et number rohelise juures püsiks. Olen intervalliga ka teinud, nii et tegelikult on mul Polar Flows kollase ja punase südametöö osakaal kokku suurem kui rohelise oma, muidugi kollase peale läheb juba madala koormuse puhul. Seetõttu katsun alguses rohkem ikka madala koormusega treenida, et süda vähegi harjuks koormusega. 🙂

 2. Minu kõige hullem migreen mis mulle igavesti meelde jääb kestis 4 ööpäeva. Lihtsalt kohutav. Valuvaigistid ei aidanud, kõndides tekkisid teravad valud, magada ei saanud, sai potti iga natukese aja tagant kallistada. Lihtsalt õudne. Öösel istusin, sest pead padjale pannes tekkisid veel hullemad valud.

  Mina otsustasin nädalaks ajaks magusast loobuda ja võtsin nädalaga lausa 1 kilo alla.

  Lapsed on sul nii armsad. Kanad on ka jube vahvad 🙂

  1. Aitäh! 🙂

   Väga karm migreen! Ma ise tunnengi, et mul on vedanud, et migreenihood on allunud tavalistele valuvaigistitele ja jäänud üldse selliste pigem kergete hoogude juurde. Paar tundi oskendamist on igatahes kergem kui 4 ööpäeva oksendamist.

 3. Kusjuures ise loobusin mahladest ja tee sisse panen suhkru asemel mett ning vett tarbin ka rohkem ja migreenihooge on ikka kõvasti harvem.
  Ning kui kunagi ammu beebipille võtsin, siis oli kohe rohkem migreeni hooge, nii 4 korda kuus, kui varem oli selline arv hooge aasta peale, nii et loobusin pillidest.
  Muidu mul samasugused hood nagu sinulgi, et oksendan ja muu ei aita kui magamine, valuvaigistiga jään alati hiljaks.

 4. Minul arst soovitab valuvaigisti asemel paratsetamooli võtta 2tk, nii kui tunnen,et migreen hakkab tulema. Varasemalt kasutasin Ibumetini ja see ei aidanud üldse. Migreen on üks hirmus asi, seda ei sooviks vaenlasele ka mitte! Samuti loobusin pillidest sellepärast,et migreenihood hakkasid väga sageli olema.
  PS! Mulle väga meeldib su blogi 🙂

  1. Ma olen elus nii palju paratsetamooli söönud, et mul raudselt maksakahjustus juba, neid nüüd väldin. Mul õnneks mõjuvad teised valuvaigistid ka. Ma üldse ei proovigi pille ega muid hormoonvahendeid, ei julge.

   Ps! Mulle meeldib selliseid kommentaare lugeda! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *