Krõll

Teise lasteaia lõpupildid on juba käes ja mina vaatan neid tundega, et küll on ilusad pildid ja vahva seltskond, küll oli tore lasteaed ja armas lõpuaktus … ja samal ajal kajab mul kõrvus see, kuidas Teine enne aktust kodus jalgu trampis ja karjus, et tema ei taha sinna nõmedale lõpupeole minna, tema tahab vanaema juurde ja tal kõik asjad lasteaiast ära toodud, nii et tal pole vaja sinna rohkem minna ja tema ei lähe ja nii ongi.

Nii kahju, et lasteaed tema jaoks vahva ei olnud ja ta kõik need 4 aastat meile sõrgu, hambaid ja pisaraid näitas. Päeva peale tal tegelikult hakkas vahva, mõnikord isegi nii vahva, et ei tahtnud enam koju tulla ja kordas hommikust sõrad-hambad-pisarad etendust, kuid ega ta siis järgmisel hommikul kuidagi paremini meelestatud ei olnud, ikka need sõrad ja muud jutud. Nüüd on see läbi ja algamas on 12 aastat … sõrgu, hambaid, pisaraid? Vaene poiss, kui ta ükskord saab aru, et lasteaias ikkagi oli vahva ja need lõunauinakud … kui vaid saaks need tagasi.

20170602_0873

Lapsed on peidetud naljakate karvapallide taha, sest tegu on Krõlli rühmaga. Karvapall näeb küll rohkem Krõlli ja Mike Wazowski ristandi moodi välja, aga on, kes ta on, ma usun, et selline karvapall elab iga lapse sees ja muutub pidulikul aktusel paigal püsides eriti rahutuks, nii et piltidel lasin nad välja.

20170602_0937

20170602_0979

20170602_0973

20170602_1166

20170602_1300

Jess, perepilt on normaalne, ei pea fotosessiooni kordama. Eelmisel aastal Esimese lõpetamisel nägin ma kohutav välja, päikesest põlenud ja väga valesti riides ning mind talletati sedasi ajalukku. Milline ämber!

20170602_1302

20170602_1316

20170602_1322

20170602_1319

Pildid tegi Janek Laanemäe ja hästi tegi, blogi sõi lihtsalt jälle kvaliteedi ära.

10 thoughts on “Krõll

 1. Palju õnne!

  Mõni lausa pulmakleidiga lõpetamas :O Ei tea, mis ta veel kooli lõpetamiseks selga paneb…

  1. Kooli lõpetamiseks vaevalt et ema lubab printsessi-kleiti panna 🙂 Lasteaia lõpetamisel võiks küll iga väike tüdruk tunda ennast kui printsess. Jumal tänatud, et mu ema õmmelda oskas ja mulle unistuste kleidi tegi. Tundsin ennast terve päeva väga erilisena.

   Teil on ka aga tõesti mõnusad pildid ja kui ei teaks Sinu juttu, siis ütleks küll, et Teine oma pidu nautis 🙂 Nii rõõmus ja rahulolev näib.

   1. Ma olin 1. klassi minnes helesinine sefiiritort mustvalge seltskonna keskel, aga kooli lõpetasin viigipükstes, punases triiksärgis ja lips oli kaelas. 😀 Kaldun arvama, et selle sinise kleidi valisin ma ka ise, sedasi rahulikult poe põrandal pikali olles “MA TAHAAAAN SEDAAA KLEITI, EI TAHA MUSTA SEELIKUT”.

    Teine pidu nautis küll, isegi liigagi palju ja hakkas õhtujuhi rolli enda peale võtma, aga peole saamine oli paras sõda, sest tema jaoks oli lasteaed läbi ja milleks veel mingile aktusele minna. 😀

  2. Väga nõme on hakata lapse riietust arvustama, peaks vist lisaks nägudele lapsed üleni ära photoshoppima, et sinusugused arvustada ei saaks.

   1. Ma ei usu, et Triin midagi halba mõtles, lihtsalt jäi silma ja imestas. Võib-olla loeb teiste kommentaare ja mõtleb, et tegelikult jah, miks ka mitte. 🙂

 2. Lapsepõlv on see õnnelik aeg, kus võib üle võlli minna oma riietusega. Mul on siiani meeles, kui kurb ma olin null klassis, kui ise pidi kodudes ruudulisest kangast kooli jaoks pihikseeliku õmblema ja valge pluus sinna alla käis siis. Korralik koolivorm algas esimesest klassist alles. Kõigil teistel olid volangid, voldid, taskud, lehvivate kraedega pluusid jne. Mul oli sirge ilma ühegi tasku ja kaunistuseta käisteta kleit pmst. Ja labane valge t-särk selle all. Ma tundsin ennast tõelise inetu pardipojana teiste kõrval.

 3. Mulle jäi hoopis silma sul endal seljas olev punane jakk. Väga lahe, tahaks kohe endale :). Näed väga kaunis välja!

  1. Ma olen alati mõelnud, kuidas ürituste pilte lastest lisada, nii et teised ei paista… Krõll-elukad on hea mõte ?

   Palju õnne koolitee alustamise puhul! Mina tundsin, kuidas esimese lapse kooliteega hakkas ka minu jaoks töörohkem aeg. Lasteaed oli ilus aeg ?
   Aga no teise puhul on teil ilmselt juba koolilapse eluga arvestatud ja miski ei tule üllatusena.

 4. Kõik on armas peale selle, et need õhupallid minema lasti lennata 🙁 Loodusest on kahju.

  Ja mis selle “ballikleidi” üle ikka joriseda, mind paneb paljurohkem imestama need mustlaste “naiseks saamise” kleidid. Oli kunagi mingi saade telekas ja seal reaalselt üks tüdruk kandis üliiiisuuurt valget pulmakleiti, sel hetkel ma mõtlesin küll, et eitea kui ta ükskord abiellub, siis mis kleidis? 😀

  Ja mind paneb ikka imestama, kuidas sa küll oled jõudnud niitubli ema olla. Tubli oled ausalt! Ja ma tean, et naisterahvalt pole viisaks küsida, kuid kui vana sa oled, kui teada tohib? Ma ikka koguaeg imestan, et sa näed välja kuskil 20-23

  1. Looduse seisukohast need õhupallid toredad ei ole tõesti, aga mul oli kahju ka seetõttu, et lapsed tegelikult tahtsid õhupallidega mängida. Pesamuna oma õhupalli õhku ei lasknud ja siis kõik neli kaklesid selle ühe õhupalli pärast, kuni see kogemata neil käte vahel minema lendas.

   Vanuse osas, siis olen 29, kanavarbadki silmanurkades olemas. 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *