Minu esimesed peenrakastid

Seadsin oma eesmärgiks saada peenrakastid pühapäevaks valmis. Pidasin küll silmas seda, et midagi on siis juba mulda ka pandud, kuid sinnani ei jõudnud. Vähemalt on kõige suurem töö tehtud – tonn telliskive on paigas, teisest aianurgast on kaevatud ja tassitud 20 kärutäit mulda ning asemele on viidud 10 (kaks korda suuremat) kärutäit murumättaid.

Kivid on veel puhtaks pühkimata ja mättahunnikutest maha jäänud muld ka koristama, kuid üldmulje on siiski näha.
_MG_3980_MG_3981_MG_3982Suure kasti mõõdud on 1,3 x 4,3 meetrit, täitsa suvaliselt pandud mõõdud, kuid keskel olev telliskivide rivi läks täpselt servast servani ja see tegi kivide paigutamise kergemaks. Algaja õnn. Keskmised kastid on 1,3 x 2 meetrit ja beebikast on 0,4 x 2 meetrit. Kive lugesin kokku vähemalt 240 – vahepeal läks lugemine sassi, see number on veidi suurem, aga ma ei tea mitme kivi võrra.

Kõige suuremasse lähevad maasikad, teisi veel ei tea. Kuid kuna meil on endiselt plaanis mõneks ajaks Soome minna, siis ilmselt peagi kasvab igas kastis põhiliselt umbrohi, aga ma ei põe sellepärast.

Telliskivide süsteem on ka selleks, et ümber kastide oleks kergem niita ja kastide vahelt poleks seda üldse vaja teha. Suuremad vahed täidan liivaga ja kui midagi kasvabki kuskilt läbi, siis eks peenarde rohimise ajal saab telliskivide vahelt ka umbrohu ära napsata. Maasikatele panen katte alla, et neid ka rohima ei peaks. Teoorias peaks mu peenramajandus võimalikult lihtne tulema. Eks praktikas ole näha, kas suudan hoida korras peenrad, põõsaalused, vaarikad ja muruplatsi.

Momendil on igatahes muru niitmata ja põõsaalused rohtus, kuid nendeni ma veel ei jõua, sest homme plaanin maasikataimedele järele minna ning need maha istutada.

Kui siia kolisime, siis olime seda meelt, et meie aeda ei tule ühtegi peenart. Eelmisel aastal tuli esimene pisike lillepeenar. Kui sellel aastal peenrakastidest hakkasin rääkima, siis Härra küsis: “Mis järgmiseks? Kasvuhoone?!”

“Jah, ja siis kartulimaa…”

Kasvuhoone on tegelikult lagi ja seda tahaksin järgmisel aastal küll, aga ilmselt on ka siis veel igasugused muud väljaminekud olulisemad. Kartulimaad ei tule kunagi, või vähemalt mitte nii pea. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *