Köök-elutuba

Majalugude puhul ma elutoani ei jõudnudki. Seekord alustan elutoast, mis on ühtlasi ka köök ja mis laieneb veidi ka avatud esikusse.

Ma hea meelega alustaks 8 aasta tagusest ajast, aga sellest pole mul pildimaterjali ja ega me selles ruumis suurt midagi ei muutnudki – ühte seina kips ja seinapaneelid, mujale värvivärskendused.

Aga saan alustada piltidest, milline oli köök-elutuba enne üürile andmist ja millisena selle jaanuaris tagasi saime.

Kuulutusse

Korter 2015

Vahepeal rändas suur nurgadiivan koos valgete köögitoolide, ruloode ja pliidiga prügimäele. Asemele ostsime uued. Diivani tõime tegelikult majast ja majja soetasime suurema komplekti, et mahuksime terve perega istuma.

Kuna korteris oli juba nii palju mööblit ees, siis me enne ei saanudki kolima hakata, kui üleliigsed asjad olid eest ära viidud. See ka raskendas ja pikendas meie kolimisprotsessi, aga see selleks.

Ma küll eelmisse postitusse juba lisasin ülevaate sellest, millises segasummasuvilas me siin kõike sättima hakkasime, aga kordan end:

3

Alguses oli küll tunne, et sätitud toad on mägede taga ja miski siin omavahel nagunii ei sobi. Aga kui mööbel juba oma kohale sai ning kastide ja kottide hunnikud hoogsalt kahanesid, siis sai korduvalt mõeldud, et polegi nii hull ja elamine tuleb täitsa kena. Ja tuli ka!

Kuigi köök-elutuba on kitsas, või on mööbel liiga massiivne, on olemine päris hubane.

IMG_4015

Sellist avatust pean tegelikult veidi ebamugavaks, kuigi kuueliikmelise perega a`la 8-ruutmeetrises köögis oleks vist veel ebamugavam hakkama saada. Kõige rohkem igatsen ust, mis eraldaks köök-elutuba esikust. Õnneks on lapsed nüüd juba suuremad ja ma ei pea käima kikivarvul, aga päris julgelt ma ka ei kolista nende une ajal pottidega ega pane nõudepesumasinat tööle.
Viimane on tegelikult siis ka häiriv, kui lapsed on üleval ja see on üks miinus avatud köögi juures. Või on meil liiga lärmakas nõudepesumasin.  Teine miinus on muidugi see, et kui süüa teha, siis toidulõhnad levivad üle korteri ja hapukapsast tehes tuleb õhtul ka hapukapsalõhnaliste linade vahele pugeda.

IMG_4016

IMG_4041

IMG_4053

Naljakas on see, et mulle teoorias meeldivad tühjad kapipealsed ja ma ei armasta pudipadi ega üleüldse riiuleid, aga samas ei raatsi ma mitte ühtegi kingituseks saadud nipsasja või vaasi peitu panna, isegi, kui ma tean, et ma ei kasuta neid mitte kunagi. Sama lugu on emotsionaalse väärtusega või lihtsalt vanade asjadega. Majas tekkis side näiteks sellesama kaaluga, mis jäi sinna eelmistest omanikest, aga millest mina ei taha loobuda. Ja kuna majas seisid meil ruumipuudusest vaasid lae all riiuli peal, siis siin sättisin ka kollektsiooni kenasti ülemisele kapirivile ritta. Alguses tegelikult läksid vaasid kappi peitu, aga see tühjus jäi kuidagi häirima. Ja siis ma räägin, et mulle meeldivad tühjad kapipealsed, eks.

IMG_4019

See kell pole ka päris minu maitse, aga kuna selle kinkis armas inimene, siis otseloomulikult panen ma selle üles ja pean seda armsaks.

IMG_4048

IMG_4025

Viimasel pildil siis näide sellest, mida pidasin silmas, kui kirjutasin, et elutuba laieneb veidi esikusse. Esikumööbel on ikka see sama vana, mis on seal olnud 8 aastat ja mis istub sinna endiselt, vaid majast toodud pilt leidis endale seal uue koha ja see sobib sinna väga hästi. Minu seisukohalt on kõik omavahel harmoonias vaatamata sellele, et tegelikult pole olnud millegi puhul erilist valikuvõimalust. Isegi uue halli värvi vaipkatte puhul ei olnud meil alternatiive. Enne oli maas oranž vaip ja oleksin samasugust asemele soovinud, aga kuna ei saanud, siis leppisin halliga ja tegelikult sobibki see palju paremini.

Elutoa hubaseks muutmise puhul kulutasime 0 eurot, kõik oli enne olemas või sai majast toodud. Aga veidikese tahaks kulutada küll ja osta luitunud kardinatele midagi külgedele seltsiks, et kardinad ulataksid ühest seinast teise ega oleks nii “pingul” ees. Hea meelega ostaksin üldse uued kardinad, aga esiteks on need kallid ja teiseks kassid disainivad need kohe ära. Pigem kulutan nii vähe kui võimalik, aga nii palju kui vajalik, et rahul olla.

Teine asi on see, et külmik on väga vana, teeb kõva lärmi ja kindlasti võtab palju elektrit ka. Saaks asemele tuua selle, mis majas oli, aga too on ka 8 aastat vana, plastmass on kollaseks luitunud, külmiku osa “higistab” ja sinna mahub vähe asju, eriti sügavkülma – tahaks päris uut. Samamoodi vahetaks vaid aasta vana pliidi uue vastu välja, sest sellel ütles juba ahi üles, pliidiplaat ei lähe üldse nii kuumaks, et maksimumi peal vesi ägedalt keeks ja see on kitsas ka. Samas laiem ei mahu kappide vahele ja kui püüakski ühte kappi nihutada (mis tähendab, et vuugisegu saab kannatada ja põrandaliistud tuleb lühemaks lõigata), siis võib juhtuda, et uue laiema pliidi ahi sulatab niigi kahjustada saanud usteservad päris üles. Tahaks siis juba uut köögimööblit ka ja päris äge oleks see jälle ise teha, aga see lõbu läheks liiga kalliks.

Siis mõtlen veel põrandalambi peale, et see annaks õhtusel ajal laelampide asemel veidi hubasema valguse, ja igatsen diivanipatju, mida ma ei oska kuidagi praegusesse kompotti valida. Prioriteedid need siiski pole ja hubane on olla ka nendeta.

Ps! Lisasin blogi Facebooki lehele paar uut pilti ja hakkan seal jooksvalt jagama pilte kodu hubasemaks muutmisest ja meie argielust. Katsun lausa iga päev midagi uut lisada, aga seda on natuke veider teha, kui siinsed regulaarsed lugejatenumbrid on kordades suuremad kui Facebooki sõprade arv. Ei tahaks iga kord siin “pee-essitada” ka, kui jälle pilte lisan. Tulge julgemalt blogi Facebooki sõbraks. 🙂

12 thoughts on “Köök-elutuba

 1. Mulle meeldib see köök-elutuba 🙂 Nii päikseline 🙂
  Olenemata sellest, et seal tantsuruumi vähe, on see hubane 🙂
  Kardinad sobivad. Ma ei tea, kas sa oled õmblemisega sinapeal või ei, aga ostes ise kangapoest need õhukesed kardinakangad, tuleb odavam.
  11 aastat tagasi ostsin ma kuskilt Tallinna kangapoest, olid 6m laiad. Ääred ära palistada ja voilaa 🙂

 2. Väga julge värvivalik. See tähendab, et punane ja oranž värv pidid suurema söögiisu tekitama :D.

  Aga minuarust piisavalt suur ja samas väike köök-elutuba. Minu maitse on hoopis teistsugune, aga tume värv ja tumepruun puit tundub alati hubasem kui valge.

  1. Ja mina mõtlesin, miks mul vetsus söögiisu tekib. 😀 (Loe: vets on üleni oranž)

   Minu maitse on ka teistsugune, rohkem sinna skandinaavia stiili poole, aga kuidagi on läinud nii, et ainult kodutehnika on valge ja muu satub elamisse ikka rohkem tumedana või naturaalset tooni männipuiduna. 🙂

 3. niisama tahtsin öelda, et sul on tõesti vahva blogi ja ka sinust vist (?) vanemale lastetule pealinna “hipsterile” väga vahva lugeda:) aitäh!

  1. Aitäh, lastetu pealinna hipster! 😀

   Sellest võiks järeldada, et elame sootuks erinevat elu ja tore kuulda, et sellele vaatamata siit lugemismaterjali leiad. 🙂

   PS! Meie pere vanused on lühitutvustuses täitsa olemas. 😛

 4. Mulle jätkuvalt meeldib su kodu stiil, mõnusalt hubane ja kodune. Kas esiku ja elutoa vahele mingit voldik-ust ei anna paigutada? Et eraldaks vajadusel ruumid ja hoiaks toidulõhnad rohkem magamisruumidest eemal?

 5. oooh! ma just seisan suure mure ees, kas on ikka ok teha remonti nii, et õuest otse köök-elutuppa astume? alternatiiv (praegune korraldus) ei ole ka etem, sest remondga saaks tittedele 3x rohkem mänguruumi ja perele normaalse söögilaua, mille ümber einestada… köök on sul mõnusalt suur (palju tööpinda) – mina oma tikutoosi sellist pigem ikka ei mahuta 🙁

  1. Meil õuest päris otse köök-elutuppa ei astu. Samas, kui võtta 1,2 meetrit vaheseina maha, siis tegelikult astuks küll. 😀 Äkki on teil ka variant jätta mingi jupike seina nagide jaoks või lihtsalt väikeseks ruumide eraldamiseks?

   Avaram köök ja suurem mänguruum on ju vägagi suured plussid uue lahenduse juures. Kui on veel hea helikindel uks, siis pole ju midagi hullu. (Eeldusel, et räägid ikka korterist)

   Meil on kehv uks, trepikojast kõlab kõik sisse ja meie normaalse hääletooniga jutt kõlab välja, rääkimata siis laste kisast ja minu kõrgendatud hääletoonist. Tahame osta uue helikindlama ukse. Parajasti lähebki trepikoda remonti ka, nii et peakski olema vist õige aeg ukse vahetamiseks.

   Aga muidu selles suhtes on meie praegune lahendus hea küll, et avatud esikuga tekibki selline “elutoa-laienduse” tunne ja meie ebaproportsionaalselt suur ja avar (ca 15 m2) esik ongi praegu laste põhiline mänguruum, see on ka ainus koht, kus saab hüppeloomaga vabalt hüpata. Muude asjadega mahuksid oma tubadesse ka mängima, aga eks tahetakse ikka olla nii-öelda elu keskel ja omada ülevaadet minu tegemistest. 😀

 6. Minu meelest on ka väga hubane tuba! Aga kui vähegi saad, siis soovitaks kardinad mingite mahedamat tooni omade vastu välja vahetada. Kangapoodides on tihti allahindluseid ja mina olen näiteks leidnud õmbleja, kes sellised kardinad 10 euroga valmis teeb. Ja ei pea olema ju maani ka, kui kassidele ja lastele mõelda. Mulle nt meeldivad just lühemad kardinad, natukene alla aknalauda ulatuvad.

  Ps. kommenteerin vist siin esimest korda, aga olen juba tükk aega lugenud ja kaasa elanud. Tubli naine oled!
  Muuseas, tellisin sinu “reklaami” peale ka lastele need vahvad toasussid, ülilemmikud!

  1. Mahedamaid ei taha, mulle meeldib praegune variant rohkem. Maani kardinad meeldivad ka rohkem, lisaks varjavad need veidi radiaatoreid. 🙂

   Meil need sussid nüüd seisavad, korteris pole isegi sokke vaja. Natuke kurb on isegi vaadata, kuidas neil enam kasutust ei ole. Lapsed küll alguses tahtsid neid kanda, aga palav hakkas. Järgmine kord viin ema juurde, seal läheb lastel neid rohkem vaja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *