Issand, ma ei taha enam kunagi laevapileteid osta…

Mul on praegu juhe nii koos, sest ma kulutasin reaalselt ligi 3 tundi laevapiletite muutmisele ja ostmisele. Kui tuleb senti saagida, siis ei saa osta pileteid sobiva kellaaja järgi, vaid tuleb lõputult kalkuleerida, mõelda ja arutada võimalusi nendega, keda valikud puudutavad. Või noh, Härral on oma ülemusega ikka väga mõttetu midagi arutada, kui tema võib pärast kokkulepet avastada, et talle siiski ei meeldi see või too aeg. Seetõttu pidingi taas broneeritud pileteid muutma, sest ülemusele enam ei sobi tänane aeg ja ta veel ei tea, kas homme sobib või mitte – oleneb sellest, mis jalaga ta homme voodist välja astub – aga reedel sobib kindlasti. Ja teisipäeva hommikul peab kindlasti platsis olema, aga pole välistatud ka see, et juba esmaspäeval on teda tööl vaja. Plaani sedasi tagasireisi!

Nii ma siis muutsin tänased Tallinki piletid nii kardinaalselt ja segaselt ära, et ma ise ka vahepeal ei saanud aru, mida ma teen. Kuna me plaanime tulla tagasi kahekesi, sest kaks pead on ikka kaks pead, kui on vaja seigelda bussiga, siis tuli piletite broneerimisel võrrelda ka bussiaegu, mis ei klapi väga hästi. Valida oli, kas riskime bussist maha jäämisega või ootame seda mitu tundi, valisin viimase. Nii ma siis muutsin pileteid, et ees olid Tallinki ja Onnibusi broneerimissüsteemid ja muudkui võrdlesin aegu. Lõpuks sain tänase “2 täiskasvanut, 4 last+ auto Eestisse” muuta ära variandiks “2 täiskasvanut Soome ja 1 Eestisse” ning kaotasin vaheraha 6 €.

Läksin seda teed, sest lükates tänast reisi edasi reedesse, oleksime pidanud juurde maksma ca 50 €, samas vaatasin, et Viking Line`ga oleks reis 58 € ja siis pole väga mõtet maksta ühele reisile 50 € juurde, kui pea sama raha eest saab teise reisi ning esimest võiks tagasitulekuks kasutada. Keeruline, ma tean.

Kui Tallinki piletid olid muudetud, siis avastasin, et ma VANA LOLL unustasin Viking Line reisile auto lisada ja tegelikult oli hind hoopis 87 €. No kolmandat korda ma küll enam uuesti Tallinkisse helistama ei hakanud, et teostada broneering number 4. Võrdlesin hoopis Tallinki, Vikingi ja Eckeröline`i pakkumisi ning vaatasin läbi nende FB lehed, sest äkki keegi on mingi sooduskoodi kuskile üles visanud. Ei leidnud paremat alternatiivi ja otsustasin, et nutan ja maksan need 87 € + 5 € tühistamiskaitset, mis laseb suuremate kahjudeta reisi muuta, kui Härra ülemus peaks reede hommikul voodist alla kukkuma.

Aga siis vaatasin, et neljapäeva õhtul saaks 65 + 5 euro eest koju reisida ja helistasin Härrale, et äkki ikka mängib välja. Ta ei julgenud sellele loota ja ma hakkasin siis nukralt seda 87-eurost piletit ostma, kui mõtlesin, et ma ju maksan ka tühistamiskaitse eest, seega võiks siiski homseks õhtuks piletid valida, ja kui ei vea välja, siis muudan reede hommiku peale ümber. Loomulikult olid 2 minutit hiljem neljapäeva õhtused ajad välja müüdud. Kui laps siis sellel hetkel veel moosisaia tuli küsima, siis mul oli küll tunne, et ma söön ise suurest stressist selle moosipurgi tühjaks ja joon 4 liitrit kokakoolat peale. Jah, ma olen stressisöödik.Maksin siis lõpuks need 92 € ära ja ostsin 2 bussipiletit Helsingist Porisse ja ühe Helsingisse tagasi ning kontrollisin kõik täna teostatud broneeringud üle, et kõik ikka kindlasti klapiks. Klappis, kuigi mu pea oli juba esimesel tunnil nii sassis, et poleks olnud ime, kui oleksin bronninud piletid Rootsi või millegi muuga totaalselt mööda pannud.

Kõige hullem on see, et pole mingit garantiid, et Härra ülemus oma lubadusi homme mäletab või ema kahel päeval lapsi saab hoida, seega võib siin veel igasuguseid muudatusi ette tulla. Prrr… Ma ei taha sellele mõeldagi. Tahan juba koju ja veel rohkem tahan, et Härra ei peaks Soome tagasi sõitma.

Mul on tänaseks kaks Bingo piletit, hoidke siis mulle pöialt, et Härra ei peaks tagasi sõitma. Okei, enda auto ja asjad peaks ikka ära tooma, aga see oleks ka kõik. 

4 thoughts on “Issand, ma ei taha enam kunagi laevapileteid osta…

  1. Eks ma olen kehv seletaja ka. Tavaliselt ma joonistan paberile, kui üritan mingeid olukordi seletada, sest sellistel hetkedel on minu verbaalne eneseväljendusoskus olematu. 😀

   1. Ah ei, sinu seletamisoskusel pole viga midagi. Sain täitsa aru! 🙂 Lihtsalt see laevafirmade hinnaskeem on vahel müstika.
    Me käime nii paar korda aastas Soomes ja iga kord hoian ma peast kinni. Tallinki laevadele ei saa minu meelest mitte kunagi neid soodsamaid hindu, mida nad reklaamivad. Kui viimane kord välja jätta, siis ma imestan pea iga kord, et kes üldse jaksab Tallinkiga sõita. Need pakutavad hinnad tulevad alati vähemalt 2x kallimad, kui Vikingil. Viimasel korral oli hinnavahe vist 20 eur ja siis me valisime Tallinki, sest ajad sobisid paremini.

 1. Mul on iga kord Eestisse reisides suht sama tunne. Et viimane kord!
  Ja peakski tegelikult juba detsembrikuu piletid ära ostma, muidu saab enne jõule topelthinnaga need piletid.

  Üksi reisides on suht savi, et mis kell laev väljub, kuid lastega reisides me ikka peame arvestama uneaegadega jne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *