Avastasin enda jaoks kookosõli

Sattusin umbes nädal tagasi blogisse, kus kiideti kookosõli ja üks kommenteerija kirjutas, kuidas tema sai tänu sellele komedoonidest lahti. Kuna ka mina võitlen ninal ja lõual asuvate mustade pooridega, siis pakkus toode suurt huvi. Toreda kokkusattumusena nägingi paar päeva hiljem ETK reklaamlehest, et Maksimakretis ja Konsumis on extra virgin kookosõli hinnaks säästukaart plussiga makstes 7.15 €. Loomulikult ostsin prooviks ära.

Esilagu olin üllatunud selle tahkest olekust, aga sõrmede vahel sulas rasv kohe õliks ja seda oli kerge peale kanda. Imendub küll kaua ja esialgu jääb nahk väga rasvane, et ma pigem kannan seda enne ööund peale või siis, kui lähima tunni jooksul kuskile minekut ei ole. Kuna ma olen kookosõli alles paar päeva kasutanud, siis suuremat tagasisidet ma anda veel ei saa, kuid esialgu olen tootest küll vaimustuses.

Aiatööde käigus on mu nimetissõrme ja pöidla küljed hakanud lõhenema ja lõhed on seest mustad, ka küüneümbrused muutusid kuivaks ja mustaks. Koorisin ja kreemitasin küll hoolega, aga ikka nägid mu käed koledad välja. Kookosõliga kreemitasin käsi enne ööund ja juba järgmisel hommikul olid mu käed palju paremas olukorras, tänaseks on üks käsi taas siidine naisekäsi ja teisel on veel veidi näha musti mikrolõhesid, aga katsudes on need kohad juba üsna siledad. Kuidas see saaks mitte vaimustust tekitada? kookosõli

Kookosõlil nii palju kasutusvõimalusi, et ma ostsin teise purgi juurde. Üks söömiseks, teine välispidiseks kasutamiseks. Maitse ja lõhn meeldivad mulle väga. Minu psoriaas ja lapse atoopiline dermatiit on juba paari kreemitamisega pisut paremaks läinud. Sellega saab eemaldada ka titekõõma, leevendada mähkmeärritust, ravida põletusi ja muid nahavigastusi.

Oh, neid häid omadusi on nii palju, et ma ei jõua neid kõiki siia kirjagi panna. Enda puhul loodan näha tulemusi pigmendilaikude leevendamisel (need on mul nina all nagu vuntsid ja nüüd esimeste päikeseliste päevadega on juba silmatorkavaks muutunud) ning hakkan kookosõli kasutama ka juuksemaskina. Väidetavalt ravivat see kõõma, tasakaalustavat rasueritust ja kiirendavat juuksekasvu. Minul läheva juuksed ühe ööpäevaga rasvaseks, eriti, kui kasutan pärast pesu palsamit. Eile hommikul kasutasin ja õhtul olid juuksed juba rasvased. Ootan huviga, kas kookosõli parandab olukorda. Kallid tasakaalustavad salongitooted igatahes ei parandanud.

Juustest rääkides, siis Neljandal on kuklal alles need kahused titejuuksed. Hoian neid tavaliselt palsamiga enam-vähem kontrolli all. Eile hommikul ärkas ta taas “villase” kuklaga, silusin tema juukseid kookosõliga ja tema kahused karvad muutusid taas siledaks.

Kinkisin ka meie emadele ja oma vanaemale kookosõli ja printisin juurde 3 A4 lehekülge teksti, kuidas nad seda kasutada saavad. Mõtlesin kogutud materjali ka siia kopeerida, aga kahjuks läks kogu mu töö arvutist kaduma, sest Word jooksis kokku. Üldse oli see selline olukord, et ma tahtsin aknast alla hüpata.

Hakkasin printima, aga printer ei töötanud enam läbi wifi ja siis selle peale läkski Word ka lolliks ja kadus eest. Arvasin, et pean nullist tööga alustama ja selle jaoks enam aega ei olnud. Lööduna mõtlesin, et eks ma siis prindin lihtsalt mõne pikema artikli välja ning panin arvutile pinterijuhtme külge, ja siis hakkas printer tööle ning lasi välja need kolm komplekti kasutusjuhendit. Päev oli päästetud!

Eelmise blogipostitusega nii ei vedanud, kirjutasin seda kaks korda, sest vajutasin valel hetkel “delete” klahvi ja kirjavea parandamise asemel läksin mitu lehekülge tagasi ning pool teksti läks seetõttu kaduma. Tegi tigedaks küll.

Annan lingi, kus on vist kõige põhjalikumalt kookosõli kasulikud omadused ja kasutamisvõimalused kirjas, ilmselt leiab igaüks midagi, mis kutsub proovima. Kui muidugi ollakse ajast nii maas nagu mina. 😀

http://www.hingepeegel.ee/alternatiivravi/kookosoli-kasutusvoimalusi/

11 thoughts on “Avastasin enda jaoks kookosõli

 1. Ohoo, aitäh info eest. Minu abikaasal on psoriaas ja aiatöödest lõhenenud käed ning lapsel atoopiline dermatiit. Tuleb poodi minna ja ka see purk ikkagi koju ära tuua 🙂 Seda olen juba kuulnud, et ka seespidisel tarvitamisel pidi väga kasulik olema.

 2. Tere.
  Sul on väga tore blogi. Sattusin esiteks lugema su postitust koolivalmidusest Pere ja Kodu lehel. Siis vaatasin, et kuidagi tuttav poiss. Seejärel ilmnes, et ongi J. Nimelt minu poeg käib J`iga ühes rühmas.
  Igal juhul on sul tore blogi ja kirjutad ka väga huvitavalt. Jõudu ja jaksu sulle. Usun täitsa, et nelja lapse, maja ja aia kõrvalt ei jää sul eriti aega kirjutamiseks, aga üritan ikka siia piiluma tulla.
  Kas teid emadepäeva peol ei olnudki? Kas puhkate juba?

  1. Hei! Ei puhka veel, lapsed olid kaks nädalat tõbised ja nüüd hakkavad vaikselt korda saama, loodan suuremad ülehomme lasteaeda saata. Sellepärast meid peol ka ei olnud. Kelle ema Sa täpsemalt oled? 🙂

 3. Ma olen üldse kookose suur fänn 😀 Kui rase olin, siis määrisin ikka igal õhtul kõhule kookosõli peale, et armidest pääseda ja tundub, et mõjus 🙂 ainsaks miinuseks oli liigne rasvasus, keha jäi liiga rasvane.
  Aitäh, et linki jagasid, ei teadnud, et kookosõlil/rasval nii palju kasutusvõimalusi 🙂
  Sul on väga tore blogi, kirjutad väga hästi ja huvitavalt. Iga päev käin ikka vaatamas, kas uus postitus juba olemas 🙂

  1. Aitäh! Motiveerib postitusi juurde tootma. 🙂 Mul on kahju, et ma raseduste ajal midagi kookosõlist ei teadnud. Äkki oleks paremini aidanud kui Palmersi tooted, mis olid pealekauba kallimad.

 4. Selle atoopilise dermatiidiga, kuidas te kookosõli täpsemalt kasutasite? Kas määrisite kuivale või niiskele nahale?

  1. Aa.. ja veel, et kui sa selle postituse kirjutasid pärast paaripäevast kasutamist, siis kuidas pikaajalisem mõju oli? Aitas?

   1. Välja ei ravi seda nagunii miski, et igaveseks lahti ei ole saanud, aga regulaarse kasutamisega on nahk korras. Ikka parem kui regulaarselt hormoonsalve kasutada. 🙂

  2. Kuivale. Ka nüüd hiljuti läksid poisi küünarnukid nii koledaks ja kuivaks, et verised praod olid sees ning sellises seisus nahale kookosõli peale määrisingi, aitas kiiresti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *