Mu 5000+ lugejat, kus ja kes te olete?

Ma mõtlesin, et ma ei kirjuta seda postitust, aga kuna EBA korraldaja teatas, et 10 000 hääletajast pole palju puudu, siis annan selle numbri saavutamiseks ikkagi oma panuse ka, aga enne, kui teid hääletama kutsun, tahan teada, kui palju teid siin tegelikult on. Selles olen ma üsna veendunud, et mul päris 5000 lugejat ei ole, sest terve blogimise ajaloo peale on mul vaid üks postitus, mida on avatud rohkem kui 5000 korda. Ma isegi ei tea, miks ma end Google Analyticsi numbrite põhjal saurusblogijate kategooriasse lisasin, kui need numbrid mulle algusest peale kahtlased tundusid, aga mis tehtud, see tehtud. Antud kategoorias on viimane koht ka ikkagi mainimisväärne tulemus, eks.

Mul on tegelikult raske hinnata, kui palju mingit postitust loetakse, sest neid ei pea selleks avama, saab lugeda ka pealehel olles, nii et ilmselt on neid postitusi rohkem, mida on loetud vähemalt 5000 korda, iseasi, kas 5000 inimese poolt.

Igatahes, mul on väikene palve – ükskõik, kas oled vana lugeja või lihtsalt eksisid siia täna ära, võta see sekund ja vasta järgnevale küsimusele, et ma saaksin teada, kui palju teid päriselt on.

Kellel on rohkem aega ja viitsimist, siis postituse lõpus on pikem küsitlus, et saaksite endast veidi enamat jagada.

Aga liigume nüüd Blogiauhindade juurde, nimelt on täna (31. mail) viimane võimalus hääletada oma lemmikute poolt. Kui te seda siiani teinud ei ole, siis palun võtke ka selleks mõned sekundid minutid ja tunnustage neid, kes teie arvates tunnustust väärivad. Kui mina olen nende seas, siis suur aitäh!

Tänavu andis ka Silver esimest korda minu blogile hääle ja tegi seda ikka talle omasel moel.

Silver: “Muide, ma käisin hääletamas ka.”
Mina: “Kus?”
Silver: “Ikka seal blogide lehel.”
Mina heldinult: “Aaaah, nii armas. Aitäh, kallis!”
Silver: “Kes ütles, et ma sinu poolt hääletasin?!”

Tegelikult ta hääletas minu poolt, samuti hääletasin mina enda poolt, sest mulle tõesti meeldib iseenda vanu postitusi lugeda. Kohati oleksid need nagu kellegi teise kirjutatud. Ma ei ole enam ammu blogis nii vaba, muhe ja vaimukas kui olin algusaastatel.

Kusjuures augustis saabki juba 5 aastat sellest, kui blogima hakkasin. Kuus Sidrunit ise nii vana ei ole, aga 5 aastat ajalugu on siiski siin olemas, sest Pere ja Kodu blogisse kirjutatud postitused on kõik siia üle toodud.

Kuus Sidrunit augustis 2014

Tahate teada, kelle poolt mina hääletasin? Ma ei tea, miks ma seda küsin, kui ma nagunii – vastust ootamata – kirjutan, kellele hääled andsin. Keda ei huvita, aga küsitlust tahaks täita, siis kerige kohe lõpuni.

Ütlen eos, et olen terve kuu võtnud hoogu, et tutvuda mulle tundmatute blogidega, aga ma pole jõudnud seda teha, nii et hääletan nende poolt, kes on mulle tuttavad ja kes ei pruugi oma kategoorias üldse kõige silmapaistvamad olla.

Aasta uustulnukas: Uustulnukaid on palju, aga mulle on nendest silma jäänud vaid Paksuke, Getter ja Suletud ring, kes võivad ükskord õigustatult saurusblogijate kategoorias figureerida või kasulike blogide omas esikoha taskusse panna. Ps! Paksukese Instagram on imeline!

Arvamusblogid: Ma üritasin nendega tutvuda, aga mulle tundus, et mõni ei arvanud üldse midagi ja kui keegi ka vene keeles midagi arvas, siis ma ei saanud sellest aru. Ühe hääle siiski andsin, kuigi ma pole Eveliisiga alati samal arvamusel ja mõnikord tundub tema blogi liiga negatiivne, kuid pärast mõõna on tulnud alati tõus ja sisu on olnud taas täis tööalast elevust, reisiseiklusi, vaimukaid arvamusi ja kõike muud toredat.

Elulised blogid (< 5000): Jummel Juurikas, Kaalikad ja kapsad ja Marge. Ma hea meelega tooksin pikemalt välja, miks just nemad, aga ma ei tea seda ise ka. Nimekirjas on ka teisi blogisid, kuhu mõnikord sattunud olen, kuid nende kolmega seostub mulle asjalik ja kasulik sisu.

Elulised blogid (> 5000): Mirjam küll enam ei osale, aga muidu oleksin andnud hääle temale, sest Käopesa blogi on tänaseks üks … Ma ei teagi, professionaalsemaid? Mallukas on jälle vaieldamatult kõige kõnekam ja produktiivsem, võiks isegi öelda, et uskumatult töökas, sest mina ei mõista, kuidas tema jaksab laste ja kõigi oma tegemiste kõrvalt nii palju kirjutada. See pole minu jaoks eriline argument, et Kardo on kodune. Mul oli Silver terve talve kodus ja mul mingeid muid tegemisi pole, kuid palju ma jõudsin blogida, ah? Eee … Aga näete, ikka andsin endale ka hääle.

Elu välismaal, reisiblogid: Hääled said Seiklusjutud ja kõige pikema nimega blogi, kuigi esimene on pigem eluline blogi, elust välismaal seal enam palju kirjas pole.

Ilu- ja moeblogid: Andke andeks, aga ma ei jõudnud sealt nimekirjast praegu kellegi blogi avada, ma pole ilmselt ka sihtgrupp, sest mulle meeldib loomulik ilu ja moest ma ei hooli. Jälgin vaid Penelope ilublogi ja seda ka rohkem seetõttu, et ta teeb kõigest nii ilusaid pilte ja on ise mõnus inimene. Temale oleksin kindlasti oma hääle andnud, sest isegi minul, kes ma kannan kaltse ja endal midagi ei värvi, on seda huvitav jälgida.

Kasulikud blogid: Ma ei ole jälginud Annesmith.ee blogi (sest ma lihtsalt polnud seda kunagi varem avanud, nüüd jään kindlasti jälgima), aga ma jälgin Annet Instagramis ja ta on kõike muud kui inimbarbie – ta on tark, sihikindel, töökas, loomulikult ilus ja üldse hästi armas inimene. Ta on tõeline inspiratsioon, kui teemaks on kaalulangetus või täiskasvanute gümnaasiumis õppimine. Ma tahaksin rohkem tema moodi olla! Nullkulu on teistmoodi kasulik, juba nimest saab aru, kuidas tema maailma parandab. Ja pimeda Kai viimane postitus võtab hästi kokku, miks ma kolmanda hääle temale andsin.

Kodublogid: Esimene hääl läks Sellest mis on blogile, sest see on mulle tuttav, aga vaatasin ka teisi ja esimese vaatamisega avaldasid mulle enim muljet Liisa remondib ja Our House In The Woods. Ma ei mäleta enam nimeliselt, aga oli veel vähemalt üks blogi, kelle pildid ahhetama panid, kuid pidin mingi valiku tegema.

Kokandus- ja terviseblogid: Sorri, mulle ei meeldi köögis tegutseda, nii et ma pole nendest blogidest ühtegi avanud.

Kultuuriblogid: Piinlik, aga antud kategoorias pole ühtegi tuttavat nime, nii et ma vist käin kultuurist kauge kaarega mööda.

Loomeblogid: Kaks ilma kolmandata ei jää, ma olen nimelt ka väga halb looja, ma pole elus käsitööd armastanud ega sellega isegi hakkama saanud, nii et ma pole ka loomeblogidesse sattunud. Antud nimekirjas üks erand siiski on – Anna Lutter. Tema on küll nii inspireeriv inimene, et ma isegi andsin tema Kuudi projektile hoogu. Muide, ma olen oodatud ka Kuudi avamispeole. Kas on keegi veel minemas, kellega saaksin kampa lüüa? Ma pole kindel, kas ma ikka tahan üksinda sinna minna.

Noorteblogid: Andestage, aga mu eelarvamused ütlevad, et ma olen nende jaoks liiga vana, nii et ma jätan noorteblogidega vastu ööd tutvumata.

Pere- ja beebiblogid: Ma elan võib-olla kivi all, aga mulle on tuttav vaid Janne.

Spordi- ja trenniblogid: See on küll kategooria, kus ma kinnisilmi valisin lihtsalt kolm välja, sest tõenäoliselt on nad kõik tunnustust väärt. Hääled said Ise oled paks, Maratoni aasta ja Gerly elust.

Ongi kõik, hääled on antud ja kohe saab hääletusvoor läbi ka ning oodata jääb vaid pidu, kuhu ma suure suuga lubasin minna, aga … Pole välistatud, et 11. juunil ei suuda ma panna vastu võimalusele sõita Soome ära, sest kui ma valin EBA, lükkub “normaalne pereelu” veel 10 päeva edasi ja ma pole kindel, kas ma suudan sellega leppida. Kui ma just ei saa teadet, mis reedab, et mulle tahetakse mõni auhind anda… Selleks peate muidugi minu poolt hoolega hääletama, sest antud hetkel tundub seis üsna lootusetu. Hääletada saad siin: https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/

Aitäh ja aitäh ka järgneva küsitluse täitmise eest!

Ps! Mitte et ma peale käiks, aga kui tahad veel midagi täita, siis täida ikka EBA hääletusleht ka ära, see ei võta kaua aega.

15 thoughts on “Mu 5000+ lugejat, kus ja kes te olete?

 1. See on nüüd küll suur au, aitäh sulle 😊 Sina said minu hääle ka. Ja ma olen päris kindel, et sa sinna kolme hulka ikka tuled 🤞🏻

 2. Ma kardan, et su normaalne pereelu peab siiski veel 10 päeva ootama, sest ma olen oma hääle juba ka sulle ära andnud 😀

  1. Ootab tõesti veel veidi, ma ikka otsustasin minna, tuleb see auhind või ei. 😀 Pealegi tahab Silver jaanipäeval kodus olla, viimased 2 on Soomes möödunud, nii et teeme seekord sedasi.

 3. Oi kui nunnu! Ma olen alati nii üllatunud, kui keegi mind ära mainib, sest noh, mis nüüd mina…
  Aga sinu blogi jälgin juba algusest peale, kindlasti üks mu kõige-kõige lemmikumatest ja tihtilugu mõtlen, et müts maha 🙂 Selline mõnus segu avameelsusest ja vahel üldsusele vastupidistest vaatenurkadest jne.
  Jätkuvalt kerget sulge Sulle! Ja ma olen ka täitsa kindel, et pead ikka sinna auhinnagalale kohale minema 😉

  1. Nagu ikka, jõuan ma vastama 4 päeva hiljem, aga aitäh nii mõnusa kommentaari ees! Auhinnagaalale otsustasin kohale minna nii või naa, ühe korra ju võib. 🙂

 4. Tead mis mulle meeldib nii väga, kui öeldakse, et ei olda minuga tihti samal arvamusel, aga et blogis on siiski midagi, mis paneb lugema. See on päriselt nii siiras ja aus kompliment, mida ma alati hindan. Aitäh sulle selle hääle eest!
  Aga tahtsin öelda, et mul on Anne Smithi blogiga täpselt sama – kõike muud kui inimbarbie, nii töökas, sihikindel ja nii positiivne. Ma olen teda jälginud vähe, alles selle aasta algusest, aga üks mu uusi lemmikuid. Eriti Instagramis

 5. Kindlasti saad auhinna, sest nomineeritutele saadeti kiri välja (info Eesti Blogiauhindade lehel). Ja kuna meid oli lõpuks seal kategoorias ainult neli, sest Miiu eemaldas end (ja teda ilmselt siis ei arvestata, aga ma ei tea ka täpselt, vbl ikkagi arvestati, sest ta loobus nii lõpus). Ja kuna mina seda kirja ei saanud, siis ülejäänud kolm pidid saama 😀 Seega auhinna saad nagunii 🙂

  Ja mina ka hääletasin su poolt, sest mulle su blogi meeldib. Ja mul on hea meel, et esikolmikusse said! 🙂

  1. Aitäh! 🙂

   Ma sain kirja, aga kuna seal midagi muud kirjas pole, kui et mind ootab auhind, siis eeldasin, et see on kõige avameelsema postituse eest, aga nüüd siis tean, et ma ikkagi kolme hulgas. Ma tõesti kahtlesin selles, sest sul on päris kindlasti rohkem lugejaid. Ma arvan, et mu ema tegi 1000 uut e-maili ja hääletas 31 päeva jutti. 😀

 6. Ei usu, et mul rohkem lugejaid on, ma suht napilt sain sinna suurde blogijate gruppi 😀 Et aasta tagasi poleks seal saanud üldse kandideerida.

 7. @ Silver hahahahaa, hea vastus! 😀 ma olen ka väikestviisi blogija ja sain ka EBA-l ära märgitud. Olin nii uhke selle üle, kuna otseselt see polnud mu eesmärk kui kunagi blogima hakkasin. Aga sellest ajast saati olen alati jälginud ka mida teised teevad, mida lugejatele pakutakse. Nii, et sullegi, palju õnne ja edu edaspidiseks kaaa (K). Suurim üllatus tuli mu mehelt, kes lõpuks mõistis, et see mida ma teen ei ole vaid lapsemäng ja tillulillu. Teen oma blogi päriselt ja hingega. Kuna ta sai sellest lõpuks aru, siis tegi ta mulle üllatuse ja viib mind *reisile*. Niiiiiii lahe, ma olen niiiiiii õnnelik ja juba kogun mõtteid, kuidas seda kõike oma blogis kajastada 😛 hihi aga veelkord, palju õnne sulle ja loodan, et saad küsitlusele piisavalt vastuseid. Ma veel midagi sellist teha ei julge…

  *link eemaldatud – kui soovite reklaami, siis tehke koostööettepanek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *