Armastus esimesest puudutusest

Ma ei tea, kuidas teistel on, aga kui ma istun laua taha ja lülitan arvuti sisse, siis kulub mitu head minutit, kuni siin midagi tegema saan hakata. Tavaliselt ma kasutan seda aega püstijalu ära, pesen näiteks nõusid või midagi. Seekord sisustasin aega istudes, määrisin oimukohtadele ja ninajuurele eukalüptiõli ning sõrmeliigestele eukalüpti ja lavandiini segu. Umbes 10 minuti möödudes andis mu artriit vähem tunda, õhk käis ninast paremini läbi ning peavalu hakkas hajuma. Tahaksin öelda, et uskumatu, aga nüüd ma juba usun seda mõnda aega.

Mul oli ühel päeva pea paks, aga ma ei pööranud sellele erilist tähelepanu, sest öö oli jäänud lühikeseks ja arvasin, et olen lihtsalt väsinud, aga mingi hetk tekkis kahtlus, et äkki on mul hoopis palavik. Oligi, lausa 37,3 kraadi, nii et ma ei olnud lihtsalt väsinud, vaid mul oli põhjust otsida peavalu leevendamiseks valuvaigistit, aga mida polnud, seda polnud. Siis meenus, et eukalüptiõli pidavat ka aitama, määrisin seda oimukohtadesse ja pool tundi hiljem oli mu enesetunne sellise pöörde teinud, et ma enam ei lohistanud jalgu ega oodanud kannatamatult hetke, mil lapsed magama lähevad, vaid koristasin energiliselt kööki. Ma ei korista muidu energiliselt isegi siis, kui mul väsimust ega peavalu ei ole, aga tol õhtul tuli järsku täielik tuhin peale.

Liigesepõletike leevenduseks olen eukalüpti ja lavandiini segu kasutanud umbes neli nädalat ning olen selle ajaga eeterlike õlide tõhususele korralikult kinnitust saanud. Tundsin tegelikult juba esimesel kasutamisel, et see tõesti toimib ja isegi kiiremini kui Diclac, aga ma ei julgenud siis veel mingeid järeldusi teha, nüüd julgen – eeterlikud õlid on võimsad! Eukalüpti ja lavandiini segu aitab lisaks artriidile leevendada ka stressi ja unetust, mistõttu olen seda kasutanud nii enda kui laste patjade kõrval uinumise soodustamiseks, saunas leilivees ja kodus ruumi lõhnastamiseks ning 10 ml pudelist on alles veel veidi üle veerandi, seda lihtsalt kulub nii vähe.

Võib-olla peaksin nüüd häbenema, aga ma sain alles eelmise kuu alguses teada, et eeterlike õlide ainus omadus ei ole lõhnamine… Ma olen külmetushaiguste puhul küll eukalüpti- ja teepuuõli kasutanud, aga ma arvasin, et nende eesmärk ongi vaid lõhnaga hingamisteid avada, nii et ma ei kasutanud neid kunagi nahal, ainult (voodi)riietel, et õhk käiks ninast paremini läbi. Okei, mul hakkas praegu veidi häbi küll.

Igatahes, eelmise kuu alguses kirjutas mulle Turblissi-Sirli ega rääkinud sõnagi Turblissist, vaid küsis, milline on minu suhe aroomiteraapiaga. Enda arvates oli meie suhe täitsa hea, mul on ikkagi enamuse ajast eeterlikud õlid saunas kaasas olnud ja vetsu olin ka juba mitu kuud sidrunheinaga lõhnastanud – tõeline aroomiteraapia ju. Sirli teadmiste ja kogemuste kohta lugedes sain aga aru, et mul ei ole eeterlike õlidega mingit suhet, ma isegi ei tea nendest midagi.

Sirli on eeterlike õlide maailmas olnud 15 aastat ja tema armastus aroomiteraapia vastu oli igast lausest sedasi tajutav, et tema sisemine missioon muutus iga kirjaga aina enam ka minu omaks. Ma ei olnud selle kirjavahetuseni kuulnud kordagi nime Balscand, aga täna võtan ka mina mütsi maha hallipäise Harry ees, kes on varsti 25 aastat õlide vallas tegutsenud, aga pole (tsiteerides Sirlit) Balscandile kunagi reklaami teinud ega tea isegi midagi Facebookist ja Instagramist, vaid on terve selle aja elanud oma paksude aroomiteraapia raamatute vahel, analüüsinud maale toodud õlisid ning ajanud detektiivina tootjate jälgi, et tagada õlide eetilisus ja kõrge kvaliteet. Balscandi jaoks on kvaliteet kvantiteedist olulisem ja sama oluline on pakkuda seda kvaliteeti taskukohase hinnaga, et eeterlikud õlid oleksid kõigile kättesaadavad.

Balscandi tootevalikus on 80 erinevat eeterlikku õli, mis on väga muljetavaldav, aga (tsiteerides taas Sirlit) keegi ei tea ega räägi neist midagi. Inimesed lihtsalt ei leia Balscandi üles ja Sirli sisemine missioon ongi tuua Balscand kogu oma säras ja hiilguses inimeste ette. Tundub, et see on nüüd minu missioon ka… Enne Sirli kirju lubasin endale, et ma ei tee edaspidi ühtegi koostööd tasuta või mingi protsendi võrra soodsamate toodete eest, aga siin ma nüüd olen, Balscandi värske kliendina neile tasuta reklaami tegemas.Eeterlikud õlid.JPGMa olen Balscandi juba ümmarguselt 30 eurot jätnud ja seda suurte loobumistega, sest oleksin tahtnud osta veel igasuguseid erinevaid eeterlikke õlisid, baasõlisid, viirukeid, pakendeid segude tegemiseks ja nii edasi. See maailm tekitab lihtsalt hasarti, aga sellesse süvenemine võtab aega ning päris uisapäisa ei saa tegutseda, eeterlikud õlid on siiski tugeva toimega ja neid on võimalik üleannustada, nii et tasub tegutseda tasa ja targu.

Kui Sirli küsis, millise eeterlike õlide segu vastu mul huvi oleks, siis esimesena meenus mulle anti-stress segu, mis kunagi vanemate saunas oli ja millesarnast ma leidnud ei ole, kuigi olen proovinud veel mitmeid taolisi variante. Mul ei ole tegelikult aimugi, kas need kõik on olnud 100% eeterlikud õlid, võib-olla on tegu olnud lihtsalt aroomiõlidega, ma hakkasin alles paar aastat tagasi sellisele asjala tähelepanu pöörama. Igatahes, vastasin Sirlile, et ma tahaksin mingisugust stressivastast segu ja üldse mitte seetõttu, et mul oleks stress, ma lihtsalt mäletan nii hästi, millised emotsioonid tolle anti-stress lõhnaga kaasnesid ja ma tahtsin neid uuesti kogeda.

Tegelikult võib mul mingi allasurutud stress kuskil olla, sest kui ma Balscandi eeterlike õlide valikuga tutvusin, siis automaatselt läksid ostukorvi kõike need, mis aitavad depressiooni, stressi või kurvameelsuse puhul. Ma ei tea, miks ma tundsin, et mul on just neid vaja, aga igatahes oli ostukorvi summa lõpuks üle 100 euro ja see ei tundunud enam üldse anti-stress… Tookord ma siiski ainult tutvusin valikuga, midagi ära ei tellinud ja kui lõpuks ostmiseks läks, siis oli fookus stressivastastelt õlidelt juba mujale liikunud.

Tahtsin tsitronellat, mis eemaldab higilõhna, leevendab grippi, peletab sääski; ylang-ylangi, mis lõdvestab, kõrgendab seksuaalsust, ravib putukahammustusi, soodustab juuskekasvu ja vähendab rasueritust; teepuuõli, mis turgutab immuunsüsteemi, lahtistab röga, kiirendab haavade paranemist, leevendab põletikku, hävitab parasiite; sidrunheina, mis maandab stressi, alandab palavikku, mõjub hästi juustele, peletab putukaid; lavendlit, mis rahustab, lõdvestab lihaseid, vähendab valu ja krampe; roosipuud, mis vähendab väsimust, leevendab ohatist, aknet ja dermatiiti; piparmünti, mis aitab iivelduse vastu, vähendab nohu, leevendab nii peavalu kui ka lihas- ja liigesvalusid, rosmariini, mis ergutab, parandab mõttetegevust, aitab kõõma vastu, korrastab seedesüsteemi; (ja loomulikult) sidrunit, mis suurendab keskendumisvõimet, leevendab köha, tõrjub tolmulesti, rahustab närvisüsteemi ja nii edasi.Balscand eeterlikud õlidTõin praegu õlide omadused väga lühidalt välja, sest kõik need eeterlikud õlid teevad veel palju enamat ja nende kasutusvõimalusi piirab vaid fantaasia. Minul on seda veel vähe, ma saan ideid Sirlilt, internetist ja raamatutest. Sirli soovitusel lisan pesu pestes pesuvahendi hulka eukalüpti ja mul ei ole olnud mitu nädalat vajadust sapiseebiga riideid hõõruda, Kolmanda pükstelt kadusid isegi rasvased plekid, mis olid juba korra pesust ja kuivatist läbi käinud, nii et ma ei lootnud neist enam lahi saada. Põrandaid pestes olen kasutanud sidrunit (et tolmulestad mujale põgeneks), mis on põranda särama pannud ning andnud tuppa mõnusa lõhna. Olen tilgutanud lavendlit riidekappi, et riietel oleks parem lõhn juures ja olen seda samal eesmärgil tilgutanud ka suvalisele riideesemele, kui olen pesu kuivatisse visanud. (Eeterlikud õlid ei jäta plekke, neid võib isegi paberi lõhnastamiseks kasutada.)

Ma olen alles algaja ja vaimuvaene, ma muudkui loen ja mõtlen, et peaks seda, teist või kolmandat katsetama, aga katseteni jõudmise asemel on pea nendest mõtetest hoopis umbes. Viimastel nädalatel on infotulv seoses eeterlike õlidega lihtsalt meeletu olnud, kuid minu huvi on ainult kasvanud, otsisin infot isegi juba aroomiteraapia koolituste kohta, mis enda lõbuks jäävad siiski veidi kalliks. Balscandi koduleht on muidu samuti väga hea infoallikas ja seda täiesti tasuta, neil on õlide juures põhjalik kirjeldus nii toimete kui ka kasutusviiside osas ning “kasulik teada” rubriik on täis väärt näpunäiteid ja retsepte. Ma olen end seal õlide ja retseptide sisse tundideks unustanud ja endale põnevaimad asjad üles märkinud, näiteks “Erootilise puudutuse” massaažiõlide retseptid, mis on mehele ja naisele erinevad.

Ma tahaksin jagada veel palju seda, mida ma endasse viimaste nädalatega olen ahminud, aga kardan, et see oleks ühe postituse kohta liiga suur infotulv, nii et ma jätan oma arvukad märkmed praegu jagamata. Ilmselt ongi targem nendeni siis jõuda, kui need pole enam ainult märkmed paberil, vaid enda kogemused.

Millised on teie kogemused aroomiteraapiaga? Kasutate eeterlikke õlisid tervise turgutamiseks, iluprotseduuride tegemiseks, saunas lõõgastumiseks, majapidamistööde juures või hoopis aias lehetäide peletamiseks? Kui siiani ei ole neid üldse kasutanud, siis kas tekkis huvi proovida? Saad seda teha Balscandi õlidega 10% soodsamalt, kui tasud arvega ja kirjutad kommentaaride lahtrisse “sidrun”, soodustus kajastub arvel ning arve tuleb koos pakiga. Harjumatu eks, nagu samm tagasi kiviaega, aga nii see on, Balscandi aur on läinud toodete kvaliteedi tagamise, mitte kaasaegsete lahenduste ja turustamise peale.

Vaata ka blogi Facebooki lehele, sest Balscand kingib ühele lugejale 15 € väärtuses eeterlikke õlisid ja ma loosin selle virtuaalse kinkekaardi seal 20. mail välja. Tingimused on lihtsad (nagu alati), ei mingeid kohustuslikke jagamisi ega lehekülgede laikimisi, aga huvilistel soovitan küll vabatahtlikult Balscandi Facebooki lehte jälgida. Sirli ehitab seda vaikselt üles ja tutvustab seal lühidalt, aga põnevalt erinevaid eeterlikke õlisid ja nende kasutusvõimalusi ning annab häid ideid. Viimati lisas ta lehele õpetuse, kuidas valmistada ise puidupulkadega kodulõhnastaja, mis on üdini naturaalne ja näeb nii hea välja, et tahan enda koju samasugust.

Kas te muidu teate, mis häält teevad eeterlikud õlid? Umbes sellist, vähemalt nii ma kuulen, kui õlisid kasutan:

17 thoughts on “Armastus esimesest puudutusest

 1. Kasutan. Autos kasutan nt piparmündiõli. Väga hea, kui uni peale tuleb. Pesu loputamiseks. Põranda pesuks. Võiks rohkem, aga ma olen ka algaja alles selles teemas. Ise kasutan doTerra õlisid.

  1. Ah jaa. Nii tore, et see info läbi sinu teisteni jõuab. Ma polnud ka neist kuulnud. Igatahes 50 euro eest läks tellimus teele. Päris tore valik on neil.

    1. Võtsin mõned baasõlid ka 😀 Ja täna ostsin ära ka difuuseri, selle peale olen ammu mõelnud juba.

     1. Ma ka olen jõudnud juba Difuusereid vaadata, aga need, mis on välimuselt ilusad, on kallid ja odavamad ei meeldi. 😀

 2. Balscandi õlid on kvaliteedist paraku kaugel. Neilt on korduvalt küsitud sertifikaate, nad ei ole nõus neid näitama, et enda õlide kvaliteeti tõestada. Tegelikult on seda ka lõhnast tunda, et tegu pole õige asjaga, vaid sünteetikaga. Sellise raha eest ei saa eluski normaalset eeterlikku õli. Õlid, mida saab kasutada ravimiseks (terapeutilised) maksavad alates 10eur 5ml pudel, aga pigem 20-30eur keskmine hind. Paljude taimede õlid on ka üle 100eur, kuna neid on keeruline saada.
  Balscandi omad sobivad ehk koristamisel hea lõhna tekitamiseks vms.

  1. Olen ehk naiivne, aga mul on raske uskuda, et sünteetilisi õlisid saaks muretult aastakümneid 100% eeterlike õlide pähe müüa, seda veel apteekidele ja looduskosmeetika tootjatele, kellega Balscand koostööd teeb. Vastupidist ma siiski tõestada ei saa, nii et palun Balscandil endal sellele kommentaarile vastata.

   Sellele vaidlen küll vastu, et Balscandi õlid ei sobi muuks kui koristamisel hea lõhna tekitamiseks, sest ma ei ole üle kuu aja Diclaci kasutanud, Balscandi eukalüpti ja lavandiini segu saab artriidi leevendamisega hästi hakkama. Lisaks sain väga kiiresti nohust ja neelupõletikust lahti (määrisin eukalüptiõli kurgumandlite piirkonda, ninajuurele ja oimukohtadele), samuti peavalust, nii et ravivat toimet olen saanud tunda küll. 🙂

 3. Ma ei jaga ära, kuidas loosimises osaleda saab, aga sheerin hoopis üht toredat ideed. Ma olen sidrunheina ja teepuuõli kasutanud sääskede peletamiseks. Tegin kunagi ühes töötoas toreda lõhnakoti (linase riide sisse võrdses koguses riisi ja jämesoola, aroomiõli vms mõnusad tilgad peale). Eelmisel sääsehullul suvel tilgutasin selle sama riisi-soola segu sisse sidrunheina ja teepuuõli ja sättisin kotikese eeskotta. Mitte ühtegi sääske ei üritanud end enam tuppa pressida. Sel aastal tundub sama sääsene suvi tulevat, peaks oma varud üle vaatama…

 4. Nii huvitav postitus 😀 Mina ka kusjuures arvasin, et eeterlikud õlid lihtsalt lõhnavad hästi, peaks ka nüüd minema häbenema.
  Tegin nüüd tellimuse Balscandist ning ostsin ka difuuseri, nii põnev 😀
  Loodan, et kirjutad veel sellel teemal. Minul ei olnud näiteks aimugi, et õliga võib põrandaid või riideid pesta, ootan juba, et saaks ka ise ära katsetada 🙂

 5. Tore, et on tekkinud väike arutelu eeterlike õlide osas.

  Kas Balscand i õlid on sünteetilised? Ei ole.
  Meie õlid kuuluvad Food Grade kategooriasse ja on head looduslikud õlid.

  Veidi õlidest:
  Sünteetilised õlid on olemas. Neid tähistatake märgisega NI (võimalik, et riigiti on tähistused erinevad).
  Hea on teada, et niisuguste õlide hind võrreldes enamlevinud looduslike eeterlike õlidega, näiteks tsitruselised, on kordades kõrgem.

  Teine lugu on kalli hinnaklassi eeterlike õlidega. Näit roosiõli. Siin on sünteetiline õli hinnalt odavam. Tasub kahtlustada. Kunagi müüsime sünt roosiõli koopiaõli nime all.
  Oli hästi tehtud ja on inimesi, kes seda siiani on küsinud.

  Kalliste õlide korral tasub kahtlustada ka lahjendamist. Tänapäeval on olemas lõhnatuid orgaanilisi lahuseid, mida on raske tavaoludes tuvastada.
  Ei ole nendega kokku puutunud, kuid näiteks propüülalkohol, isopropüülmüristaat. Vabandan, kui eksin.

  Kalleimaid õlisid võidakse asendada segudega. Aus kaupleja tähistab niisuguse õli NB märkega.
  Näiteks kaneel koor (segu Cinnamomum cassia leht, Eugenia caryophyllus leht, Cinnamomum zeylancium leht)
  Mürr
  Aednelk (väga, väga kallis õli) (segu Ylang, must pipar)
  Muuseas, üsna hea roositaolise lõhna saab geraaniumi ja musta pipraga.
  Vanill. Komponenti vanilliini saab toota ka näiteks puidust, eugenoolist, guaiakoolist jt ja kasutada segudes.

  On olemas ka nn kommertsõlid. Need on looduslikud eeterlikud õlid, mille koostises mingi molekul puudub või on midagi liiga vähe/palju.
  Kõige tõenäolisemalt võite niisuguseid õlisid saada näiteks Hiina veebipoodidest ostes.

  Nii et sünteetilisust tasub karta eelkõige kallite eeterlike õlide korral.

  Looduslikud eeterlikiud õlid erinevad ka oma kemotüübi poolest.

  Näiteks Balscandi eukalüptiõlis Eucalytus globulus on cineol 1,8 sisaldus on üle 80% (see on väga hea näitaja)

  Keskmine cineol 1,8 sisaldus euc globulusel on 60-70%.
  Kui ei vea, võite saada globuluse, kus cineol 1,8 sisaldus olla vaid 40% (täpselt ei tea, kuid tõenäoliselt on ka see õli looduslik või on osa tsineooli välja võetud.

  Teepuuõli tähtsaks näitajaks on cineol 1,8 ja terpinen-4- ol sisaldus. Balscandi teepuuõlil on tsineooli alla 5% (mida vähem, seda parem) ja terpineen 4 ol sisaldus üle 37%.
  Standardi järgi on tsineooli sisaldus teepuuõlis lubatud kuni 15%.

  Kemotüüpide näited (eeterliku õli koostises on tegelikult väga palju molekule)

  Mänd okas (Eesti)
  alfa pineen ca 28%
  delta 3 careen ca 24%
  kampeen ca 4%

  Mänd okas (Serbia)
  alfa pineen ca 40%
  delta 3 careen ca 1%
  kampeen ca 4%

  Tõenäoliselt lõhnavad need ülalolevad männiõlid erinevalt, kuid mõlemad on looduslikud.

  Näen, et foorumis on mainitud terapeutilisi eeterlikke õlisid. Need on kallid.
  Terapeutiline eeterlik õli peab olema stabiilse keemilise koostisega. Vastasel juhul ei ole seda võimalik eesmärgipäraselt kasutada.
  Minu teada, peab iga terapeutilise õli pudeliga kaasas olema gaaskromatograafilise analüüsi tulemusel saadud tähtsamate toimemolekulide loetelu.
  Balscandi 25 aastase tegevuse vältel mina niisuguseid õlisid Eestis ei ole näinud.

  Peab nõustuma sellega, et Balscandi õlid, arvestades kvaliteeti, on liiga odavad. Tuleb kuulata inimeste arvamusi ja teha muudatusi.
  Oleme hindade osas olnud tagasihoidlikud, kuna paljud inimesed kasutavad meie õlisid oma toodete koostises. Ei ole soovinud nende hinnasisendit tõsta.

  Kuidas kindlaks teha õli nn naturaalsus.
  Nuusutada tasub, kuid nina usalda lõpuni ei saa.

  Kõige levinum meetod on gaaskromatograafiline mass spektomeetriline analüüs. Balscand on neid analüüse mõningatel juhtudel tellinud.
  Suhteliselt kallis lõbu.
  Teine viimasel ajal levinud meetod on süsiniku radioaktiivset isotoopi massiarvuga 14 sisalduse määramine õli koostises. Selle kirjeldamine läheks hetkel liiga pikaks.

  Et kogu asi oleks täielik, siis veidi eeterliku õli pudeli sildist. Kuna Balscandi õlid on müügil ka farmaatsisüsteemis, peame õlide märgistamisel järgima seadusega kehtestatud nõudeid:
  Pakendi etikett:
  Euroopa Liidus on vastu võetud direktiiv, mida jooksvalt täiendatakse:
  Määruse (EÜ) nr 1272/2008 kohase märgistamise ja pakendamise juhend
  Viide: ECHA-17-G-20-ET
  Katalooginumber: ED-01-17-656-ET-N ISBN: 978-92-9020-065-9
  DOI: 10.2823/7071
  Viimane täiendus: juuli 2017 Keel: ET © Euroopa Kemikaaliamet, 2017

  Seoses selle seadusega peavad kõik märgistama oma eeterlikud õlid juhendi järgi, kus on ette antud iga õli kohta käivad kohustuslikud hoiatus- ja ohulaused. Ära võib jätta vaid vähemolulisi lauseid.
  Kuna meie õlid on müügil ka farmaatsia süsteemis, siis on nad märgistatud lähtudes sellest direktiivist.
  Ja tegelikult peavad seda nõuet täitma ning järgima kõik õlide müüjad. Kes seda ei tee, rikub seadust ja võivad tulla probleemid, kui tervisekaitsele vahele jäävad.

  Ja lõpetuseks.
  Balscandil on tootevalikus muuhulgas pikk nimekiri erinevaid taimseid õlisid/võisid. Sagedane küsimus kas nimetet õlid on puhastatud või puhastamata.
  Vastus:
  Kõik meie taimsed õlid, -võid on nüüd ja ka tulevikus puhastatud, kuna :
  puhastamata õlid võivad sisaldada herbitsiidide ja pestitsiidide jääke, vaike, vahasid jm
  puhastamata õlid sisaldavad ALATI suuremal või vähemal määral juba oksüdeerunud molekule
  puhastamata õlid ei ole stabiilsed, nende säilivusaeg on lühike, mis tingib konservantide kasutamise nendest valmistatud nahahooldustoodete, õlisegude koostises
  puhastamata õlidel on tavaliselt spetsiifiline lõhn, mis raskendab või muudab võimatuks nende kasutamise eeterlike õlide lahjendamisel. Eeterlikud õlid on meie ettevõtte tegevuses tähtsal kohal
  meditsiiniliste süstelahuste valmistamisel on näiteks KEELATUD puhastamata õlide kasutamine.
  Õlidest, võidest me otsime vajalikke erinevaid rasvhappeid. Vitamiine ja mineraale porgandist, kapsast, sibulast, jne.

 6. Massöörina olen minagi suur-suur eeterlikeõlide austaja, sest aroomimassaaž on üks mu vaieldamatu lemmik. Kui saaks ja võiks, siis teeks kogu aeg ja iga päev aroomimassaaži, kuid nagu kirjutasid, siis need õlid on tõesti võimsa toimega ja et ma ei saaks klienti masseerides ise üledoosi, siis pean piirduma nädalas ainult mõne seansiga, niuks. 🙂
  Lisaks soovitan ka tolmuimeja tolmufiltril kasutada eeterlikke õlisid. Esiteks tolmulestade vastu ja teiseks annab elamisse super hea lõhna.
  Ning tahtsin lihtsalt kinnitada Harri juttu, et geraanium ja must pipar annavad tõesti imeliselt hea lõhna, mis sarnaneb roosipuu lõhnaga. See kombo on paljude lemmik, muide must pipar on väga hea lihasvalude ja -pingete vastu.
  Uh, väga-väga tore ja hea teema. Minust sai peale koolitust ikka tõsine fänn, endalgi praegu külmikus üle 20 õlipudeli.

  1. Aroomiõlisid peab külmikus hoidma? Ma säilitamistingimusi pole üldse uurinud. 😀 Samas toatemperatuuril hoides ma ei tunne, et lõhn oleks muutunud või midagi, toime ehk ka mitte.

   Tolmufiltri mõte on hea. 🙂

   Kus sa koolitusel käisid?

 7. Vau! Aitäh postituse eest. Mul on eukalüptiõli olemas, mis pärit apteegist, kuid muud veel mitte. Olen juba ammu tahtnud juurde osta, aga ei ole raatsinud, kuna hinnad kallid. Tahan ise majapidamiskoristus ja pesupedemisvahendeid teha, et oleks loodussäästlikum. Kui õhtul töölt koju saan, siis lähen tellin ka Balscandist suurema posu ära.

  1. Väga tore, et asja ette läks. Soovitan ka raamatut “Aroomteraapia pakub lahendust”, mida küll kuskil müügil ei ole, aga ma hoidsin osta.ee-l silma peal ja sain sealt. 🙂

 8. Ma vanasti uskusin õlidesse ja määrisin nt. eukalüptiga end üsna tihti. Aga võrreldes teiste endavanustega ei olnud ma füüsiliselt või vaimselt väga palju tervem. Ja ometi ma uskusin nendesse. Mingi hetk hakkasin joogaga tegelema ja vot siis märkasin ma vahet. Nii, et igaüks peab leidma enda jaoks sobiva viisi, kuidas puhata, lõõgastuda ja end tervemini tunda. Minu jaoks vist toimub paremini, et terve meel toob ka terve keha. Stress rikub palju ja pean vägisi meelde tuletama, et ikka puhkust ja rahu vaja. Mees kinkis sama sooviga mulle *spaapaketi* ja nüüd nädalavahetusel proovime ära, kas romantika ja koos olemine ka kehale ja hingele head teeb. Soovitan teistelgi katsetada. Mis te arvate? 😛

  *link eemaldatud – kui soovite reklaami, siis tehke koostööettepanek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *