Kõik-ühes postitus

* Ma hõiskasin enne õhtut või sõnusin asja ära – Neljas ikka kokutab ja mitte nii vähe, et seda ei pane tähele.

* Pärast saunapostituse lisamist on liiga palju kordi tuldud blogisse otsisõnadega “paljas laps” või “alasti lapsi”, mistõttu ma kustutasin oma palja lapse pildi ära, kuigi seal ei olnud midagi näha ja lapski ei olnud päris äratuntav, aga mul hakkas ikkagi rõve.

* Ma pidin hakkama esmaspäevast uuesti korralikult Orgu kava järgi toituma, aga esmaspäeva kolmandal ja kuuendal tunnil sain korralikult okset koristada, mistõttu ma esiteks ei puhanud välja ja teiseks tundsin ise ka terve päeva iiveldust ja igasugune motivatsioon uuesti alustada kadus täielikult.

* Teisipäevast on mul on kodus kaksikud ehk hoian sõbranna nohust last, kes on Neljandaga samal päeval sündinud. Naljakas on vaadata kõrvalt, kuidas mõne kuu pärast kolmeseks saavad tüdrukud omavahel suhtlevad, igav nendega igatahes ei hakka.

* Tabasin üleeile, et Esimene lõpetab lasteaia vähem kui viie nädal pärast ja mul tuli pisar silma. Täna ütles Härra, et suure tõenäosusega ta ikkagi ei saa enne seda üldse koju ning mul tuli jälle pisar silma.

* Mul läksid eile õhtul kõrvad lukk ja hakkasid sumisema ning paar tundi hiljem muutusin nii uimaseks, et ma ei suutnud isegi Pilvede all vaadata, rääkimata Virumaa Teatajale kolumni kirjutamisest. Tegin viimast täna hommikul, aga olin endiselt veidi uimane ja avastasin pärast kolumni ära saatmist, et see kubises vigadest. Võib-olla kubiseb see postitus ka, sest mul on endiselt naljakas olla, nagu oleksin alkoholi joonud.

* Teisel oli rohkem kui kuu aega tagasi sünnipäev, aga ta oli sel ajal vist haige, igatahes jäid lasteaeda kommid viimata ja temal tuli see alles eelmisel nädalal meelde. Eile ostsin talle lõpuks need kommid ära ja täna tähistab ta lasteaias tagantjärele oma sünnipäeva.

* Praadisin eile üle pika aja kotlette, enne eilset tegin seda viimati päeval, kui rasedana trepist alla kukkusin. Tookord jäi praadimine pooleli ja seetõttu meenutasid kodused kotletid pikka aega ahastust, mida tundsin trepi ees looteveeloigus lamades. Alles eelmisel nädalal tekkis esimest korda soov kotlette praadida. Veider, et selline tõrge tekkis, kuigi kotletid ei olnud süüdi.

* Võitsin Bingoga 12,60 €.

* Võitsin tasuta diivani või vaiba aurupesuriga puhastamise ja oleksin osalenud ka Selveri 100-eurose kinkekaardi loosimises, kui oleksin võidu vastu võtnud.

* Teise arenguvestluses selgus, et ta ei taha laulmistunnis käia. Ta oli öelnud õpetajale, et ta ei pea tunnis käima, sest mina olen laulmisõpetaja ning ta õpib kodus. Jah, ma laulan küll kõvasti ja valesti, aga laps peab tunnis ikka käima.

* Maal on mõnus.

IMG_6727

IMG_6737

IMG_6779

IMG_6788

* Selle nädala parim uudis tuli eile, kui sain teada, et Neljas on lasteaeda vastu võetud ja läheb ka õigesse vanuserühma. Avalduse viisin umbes poolteist kuud tagasi ja tookord pakuti lapsele kohta teise lasteaeda, sest siin olid kohad täis. Oi, kuidas ma kirusin end, sest avalduse viimine võttis reaalselt aega viis minutit (kodus printisin välja, täitsin ära ja viisin möödaminnes direktorile) ning mul oli kaks ja pool aastat aega seda teha. Õnneks omad vitsad ei peksa seekord.

* Homme on viimane päev viia kooli avaldus, et laps 1. klassi saaks minna. Mis te arvate, kas mul on avaldus viidud? Muidugi mitte, ikka ja jälle on mul kõik viimasele minutile jäetud! Plaanisin sellega ühele poole saada, kui Härra oli nädal aega kodus, aga ma ei tea, mis sellest plaanist sai. Uus plaan näeb ette, et ema tuleb homme tüdrukute lõunaund valvama ja ma astun esimest korda üle kohaliku keskkooli ukseläve. Veidi kardan ka.

* Täna hommikul oli pult 398497920847. korda kadunud ja helistasin Esimese rühma, et lapselt küsida, kus pult on – tema pani kapi peale ja Teine võttis selle ära, et ta seda enam enda kätte ei saaks. Helistasin Teise rühma, et lapselt küsida, kus pult on. Ta oli peitnud puldi raamaturiiulisse raamatute taha, kust ma ei oleks osanud seda mitte kunagi otsida. Tavalisel päeval oleksin viitsinud oodata päeva lõpuni, aga täna oli see päev, kus tahtsin esimesel võimalusel vaadata järele Pilvede all eilse osa.

 

5 thoughts on “Kõik-ühes postitus

  1. Mina näiteks ei viitsi üldse kotlettide praadimise peale oma aega raisata. Vormin taignast need sobivas suuruses kotletid valmis ja panen ahjuplaadile. Voila!

    Nii ei pea tundide kaupa pliidi ääres seisma 🙂

    1. Mul ahi ei tööta ja mulle tegelikult nagunii meeldib rohkem praetud kotlet. 😀 Kui samal ajal kartulipüreed teha ja salatit hakkida, siis ei kulugi kokku väga palju aega. 🙂 Mul suur pann ka, mahub palju pätsikesi korraga peale. 😀

  2. Tere, räägi perearstiga suhkruhaigusest. Just eelmisel nädalal kuulsin juhhtumist kus suhkruhaigus tuvastati tänu sümptomile: “tunnen nagu oleksin purjus aga ei ole joonud”. Parem kontrollida 🙂

    1. Diabeeti mul õnneks ei ole ja loodan, et ei tule ka. Veresuhkrut on aegajalt kontrollitud ja on korras olnud ning suhkruhaigusele iseloomulikke sümptomeid ka ei ole. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *