Palun mulle üks kassisuurune rott

Epp koostas endale meelepäraste küsimustiku, mis on vahelduseks midagi nii teistsugust (aitäh, Epp!), et vastuste lugemine oli täitsa põnev ja veel põnevam on küsimustele ise vastata:

Kui sa lifti kinnijäänuna oleksid sunnitud liftikõlaritest mitu tundi ühte ja sama lugu kuulama, mis lugu see oleks? 

Urmas Alenderi “Üks väike rõõm” mõjuks sel hetkel ehk veidi irooniliselt, aga hoiaks meelt positiivsena, Enya “Only time” aitaks jälle asja rahulikult võtta, nii et raske valik. Kui pean valima ühe, siis jään pigem Enya juurde, sest Alenderi lauluga on mul suurem emotsionaalne side ja ma ei taha riskida selle rikkumisega.

Kas oleksid nõus omama mõtete lugemise oskust tingimusel, et sa ei saa seda oskust enam eluilmaski välja lülitada? 

See väike lisatingimus ei hirmuta, mul tuleb neid väljalülitamatuid mõtteid neljast suunast, kannataksin ülejäänud ka ära, aga seda oskust siiski ei soovi, tahaksin vahelduseks hoopis enda mõtteid kuulda.

Kui kõik loomad oleksid kodustatud ja kassisuurused, millise neist endale lemmikloomaks valiksid?

Siin ei ole mingit pikka mõtlemist – valiksin loomulikult roti! 

Peaaegu kassisuurused rotid on täitsa olemas, täpsemalt on tegu Aafrika hamsterrottidega, kes on targad (nagu kõik rotid) ja sõbralikud ning elavad umbes kaheksa aastat. Neid treenitakse leidma maamiine ja tuberkuloosihaigeid ehk nad päästavad (annetajate toel) elusid.

Sind on surma mõistetud. Mida soovid hukkamiseelseks viimaseks eineks? 

Viimaseks eineks võiks olla Hesburgeri kebabiburger ja magustoiduks karp Raffaellot.

Kui sul tuleks loobuda ühest oma viiest meelest (nägemine, haistmine, kuulmine, maitsmine, kompimine), millest loobuksid?

Vaadates eelmist vastust, siis kasuks tuleks maitsmismeelest loobumine ja see oleks ka minu esimene valik, oleks oluliselt lihtsam kaalu jälgida.

Kui saaksid ajas rännata, kas väisaksid minevikku või tulevikku?

Kiusatus oleks vaadata tulevikku, aga kardan seda, mida siis näha võin… Rändaksin ilmselt hoopis minevikku, üldse mitte kaugele, ja veedaksin veel aega oma vanaisaga.

Kumma valiksid – täiusliku fotomälu või 40 IQ lisapunkti?

Valiksin täiusliku fotomälu, see annaks nagunii varem või hiljem IQ-le punkte juurde.

Sulle pakutakse üleöö omandatavat pillimänguoskust. Millise muusikariista kasuks otsustad? 

Eelistaksin osata homme viiulit mängida, aitäh!

Sinu kõige eriskummalisem tegu?

Ostsin Jäneda Talupäevadelt taskuraha eest broileritibu ja võtsin ta järgmisel suvel mitmeks ööks enda kõrvale, kuni ta mu padja täis kakas. Ma ei võtnud teda siis tuppa kaissu, vaid ma magasin lapsena igal suvel heinaküünis, ühel aastal tegin seda isegi esimese lumeni.

Kui sa oleksid juurvili, siis milline nimelt?

Porgand, hääl on mul juba vastav.

Sind on ainsa Maa elanikuna valitud äsjamaabunud tulnukatele lühikest tervitussõnumit edastama. Mida ütled? 

Midagi, nad näeksid ainult mu välkuvaid päkkasid…

Sul on võimalus muuta olematuks üks ajaloosündmus. Millise valid?

Ma ei tea, jätaksin võib-olla selle Suure Paugu üldse ära, sest selliseid ajaloosündmusi, mida tahaks olematuks muuta, on liiga palju. Kui valida midagi vähem drastilist, siis jätaks ehk Estonia huku ära, sellega poleks vähemalt suurt ajaloo ümberkirjutamise ohtu.

Sul on rahakotis 10 eurot ja toidupoes viibimiseks viis minutit. Mida ostukorvi viskad? 

Veise hakkliha, külmutatud juurviljasegu ja mõned saiakesed.

Millist sõna või väljendit kasutad liiga tihti? 

Jumal küll.

Kumma valiksid – vee all hingamise oskuse või lennuvõime?

Vee all hingamise oskus tundub ellujäämise seisukohalt parem variant, aga pole samas hädavajalik, sest ma hulbin liikumatult ka magedas vees, nii et valiksin lennuvõime, mis mind nagunii rohkem paelub. Kui mul oleks vähemalt 15 000 eurot üle, siis ma juba omandaksin seda lennuvõimet Pakker Avio lennukoolis.

Kui oleksid inimkeha ja loomapeaga olend, millise looma pea valiksid? 

giphy

Mis on vanim sinu valduses olev asi?

Ma isegi ei tea, ilmselt on see raamat või münt. Või hoopis kleit, mille kavatsen Eesti Blogiauhindade jagamisele selga panna.

Kui ranged olid sinu vanemad, skaalal 1-10?

Lapsena tundus, et kümme tuli ära, nüüd mõtlen, et pigem jäi see number alla viie.

Kui sa oleksid paar jalanõusid, siis mis sorti?

61ibPkIkjJL._UY395_Kui saaksid ühe surnud muusiku elule äratada, kelle valiksid? 

Urmas Alenderi juba äratasin ellu, nii et jääb Freddie Mercury. 

Kõige naeruväärsem valeväide, millesse oled uskunud?

See ei ole küll valeväide, vaid minu enda loogika, aga arvasin lapsena pikka aega, et traktorite maksimumkiirus on üle 100 km/h, sest kuskilt näidikult ma sellise numbri välja lugesin. Kuidas, ei tea, aga poisid said koolis igatahes südamest naerda, kui ma oma teadmisi nendega jagasin.

Kõige tobedam viis, kuidas end vigastanud oled?

Oli suvi, tegime heina, olime alles esimese koorma juures, kui tahtsin ka proovida hargiga heinapakki kärusse visata. Hark lendas mul koos heinapakiga käest, poolel teel tuli pakist lahti ja kukkus maha tagasi, aga kuidagi nii veidralt, et põrkas mulle ühe piiga vastu säärt. Vigastus ise oli ka tobe, verd ei tulnud, kuigi sääres oli korralik auk see. Jalg siiski paiste läks ja oli nii valus, et ma ei saanud isegi gaasipedaali vajutada, aga see mind põllult ei päästnud, traktoritel on nimelt käsigaas ka olemas. Hein sai tookord tehtud ja auk jalas jääb seda alatiseks meenutama.

Millal sa viimati täiest kõrist karjusid? 

Vanemate juures, kui õues lapsi kutsusin.

Kõige nõmedam moetrend?

Ebaloomulikult täidlasteks süstitud huuled.

Nimeta midagi, mis paljudele tundub meeldivat, mida sina aga jälestad. 

Ma ei jälesta midagi, ainult võbisevat pekki hamba alla, aga see ei ole vist midagi sellist, mis paljudele meeldib. Vein on ehk selline asi, mida nii mõnigi meeleldi kas või õhtusöögi kõrvale joob, aga mina pole veel leidnud veini, mis kõlbaks juua.

Mida sa ei karda, kuigi võiks?

Teiste arvamuse põhjal võiksin ilmselt karta oma praegust olukorda (madala hariduse ja töökogemuseta nelja lapse ema, kes sõltub abikaasa sissetulekust).

Mida sa kardad, kuigi ei pruugiks?

Minu hirmud on peamiselt seotud lastega, hoian neid ilmselt keskmisest rohkem vati sees ning põen ebamõistlikult palju, kui lastel on ujumistunnid või väljasõidud. Ma põen isegi siis, kui nad on vanaema hoole all. Mõistusega saan aru, et ma olen lihtsalt kanaema, aga hirmu, et keegi teine ei jälgi lapsi samasuguse kullipilguga nagu mina, on raske välja lülitada. 

Sul on võimalus õhtustada ühe maailmakuulsusega. Kelle valid?

Kui saan õhtusöögile koos kaaslasega minna, siis üllataksin Silverit ja valiksin Mark Wahlbergi.

Laul, mida igal juhul pead kaasa laulma? 

Ma pean igale laulule kaasa laulma, mis siis, et ma tegelikult laulan hoopis mööda.

Kumma valid – veeta 365 üksikasjadeni identset päeva, või kaotada üks aasta oma elust?

Mõlemad on kadunud aastad, aga eelistan kaotada selle ühe aasta sõrmenipsuga, sest pole ühtegi sellist päeva, milles tahaksin 365 päeva järjest elada. Vaba päev koos lastega – läheksin aasta jooksul hulluks. Vaba päev lasteta – sureksin juba esimesel kuul igatsusse. Argipäev, kus lapsed on lasteaias ja koolis – 365 hommikut vara ärkamist? Jätan vahele. 

Kumma valid – saada teada kõik universumi saladused, või näha ette iga sinu poolt tehtava valiku ja otsuse tulemust?

Ma usun, et tehtavate valikute ja otsuste tulemust annab üsna hästi prognoosida, kui otsuseks pole just tundmatus kohas pea ees vette hüppamine… Samas universumi saladustega ei oska ma midagi peale hakata, nii et jääksin vist pigem esimese variandi juurde.

One thought on “Palun mulle üks kassisuurune rott

  1. Väga südantsoojendav on lugeda, et kellelegi lähevad samad asjad korda või hinge, mis mulle ja mu elukaaslasele ehk Alender-Freddie-Estonia hukk ja muidugi kebabiburks 💕💕💕

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *