Vastused

Nägin Malluka blogis küsimusi, mille tema leidis Krislyni blogist ja nüüd teen ise ka aega parajaks nendele vastamisega. Tegelikult tahaksin tühjaks tehtud kummutit lihvima ja värvima hakata, kuid enesetunne on kolmandat päeva kehv. Kiida veel emale, et mulle pole laste haigused juba ammu külge hakanud… Nüüd põen ise kõige hullemini.

Mis on viimases sõnumis, mille kõige viimasena kirjutasid ning kellele see oli? “Kummeliteed ka. :)”  Ja see oli sõnum emale, kellele saatsin kolmapäeval nimekirja asjadest, mida ta võiks mulle möödaminnes poest tuua, et ma ei peaks ise haigete lastega kuskile minema.

Mis on viimases sõnumis, mille sa viimati said ning kellelt? Sain pakikoodi omnivalt. Enne seda kiirteate saabunud ülekande kohta. Ja enne seda meeldetuletuse lapse arstiaja kohta. Jah, mul on põnev seltsielu!

Mis kellast sa enamasti ärkad? Kuidas kunagi. Kui Härra on kodus ja olen poistele eelneval päeval lasteaiariided valmis pandud, siis 9-10 vahel. Kui Härrat pole ja lapsed on haiged, siis 7-10 vahel, oleneb kaua lapsed magavad. Kui Härrat pole ja lapsed käivad lasteaias, siis kell 7. Kui magan ema juures, siis ärkan 9-10 ajal, aga mõnulen voodis tunnikese edasi, kuni lapsed vanaema tüütavad.

Kas sa kardad hilisõhtul üksinda jalutada? Kottpimedas keset tühermaad ja läbi võpsikute mitte, aga valgustatud asustatud kohtades küll. 

Mida sa teed, et lõõgastuda peale pingelist päeva? Naudin vaikust.

Kus leidis aset su viimane suudlus ja kellega? See oli 28.jaanuaril, meie korteri välisukse ees, saatsin Härra suudlustega Soome.

Kas sa sattusid koolis tihti jamadesse? Ma ei tea. Märkusi eriti ei olnud, direktori kabinetis ei pidanud käima, esmaspäevahommikustel kogunemistel minu tegudest ei räägitud. Tunnistusel kahtesid olid küll ja suvetööle jäin ka, aga sellega ei kaasnenud jamasid ei koolis ega kodus.

Kas sa naudid oma tööd? Kui oled töötu, siis miks? Ma naudin oma täiskohaga tööd nelja lapse emana.

Kas sa saad kergelt aru kahemõttelistest asjadest? Jah, leian neid isegi ühemõttelistest asjadest ja võin teinekord ise päris nilbe olla oma kaheti võetavate mõtetega.

Kas sulle on pakutud narkootikume ning oled keeldunud? Ei ole pakutud, kuid kanep on seltskonnas jutuks tulnud ja siis sain selle oma silmaga ära näha. Muudest narkootikumidest ei tea midagi.

Kas sa oled kohanud kedagi, kes on pannud sind teisiti mõtlema ja nägema? Kõik mind ümbritsevad inimesed on pannud mind teisiti mõtlema ja nägema ning seda lapsepõlvest alates.

Kas sa tarvitad narkootikume? Ei tarvita ega ole minevikus tarvitanud.

Ütle midagi veidrat, mis sind erutab? See ilmselt ei ole veider, aga… Härra ja eriti tema need lihased, mille nime ma ei tea, aga mis on siin pildil.

Clipboard01

 

Millal viimati keegi sulle tunnistas, et tal on sinu vastu romantilised ja/või seksuaalsed tunded? Kas tunne oli vastastikkune? Sellest ajalugu vaikib.

Mis see on, millele sa viimasel ajal palju mõelnud oled? Pärast maja müüki polegi enam millelegi palju mõelnud. Väga rahulik on olla.

Millal sa viimati hoidsid oma arvamuse enda teada ning surusid oma emotsioonid alla, et vältida vaidlust ja konflikti? Omadega lasen kõik valla ja teiste puhul ei tekigi sellist tunnet, et surun oma emotsioone alla, kui arvamust ei avalda. Ei tahagi avaldada.

Kas sa tavaliselt kallistad esimesena? Härrat ja lapsi jah, teisi mitte, kui neil just sünnipäev ei ole.

Kas sa oled südamlik inimene? Kusjuures olen küll.

Kas sa suudad kerida omale ise suitsu? Ei ole (olnud) suitsetaja, seega pole olnud vajadust suitsu kerida.

Mida sa ootad tulevikult? See oleks liiga pikk jutt.

Kas sul on tätoveeringuid? Kas sa tahad neid juurde teha? Varsti on.

Kas sa oled vaimselt tugev? Kahjuks ei ole.

Kas sa oled füüsiliselt tugev? Olen küll.

Kas sa arvad, et sa oled hea inimene? Mitte alati. Mõnikord ikka teen või ütlen asju, mida kahetsen, aga nii hea inimene olen küll, et tahtlikult kellelegi halba pole teinud.

Nimeta üks asi, mida sa sooviksid oma elus muuta praegu? Kõige rohkem tahaksin, et Härra oleks igapäevaselt meie elus.

Mida sa enamasti hommikuks sööd? Viimasel ajal polegi hommikust söönud.

Kas kõik väärivad tõe teada saamist? No ma ise tahaksin küll tõde teada, isegi, kui see teeb haiget, nii et jah.

Mis oli viimane vale, mida sa ütlesid? Kas see läheb arvesse, et eile lubasin lastele enne lõunaund, et ärgates saavad küpsist ja teed, aga tegelikult said neid pärast õhtusööki magustoiduks?

Nimeta kaks asja, mida on lihtsam teha kui tunnistada? Lastega ülekohtune olla, klatšida.

Kui palju suhteid või flirte sul on olnud elu jooksul? Kui ma ei pea suhteks seda, et ma 14-aastaselt käisin 2 kuud tollase hea sõbraga ja selle aja sees ühe korra keelt kasutamata suudlesime, siis üks suhe (Härraga), üks vahelduva eduga veidi pikemalt kestnud flirt ja üks lühiajaline segadus. Nii et ühe käe sõrmedest jääb isegi siis üle, kui lugeda kokku inimesed, kellega suudelnud olen.

Kui mitu südant sa murdnud oled? Ükskord tegin Härra oma sisse prao, aga see paranes täielikult.

Nimeta kolm asja, mis sulle enda juures meeldib? Minu vapustav huumorisoon, minu kirglik rotiarmastus ja minu avatud olek kõige uue suhtes.

Kas sul on palju sõpru, kellega aega veeta või on vaid mõned üksikud? Mul on Härra, mul on ema ja isa, mul on mu parim sõbranna, kelle mees on mu parim sõber, mul on ämm ja äi ning nendega ma põhiliselt oma aega veedangi.

Mis on viimane film, mida vaatasid? Vaatasin “Bad Neighbours” esimest osa, et saaksime minna sõpradega kinno teist osa vaatama.

Millal sa viimati kinos või teatris käisid? Novembris või detsembris käisime Härraga kinos, teatris käisin umbes aasta tagasi.

Kas sa õpid oma vigadest? Kui need ära tunnen, siis jah.

Mida sa oled õppinud „valusalt“? Ära laku talvel koerakuudi plekk-katuselt värsket lund!

Mis paneb sind ennast vanana tundma? Ei olegi tundnud end vanana, kuid inimesed mu ümber on küll vanemaks jäänud või sedasi suureks sirgunud, et enam ei tunne äragi. Ma ei tea, kuidas see juhtus.

Milliseid keeli sa oskad? Pudikeelt, titekeelt, eesti keelt. Inglise keel on roostes, Mehhiko seebikatest saan pealelugemiseta aru, soome keeles oskan kümneni lugeda, vene keel oli koolis “2”.

Kui oluline on sinu jaoks privaatsus? Kuskilt maalt on kindlasti oluline, aga üldiselt olen väga avatud ja avameelne ning viimasel ajal on tunne, et ma võiksin vabalt nudistiks ka hakata.

Kas sulle meeldib tihti üksinda olla? Ei, aga olen harjunud.

Mis on sinu lemmikud lastenimed? Joosep, Karli, Mihkel, Tuuli.

Mis rikub sinu jaoks ära vestluse? Minu enda väsimus või see, kui ma pean üle laste karjuma.

Mis on sinu arvamus „teise võimaluse“ osas? 

fool-me-once-shame-on-you-fool-me-twice-shame-on-me-quote-1

Kui sa saaksid valida ükskõik kelle maailmast, siis keda sa sooviksid oma õhtusöögile külalisena kutsuda? Gordon Ramsay, kui ta on nõus varem kohale tulema ja koos õhtusöögi valmis tegema.

Kas sa sooviksid olla kuulus? Millises valdkonnas? Mulle meeldiks olla kuulus kirjanik või fotograaf, aga kummagi jaoks pole nii palju annet.

Kas sa harjutad enne telefonikõnet teksti, mida edastada soovid? Miks? Ametiasutustele helistades jah, sest ma olen kõnes väga kehva eneseväljendusoskusega, seetõttu eelistan tegelikult kirjutada.

Millest koosneks sinu ideaalne päev? Appikene, hakkasin mõtlema ideaalsele päevale ja taipasin, et see ei sisaldaks lapsi. Kuidas ma seda kirja panen? Minu ideaalne päev mööduks Härra kõrval – “hommikuvõimlemisega” voodis, äratuskohviga hubases kohvikus, sisaldaks seiklusparki, kanuumatka või lihtsalt pikka jalutuskäiku metsas, sauna ja lõpetuseks head komöödiat. Ideaalne perepäev sisaldaks kino, mängutuba, väljas söömist, varakult ööunne jäämist ja seda kõike nii, et keegi ei tujutse ega jonni, ei vingu ega mangu, ei vaidle ega kakle.

Millal sa viimati endale laulsid? Ma endale ei laula, ma lihtsalt laulan ja seda pea iga päev.

Kui sa elaksid 90-aastaseks ning saaksid viimased 60 aastat sellest säilitada vaid ühe – 30 aastase keha või 30 aastase mõistus – kumba sa valiksid? Kuna pärast 30aastaseks saamist hakkab inimese IQ langema, kui ta oma aju just pidevalt ei treeni, siis valiksin mõistuse. Teine variant oleks eriti kõhe, kui mu abikaasa, lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed näevad eale vastavad välja.

Kas sul on mingi aimdus, kuidas sa sured? Vanas eas vanadusse.

Nimeta 3 asja, mis sinul ning su kaaslasel on ühist? Väärtushinnangud, huumorisoon, lapsed.

Mille üle sa siin elus kõige rohkem tänulikkust tunned? Kõige tänulikum olen mind ümbritsevate inimeste eest.

Kui sa saaksid muuta midagi seoses sellega, kuidas sind üles kasvatatati, siis mis see oleks? Hariduse tähtsustamine, suunamine, kallistuste ja heade sõnade jagamine.

Kui sa avastaks hommikul ärgates, et sulle tekkis üleloomulik võime, siis mis see oleks? Võime ravida raskelt haigeid.

Kas sa oled millestki ammu unistanud? Miks sa seda teinud pole? Spaapuhkus ja fotosessioon terve perega jäid varem raha taha. Nüüd saame need teoks teha.

Mis on siiani sinu elu suurim saavutus? Kui lapsi mitte arvestada, siis paar esikolmiku kohta kirjandivõistlustel.

Mida sa hindad sõprussuhtes kõige enam? Usaldusväärsust, avatust.

Mis on sinu parim mälestus? Neid on palju, aga mõnusa igatsustundega südames meenutan aega, kus sai palju tunde veedetud sõpradega garaažis ja mil riided lõhnasid heitgaaside järele.

Milline on sinu halvim mälestus? Ka neid on palju, aga ainult vanaisa surma elasin nii raskelt üle, et sellele mõtlemine toob siiani pisara silma, kuigi möödas on 16 aastat.

Milliseid rolle mängivad sinu elus armastus ja kiindumus? Põhirolli, seda nii saamise kui ka andmise suhtes.

Millised on sinu suhted su emaga? Nii head, et ta on mulle teismeeast alates sõbranna eest olnud. Sellel on omad miinused ka, sest tagantjärele näen situatsioone, kus mul oleks sõbranna asemel ema rohkem vaja läinud. Aga ema andis mulle jälle seda, millest tema ise puudust tundis ja tegi seda nii hästi kui oskas.

Üks piinlik moment sinu elust? Kuupuhastuse ajal hambaarstitoolil lekkimine. Hambaarst oli meessoost.

Millal sa viimati nutsid kellegi ees? Millal üksinda olles? Viimati nutsin sõbranna ja tema mehe ees ühe liigutava video peale. Üksinda siis, kui kirjutasin “Vanas kodus tagasi 2” postitust.

Retooriline küsimus: kui su partner reisib välismaale, ta kohtub ning veedab öö võõra, aga huvitava naisterahvaga. Arvestades, et nad ei kohtu enam eales, siis kas sa tahaksid, et su partner selle sulle üles tunnistaks? Jah, tahaksin. Vastupidises olukorras tunnistaksin ka ise üles.

 

One thought on “Vastused

  1. Vastasin ka just nendele küsimustele, kuid kuna leidsin selle enne Printsessi blogist, siis osad küsimused on nagu ära jäänud. Igatahes megapalju küsimusi 😀

    Vaatasin, et mõni vastus oli meil sarnane ka ikka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *