Midagi juuste väljalangemise, halliks minemise, peanaha sügeluse, beebikõõma ja palju muu vastu

Ma olin enda arvates tutvunud kogu Waku Organicsi tootevalikuga, aga kui üks lugeja kommenteeris, et temale pakub veebipoes enim huvi värvitu henna, siis minule tuli üllatusena, et selline asi seal üldse olemas on. Taimsete juuksevärvide valikuga olin kursis, aga ma ei olnud tähele pannud, et samas rubriigis olid ka peanahka ja juukseid hooldavad taimesegud. Vaatasin need kõik üle ning loomulikult oli pärast seda ka minul värvitut hennat ja teisi vaja. Tänaseks on üheksast taimesegust põhimõtteliselt kuus mul kodus olemas, millest võib vast järeldada, et mulle need täitsa meeldivad.cofPildil on viis varianti, kuuendat mul eraldi pakina ei ole, kuid selles olevad kolm pulbrit on mul eraldiseisvatena olemas, nii et saan ise Hair Treatment Powderi kokku segada.

Ma usun, et ka teile võivad need meeldida ja seetõttu loosin ühe vabalt valitud taimesegu välja, enne aga tutvustan neid põgusalt:

Amla (6.70 €) – Tugevdab juuksejuuri, vähendab juuste väljalangemist, stimuleerib juuksekasvu, toidab ja niisutab, ravib kõõma, vähendab kahusust ning annab juustele terve läike.

Shikakai (8.48 €) – Juuste “puuvili”, taastab peanaha tervise, vähendab juuste väljalangemist, ravib kõõma ning puhastab ja silub ehk toimib nii šampooni kui ka palsamina.

Ma olen neid pulbreid ainult koos kasutanud ja tehtud segu vähemalt tund aega peas hoidnud ning pärast maha loputamist pole paar päeva pead pesnud. Osade pulbrite juures on lihtsalt sedasi soovitatud, aga antud segu kohta ütleksin, et selle kasutamise järel polegi olnud paar päeva vajadust juukseid pesta, tunne on jäänud väga puhas ja siidine. Amla ja ShikakaiAmla ja Shikakai pulbrid

Rheeta ehk Jaapani seebipuu pulber (8.48 €) – Sobib juuste pesemiseks, aitab lahti saada täidest, leevendab “beebikõõma” ehk sebboroilist dermatiiti ja teeb kindlasti veel midagi head.

Olen Rheeta pulbrist tehtud pastat ainult lastele pähe määrinud ja seda just sebboroilise dermatiidi leevendamiseks, sest nendel pole “beebikõõm” kuskile kadunud ega kaogi kunagi (nahaarsti sõnul). Ajaga on kollete arv ja suurus vähenenud küll, Esimesel tekib seda veel vaid pealae keskele aga Neljandal on veel pool pead koldeid täis, teistel siis vahepealne seis. RheetaRheeta segu purgis ja laste peas, vahutab väga hästi.

Tunniajane mask kõõma päris ei eemaldanud, aga vähendas küll ja mida ei vähendanud, see tuli väga lihtsalt piikammiga hõõrudes lahti. Poistele piisas ainult ühest protseduurist, Neljandal tuli protseduuri korrata, aga temal oli seis kõige hullem ka. Rheeta pulber tegi laste pead ideaalselt puhtaks ja tulemuse hoidmiseks on nad sellest ajast pesnud pead sebboröa teket ennetava Gyada šampooniga, mis sobib tundlikule peanahale.

Poiste pead on kena kaks kuud puhtad püsinud, aga Neljandal on juba veidi kõõma näha, nii et tema peab siin juba varsti protseduuri kordama. Iseenesest on kaks kuud puhta nahaga täitsa hea tulemus, muidu on hakanud kollased laigud kohe pärast eemaldamist tagasi tulema. Varem olen kõõma vastu võitlemiseks oliiv- või kookosõli kasutanud, mis on kõõma küll ilusti lahti võtnud, aga mida on olnud raske juustest välja pesta ja mis ise ei ole rasusele peanahale ilmselt head teinud.

Rheeta pulbri hulka segasin veidi ka Shikakaid ja Amlat ning selline segu tegi head küll, kõigil sai peanahk ideaalselt puhastaks ning juuksed jäid siidised ja läikivad. Hetkel jään kõõmaga võitlemisel selle lahenduse juurde.Rheeta 2Teine protseduur ja juuksed on nagu reklaamist.

Hair Treatment Powder (16.50) – Eelmise kolme pulbri segu, nii et teeb kõike seda, mida juba maininud olen, aga Amla ja Shikakai kohta saan veel lisada, et mõlemad võitlevad ka enneaegse juuste hallinemise vastu.

Minu silmis on mõttekam soetada kolm pulbrit eraldi ja siis neid omavahel kokku segada, aga valmsisegu plussiks on kindlasti see, et tolmutamist on vähem. cofAmla, Rheeta ja Shikakai, mis on Hair Treatment Powderi kolm koostisosa.

Bhringraj (12 €) – Stimuleerib juuksekasvu, vähendab juuste väljalangemist, tugevdab juuksejuuri, ravib kõõma, ennetab hallinemist, niisutab ja lisab juustele tumeda läike.

Kodulehel on kirjas, et pulbri ja vee segamisel valmib ühtlane pasta, aga minu arvates jäi see rohkem nagu märg muld, mis kausis oli ilus ühtlane, aga juustesse määrides kippus pudenema ja oli sõrmede all väga teraline. Võrreldes teiste pulbritega on seda ebamugavam peanahale ja juustesse kanda, maha on seda samuti raskem pesta, aga tulemus mulle meeldis. BhringrajMulle endale tundus, et juuksed muutusid mõneks ajaks ehk tooni või kahe võrra tumedamaks, aga praegu ma seda enam ei näe. Võib-olla ma kujutasin seda ette, võib-olla pesi sügavpuhastav šampoon selle välja, võib-olla pleegitasid päike ja muud vahendid juuksed jälle heledamaks, ei oska öelda, aga päris blondidele juustele ma seda igatahes soovitada ei julge.

Henna (6.80 €) – Kasutatakse juuste värvimiseks (annab naturaalse punaka tooni) ja naha kaunistamiseks maalingutega, aga sellel on ka ravivaid omadusi. Henna parandab juuksekasvu, vähendab juuste väljalangemist, ravib kõõma, leevendab sügelust, muudab juuksed tugevamaks, paksemaks, kergemini käsitletavaks, läikivamaks ja silub loomulikke lokke. Väidetavalt parandab ka lõhenenud juukseotsad, aga seda vast ainult visuaalselt.

Värvitu henna (10.04 €) – Teeb kõike eelnevat juukseid värvimata, kuid heledatele juustele kuldse läike siiski annab.

Kasutasin seda täna esimest korda, segu tuli (kaka)roheline, aga mõnusa kreemja tekstuuriga, nii et seda oli väga kerge peanahale ja juustesse määrida. Hoidsin segu poolteist tundi peas ja loputasin juukseid kolm korda, alles siis sai peanahk päris puhtaks, aga juuksed ise puhtad ei ole. Peegelpilt hull ei ole, aga katsudes tunduvad juuksed rasused ja pulkas ning sedasi peaksin hakkama saama ülehomseni (varem ei soovitata šampooni kasutada). Õnneks läksid ilmad koledaks ja saan jälle mütsi kanda.

Järgmine kord pesen juuksed enne maskitamist puhtaks või lisan segu hulka pisut Rheetat, et mask toimiks ka šampoonina. Värvitu hennaVärvitu henna

Brahmi (16.50 €) – Taaselustab, aitab vältida enneaegset hallinemist, tugevdab juuksejuuri ja vähendab juuste väljalangemist, leevendab kõõma ja sellega kaasnevat sügelust ning annab juuksevärvile tumedama varjundi. Põhimõtteliselt teeb sama, mida Bhringraj, aga veidi kallima hinna eest.

Indigo (10,04) – Selle põhiline eesmärk on juuste värvimine, antiseptilise toime pärast ilmselt keegi seda ei kasuta.

Indigo kohta on välja toodud, et see võib põhjustada dermatiiti, mistõttu tuleks seda enne kasutamist väikesel nahapiirkonnal katsetada. Ma soovitaksin seda tegelikult iga taimesegu puhul, sest kunagi ei tea, mille vastu võib tundlik olla. Ise ma nii küll ei talitanud, aga seda ainult seetõttu, et ma ei tulnud selle peale.

Blondeeritud juuste puhul tasub igasuguste taimesegudega ettevaatlik olla, sest need võivad juuksevärvi muuta. Indigo ja hennaga värvimine on üldse omaette teadus, mis nõuab eeltööd ja teadmisi, sest nagu aru olen saanud, siis need annavad töödeldud ja töötlemata juustel erineva tulemuse ning pärast on juukseid millegi muuga raske üle värvida, sest värv ei hakka külge ja taime enda pigmenti on juustest raske välja saada. Vähemalt nii on kuskilt meelde jäänud, kuid Radico juuksevärvid püsivad kuni neli nädalat, nii et ju mingi kulumine siis ikkagi toimub.

Ühesõnaga, värvide ja värvimise osas olen ma ise võhik, nii et siin ei saa ma jagada ei kogemusi ega teadmisi. Lilli kogemust olen kord jaganud, tema oskab ehk paremini muljetada, kui kellelegi taimsed juuksevärvid huvi pakuvad.

Minnes nüüd asja juurde, siis ühel teist on võimalik valida endale üks Radico toode ehk siis üks üheksast mainitud taimesegust või hoopis juuksevärv (23 erinevat tooni!), mis on tegelikult enamasti samade taimede segu, mis muudab tooni ja hooldab samal ajal.

Milline pulber sulle enim huvi pakub või valiksid võidu korral hoopis juuksevärvi? Jaga mõtteid ja jää ootama 6. maid, siis loosin võitja välja.

6.mai: Valitud Radico toote võitis Kaia, palju õnne!

Rohkem tingimusi ei ole, aga üks soovitus on küll. Kui looduslikud naha- ja juuksehooldusvahendid teid vähegi kõnetavad, siis jälgige Waku Organicsit Instagramis või Facebookis. Mõlemast kanalist leiab toodete kohta väärt infot ja kasutajakogemusi, seda ka taimsete juuksevärvide kohta koos enne ja pärast piltidega.

NB! Radico toodetele kehtib 9. maini kood sidrun, mis annab 15% soodustust!

Ps! Radico on Indias asuv rahvusvaheline ettevõte, kelle tegevusalaks on orgaanilise ja turvalise juuksevärvi tootmine. Radico turvalisi juuksevärve on toodetud juba üle sajandi. Radicole on oluline toodete kvaliteet, uuringute läbiviimine ja henna toodete arendus ja eetiline ettevõtmismudel.

Pps! Osad taimesegud on saatnud mulle Waku Organics, osad olen ise ostnud, postituse eest raha ei teeni.

27 thoughts on “Midagi juuste väljalangemise, halliks minemise, peanaha sügeluse, beebikõõma ja palju muu vastu

 1. Uskumatu, kuid olen täna vähemalt tund aega veetnud hennaserai.ee lehel neidsamu pulbreid uurides. Ma valiks (ja valingi sealt) ilmselt senna, kuigi hirmus kihk on proovida Radico maasikablondi – no nii ilus toon, aga tean, et hennat juustest välja ei saa ja kuna siiani olen olnud blond, siis on nii raske riskida.

 2. Amla pulbrit prooviks väga hea meelega, sest peale beebi saamist langeb juukseid päris hullusti välja.

 3. Prooviks värvitut hennat! Juuksed vajavad küll poputamist ja oma heledate juuste tõttu väga muud ei julgeks. Kuigi nagu ka Laura välja tõi, siis ka mul tuleb imetamisega päris palju juukseid lahti. Ei tea, kas ka sellega oleks Amla pulbrist kasu?

 4. Ma juba mõnda aega mõlgutan mõtteid selle üle, et peaks oma juukseid värvima/poputama henna-indigo seguga. Seega neid just eelistakski. Brahmi pulbrit peakdin proovima hallide juuste vastu. Aga kuna mulle meenub ikka, milline mökerdmine see oli, siis ei ole uuesti julgend ette võtta. Ehkki mõju oli hea.

  1. Brahmi pulbrit oled enne kasutanud? Äkki see siis tekstuurilt ka midagi Bhrigraj sarnast, mille pähe määrimine on võrreldes teiste pulbritega ka paras mökerdamine, teised pulbrid tunduvad selle kõrval täitsa mugavad lahendused, värvitu henna muutus eriti mõnusalt kreemiseks möksiks, mida oli lihtne pähe kanda ja mis kuskilt tilkuma ega pudenema ei hakanud. 🙂

 5. Mina valiksin Amla pulbri. Olen talvest saati hädas kiirelt rasuseks muutuvate juustega, et oleks tore midagi uut proovida. Juukseid tuleb viimasel ajal meeletult ära, ehk hoiaks see lahendus juukseid peas. Peanahale kuluks midagi uut ära 🙂

 6. Värvin ligi aasta juukseid hennaga, pole ühegi kaubamärgi juurde pidama saanud, sest eelistan spontaanselt haarata seda, mis kõige kiiremini kättesaadav on. Radico henna on mu juustest läbi käinud ja väga hea muljega, sooviks veel 🙂 vastupidiselt ühele teisele hennavärvile, mis on kahe nädalaga juurtelt ära haihtunud.

 7. Mina prooviks Amla või Shikakai’d ja loodan, et saaksin abikaasa pea ka kokku möksida, sest tal peanahaga probleeme.

 8. Mina prooviksin seda, mis beebikõõma puhul abiks on. Meil nii keskmisel kui noorimal sellega probleeme. Vanima pead pole tähelepanelikult uurinud, kunagi oli temalgi…

 9. Mina tahaksin proovida Radico orgaanilist Bhringraj pulbrit, just halliks mineku vastu.
  Lisaks huvitab mind, et mitu korda ühest pulbrist keskmiselt jagub?

  1. Raske öelda, Rheeta on 5 korda olnud segu põhiline komponent ja üle poole on veel alles, äkki siis ca 10 korda saab hakkama. Oleneb ka juuste pikkusest ja paksusest. Mul enda juustele kulub rohkem, ühe pulbriga saaksin hakkama ilmselt 5-6 korda.

 10. Värvitut hennat sooviks proovida, kuna endal blondid juuksed ja siiani ei ole julgenud hennaga mõkerdada, ehk läheb toon koledaks 😊

 11. Mina sooviks hair treatment powderit proovida. Mu varem peaaegu tagumikuni ulatuvad juuksed kukuvad järjest välja, lõikan neid aina lühemaks 🙁 põhjust ei tea, äkki see midagi päästab.

  1. Tasub põhjus välja uurida, võib-olla ei aita siin ükski väline vahend, vaid tegu on hoopis hormonaalse häire või vitamiinipuudusega. Alustama peaks ilmselt nahaarstist või Juukseakadeemiast.

 12. Prooviksin hea meelega Shikakai pulbrit. Aasta pärast lapse sündi on juuksed ikka väga kurvas seisus, neid on tohutult välja langenud ja viimased allesjäänud karvad vajaksid hädasti turgutust.

 13. Hei
  Hair treatment powderit võiks proovida,puhkuse ajal hea möllata igasuguste protseduuridega:)

 14. Väga huvitav postitus! Ise mökerdan igasuguste looduslike alternatiividega, aga nendest pulbritest pole veel kuulnudki.

  Võidu korral valiksin Hair Treatment Powder’i, sest see hoolitseb kõige eest. 🙂

 15. Olen Radico juuksevärvide paadunud kasutaja. Peanaha kuivuse tõttu prooviksin aga ära Shikakai hooldava pulbri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *